Pes Furugrescu

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

JAPEX
proto jsem ti v úterý večer psal, že pro tebe nemá furugrescu smysl.
a nebylo v tom nic pejorativního.
na tyto vlákna o mogii furugrescu, wenge, pojistkách, nožičkách, koncovkách atd. nereaguj a budeš mít klid.
a stále jasno
:-)
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

lachim píše:JAPEX
proto jsem ti v úterý večer psal, že pro tebe nemá furugrescu smysl.
a nebylo v tom nic pejorativního.
na tyto vlákna o mogii furugrescu, wenge, pojistkách, nožičkách, koncovkách atd. nereaguj a budeš mít klid.
a stále jasno
:-)
Ad1, rozhodnutí, co je pro mě lepší, nech skutečně jen a pouze na mě
Ad2, to je snad jasné, že se zde neurážíme!
Ad3, pojistky, nožičky, koncovky, lišty a pod. mě zajímá možná víc, než si myslíš
Ad4, prosím, neúkolovat. Nejsme svazáci :cool:

A to hlavní: např. Furutech e-TP66 stojí 380€, což je méně než 18.000Kč...takže proč vymýšlet vymyšlené....? :-t
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

JAPEX
furutech má vynikající lišty. máš recht!
až jí zapojíš, dej sem fotku a popiš reálnou zkušenost, prosím!
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

lachim píše:JAPEX
furutech má vynikající lišty. máš recht!
až jí zapojíš, dej sem fotku a popiš reálnou zkušenost, prosím!
Už na ni čekám!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

JAPEX píše:...takže proč vymýšlet vymyšlené....? :-t
Asi Tě zklamu, ale obávám se, že právě ty objevuješ již objevené. Pokud je mi známo, tak právě nespokojenost s provedením TOP lišt od Furutech, Nordost atd. byla na začátku vývoje Furugresku, která vznikla jako nekompromisní alternativa ke všem komerčně dostupným lištám (alespoň v jeho TOP variantě, plné hvězdicově zapojeného stříbra - viz příspěvek by Pytel výše...).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Napsal jsi to vytecne. Diky.
Listu jsem vybiral roky. Souboj furutech versus nordost u me vyhral Qb8. Ale proti furugrescu ... slysel jsi preci sam. S oblibou jsem vozil oba tyto psy s sebou na navstevy. Temer vzdy to byl zazitek. Ale nevime jakou ma japex sestavu.
Alespon jsme ho navedli k nakupu listy furutech:-)
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Kterou od Furutechu bereš, tuhle?
(musel jsem ji sem dát, moc se mi to celé líbí) ^:)^ :smile:

Obrázek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
Já pořád doufám, že se hecnete a nakonec mkII vznikne, mám doma místo na dva kousky :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

Vyobrazený Furutech Pure Power 6 díky umístění v masivním hliníkovém bloku funguje pro rušení v řádu MHz a výše jako účinný filtr s "nulovým" vnitřním odporem, viz zveřejněné měření, což je přínosné, o tom žádná. Coby anténní technik ale také vidím jako problém následně připojené antény, čili kabely, nalevo napravo hore dole. Až za nimi bych měřil útlum. Zkusím ukecat kolegu s rozmítačem, zda-li by po hifi pojistkách (ani se neptejte jak z alchymisty vzývaného pohledu "filtrů" dopadly) neproměřil i nějaký ten napájecí kabel coby "anténu". Tam už by zajímavé rozdíly mohly být.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Zdeny »

kychtax píše:Neni to magie. Ty listy davali dohromady lidi, kteri tomu rozumi. A nesetrilo se na materialu. Naopak. Vsechno je tam maximalisticke. Nejlepsi draty, svorkovnice, zasuvky. Byly ruzne prototypy, zkouselo se, atd. Stravilo se tim hodne casu a usili a vysledek je dobry. Prave proto. (z toho co jsem se doslechl o vyrobe)
Ovšem to není odpověď na moji otázku - JAK to napraví prasárny PŘED tou lištou??? To je to, co se snažím říct - před každým kusem aparátu je v baráku tolik prasárem, až to není hezký a všeichi ale svoprně tvrdí, že předřazení "zázračné zásuvkové lišty" posune zvuk o X tříd:-)))
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Zdeny »

kychtax píše:Kterou od Furutechu bereš, tuhle?
(musel jsem ji sem dát, moc se mi to celé líbí) ^:)^ :smile:

Obrázek
Dyzajově krásný, ale přínost věřím bude stejný, jako prodlužovák z OBI za 6 pětek.-))) nejdražší na něm je to obrábění masivu duralu. Nic víc v tom není. Ale hezký to svým způsobem je.
Zejména, když do 4 světových stran trčí hadice na zalívání zahrady:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Mas-li zajem, precti si na jinym foru, jak jsem hledal dobrou listu do 10tis. Taky jsem pochyboval.. jsem pochybovac. Je to tam zdokumentovano. :razz:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

Zdeny píše:Ovšem to není odpověď na moji otázku - JAK to napraví prasárny PŘED tou lištou??? To je to, co se snažím říct - před každým kusem aparátu je v baráku tolik prasárem, až to není hezký a všeichi ale svoprně tvrdí, že předřazení "zázračné zásuvkové lišty" posune zvuk o X tříd:-)))
Nikde zde nevidím napsáno, že by lišta měla řešit prasárny "před". Nebo ty to zde někde vidíš? Lišta je téměř vždy zařazena za filtr, pračku, oddělovák atd... Lišta je zázračná tam, kde za filtrem potřebuješ distribuovat signál na více komponent - např. při použití filtru Titan, který má jen dva výstupy, na náročné instalace MCH atd...
Zdeny píše: Dyzajově krásný, ale přínost věřím bude stejný, jako prodlužovák z OBI za 6 pětek.-))) nejdražší na něm je to obrábění masivu duralu. Nic víc v tom není. Ale hezký to svým způsobem je.Zejména, když do 4 světových stran trčí hadice na zalívání zahrady:-)
Největší přínos puristicky řešených psů je v tom, že žádný přínos nemají. Na rozdíl od všech ostatních. Doporučuji osobně vyzkoušet, není nic lepšího a průkaznějšího. Nějakou lištu (pro demonstraci stačí i QB) si půjč a zkus ji proti OBI.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

zabiny007 píše: Největší přínos puristicky řešených psů je v tom, že žádný přínos nemají.
:thumbup: \:D/
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

A co chudáci emoční skokani do výšky? Jak teď dosáhnou na vyšší level chrochtání blahem?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

merhaut
Člověk otevřený může radostí skákat a chrochtat blahem i jen kvůli takové maličkosti, že díky výměně psa mu do sestavy neleze bordel a vše hraje čistěji a s větším rozlišením. Ale to ty, jako uzavřený odmítač (někdy i urputný vymítač) a "zprincipuoponentvšeho" nepochopíš. Zkus se někdy otevřít i věcem, které ti hlava nebere. Uvidíš, že bude na světě líp. Jak tobě, tak i pár lidem kolem. Vždyť jde hlavně o hudbu, která nám všem přináší radost, ne?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

zabiny007, platí tvoje: "Největší přínos puristicky řešených psů je v tom, že žádný přínos nemají." anebo tvoje: "díky výměně psa mu do sestavy neleze bordel a vše hraje čistěji a s větším rozlišením."?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

Možná Tě to překvapí, ale tyto dvě věty se navzájem nevylučují a platí oboje. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

Vylučují. Vylučuj dál.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

OT
omlouvám se, poslední reakce na merhauta, pak už jen k tématu...

merhaut
A já myslel, že alespoň psanému slovu rozumíš. Ale asi ne. Anebo jsi se prostě jen rozhodl prudit všechny, co mají ještě chuť někam psát, napříč fóry?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

Merhaut
Jardo, proc nas pronasledujes az sem?
Proc prudis i tady?
Slovanet a vedlejsi forum ti je malo?
Neotravuj svymi “hemeroidy” alespon tady.
Nebo si na sve posmesky alespon zaloz vlastni vlakna!
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

Jen reaguju na zde šířené technické nesmysly. Běžná posloupnost příčiny (blud) a následku (reakce).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

merhaut píše:Jen reaguju na zde šířené technické nesmysly. Běžná posloupnost příčiny (blud) a následku (reakce).
Můžeš se prosím podělit o svoji osobní reálnou zkušenost s psem Furugresku, jeho zařazením do řetězce a popsat zda jsi pozoroval nějaký rozdíl vůči konkurenci? Pokud ne, nechceš se vykašlat na plevelení všech vláken napříč fóry? Už jsi tím otravný a trapný...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

Největší přínos puristicky řešených psů je v tom, že žádný přínos nemají. Ne?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

Přesně tak. Jsem rád, že jsi to pochopil.
Děláš mi radost! :thumbup:

P.S.: tak teď jen si půjčit nějakého psa, k tomu vzít náhodného z OBI nebo IKEA a ještě si to ověřit v praxi, aby jsi opravdu pochopil, jak jsem to myslel. Protože evidentně chápat psaný text ti dělá problém.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

Jo, tak ty jsi to dokonce myslel? Tak to jo.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše:Merhaut
Jardo, proc nas pronasledujes az sem?
Lidi jsou různý a různý koníčky maj
Sbírají známky mince a kdejaký krám
Někdo má rád psy
Druhý zase kočky
Pro nás je diskuze s merhautem ráj

Lidi jsou různý a různý koníčky maj
Sbírají kožky flašky a kdejaký krám
Někdo má rád vdolky, druhý zase vdolky
Pro nás je diskuze s merhautem ráj

Jak vlezu na Hifiroom … merhaut už je tady
Jak vlezu na Highendfórum … je ho plno všady
Když jdu Slovanet … merhaut už je tady
Když jdu na hififorum.sk … je ho plno všady
Jakpak tohle skončí … merhaut už je tady
Jakpak tohle skončí … je ho plno všady
Jakpak tohle skončí … merhaut už je tady
Jakpak tohle skončí … je ho plno všady
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od valderon »

Sašo, jedeš :thumbup:
Jen je škoda energii MRHAT MERHAUTEM :lol:
Přece víš, jak to skončí. Nakonec ustoupíš, protože to moudrý člověk nakonec udělá. Ta druhá strana je totiž tak vytrvalá... :silent:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

zabiny007, tys ke všemu svýmu neštěstí ještě i básník?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

foto asi jednoho z prvních testů furugrescu x QB8.
protože Qb8 "vypadl" jako nejlepší ze všech testovaných psů.
(sroll bimotore + zdroj byl denon 4010 / audionet vip g2)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

zde furugrescu (ještě bez stojánku ze 2 druhů dřev a ceraball)
+ isotek titan
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

Tak dnes jsem dostal info,že můj pes už má hotovou boudičku :smile: Už se těším na předání a velké dík všem za inspiraci a Koudelkovi za realizaci :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

Terahera
Dej mi pak info, prosim, zda to mělo u tve verze fururgrescu smysl.
Nebo zda se stojankem u tebe vyřešilo jen jeho preklapeni kvůli váze kabelu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od aretax »

merhaut píše:Největší přínos puristicky řešených psů je v tom, že žádný přínos nemají. Ne?
To je blbosť. Ja mám puristicky riešeného psa - Kaukazského ovčiaka a za misku granúl denne mi stráži dom. Ale Ty to určite nepochopíš po technickej stránke. Ale na základe dokonale zvládnutej fyziky si môžeš niečo obdobné kúpiť v Dráčiku (alebo u vás v Pompe) a nebudeš potrebovať ani granule. Stačí občas "natiahnuť" kľúčikom. Sú v tom rokmi osvedčené základy fyziky, možno to pochopíš aj Ty. Do pružiny sa jej napnutím naakumuluje energia a po stisnutí tlačidla "ON" sa pes uvedie do pohybu. Brechať namiesto neho môžeš Ty.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

terahera
pro návrat k tématu...
pohled na jednu z "evolucí" stojánku pod psa furugrescu.
vzadu lze zahlédnout 2 kus furugrescu v jiném stojánku.
hrál jsem si s tím tak rok.
ty jsi již přišel k hotovému. jak easy, že?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

a v aktuálním zapojení
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Jsem necekal ze hrajes na tolik mainsserveru, Michale.
Ma na mne trochu mekci zvuk a vetsinou ho musim vyvazovat v sestave necim ostrejsim. Ale jinak jsou to vyborne kably. Fantasticke (v dane cene za metr)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Honzo, je potreba se zamyslet nad setupem. Tys u me nikdy nebyl??? Ty nevis na jake kabely hrai zvuk?? Ziram.
Co projektor, lcd, sat... kabel na zkouseni?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Myslis, ze clenovi “japex” uz dosla ta lista furutech? Pred mesicem nam tu psal o magii a ze uz ceka na listu furutech za 380 euro. Zadal jsem ho o fotku a popis zkusenosti.
Utekl mesic a japex nic. Ze by mu za mesic lista nedosla? Nebo take vykrikneme “magie”?
:-)
Nebo nas znalec japex jen tak “zkousel”?
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

lachim, a těmi stahovacími páskami za 0,70Kč/kus taky zvuk vyskočil o level výš?! =))
Odpovědět