Accuphase A-47

Diskuze o výkonových zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Accuphase A-47

Příspěvek od Yngwie »

Accuphase A-47 je na trhu už rok, ale vlákno tu chybělo, takže zakládám. 2x45W v áčku není na první pohled mnoho, ale pro mě velké překvapení, jak dokáže uřídit složitější bedny. 2x222W max. výkon při 4 ohmech mluví za své. Aktuální test v Německém Stereu mluví rovněž ve prospěch nového modelu. Zajímavostí je, že oproti jiným áčkům jsou chladiče jen teplé, nikoli horké ... své asi dělá jejich velikost :thumbup:
a-47.jpg

http://accuphase.com/review_pdf/stereo_ ... 0_A-47.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Jirka33 »

Ty chladice jsou opravdu paradni :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:2x222W max. výkon při 4 ohmech mluví za své...
Jen aby takove hodnoty byly jeste v Acku :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Yngwie »

V áčku je garantováno 45W/90W/180W/360W pro 8/4/2/1 Ohmů
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Dieter Burmester »

Klasika :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Yngwie »

Po víkendu je vybráno ... netřeba už hledat nástupce lamp :mrgreen: . S předzesem od Lebenu si to rozumí báječně (GAIN -12dB na konci). Výkonově mám ještě značnou rezervu a konečně mám i pořádné spodky. Harbeth potřebovaly trošku šťávy navíc. Opravdu vynikající konec. Ani po hodinách hraní nejsou chladiče více než teplé (zřejmě velmi solidně nadimenzované). Krásně vyvážený "hladký" zvuk třídy A. Vítám, že u nových řad Accuphase vyšel vstříc neutralitě a ubral na zabarvení. A-75 bude zřejmě ještě jinde, ale bohužel už dvojnásobek peněz... nicméně i tak panuje z A-47 nadšení. :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od PavelDosko »

prima, ani radsi nebudu sledovat kdy ji vymenis ... fajn poslech preju
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Yngwie »

Minimálně 2 hodiny na rozehřátí, aby ukázala co v ní je ... což mě přivádí k přepojování aparátů ve studiu, kde vám zapnou jednou to a jednou ono, což není extrémně vypovídající. Vřele doporučuji ukecat studio, ať vám předem "zahřejí" celou sestavu pod signálem :mrgreen:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od blesk666 »

gratuluejm, myslim ze si sa rozhodol vyborne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Dieter Burmester »

A dodavatel elektriny je taktez nadseny :mrgreen:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše:gratuluejm, myslim ze si sa rozhodol vyborne
Díky. Původně, tento konec nebyl vůbec v hledáčku, ale nakonec jsem po posleších různých zařízení rozhodl místo starších modelů bez "historie" nebo integráčů typu Diablo 300 jít překvapivě do A-47. Prozatím opravdu nemám pocit, že jsem udělal chybu. Časem Lebena nahradím předzesem C-2420/2450 ... je to opravdu důstojná náhrada CS-1000p :thumbup:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od jupol »

Gratulujem a dúfam, že si si vybral dobre a k tvojej spokojnosti.

( ja poctivo zahorujem a zahrievam môj nový Lux, 1 hod. pred počúvaním, je to kvalitný zosík no a zatiaľ mu žiaľ neviem prísť na chuť a nemám ten povestný pokoj v duši, nie som si celkom istý, či som nemal ostať u značky a kúpiť Accu.) :sad:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od valderon »

Jupol:
Můžu se zeptat, co ti na na 590II nesedí? Já ho mám téměř od počátku prodeje, kdy jsem se do zvuku při prvním poslechu zamiloval a jsem velmi spokojen doteď. Áčko je o kompromisu (ale co ne, že?), nicméně tolik radosti a emocí se málokdy slyší. Přecházel jsem na něj z lamp. Myslel jsem, že v tranzistoru lampový zvuk nenajdu....a našel :thumbup:
Ten nový Accu jsem neslyšel, ale z posledních 2-3 generací jsem slyšel dost, ale i na mě už moc medový. Chyběla mi ta "jiskra". Ovsem, pokud nová řada onu "jiskru" má v genech, asi rozumím, proč se pro něj Yngwie rozhodl.
Petře, je to tak, jak si myslím a jak to zde popisuji? A ještě jednou otázku k tobě. Slyšel si, nebo dokonce porovnal ten Accu s tím novým AB nejvyšším integrovaným Luxem? Snad ho uslyším v Bratislavě na výstavě. Jinak pěkná recenze na A-47 :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj, nemám takový přehled o minulých řadách, ale je zřejmé, že Accuphase prošel vývoje směrem od medovosti k neutralitě při zachování své typické zvukové stopy. Já jsem po lampách (relativně neutrálních na KT-120) hledal něco, co by mě potěšilo ... Luxmana L-509X jsem neslyšel, takže nemohu soudit. Do "áčkových" integráčů od Luxmanu bych už nešel ... měl jsem, je to fajn, ale bylo asi tak, jak popisuje Jupol. Hoodně se mi líbil SPEC, ale dával všemu podobnou patinu ... dovedu si ho představit v druhé sestavě. Leben CS-1000p by naprosto excelentní konec, který ovšem vzhledem k situaci nemůžu mít. Accuphase je stále Accuphase, takže pokud se ti nelíbil, tak asi to není tvůj zvuk ... konec určitě nemá problém s transparencí nebo zabarvením.

P.S.- Jestli myslíš recenzi na E-650, tak jsem předpokládal, že projde korekturou a budou napraveny některé věci (např. poděkování Vladovi Navrátilovi). Koukám, že stále nic.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od valderon »

Ano, promiň, popletl jsem to. Jsem ve vlakně 47ky,tak jsem ji napsal, ale myslel jsem tím E-650.. :oops:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od jupol »

Nechcem pleveliť toto vlákno( sorry Peťo), no odpoviem na otázku. No ja ho vlastním veľmi krátko a asi by som sa mal vyjadrovať až po poriadnom zahorení...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase A-47

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neboj, Luxe zahoris a na nejaky Accu si pak ani nevzpomenes :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět