ZVUK A TV

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
Bond 007 alias Monte

ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Abych nemusel neustále zapínat lampičky, tak jsem koupil soundbar , Panasonic SC-HTB885EGK . Velice jsem nevybíral, šlo o bezproblémové propojení Viera link , ala Panasonic. Jsem zvědav, mladí se posmívají starým dinosaurům s velkými bednami :lol: a pak se vyžívají ve slovech nová technologie je IN.
ImgW.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od valderon »

Popravdě? Jsem velice zvědav na tvé hodnocení, o které tě, snad nejen já sám, předem prosím. Taky mě to štvalo v době, kdy jsem měl lampy. Nakonec jsem přešel na A trandy, čímž jsem to částečně vyřešil. Ale i tak si někdy povzdechnu nad zvukem, jdoucí pouze z tv. Ale do sestavy tv zvuk pouštím jen někdy, abych si sestavu "šetřil" a kvůli lenosti :smile:. A taky si říkám, že jestli takový malý plastový nic dokáže slušně nazvucit cca 20 m2. Ikdyž minulý rok na výstavě v Praze některý systémy hráli, že mi padla brada! Ale taky to nebylo za 10,že? :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Mark Levinson »

Abych řekl pravdu, tak mám zrovna tento soundbar doma, protože poslouchám v samostatné místnosti a chtěl jsem zvuk z ploché TV nějak vylepšit. Ty supermoderní, ploché TV nemají žádný prostor pro pořádné reproduktory, takže jejich zvuk je mizerný. A to i u dražších modelů, které mají různá zvuková vylepšení. Protože mám TV Panasonic volil jsem, podobně jako Monte, soundbar stejné značky. Propojení jednoduché a zvukový posun proti zvuku z TV je značný, hlavně v oblasti hlubokých tónů. I prostorové zobrazení je solidní i když se to nemůže rovnat plnohodnotnému 5.1 systému.
Asi se budou usmívat ti co mají doma plnohodnotný vícekanál či DK, ale pro mne je priorita Stereo, které mám v samostatné poslechovce a toto je pouze vylepšení zvuku TV.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Přesně Viktore, stejný záměr. Určitě zlepšení nastane a nebude zvuk z TV tolik nudný. Když bude hodně dobrý film, tak propojení optikou na převodník Saki Pearl ponechávám. Zítra dojde, ale spíš zapojení nechám až na sobotu.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od aretax »

A ako potom spíte pri TV? Ja si vždy pozriem začiatok filmu, potom ho prespím a zobudím sa pred koncom. Má to výhodu, že ten istý film môžem pozerať viac ráz a stále je pre mňa nový.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Jurajc »

hah..naapodobne :)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Mark Levinson »

Má to různé možnosti nastavení, i spát se u toho dá.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mark Levinson píše:Má to různé možnosti nastavení, i spát se u toho dá.
Jen jsem soud zkušebně zapojil a chtěl jsem napsat, je to o nastavení :lol: . Zatím nebudu psát o zvuku, až bude panel na stěně. Sub jsem odstěhoval za sebe do rožku. Večer si pustím film The Doors :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mám dotaz, proč basák dávají směrem do podlahy ? Pak mi zvuk připomína, spíš tlučení gumovým kladivem do plechového sudu :crazy:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Mark Levinson »

Bond 007 alias Monte píše:Mám dotaz, proč basák dávají směrem do podlahy ? Pak mi zvuk připomína, spíš tlučení gumovým kladivem do plechového sudu :crazy:
Osvědčilo se mi propojení optikou, to je mnohem lepší než HDMI. Sice nevím proč, ale je to tak. Subwofer je do podlahy asi aby měl větší razanci.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bond 007 alias Monte píše:Mám dotaz, proč basák dávají směrem do podlahy ?
Prece proto, aby to hralo pekne od podlahy :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od pajuna »

A ja myslel ze DO podlahy!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejdrive ano, ale potom se to prece odrazi :smile: Takze aby to hralo OD podlahy, musi to nejdrive hrat DO podlahy :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od aretax »

To preto, aby si mal masáž, keď zaspíš...Najlepšie by bolo zapojiť sub rovno do gauča.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od merhaut »

Některé zdejší "highend" dotazy jsou obzvláště komické.
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ptal jsem se proto, protože je to špatné, ale mnozí moc nepoberou. Jinak nechám hloupé odpovědi smazat !
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od merhaut »

Už z principu šíření nízkých kmitočtů nemůže mít směrování basáku v subwooferu vliv na zvuk. Hifistická malá násobilka.
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:lol: zapomněl jsi jen na jednu věc, co slyšíme
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od merhaut »

Natočení basáku nelze slyšet.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Dieter Burmester »

Co faze?
Dieter Burmester
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od merhaut »

Fáze samotného subwooferu nemá na nic vliv. Sfázování subu a satelitů může být slyšet, ale...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prave proto se ptam, protoze napriklad u B&W D1 se to v obsluznem SW resi. Nicmene tam menice vyzaruji do stran a zalezi, jak celou tu kostku natocis. U menice vyzarujiciho do podlahy to asi tim padem odpada :-?
Dieter Burmester
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od merhaut »

Když sub kostku postavím hned vedle satelitu, bude záležet (slyšet) na "sfázování", čili synergicky souběžném "zhušťování'/ředění" vzduchu. A to platí i pro suby s reprem do podlahy.
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

A je tam. Zavěšeno na zdi, zvuk je daleko lepší než položeno na desce. Spolupráce s TV, přehrávačem, paráda. Jen set-top box jsem zapojil přímo do TV, něco se hádalo. Budu zkoušet různá nastavení , zatím jedu na auto u subwooferu a není to špatné. Velká hlasitost, nereálné, ale to mne nebolí.
26910892_1667432923315666_5178625730673566689_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mít doma pěkné domácí kino, taky není k zahození. :arrow: https://youtu.be/5xgeOE3OkOs :arrow: https://youtu.be/tr8WAB5ihWQ :arrow: pro většinu nedostupné , tady asi potřeba podlahy nebude https://youtu.be/4H8YCYsU3JA

Až se mi bude chtít, plánuji nalepit led pásek na hranu stolku asi 3m. Mám v nové kuchyni a ledky jsou skvělé.
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

podobný jsem měl kdysi v autě :arrow: https://youtu.be/BcyXE5xPbDk
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dnes je dobrý den na test. HBO2 O2 IPTV dávají Hvězdné války. Hledal jsem místo, kde bude nejlepší bas a našel. V pravém rohu, před žaluziemi asi metr od ramene. Zkoušel jsem povrch, koberec ne, gumové podložky přístrojové ne, papírový kartou ne, pórovitá podložka ne, všude došlo ke zkreslení. Dávám foto, ani v rohu to nebylo ono, jen na tomhle místě. Nastavení zvuku pro TV, jen ve stereu bez dolby virtual, paráda. Třeba zvuk cinema plus virtual, špatné, guláš ničeho. Celkově dolby virtual mizerné, přímo na TV daleko kvalitnější. Nejlepší zvuk je z discu, The Doors se zvuk otevře po celé místnosti a vícekanálový zvuk pracuje. Jsem spokojený, za 15000,- oproti jiným cenovkám, třeba LG, BOSE dávám (*) (*) (*) . Ještě zezadu tlučení do podlahy neslyším jako zepředu. Pěkný bas po celé místnost.
26850701_1668406703218288_8768412599320192358_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od valderon »

Takže i hifista jako jsi ty může být plně spokojený s takovým zařízením k ozvučení televize, včetně filmů. A prosím, kolik m2 má tvůj pokoj?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od PítrsPraha »

merhaut píše:Fáze samotného subwooferu nemá na nic vliv.
Omlouvám se za OT, ale tohle je nesmysl na n-tou. Pokud to merhaute neslyšíš, tak si vem kalibrovaný mikrofon a třeba REW a změř si průběh basů v místnosti s fází 0 a 180°, vše ostatní neměnné. Dostaneš dva různé průběhy (vyjma místnosti s nulovým dozvukem na celém průběhu basů).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

valderon píše:Takže i hifista jako jsi ty může být plně spokojený s takovým zařízením k ozvučení televize, včetně filmů. A prosím, kolik m2 má tvůj pokoj?

asi 4,6x5,8 a trošku akusticky místnost upravenou, akustika nejlepší investice
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od merhaut »

PítrsPraha píše:
merhaut píše:Fáze samotného subwooferu nemá na nic vliv.
Omlouvám se za OT, ale tohle je nesmysl na n-tou. Pokud to merhaute neslyšíš, tak si vem kalibrovaný mikrofon a třeba REW a změř si průběh basů v místnosti s fází 0 a 180°, vše ostatní neměnné. Dostaneš dva různé průběhy (vyjma místnosti s nulovým dozvukem na celém průběhu basů).
A vůči čemu má samotný subwoofer posunutou fázi, když jsou vypnuty satelity?
Bond 007 alias Monte

Re: ZVUK A TV

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Skvěle spolupracuje s Androidem, Windows ani ťuk. Většina aplikaci na mobilu pošle zvuk, aspoň uslyšíme mizernou kvalitu internetového radia. Panasonic aplikace, máme smůlu, asi levný model =))
Odpovědět