zatty

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: zatty

Příspěvek od Ramones »

Zatty, nic proti tobe. Urcite mas doma lepší akusticke podminky nez 90% zde pritomnych bez ohledu na to co maji v popisu nebo na fotkach. Ma poznamka se týkala pouze uvahy o šíření basů, ktere jsou vzdy velmi problematicke a k jejich zvládnutí alespoň do nejake kompromisni podoby v miste poslechu je treba spousta materialu, ktery je dokaze pohltit, respektive přeměnit jejich energii na jinou. Paradoxne mas vyhodu v regalovkach, které tolik problemovych frekvenci v basech nevytvářeji.
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Myslel jsem tuto vetu ...Zůstává více basu a tím pádem celá skladba zní více úderněji a pevněji......to pridani filcu nezajisti, spis hybani s repro nebo vymena zeleza v retezci :silent:.

Ramones mluvi naopak o zkroceni basu a tam jde hlavne o rozmerove vetsi tlumeni..... dle Velkeho Boba 20cm+ akusticke panely v pripade zdi/stropu. Otazka co podlaha.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Jaro i když zimní proběhlo v upgradu sestavy digitální cesty. Konečně došly lan kabely od chordu k nim i jejich switch s hodinami. K tomu přibylo i 2x5V lineární napájení s pojistkou od SR. O kabeláž se postaral opět stříbrný Kraut. Nový systém v audio PC a jeho doladění... Jako třešnička je nový DAC lynx z Cassesa... Popisovat každý díl samostatně je zbytečné ( krom DAC to rozvedu později) vezmu to komplexně. Posun celé scény byl nad mé očekávání. Absolutní separace nástrojů ve skladbě, lehkost, vzdušnost, muzikálnost... to jsou hlavní atributy upgradu... Akt. jde slyšet jak je systém sladěný v jedné řadě s kabeláži od výrobce. Vzhledem k tomu že jsem dokupoval postupně tak s nákupem každého kabelu se charakter jen prohloubil.

Digitální cesta nabízí úplně stejný zážitek jako gramofonová cesta... vzhledem k tomu že znám obě tak je to o tom jen jak člověk to vymazlí a obětuje tomu to co je třeba.

Obrázek

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: zatty

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty napisy “zatty” na tom drevu opravdu jsou, nebo se jedna o nejakou postprodukci? :-?
Dieter Burmester
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Dieter Burmester píše: 04 dub 2022 20:55 Ty napisy “zatty” na tom drevu opravdu jsou, nebo se jedna o nejakou postprodukci? :-?
Ano jsou...je to vylevana barvena pryskyrice
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Urbino »

Dobře ty Zatty.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

jaky OS v audioPC pouzivas ?
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 05 dub 2022 08:33 jaky OS v audioPC pouzivas ?
Ted akt. Tam mam daphile
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

jj, to jsem taky pouzival nez jsem presel na Euphony
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 05 dub 2022 08:49 jj, to jsem taky pouzival nez jsem presel na Euphony
ten mam nachystaný na test ale teď sem věnoval nastavení daphile a je neskutečné jak výkon procesoru ovlivnuje výsledný poslech
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

nekdy je to alchymie, v Euphony muzes i nastavit jake jadro procesoru ma co delat, good luck
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 05 dub 2022 09:36 nekdy je to alchymie, v Euphony muzes i nastavit jake jadro procesoru ma co delat, good luck
Je to stejna alchmie jak nastvavot jehlu na gramci... Moznosti jsou neomezene
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: zatty

Příspěvek od blesk666 »

Este pred casom by sa s vami velka cast hifistov co pracuju a rozumeju informatike zaprisahala, ze to tak nie je. Resp velka cast to tak ma stale. Ja kedze sam informatik nie som, verim inym informatikom a mam hotove “black box” riesenie. Kazdy by mal podla mna robit to comu rozumie a ma na to kvalifikaciu. Samozrejem v ramci hobby sa moze hrat s cimkolvek-od toho je to hobby
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Proto zustavam u sve profese ajtaka a netaham do toho konicek :thumbup:.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PGH »

zatty píše: 05 dub 2022 10:19
PavelDosko píše: 05 dub 2022 09:36 nekdy je to alchymie, v Euphony muzes i nastavit jake jadro procesoru ma co delat, good luck
Je to stejna alchmie jak nastvavot jehlu na gramci... Moznosti jsou neomezene
S tou jehlou nesouhlasím, tady jsou jen dvě možnosti bud ji nastavíš dobře nebo špatně.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: zatty

Příspěvek od Quentin »

PGH píše: 06 dub 2022 08:30
zatty píše: 05 dub 2022 10:19
PavelDosko píše: 05 dub 2022 09:36 nekdy je to alchymie, v Euphony muzes i nastavit jake jadro procesoru ma co delat, good luck
Je to stejna alchmie jak nastvavot jehlu na gramci... Moznosti jsou neomezene
S tou jehlou nesouhlasím, tady jsou jen dvě možnosti bud ji nastavíš dobře nebo špatně.
:thumbup: Kde to mám podepsat?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Po měsíci používání nové verze Lynxe z Cassea jsou zde mé postřehy a rozdíly. Dle Dana Vrány se o proti verzi kterou mám já z r.2019 s DAc dvouúrovní elektroniky zvýšilo na 4úrovně ..co to přesně znamená nevím zeleným destičkám nerozumím. Mě zajímá co to přináší. A přineslo to opravdu hodně byť tak nenápadně.
Hlavními rozdíly jsou: Lepší separace nástrojů, větší muzikálnost scény a klid v pozadí... Rozehraní trvalo cca 80hodin. pak sem vrátil svůj původní lynx MKII a bylo vyřešeno ten rozdíl je natolik zásadní i když jen v těchto páru detailech, že sem již nová verze DAC lynxe zůstala u mne. Hodně se mi líbí hlavně ta muzikálnost. Všechny skladby jdou s emocí a nadhledem.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: zatty

Příspěvek od B. M. C. G. »

Jsi trošku zaspal, Lynx 2020 je tu uz od konce roku 2020.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Co bych měl jako zaspat... modul jako takový jetu od té doby to ano, ale celé DAC mám složené letos. A to není jen o modulu Lynxe. Mám celé nové DAC.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

O víkendu dorazil dárek pojistka Audio Magic SHD - Beeswax ULTIMATE ver.1

Dlouho sem o ní přemýšlel, protože znám její potenciál a tak sem se rozhoupal jí šoupnout do zesilovače. Jelikož jsem potřeboval 10A tak výroba chvíli trvala. Teď je v procesu zahoření cca 130h. :smile:

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Pojistka má nakroucených cca 140h. je v zesilovači a nahrazuje SYNERGISTIC RESEARCH SR-20. A teď jak hraje Beeswax ULTIMATE. Jedním slovem ,,neskutečně,, Zvuk plyne jako vánek bez náznaku agresivity, mikro detaily jsou mnohem razantnější a celé skladby je plná místnost. Nepřidává basy ani výšky nic takového, jen dokonale čistí a nechává vyniknout celé spektrum co daná píseň nabízí.. Zážitek je jako na nejexkluzivnějším live koncertě který člověk může navštívit... Pojistka splnila splnila vše nad očekávání.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: zatty

Příspěvek od THXKO »

Zdar Zatty.
Tušil som že k výmene SR 20 za SHD časom dôjde, Takže gratulujem k výmene. Ono sa to nezdá ale tá medovka je veľmi zaujímavá po zahorení, je to určite veľký posun Len už ju nieje skoro nikde zohnať, treba si ju dať vyrobiť! Určite si moc spokojný. A ja sa konečne dočkal upgrejdu mojej LS 26ky, v nedeľu by mal byť doma. Nejaké postrehy a fotky pred a po dám do svojho vlákna neskôr. Čakanie si zatiaľ spríjemňujem v kúpeľoch. Snáď preamp stihnem rozohrať kým sa ukážeš :cool:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Byl jsem před pár měsíci,ještě s dvěma kolegy ze zdejšího fóra,v Casea hifi svědkem brutální změny zvuku po výměně pojistky v předzesilovači :shock: I Dan Vrána byl k tomuto hodně skeptický,ale po výměně jen nevěřícně kroutil hlavou :smile: Takže teď už na pojistky věřím a jsem si téměř jist,že to u tebe musí být posun :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Ano, ty rozdíly jsou jestli tam mít obyč nebo nějakou lepší jsou markantní... výběr je dnes dosti velký a clověk si může hrát jak potřebuje :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Již delší dobu jsem majitel oddělovacího trafa… mám ho jak je vidno s fotek připojen k zesilovači na samostatné přívodní zásuvce… Oddělovací trafo je na zakázku a celkem poctivě udělané ale padla myšlenka upgradu. Byly vyměněny zásuvky z obyč na furutech NCF FI-E30 ( https://avcorp.pl/product-eng-1962-Fur ... et-EU.html ) a přívodní zdířka taky z obyč na Furutech AC-1001 EMI ( https://www.audiophonics.fr/en/power-fi ... 11142.html ). V den upgradu byla provedena poslechová zkouška aby se vědělo jaký přinos nebo naopak nepřinos ale jen estetickou záležitost má upgrade. (Poznm. foto vnitřku je z průběhu upgrade před očistou zařízení).
Upgrade proběhl bez větších komplikací a tak se to zapojilo na zkušební test. Docela mi (ne jen mne) spadla brada.. Absolutně jsem nečekal že výměna s z průměrných dílů za ,, ne nijak předražené,, díly nové bude až tak obrovská… Přišlo okamžité zklidnění a vyčištění pozadí. Ruku v ruce se více odseparovaly nástroje a tím přišlo i podstatně více hutnosti do basových části. Člověk zažil hodně, že pojistky mají vliv atd.. ale že bude až tak markantní rozdíl ve výměně těchto zdánlivě zanedbatelných dílů jsem nečekal… Hlavně toto je upgrade za nějakých cca 2,5tis. vs. Cca 1tis. kč co tam bylo za díly.


Obrázek
Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: zatty

Příspěvek od Pavel M. »

zatty píše: 08 pro 2022 14:10
... Člověk zažil hodně, že pojistky mají vliv atd.. ale že bude až tak markantní rozdíl ve výměně těchto zdánlivě zanedbatelných dílů jsem nečekal… Hlavně toto je upgrade za nějakých cca 2,5tis. ...
Díky moc za inspiraci. Taky v sestavě postupně řeším každý detail a nad generálkou pračky ExactPower již nějaký čas uvažuji. Perfektní tip :thumbup:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Měl jsem možnost vyzkoušet SYNERGISTIC RESEARCH UEF PERFORMANCE ENHANCER LAN. Zatím o této novince není nic extra psáno. V prvé řadě je pro test mít alespoň do každého přístroje 1ks, protože v každém se projevuje trochu jinak a je potřeba najít kde bude jeho přínos. Jeho předností jednoznačně zklidnění a zvětšení prostoru, mnohem čitelnější detaily v pozadí, silnější údernost bassových tónů. U mne měl největší přínos v modemu od poskytovatele internetu tam sem projevil 100% a vynikl zvuk popsaný v předchozí větě.. V ost. částech řetězce docházelo na úkor detailu a přirozenosti navýšení bassu a prostoru atd. zde jsem nebyl ochoten slevit z charakteristiky své sestavy. Tím, ale netvrdím že je to špatně, ba naopak je to tak píší na začátku je potřeba do každého přístroje mít alespoň jeden kousek a testovat kde nejvíce vyhovuje.

Za mne tento UEF je přínosem do sestavy a tak i u mne zůstal.



Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: zatty

Příspěvek od fox »

Já mám dva v routeru. Taky velká spokojenost. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět