záhada B&W řady D3

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
analog2001

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od analog2001 »

no comment
IMG_0194_web (2).JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od whisp »

=)) =)) =))
Aj ked kontext je taky ze druhy koniec trci do priestoru.
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

To odpojil pred chvili z toho supertitana. :lol:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od whisp »

Ja by som tu bielu hogjend predlzovacku nepodcenoval
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Když se Lachim ptal, jestli u mě může dělat fotky polorozebrané sestavy a pak jestli je může dávat na web, tak jsem samozřejmě souhlasil. To, že někdo bude řešit na fotce prodlužku, která leží na zemi, protože jsme jen potřebovali rozsvítit zesilovač při jeho focení mimo sestavu, jsem ovšem nečekal. Zajímavé je, že můj japonský kolega se mě k té fotce také hned zeptal, ale trochu jinak. Co že to napájím tím Furutech Powerfluxem a když jsem mu řekl, že jsem ho použil jen kvůli potřebě natáhnutí proudu před sestavu, abychom rozsvítili zesík Classé při focení a jinak ho už nepoužívám, tak obdivně mručel. To československý hifista musí hned vytáhnout humor, aneb kdo chce psa být vždycky si hůl najde. :-t
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Otikle
Naopak. Nač to tajit. Ten prodluzovak z OBI je samostatný přívod proudu ze zásuvky z chodby.
Na chodbě mas přeci samostatnou fázi.
Přiznejme, ze jsme takhle vyřešili “hliník” v obýváku
😀
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Otikle »

Lachim
Tohle bylo přeci moje tajemství :eek: :lol:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od harley44 »

Cert ven prodluzovak. Me se na zde presentovane sestave libi, ze nekdo nakoupi jedny z nejdrazsich komponent na trhu, nahazi je na hromadu,vrazi mezi ne bedny proti vsem pravidlum pro jejich umisteni a svete div se ono to hraje skvele/ dle tvrzeni tech co to slyseli /. Proste to ,ze si nalepis na zed dreveny hranoly ti dobry zvuk neudela.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

Myslim ze uz to tam chlapi nejakou dobu ladi. Ze to nenahrnuli a ono to hraje. Jako zazrakem samo a skvele. [-x
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

harley44
tak jednoduché to není. právě naopak.
to by bylo téma na 1000 slov.
kychtax "nahodil" správný směr.
osobně by mě třeba zajímalo, jak by ta takhle superbní sestava hrála
v odpovídající místnosti s optimálním počtem dřevěných hranolů.
poslech 800D3 u člena "otikle" byl hlavní impulz k založení tohoto vlákna.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jiri »

Po páteční poslechové akci v Náchodě je mi jasné, že Otiklovo superbní sestava je značně limitováná seriovými B&W 800D3 a nepomohlo by ani přemístění do upravené poslechovky. Rozdíl mezi seriovou a upravenou bednou je značný a to i při poslechu vždy jen jedné bedny, takže pokud by se provedlo posouzení ve stereo (upravený pár vs neupravený pár 800D3) tak by ten rozdíl byl ještě mnohem větší.
Neumím si vysvětlit, proč konstruktéři v B&W nastavili vyhybku 800D3 tímto zvláštním způsobem (L.Š. tvrdil něco ve smyslu, že původní vyhybka byla 1. řádu ale ta jeho modifikovaná je 4.řádu, což je samozřejmě mnohem komplikovanější ale dokáže dostat ze špičkovývh měničů maximum).
L.Š. je opravdu profík a tleskám co za zvuk z upravených 800D3 dokázal vymáčknout. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

jiri
přesně. též dodnes nechápu to "proč". proč to v bw takhle popravili ??
znáš mě x let. zřejmě si umíš barvitě představit mou "otravu" po poslechu rozehraného páru 803d3 u mě.
chudák prodejce. dodnes se mu omlouvám. a to cash ležel v obálce na stole ...
doufám, že uslyším "800d3 by sroll" u člena otikle na jeho superbní sestavě. a i v nové poslechovce
a bude to mazec nad mazec ?!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak není přeci všem dnům konec... Vytáhneš znovu obálku, koupíš 800D3, do druhé vložíš nějaký ten chechták Luďkovi na úpravu výhybek, a pak už budeš doma jen spokojeně poslouchat, záhada bude vyřešena, sedačka bude neustále obsazena :thumbup:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

db
jenže to popisuješ "mega na stole v českých"...
:crazy: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PMA »

Ad D3 původní stav, už to asi nenajdu, ale byly/jsou na to téma diskuse nejen v ČR a dost blízko od kuchyně pochází názor "brittle sound sells", což by tak odpovídalo všemu.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

PMA
vitej zpět na tomto fóru, pavle!
skvělý obrat!
nedávno jsem zápasil s argumentem 2 prodejců add. můj nepopulární názor na zvuk řady D3:
" .. tak nám tedy lachimoviči vysvětli, když jsi tak chtrý, proč řada D3 trhá rekordy v prodejích.
"jestli ty díry nakonec neslyšíš jen ty ?!".
( oba jsou nadšení čistotou zvuku a rozlišením řady D3 )
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše: 16 zář 2019 15:05 db
jenže to popisuješ "mega na stole v českých"...
:crazy: :shock: :shock:
Z toho ale potom vyplyva, ze Ludek by si tu upravu vyhybek cenil temer na 250k :shock: :shock: :shock:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

DB
s tématem tohoto vlákna zřejmě úzce souvisí naprosté zmizení všech modelů řady D2
z trhu 2hndu.
všiml jsi si též, že již téměř nelze najít kvalitní 2hnd řady D2?
před 5 lety se běžně dal najít inzerát na 800 - 804 D2 z první ruku. top stav a jasný původ.
stačilo si dojet někam do neměcka.
před 2 roky bylo sem tam něco.
aktuálně již není nic.
dnes se točí hodně 2hnd modelů D3. zda to souvisí s témtame vlákna....
ale D2 nic.
(nemyslím tedy podvodníky a kousky z 10-té ruky)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše: 16 zář 2019 15:57 PMA
vitej zpět na tomto fóru, pavle!
skvělý obrat!
nedávno jsem zápasil s argumentem 2 prodejců add. můj nepopulární názor na zvuk řady D3:
" .. tak nám tedy lachimoviči vysvětli, když jsi tak chtrý, proč řada D3 trhá rekordy v prodejích.
"jestli ty díry nakonec neslyšíš jen ty ?!".
( oba jsou nadšení čistotou zvuku a rozlišením řady D3 )
Věřím, že jsi nečekal, že prodejci BW řeknou, že nová řada je sračka :mrgreen: S prodejcem nelze vést objektivní diskuzi. Věřím, že D3 zaujme v první půlhodině ve studiu a to jde. Po 14 dnech už vrátit nejdou :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od YamahaMan »

lachim píše: 17 zář 2019 12:06 DB
s tématem tohoto vlákna zřejmě úzce souvisí naprosté zmizení všech modelů řady D2
z trhu 2hndu.
všiml jsi si též, že již téměř nelze najít kvalitní 2hnd řady D2?
před 5 lety se běžně dal najít inzerát na 800 - 804 D2 z první ruku. top stav a jasný původ.
stačilo si dojet někam do neměcka.
před 2 roky bylo sem tam něco.
aktuálně již není nic.
dnes se točí hodně 2hnd modelů D3. zda to souvisí s témtame vlákna....
ale D2 nic.
(nemyslím tedy podvodníky a kousky z 10-té ruky)
Presne tak. D2 radu sledujem už pár rokov, lebo 803jky mal môj dobrý kamarát.
Teraz sa na trhu objaví naozaj dobrý kus zriedka, väčšinou to začína od 805tiek, tých je dosť...
Snáď jedna lastovička v Európe - v už zmieňovanom Nemecku:
https://www.quoka.de/hifi-audio-tv-vide ... piano.html
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

MilanP
Tenhle web na který odkazujes... to bych se bal zbytečne cesty.
8 z 10 na tomto webu nedopadne dobře. Tohle je případ pro tu mou závorku výše.
Zkus je koupit a dej nám zprávu, prosim
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jeliman nautilus »

páni ak zhanate bw tak si pozrite second hand cisto len na bw. www gute anlage.de prajem pekny den :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak 802 D3 tam vidim dvakrat, lachim je zachranen \:D/
Dieter Burmester
analog2001

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od analog2001 »

Dieter Burmester píše: 16 zář 2019 19:48
lachim píše: 16 zář 2019 15:05 db
jenže to popisuješ "mega na stole v českých"...
:crazy: :shock: :shock:
Z toho ale potom vyplyva, ze Ludek by si tu upravu vyhybek cenil temer na 250k :shock: :shock: :shock:
Čekal snad někdo míň?? :silent:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od RedBaron »

To je tzv. investiční výhybka, je odlitá ze zlaté cihly.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

lze se držet tématu vlákna, prosím?
tzn. reálné zkušenosti s řadou D3, názor na zvuk D3 versus D2/D,
názory založené na přečtení grafů měření modelů těchto řad, atd.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od koudelka »

Dneska v Náchodě poslech upravených B&W800D3/Sroll tuning, hotové konečně obě bedny, úžasný zážitek, který mimo jiné odhaluje i neskutečnou vyjímečnost zesilovačů Sroll Lyric. Modest Petrovič Musorgskij - Obrázky z výstavy...nedá se popsat slovy :clap:
V akci také nová řada napájecích kabelů.
Sroll.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
analog2001

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od analog2001 »

Nova rada ultimativni referencni kabelaze?
Kolikata uz?
To se bude zase prodavat.....
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od koudelka »

analog2001 píše: 27 zář 2019 18:31 Nova rada ultimativni referencni kabelaze?
Kolikata uz?
To se bude zase prodavat.....
Ale no tak... 😶
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

Jsou hezky zelene, na dalku vypadají jako hadice ze zahrádky. Ale to asi nebudou, viď. :mrgreen:
Je mi malinko líto těch krásných Srollových beden vzadu. Že jsou zřejmě v závěsu zájmem a asi i zvukově. Jinak by se již probíraly, srovnávaly, atd.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kulich »

Musím konstatovat, že Koudelka sdílí z poslechu upgrade 800d3 stejné pocity jako já.....
Upgrade se moc povedl a bedniska hrají na moje uši opravdu skvěle a hlavně mně poslech moc bavil a klasika byla neskutečná.
Obrázky z výstavy mám naposlouchány, a slyšel jsem je na spoustě sestav, ale takhle jsem je ještě nikde neslyšel.....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

😮 😮 😮
Dieter Burmester
JAPEX

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od JAPEX »

:arrow: https://www.hifi-voice.com/profily/fact ... lkins-2019

...a nejzávěrečnější ze všech nejzávěrečnějších ladění se z důvodu utajení provádí až v Náchodě :cool:
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kulich »

Oppo je taky mašina a furt to kluci tuní a stále vylepšují ne??
Ale jak se to říká, okázaná platí a tak tomu je v Náchodě..
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od aretax »

Yngwie píše: 17 zář 2019 15:28
lachim píše: 16 zář 2019 15:57 PMA
vitej zpět na tomto fóru, pavle!
skvělý obrat!
nedávno jsem zápasil s argumentem 2 prodejců add. můj nepopulární názor na zvuk řady D3:
" .. tak nám tedy lachimoviči vysvětli, když jsi tak chtrý, proč řada D3 trhá rekordy v prodejích.
"jestli ty díry nakonec neslyšíš jen ty ?!".
( oba jsou nadšení čistotou zvuku a rozlišením řady D3 )
Věřím, že jsi nečekal, že prodejci BW řeknou, že nová řada je sračka :mrgreen: S prodejcem nelze vést objektivní diskuzi. Věřím, že D3 zaujme v první půlhodině ve studiu a to jde. Po 14 dnech už vrátit nejdou :thumbup:
Presne to je aj môj zážitok z počúvania 800 D3 a aj 802 D3 a to na 2 rôznych zostavách. Na začiatku po prvých tónoch nadšenie, ale ako som počúval dlhšie, začalo mi na nich niečo vadiť. Zvuk bol zdanlivo dokonalý, dokonalé výšky, stredy, basy, ale akoby to spolu nechcelo "ladiť". Neviem to definovať, ale pripadalo mi to, akoby si stredy, výšky a basy chceli dokázať, ktoré budú lepšie hrať. Hudba ma neukľudnila, ale naopak, akoby z nej išla nervozita. Najlepší zážitok z počúvania B&W 800 D2 mám v kombinácii Jeff Rowland 201 a Audio Research REF 3, prekáblované Cardas Golden Reference (!). Hralo to naozaj dokonalo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kulich »

Aretax
Ano, takto přesně popisoval zvuk 802 d3 Lachim, když je měl doma a z důvodu nespokojenosti zákazníka se zvukem 800 d3 vznikl požadavek na Luďka Šrolla upravit a vyžehlit chápu.
Výsledek je potřeba slyšet, těžko popisovat ...
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kulich »

Ne chápu, ale cháru :thumbup:
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od samcus »

Mohu zde konstatovat že záhada B&W řady 3 je definitivně rozhřešena. Alespoň pro nás, dnes zúčastněné v Náchodě.
Dnes na pozvání Luďka Šrolla jsme se, s dlouholetým členem naší hifi komunity Pasťou, zajeli poslechnout pár upravených reprosoustav modelu 800 D3. Zhruba před 14 dny jsme s kolegy z Pražské kliky, v Luďkově poslechovém studiu, slyšeli rozdíl mezi upravenou a neupravenou bednou. Rozdíl byl propastný, ačkoli jsme poslouchali pouze jeden, stejný kanál do každé bedny. A nikdo z nás nechápal proč taková věhlasná firma firma jako je Bowers & Wilkins může vyslat do světa takto „nedodělaný“ produkt. Padaly všelijaké laické dohady o marketingu, stálém zákazníku a podobné názory proč „Ferarri  prodává svůj produkt na 13 kolech“. Sic mě tyto názory neuspokojili, ale budiž.
Dnes jsme výše uvedený model slyšeli již ve stereu. Mohu předem říci … teď mě nenapadá to správné pojmenování. Snad jen puberťácké „ BOMBA „. Ale popořádku. Zapojený zesilovač byl Rhythm Mk3, dac Casea, Nuc z Brna  a kabely Kapton a i úplně nové síťové kabely přes rozvodnou lištu s filtry, obojí Sroll.
Co se zvuku týče, dlouhou dobu jako svou referenci jsem bral MBL X-treme. Jistě po té dlouhé době, co jsem tuto sestavu slyšel a ovlivněn „okoposlechem MBL“ si zvuk démonizuji. Dnes jsem získal nový pohled, na to jak to má hrát. A to na komponenty, jež se vejdou i do našich obýváků. Přesný, rozlišený, barvitý, neagresivní i neúnavný v 3D prostoru fantasticky umístěný zvuk. A dynamika jež jsem ještě v takto domáckém rozměru neslyšel. Až se zdá že je té dynamiky moc. Ale po důkladném poslechu dalších titulů, je tak jen u popových nahrávek, které jsou vykompesorovány s důrazem na okrajová pásma zvukového spektra. U dobře nahraných klasických děl i velké tympány a činely znějí mohutně opravdově a nepřehnaně. A když ve skladbě zazněla harfa, zažil jsem zvukovou nirvánu. Naopak padesát let stará (nic moc) nahrávka Mireille Mathieu zněla, až na nižší dynamiku opravdu krásně svěže. (To musím vyzkoušet, jestli by mě tento druh hudby doma také tak bavil).  A uvědomil jak vlastně ten “malý”  integrovaný zesilovač zvládá neomezenou dynamiku. Od svých 1350W monobloků světoznámé firmy, to tak nějak čekám ale od integráče. No klobouk dolů.
Na moji otázku zdali nové reprobedny Soud Garden budou takto schopny hrát i bez reproduktorů B&W, Luděk mě ubezpečil že i lépe. Troufalé tvrzení, ale dnes mu už věřím. Máme se na co těšit.
Na konec mého dlouhého povídávání, jež vzniklo z nadšení, které jsme dnes zažili, bych rád uvedl, že to je pouze můj subjektivní názor opřený o třicetiletou zkušenost s hifi. Fakt už jsem něco slyšel.  A nejsem žádný ortodoxní vyznavač komponentů Sroll a vlastním pouze jeden síťový kabel této značky. A už vůbec nejsem reklamka for Sroll.   Netřeba mě za má slova ukamenovat. 
Ale hraje to nebývale.
Hawg
sroll.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Samcus
Super zprava. Okusuji si nehty. Ze jsem TO nestihl poslechnout!
Okusuji i na nohou. Musel to být ECHT masakr
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kulich »

Jsem tu dnes znovu, je potřeba si to užít \m/
Odpovědět