záhada B&W řady D3

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

otikle
jsem tuze napnutý jak uslyšíme přepojení motoru tvého gramofonu do generátoru Genesis.
očekávám obrovský rozdíl.
teoreticky mi to bylo vysvětleno a je to zcela jasné.
na praxi u tebe se těším tuze.
díky zvuku z LP u tebe se mi otevřel nový svět zvuku a to poslech z "phono".
(cenu této cesty nemá smysl řešit)
bo zvuk gramce u tebe přehrál všechny přehrávače sacd (o "sněžku"), které jsem doma kdy měl a většinu těch, které jsem vůbec kdy slyšel.
jaký podíl na tom mají bw 800d3 je mi novou záhadou.
:-)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše:otikle
jsem tuze napnutý jak uslyšíme přepojení motoru tvého gramofonu do generátoru Genesis.
očekávám obrovský rozdíl.
teoreticky mi to bylo vysvětleno a je to zcela jasné.
na praxi u tebe se těším tuze.
díky zvuku z LP u tebe se mi otevřel nový svět zvuku a to poslech z "phono".
(cenu této cesty nemá smysl řešit)
bo zvuk gramce u tebe přehrál všechny přehrávače sacd (o "sněžku"), které jsem doma kdy měl a většinu těch, které jsem vůbec kdy slyšel.
jaký podíl na tom mají bw 800d3 je mi novou záhadou.
:-)
Ze zvědavosti by mě zajímalo, jak ti to bylo vysvětleno. Předpokládám, že stabilitou otáček při stabilizovaném zdroji.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Rothaudio »

lachim
u Otika máme novou referenci a to hlavně v podání nejnižších kmitočtů, středy a výšky?. Necháme se překvapit

testy s kabeláži jsou velmi přínosné. Už Jen to srovnání jakéhokoliv kabelu s Nordost Odin je velmi, velmi inspirující!
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Yngwie píše:
lachim píše:otikle
jsem tuze napnutý jak uslyšíme přepojení motoru tvého gramofonu do generátoru Genesis.
očekávám obrovský rozdíl.
teoreticky mi to bylo vysvětleno a je to zcela jasné.
na praxi u tebe se těším tuze.
díky zvuku z LP u tebe se mi otevřel nový svět zvuku a to poslech z "phono".
(cenu této cesty nemá smysl řešit)
bo zvuk gramce u tebe přehrál všechny přehrávače sacd (o "sněžku"), které jsem doma kdy měl a většinu těch, které jsem vůbec kdy slyšel.
jaký podíl na tom mají bw 800d3 je mi novou záhadou.
:-)
Ze zvědavosti by mě zajímalo, jak ti to bylo vysvětleno. Předpokládám, že stabilitou otáček při stabilizovaném zdroji.
Ano, jiné fyzikální vysvětlení asi neexistuje. Pouze toto. Změna ve zvuku ovšem nepochybně nastala.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od whisp »

no s tym mcintoshom to asi nebude take zle
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

yngwie
ano. tak nějak. neuměl bych to bohužel zreprodukovat. spíše vyprávět v kontextu souvislostí

rothaudio
pro mě osobně je to reference světová. jak to řekl ve středu pytel:
"tady to teď s tou filtrací isotek hraje jak v mnichově u kharma. jen otík má hodně lepší středy. u kharma byly takové zastřené"

whisp
s těmi konci mcitosh je úžasné. bis audio by mělo otíkův systém používat jako referenční předváděčku.
jak to jde v úplně špatném prostředí vlastně "jednoduše"
:-)
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

lachim píše:yngwie
ano. tak nějak. neuměl bych to bohužel zreprodukovat. spíše vyprávět v kontextu souvislostí

rothaudio
pro mě osobně je to reference světová. jak to řekl ve středu pytel:
"tady to teď s tou filtrací isotek hraje jak v mnichově u kharma. jen otík má hodně lepší středy. u kharma byly takové zastřené"

whisp
s těmi konci mcitosh je úžasné. bis audio by mělo otíkův systém používat jako referenční předváděčku.
jak to jde v úplně špatném prostředí vlastně "jednoduše"
:-)
Přesně tak :thumbup: Ani oni mi nedají ani lístek na výstavu :lol:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dasta »

Otikle,
Používáš, prosim ve svojí analogové větvi nějaká step up trafa, nebo hraješ v módu mc preamp?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Měl jsem mc step up trafo Ortofon ST80, ale vzhledem ke třem ramenům, jsem ho přenechal Pytlovi a nyní mám pouze malá mc step up trafa, která jsou na všech vstupech uvnitř phono zesilovače Luxman. #:-s
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dasta »

Děkuji za vyčerpávající odpověď,přeji spoustu krásných desek a příjemných chvil při poslechu analogu :thumbup:
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Díky moc a nápodobně ^:)^ :thumbup:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

byl jsem montovat něco kolem BW800D3 a při té příležitosti mi
bylo dovoleno se "pomazlit", vyfotit a zveřejnit tento pohled na referenci mezi phono předzesilovači.
Audio Research REF 10 Phono.
(na tomto fóru jinak nevím o žádném druhém)

majitel lakonicky zhodnotil přínos tohoto předzesilovače, na zvuk svého chormovaného "řetízkáče",
zhruba na úrovni slipmatu od člena "Dasta".... což mě rozesmálo.
slipmat stál 3ku. ceníkovka REF10 je 30.
cituji:
"ty lachime... já fakt nevím co je více slyšet. s tím slipmatem to byl asi stejný skok jako s tím resérčem".
"si to musíš vyzkoušet sám až dáme ty lepší lampy"
:-)
na třešňových BW800D3 jsem odpoledne poslouchal (nejen) "the best od depeche mode".
takovou "dream on" jsem dnes vlastně slyšel úplně poprvé.
vrstvy nahrávky, bohatost zvuku, druhý hlas d. gahana, úroveň dynamiky .... zvukové ohromení.
stejnou desku mám doma. mám strach si jí teď pustit na svém DK.
"kardiogram" od kraftwerk bych přál každému slyšet, kdo ještě neslyšel čistý, tvrdý bas až "z pekla".
záhada BW řady D3 u mě tedy pokračuje!
chystáme se s otíkem na poslech zásadně vylepšených BW800 D3 u Luďka Srolla ve studiu.
luděk mluvil u výrazných změnách v mnoha částech této soustavy.
prý je to nářez. dá-li bůh, budu referovat zde
IMG_0194_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Referenční phono zesilovač. Ať někdo laicky vysvětlí, proč gramofonový předzesilovač potřebuje několik Kg součástek. Těch X lampiček produkuje hodně šumu, pak asi ..

Na slovo referenční jsem u hifi poslední dobou háklivý. Pravděpodobně zesiluje OK, ale co vlastně ? :arrow: https://youtu.be/7cpA47EAAkA
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Frogyman »

Bond 007 alias Monte
Já tomu "referenční" docela věřím. Na své sestavě jsem vystřídal za poslední roky odhadem 5 phono preampů a k nim různé kombinace step up traf. K tomu u kamarádů a na zápůjčkách dalších více než 5 ks. U každého byl zvuk jiný. Když jsem domů dovezl Canor P1.10, myslel jsem si, že už to nemůže být lepší. Pak jsem ale měl půjčený ARC Phono REF2 a to mne dostalo. Absolutně jiný zvukový projev od jiných preampů. Každý předchozí preamp byl vždy o kousek lepší, ale toto bylo zjevení, jak "odjinud" a už jsem jej nemohl vrátit. Takže věřím, že desítka je ještě mnohem dál a pro mne je to jednou sen.

Otikle
Jak řešíš tři ramena, když máš dva vstupy? Tento problém mám taky. Zkusil jsem koupit základní preamp, že na obyčejnou přenosku to bude stačit, ale nestačí. Takže teď přehazují káblíky, ale není to moc komfortní. Zvažuji, zda by nebyl řešením nějaký šikovný přepínač (něco jako je pasivní předzesilovač, ale s vyloučením zesilovací části), ale mám strach, že dát něco takového do cesty bude na úkor zvuku...

PS: až se budeš Ref10 zbavovat, dej vědět :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Lachim prokazal jako vzdy spisovatelske strevo. Ale pohladil moje hifi ego :thumbup: :clap:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

ZABINY:

Otikle
Jak řešíš tři ramena, když máš dva vstupy? Tento problém mám taky. Zkusil jsem koupit základní preamp, že na obyčejnou přenosku to bude stačit, ale nestačí. Takže teď přehazují káblíky, ale není to moc komfortní. Zvažuji, zda by nebyl řešením nějaký šikovný přepínač (něco jako je pasivní předzesilovač, ale s vyloučením zesilovací části), ale mám strach, že dát něco takového do cesty bude na úkor zvuku...

PS: až se budeš Ref10 zbavovat, dej vědět :-)
[/quote]

Ahoj Zabiny, resim to jako Ty, kdyz chci hrat na treti rameno tak prepojim phono kabel. Je to opruz, ale hraju na gramci tak malo a na treti k tomu, ze to jednou za rok zvladnu \m/
Jinak mam jeden takovy prepinac z USA. Je to ovsem XLR-XLR.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od valderon »

Můžu se slovy zabiny007 plně souhlasit. Taky jsem v poslední době něco phon slyšel a Sašova ARC Phono REF2 je prostě jinde. Asi není tajemstvím, že Canor PH 1.10 jsem od Saše koupil já. Příběh byl Takový, že jsem od začátku přemýšlel o Canoru. Saša se mě zeptal, pokud by AR REF2 nechtěl, zda bych si ji koupil. Já na to, jestli není cvok, přeci nedám tolik zlata za tu krabici, přeci už Canor je super mega giga stroj s ještě lepším zvukem, no né? :lol:
Pani, potom u něj sedím a poslouchám. CANOR, ó super! Pak REF2.... V tu chvíli jsem si přál jediné.. Ať si Saša tu REF2 nekoupí... Kdyby ji tehdy nechtěl, okamžitě ji beru. Najednou množství zlata není podstatné. Tady slova prostě nestačí. Je to jako Octavia, SuperB atd., dlouho nic a najednou Rolls Royce. Čili v tomto by se "referenční" dalo chápat tak, že je to něco, co opravdu "odskoči" od jisté kategorie fakt jinam.
P. S. Už se těším na akci kulový blesk, kdy Saša prodá REF2, protože koupi Ref 10. Takže Sašo, až budeš prodávat REF2, jsem první v pořadí ...! O:-)
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od YamahaMan »

lachim píše: 06 zář 2019 23:16
na třešňových BW800D3 jsem odpoledne poslouchal (nejen) "the best od depeche mode".
takovou "dream on" jsem dnes vlastně slyšel úplně poprvé.
vrstvy nahrávky, bohatost zvuku, druhý hlas d. gahana, úroveň dynamiky .... zvukové ohromení.
stejnou desku mám doma. mám strach si jí teď pustit na svém DK.
"kardiogram" od kraftwerk bych přál každému slyšet, kdo ještě neslyšel čistý, tvrdý bas až "z pekla".
Ahojte,
so záujmom tu čítam celý príbeh BW a pri týchto riadkoch ma zaujal "playlist" :clap:
Máte každý nejaké "referenčné" skladby, na ktorých testujete alebo to je náhodný výber?
Musím povedať, že toto ma potešilo...nostalgia 80tych rokov a dá sa to stále počuvať. :thumbup:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

MilanP. píše: 07 zář 2019 10:13
lachim píše: 06 zář 2019 23:16
na třešňových BW800D3 jsem odpoledne poslouchal (nejen) "the best od depeche mode".
takovou "dream on" jsem dnes vlastně slyšel úplně poprvé.
vrstvy nahrávky, bohatost zvuku, druhý hlas d. gahana, úroveň dynamiky .... zvukové ohromení.
stejnou desku mám doma. mám strach si jí teď pustit na svém DK.
"kardiogram" od kraftwerk bych přál každému slyšet, kdo ještě neslyšel čistý, tvrdý bas až "z pekla".
Ahojte,
so záujmom tu čítam celý príbeh BW a pri týchto riadkoch ma zaujal "playlist" :clap:
Máte každý nejaké "referenčné" skladby, na ktorých testujete alebo to je náhodný výber?
Musím povedať, že toto ma potešilo...nostalgia 80tych rokov a dá sa to stále počuvať. :thumbup:
Ahojte,

DM a Kraftwerk jsou moje srdcovky. Zatímco Kraftwerk má nahrané skoro vše výtečně a mnoho jejich tracků se dá použít jako referenční nahrávka, tak u Depeche toho je relativně málo, přestože mají hudbu již v 80. letech samplovanou z mnoha různých zvuků, na více vstupních samplerech, které v té době teprve začínaly a měla je jen některá studia v Evropě. Vytvořili tak songy z několika vrstev, v čemž byli průkopníci (dokanale to slyšel Lachim v Dream on). Ale často tyto geniálně poskládané zvuky, hudba a zpěv, nezní úplně hifisticky dokonale. Například Dream on na albu Exiter nezní moc dobře, ale na best of už je to paráda. Lachim to slyšel během pár vteřin. Čímž mě přesvědčil, že skutečně není jen slovní eskamotér, ale opravdu slyší. Od DM zkus třeba Welcome to my world z alba Delta Machine. To je skvělá nahrávka elektronické hudby.😉
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od aretax »

Ja som po rokoch hifi prišiel na to, že testovať a porovnávať na vybraných LP je nezmysel. Keď si zapojím niečo nové, tak nikdy po pár skladbách neprehadzujem prístroje, káble a pod., aby som počul, ako to zahrá pôvodná verzia. Nechám nový prístroj, kábel a pod. hrať niekoľko dní, prípadne týždňov a až po prehratí x-rôznych LP hodnotím prínos, ak nejaký je. Pre mňa nie je dôležité, ako to bude hrať na referenčných nahrávkach, ale celkový prínos na rôznych LP, na referenčných, štandardných, ale aj menej vydarených, teda celkový dojem. Potom prehodím na pôvodnú zostavu a hodnotím. Dôležitá je pre mňa aj psychoakustická stránka, pretože som bol zvyknutý na určitý zvuk a výmenou sa zvuk mení, teda volne povedané, či si na nový zvuk viem zvyknúť a hlavne, či ma viac uspokojí, ak pôvodný. Keď som robil testy na vybraných LP, stalo sa mi, že na týchto LP bol zvuk dokonalý, ale keď som položil štandardne nahranú LP, nedal sa počúvať. Mojim cieľom je počúvať čo najviac LP v rôznej kvalite, rôznych žánrov, ale podľa možnosti s najlepším akustickým podaním. K tomu prispôsobujem celú aparatúru. Nie som zástancom počúvania pár vybratých LP a točiť ich stále dookola. Hudbu si vyberám predovšetkým podľa žánru a podľa toho, či sa mi páči a v najlepšie dosiahnutej kvalite výlisku (ak je k dispozícii viac verzií, tak tú najlepšiu) - presne v tomto poradí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 07 zář 2019 11:21 Ja som po rokoch hifi prišiel na to, že testovať a porovnávať na vybraných LP je nezmysel. Keď si zapojím niečo nové, tak nikdy po pár skladbách neprehadzujem prístroje, káble a pod., aby som počul, ako to zahrá pôvodná verzia. Nechám nový prístroj, kábel a pod. hrať niekoľko dní, prípadne týždňov a až po prehratí x-rôznych LP hodnotím prínos, ak nejaký je. Pre mňa nie je dôležité, ako to bude hrať na referenčných nahrávkach, ale celkový prínos na rôznych LP, na referenčných, štandardných, ale aj menej vydarených, teda celkový dojem. Potom prehodím na pôvodnú zostavu a hodnotím. Dôležitá je pre mňa aj psychoakustická stránka, pretože som bol zvyknutý na určitý zvuk a výmenou sa zvuk mení, teda volne povedané, či si na nový zvuk viem zvyknúť a hlavne, či ma viac uspokojí, ak pôvodný. Keď som robil testy na vybraných LP, stalo sa mi, že na týchto LP bol zvuk dokonalý, ale keď som položil štandardne nahranú LP, nedal sa počúvať. Mojim cieľom je počúvať čo najviac LP v rôznej kvalite, rôznych žánrov, ale podľa možnosti s najlepším akustickým podaním. K tomu prispôsobujem celú aparatúru. Nie som zástancom počúvania pár vybratých LP a točiť ich stále dookola. Hudbu si vyberám predovšetkým podľa žánru a podľa toho, či sa mi páči a v najlepšie dosiahnutej kvalite výlisku (ak je k dispozícii viac verzií, tak tú najlepšiu) - presne v tomto poradí.
Ako píšeš, treba točiť vśetko - čo rád človek počúva.
To je aj môj názor.
Skôr si myslím a myslel som to aj v príspevku, že tzv. referenčná nahrávka má napr. bas v takej kĺbke a spektre, že iné skladby ju nemajú.
Tak isto rôzne nástroje, ich kombihácie na pozadí a pod.
Skrátka na nej môžeš počuť to, čo inde nie je a urobiť si pohľad čo vie a čo nie tvoja zostava a v akej kvalite.
Príklad: sused kúpil štúdiové bedničky, ktoré hrajú perfektne ale analogickým zvukom a majú spodky od 40Hz. Jemu to vyhovuje, lebo je hudobník a také podanie mu je blízke. Ja by som si ich nekúpil. Keď prišiel ku mne a dal tam konkrétnu skladbu, posadil sa a :shock: ako výr.
U mňa to hralo podľa jeho slov viac muzikálnejšie a basy od 31Hz uz počuť... Takže pri skladbe. ktorá nemá tak nízke basy /napr./ nevieš porovnať.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

záhada řady BW D3 vyřešena. 4m! sláva.
Luděk Sroll je v mých očích opět TEN geniální konstruktér.
díky zakázce na upgrade černého páru BW800 D3 se podíval do útrob bedny.
navrhl přestavbu mnoha částí. aplikoval své technické představy o provedení měničů...
díky jeho vysvětlení pro mě (jako laika ) a ukázaným fotkám již chápu dost na to, abych na 1. straně vlákna popisovanou
záhadu považoval za vyřešenu.
taková přestavba výhybky ve verzi "sroll" vypadá na fotkách více než zajímavě.
ač vzhled té originální vypadá dokonale, LS celou kompletně přestavěl.
použil filtry jiného řádu atd.
nemám bohužel znalosti na reprodukci popisovaného.

zvukově luděk vyřešil to, co jsem laicky vyjádřil asi takto :
"kéž by šlo ubrat ten trčící střeďák, nějak přidat nebo vyčistit basy a doplnit ke zvuku středů ty skvělé výšky"
"aby ty jednotlivá pásma šlo poslouchat společně. bez únavy"

na stejném signálu nám LS přepínal volbou vstupu ( na zesilovači Sroll Lyric Revolution) střídavě
bednu přestavěnou a originální.
pobavil mě šokovaný výraz majitele beden 800 D3 "v třešni" při mono poslechu "hotel california".
ten rozdíl byl úžasný, šokující.
členovi "otikle" totiž doslova vypadly oční bulvy z hlavy na jekor poslechovky.

za sebe prohlašuji, že pokud by BW 802 D3 měly zvukový charakter jako ty včera slyšené D3 upgrade by Sroll, ještě dnes je kupuji.
bohužel LS není přiliš nadšený pro přestavbu menšího klonu 800vek. a já bych asi nebyl nadšený z té ceny:-)
IMG_0216_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Sycak »

Já byl u Luďka v sobotu a musím potvrdit, že po úpravě je Nautilus 800 D3 dobrá bedna, v sériovém provedení je naopak pro mě neposlouchatelná a rozdíl je propastný. Luděk chválil provedení ozvučnice i měničů, také ve výhybce jsou prý použité slušné součástky, ale jinak je prý navržená jako výhybka do auta, řečeno s mírnou nadsázkou. Proč to tak výrobce dělá, netuším. Nechce se mi věřit, že by výhybku navrhnout neuměli, takže mi to připadá spíš jako snaha, ušetřit na všem, co není vidět. Krásné provedení ozvučnice, měničů, či značkové kondenzátory lze "prodat" v reklamních prospektech, vyrovnanou kmitočtovou a výkonovou charakteristiku asi ne. Na moji otázku, co všechno bylo potřeba předělat, odpověděl Luděk, že uvnitř úplně všechno.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Ano, je to tak! Jeden český (zřejmě geniálně nadaný) technik, dostane zakázku na vylepšení reprosoustav, které vyvíjela světoznámá firma mnoho let (od první řady N až po D3) a během několika měsíců dosáhne ve svých podmínkách výsledku, který nezpochybnitelně zvukově posunul tyto reprosoustavy mnohem dál a víc, než jaký byl posun mezi modely D2 a D3 a to přes marketingově avizovaná vylepšení (800 vylepšení) a dlouhý výzkum v novém vývojovém centru B&W. Ano, je to tak..., oční bulvy mi obrazně řečeno vypadly na jekor a originální verze mi najednou přišla jen jako by plechovější a chudší příbuzná. Budu doufat, že jednoho dne budu mít šanci nakonec vlastnit po 800D2 a 800D3 také 800D3-Sroll. Bude to konečně verze, kterou nebude možné zpochybňovat a srovnávat s cenově podobnou konkurencí. Je to prostě tak!
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PMA »

Sycak píše: 09 zář 2019 12:17 Já byl u Luďka v sobotu a musím potvrdit, že po úpravě je Nautilus 800 D3 dobrá bedna, v sériovém provedení je naopak pro mě neposlouchatelná a rozdíl je propastný. Luděk chválil provedení ozvučnice i měničů, také ve výhybce jsou prý použité slušné součástky, ale jinak je prý navržená jako výhybka do auta, řečeno s mírnou nadsázkou. Proč to tak výrobce dělá, netuším. Nechce se mi věřit, že by výhybku navrhnout neuměli, takže mi to připadá spíš jako snaha, ušetřit na všem, co není vidět. Krásné provedení ozvučnice, měničů, či značkové kondenzátory lze "prodat" v reklamních prospektech, vyrovnanou kmitočtovou a výkonovou charakteristiku asi ne. Na moji otázku, co všechno bylo potřeba předělat, odpověděl Luděk, že uvnitř úplně všechno.
Martine 800 D3 je, přesto, že má kvalitní měniče a provedení, opravdu technicky nesprávně vyřešená reprosoustava, jako nakonec asi celá řada D3. Vůbec se nedivím tomu, že Luděk musel "předělat úplně všecno", co se týče obvodu výhybky. Bylo by docela zajímavé, jestli má zdokumentovaný (změřený) stav "před a po". Před časem jsem se zmiňoval o nevyrovnanosti kmitočtové a výkonové charakteristiky jiné reprosoustavy z řady, 803 D3, což je zejména na klasice slyšet ihned, ale nebylo to přijato s pochopením :smile: . Jsem rád, že časy se mění :idea: .
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ma nekdo info, zda je Ludek ochoten upravy 800 D3 provadet na pozadani i nadale, nebo se jednalo pouze o jakysi experiment s cilem dokazat, ze tyto bedny (a asi i cela rada) maji vyrazne limity?
Dieter Burmester
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od matori »

Chlapi, to jako fakt, že za takové peníze je to špatné? To jsem tu četl ódy na ty bedny a naráz je to v HIGH blbě? Že by to byla prachsprostá spotřebka? :crazy:
Slyšel jsem hrát několik těchto kousků a hrálo to gut. Neříkám že supr gut, ale.......sehr gut.
Naposledy upravil(a) matori dne 10 zář 2019 12:41, celkem upraveno 1 x.
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

jj, taky mi to vrta hlavou. pred nekolika dny se tu chvalily i neupravene D3. Po pridani prislusne filtrace. Je v tom zmatek.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od matori »

Může být, že se něco u některého kousku stane, dělník je taky jenom člověk, ale až tak? To mi kebule nebere.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od -Kocour- »

Zalezi, co se mysli tim "spatne". Zakladni funkce vyhybky je upravit chovani menicu, vzajemne navazat pasma (a to i mimo osu), a vyuzit dany menic v pokud mozno jeho komfortni zone. A zde je prave mnoho stupnu volnosti, a zalezi, jak se k tomu vyrobce postavi. Pokud se "spatne" tedy tyka mnou vyse zmineneho, tak v tom se da vyradit do alejuja, a je jen na konstrukterovi, jaky zvuk z toho chce vymacknout. Tzn to asi neni tak, ze v BW neumi, proste jen sleduji urcity cil, urcity vysledek a tak jak to hraje v zakladu je to jejich "dobre". Tohle naprosto zasadne urcuje vysledny zvuk, lepsi soucastky, draty, stribrne pajky, vyhozeni fastonu atd jsou nadstavba.

BW vyhybky jsou znamym tematem na zahranicnich forech. Sam jsem predelaval 805S.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PMA »

To jsi napsal hodně diplomaticky. Podle mě každá firma sleduje svůj "sound", aby se mohla odlišit, a ten si pak po nějakou dobu drží. Nemusí to být nutně ten nejneutrálnější, nejméně odlišný od toho, co známe z reality. To je podlě mě i případ BW, mají svůj "sound", podle kterého se dají poznat.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

kychtax
je třeba trochu "číst mezi řádky".
tak jinak. za 785.000 bych očekával universální bednu. tzn.,že zahraje dvořáka jako kraftwerk.
kraftwerk zahraje na špičkovém železe s ultradrahými doplňky špičkově.
dvořáka ani náhodou.
až u Srolla po upgrade to byly z 800D3 dřevěné housle a "chlupaté" smyčce. jinak nikdy nikde.
už se vyznáš?

db
ano. je ochoten. zavolej mu a odkaž se na mě.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Mám bohužel pocit, že jsem vyjádřením obdivu k odbornému talentu a práci Luďka Srolla, až příliš znehodnotil moji spokojenost s originálními osmistovkami. Vzhledem k tomu, že například klasiku a jazz poslouchám minimálně, tak jsem i dnes (po víkendovém poslechu) s originálními 800D3 doma více méně spokojen a nemám vůbec pocit, že je mám okamžitě prodat. Podání hudby, kterou já poslouchám v mém systému, mají 800D3 skvělé. Při poslechu klasiky a nebo jazzu jsem teď u Luďka skutečně slyšel výrazné zlepšení u té upravené verze a čistě z touhy po dokonalosti bych tuto úpravu chtěl. O tom není pochyb. Když se ale u Luďka pouštěla hudba od Depeche Mode a hlavně pak ve stereu a na jiných bednách, tak jsem byl ohledně mého domácího zvuku úplně v klidu, protože tam už jsem vůbec neměl pocit, že mi to doma hraje špatně. Kdybych měl laicky vysvětlit čím to je, tak snad tím, že například Kraftwerk, nebo jiná moje oblíbená hudba, mají tolik dynamických a rychlých basů, které 800D3, ve spojení s McIntosh 1,2kW, umí skvěle a bez zaváhání pálit ven, že to zřejmě upozadí střední pásmo, které u jiného druhu hudby vyčnívá příliš a kazí to celkový dojem. Možná tedy doporučuji všem, kteří poslouchají klasiku a akustickou hudbu, aby si 800D3 nekupovali, ale těm kdo poslouchají pop/rock je můžu vřele doporučit, přestože je mnozí popisují jako konstrukční zmetek. \m/
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

Uz mi to bylo vysvetleno. Ciste zvukove p.Sroll z toho udelal urcite "all roundery". Universalnejsi audiofilskou bednu. Bez upravy to sedi s tim co pise uz.Otikle. :razz:
Velmi zajimave vlakno. :ympeace:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od matori »

otikle: Tak v tom případě to beru. Já na nich slyšel vždy jen rock, bo šmidlání neposlouchám.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Frogyman »

Otikle
když tak koukám na umístění REF10, nedělá ti problém přehřívání? Já jsem se po pořízení REF2 docela vylekal, že je něco špatně, protože mi po cca hodině provozu začal hrát jeden kanál víc než druhý. Po prohlídce v servisu a následné diskuzi (a praktické zkoušce s horkovzdušnou pistolí) jsme došli k závěru, že to způsoboval právě nedostatek volného místa, takže jsem musel přeskládat rack, nechat nad i pod dostatek luftu a už vše šlape jak má. A to jsem měl "nad" více místa, než máš teď ty...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

zabiny007 píše: 12 zář 2019 14:27 Otikle
když tak koukám na umístění REF10, nedělá ti problém přehřívání? Já jsem se po pořízení REF2 docela vylekal, že je něco špatně, protože mi po cca hodině provozu začal hrát jeden kanál víc než druhý. Po prohlídce v servisu a následné diskuzi (a praktické zkoušce s horkovzdušnou pistolí) jsme došli k závěru, že to způsoboval právě nedostatek volného místa, takže jsem musel přeskládat rack, nechat nad i pod dostatek luftu a už vše šlape jak má. A to jsem měl "nad" více místa, než máš teď ty...

Obrázek
Přesně tak. Jak ARC phono tak i Isotek Genesis jsou zdroje pekelného horka a zrovna včera jsem proto nechal posunout polici nahoru co to šlo. Hrozná pakárna, protože Finite Elemente má kotvící šrouby do zdi našroubované do kovových trubko-matic, které jsou ve zdi zabetované chemickou kotvou. Musely se ze zdi vysekat, aby se mohly posunout o kousek výš. Hrůza! Udělalo to jen pár centimetrů, ale aspoň něco. Dosud jsem to řešil větrákem z boku. Funguje to super. Teď budu používat už jen přídavné bezhlučné větráčky ze zadu. Ale problém to je. V horkém létě zdroj dalšího otravného tepla :oops:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Frogyman »

Jestli máš nějake tiché větráky vybrané, dej prosím info. Možná bych něco takového, jako prevenci na příští léto, měl taky pořídit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kulich »

Byl jsem si včera s Jiri poslechnout v Náchodě upravené 800 d32 a musím vyseknout Luďkovi Šrollovi poklonu .
Upgradovaná bedna je opraddu hóóódně jinde než tovární verze, upgrade byl radikální a je to opravdu hodně slyšet!!!
Detaily, prostor, basy, reálnost, dynamika atd., vše k lepšímu , zkrátka jiná bedna.
V kombinaci s Sroll železem výborný(aspoň pro mne) zvuk!!!
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

zabiny007 píše: 12 zář 2019 23:17 Jestli máš nějake tiché větráky vybrané, dej prosím info. Možná bych něco takového, jako prevenci na příští léto, měl taky pořídit.
Jsou to takové větráčky k notebookům, které mají ohebnou silikonovou nohu. Jen zastrčíš do USB portu a nastavíš si směr proudění vzduchu. Jsou relativně tiché (např. oproti stolním větrákům). Zezadu nainstaluju tři USB porty a to bude stačit, aby se Audio Research neohříval příliš. Můžu Ti pak poslat fotku, abys viděl co přesně myslím :ugeek:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Odpovědět