Slayers

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Slayers

Příspěvek od Fidji99 »

Az sa mozem spytat - tie elementy v rohu na zadnej stene - s drevenymi listami - to je co, prosim Ta?
Vyzera to zaujimavo.

Difuzory skutocne velmi pekne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Martine (šeďoure), díky :oops:
Fidji99 basová pasca s trochou difuze .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: Slayers

Příspěvek od horal »

Moc pěkné strávené nedělní odpoledne.
Aparát umí potichu i nahlas.Metálek jsem hltal jako na koncertu.
Gramofon vypadá i hraje skvěle 👍👍👍.
Tady není skoro co dodat,jen se nechat hudbou kochat😁.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Zdravím. Poslední dobou se snažím zlepšovat pouze gramcovou část sestavy a tak jsem investoval do napájení od Rixe a stříbro kabel, symetrický.
Rady a rozumy jsem čerpal i zde a tak chci všem ochotným poděkovat.
O napájení jsem se zmiňoval v jiném vlákně :thumbup: .
Kabel byl u mě poprvé zapojen a bylo to znát, ještě že každou hodinou hraní lepší a lepší.
Ve snu by mě nenapadlo že těch doporučených 50 hodin bude takhle znát :eek:

NIN:LP Seasons In The Abyss je doma :lol:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

Jestli už máš lineár(předpokládám s adekvátním napáječákem),stříbro od přenosky až do kocáku(nebo integráče),vše zahořené,tak si zkus hrát s podložením gramce(ceraball,megnety,hroty,wenge a vše,k čemu se dostaneš :lol: ).Budeš asi koukat,jak lze podložením gramce zvuk posunout(nebo dojebat :lol: )
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Ramínko ještě prodrátovaný nemám ale údajně hlavně u Pro-Jectu to výrazně pomůže, takže v dohledné době to nechám udělat.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Slayers

Příspěvek od marasten »

Ahoj, to ramínko určitě nově prodrátuj.
Doporučuji stříbrný Van den Hul.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Slayers

Příspěvek od Janik »

slayers píše: 06 črc 2022 10:11 Ramínko ještě prodrátovaný nemám ale údajně hlavně u Pro-Jectu to výrazně pomůže, takže v dohledné době to nechám udělat.
Zalezi aj co chces tym dosiahnut. Ak chces vyraznejsie vysky, vyssie stredy a ubytok basov tak ano.

U mna najlepsie funguje kombinacia. Momentalne mam ofc med v ramene a occ striebro ako prepojovaci kabel s phonom. Mal som striebro (van den hul mcs 150m) aj v ramene na predoslom gramofone a prepojovaci kabel som musel pouzit med. so striebrom to uz bolo moc.

Ale samozrejme kazdy to ma inak. Idealne si to doma vyskusat. Komplet striebro od prenosky k phonu ti nieco prida a nieco odobere. Nieco za nieco. Treba sa rozhodnut co je pre teba dolezite aj na zaklade ostatneho zeleza hlavne bedne. Ak mas bedne co ti s beznym ofc kablom rozlisuju moc tak so striebrom to bude este viac. Treba v tom najst nejaku rovnovahu. Niekto moze tvrdit nieco ine :thumbup: ale tak to to byva na forach.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Slayers

Příspěvek od marasten »

Je pravda, že u každého může být výsledek jiný, je tam moc proměnných.
Beru to tak, že tam maš asi měď, tak k bych zkusil stříbro (ten Van den Hul je osvědčený).
Holt, dokud to nezkusíš, tak to nezjistíš. Na každém aparaturu se to chová trochu jinak a hlavně, každému se líbí něco jiného.
A teď se rozhodni :lol:
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Slayers

Příspěvek od aretax »

slayers píše: 06 črc 2022 10:11 Ramínko ještě prodrátovaný nemám ale údajně hlavně u Pro-Jectu to výrazně pomůže, takže v dohledné době to nechám udělat.
Ak môžem poradiť, tak Nordost.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Slayers

Příspěvek od Janik »

aretax píše: 06 črc 2022 18:15
slayers píše: 06 črc 2022 10:11 Ramínko ještě prodrátovaný nemám ale údajně hlavně u Pro-Jectu to výrazně pomůže, takže v dohledné době to nechám udělat.
Ak môžem poradiť, tak Nordost.
Vieš poradiť kto to predáva? Ide o silver-plated, OFC?

https://www.heynowhifi.com.au/products/ ... earm-cable
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Po dlouhé době jsem se rozhoupal a pustil se do stolku, potřeboval jsem více místa.
Léta už jsem si taky říkal že na výrobu bass trapů doma prdím a koupil jsem Vicoustic.
Za prvé skvěle vypadají a za druhé teda přesně plní to co slibují. Z nich jsem teda nadšen :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Nějaké foto :lol:
Dával jsem do předešlého příspěvku ale musel jsem je kvůli hrozné kvalitě smazat.
20221025_162305.jpg
20221025_162139.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Slayers

Příspěvek od pepO77 »

Parada a gratulacia. Velmi vkuskne a zaroven ucelne (akusticky). Radost pozerat a urcite este vacsia pocuvat. Nie vzdy su idealne podmienky, -respect- presvedcit osadenstvo domacnosti na tieto upravy, a vyhnut sa kompromisom.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Juri
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2020 17:45

Re: Slayers

Příspěvek od Juri »

Ahoj Slayers, gratulace, Tvůj setup jako celek nejen vypadá naprosto exkluzivně, ale také rozhodně musí špičkově hrát. Mohu se prosím zeptat co to je konkrétně za rack? Jak jsi prosím spokojen s EX-M1+? Neuvažoval jsi o EX-B7 v kombinaci s EX-P7 nebo EX-P27? Díky
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Slayers

Příspěvek od Fidji99 »

Slayers - len taka osobna skusenost - ucinnost tych rohovych basstrapov rastie uplne exponencialne ked ich mas od stropu po podlahu
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Díky, kladný ohlas vždy potěší.
Já ty bass trapy plánuju až do stropu a i na zadní straně ale musím pomalu, po kouskách to doma dávkovat :lol: .
Kinki je opravdu skvělý stroj, však přejel v pohodě Hegel 190ku. Měl jsem tady jejich konec na zkoušku, chtěl jsem ho provozovat s Luminem jako s pre ale to nebylo dobrý, Lumin oproti Kinki pre špatný.
Nakonec M1+ oproti dělenýmu nebyl moc skok kupředu. Myslím že za peníze co stojí asi moc lepšího sehnat nejde.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

Máš to fakt pěkný :thumbup:
Co máš za přenosku na to gramci?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Díky,
Ortofon 2M black. Až budu mít zesík který u mě zůstane na věky :mrgreen: , tak budu zkoušet i jiný.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Slayers

Příspěvek od marasten »

Pěkné to máš, jen co je pravda :thumbup:
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Slayers

Příspěvek od Janik »

Mas to super Jirka. Pozeram, ze uz aj zdroj pre xtension :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Slayers

Příspěvek od marks »

Maš to Jirko super , stolek pěkný i když já mám radši dekor dřeva . Zarazilo mě to srovnání Kinki s Hegelem , Hegel 190 jsem považoval za super stroj , on taky super je , ale pokud ho Kinki překrálo , tak ^:)^ .
O CD přehrávači neuvažuješ ?
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Marku, oproti Hegelu vůbec nebylo o čem, Kinki o parník jinde.
No já už teď v podstatě skoro jenom z vinylu. Hraje to prostě jinak.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

A to máš ve vinyl cestě(přenoska) velkou rezervu :cool: Xtension v tandemu s phonobox rs snese(i si zaslouží) MC Lo,pak už od vinylu nestrhneš uši :smile: Tak ať co nejdřív seženeš ten silič,co zůstane na věky věků :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

To já už se vyloženě na MC těším ale bude opravdu až po zesíku ten bude stát dost :sad:
takže postupně ať přenoska není kompromisní.
A Ty mě Máro takhle tejráš :mrgreen: :mrgreen:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Slayers

Příspěvek od matus_pigy »

Aky zosik planujes?
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Luxman, možná?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

slayers píše: 29 říj 2022 18:21 To já už se vyloženě na MC těším ale bude opravdu až po zesíku ten bude stát dost :sad:
takže postupně ať přenoska není kompromisní.
A Ty mě Máro takhle tejráš :mrgreen: :mrgreen:
Tejráš se sám chlape :lol: Taková analogová větev...... :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Ten mám do důchodu. Takhle nezůstane ale nevejde se zatím do regálu,
.
20221206_194139.jpg
20221206_200308.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Slayers

Příspěvek od YamahaMan »

Tak to je macek! :shock:
Gratulujem a tiež by som sa tešil na dôchodok... :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Slayers

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak tomu říkám Ježíšek!
Gratulace ke splnění snu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

Tak to je skok od číňánka :shock: :thumbup: Gratuluji a přeji,ať se u tebe už chvíli ohřeje :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Slayers

Příspěvek od Fidji99 »

Tie McIntoshe maju tak svoje caro, ako stare Corvetty. Modry VU meter - dizajnova dokonalost. :thumbup:

Pocul som jednu zostavu s tymito McIntoshmi autoformermi a napriek tomu, ze repro mali nominalne 4 Ohm, hralo to najlepsie z 2 Ohm tapu. Ked sa prach trochu usadi, urcite poexperimentuj.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Ano je to macek, však se žena pořádně prohýbala když jsme ho nesli z auta domů ale nikdo jiný nebyl doma.
S bednou 55kg :eek:
Měl jsem ho ve výběru hned jako první a přes poměrně velké kolečko jsem jsem se k němu vrátil a koupil.
Poslechl jsem toho poměrně kupu, naposledy v den výběru to byl výborný Pass int.60, ten se mě moc líbil ale
chyběl výkon. Na jiných bednách (Graham audio) jsem poslouchal Canor, dac plus int. zesilovač to byla pastva pro uši ale tam byla možnost jen vážné hudby ale byla to lahůdka, takhle bych si ji klidně dal častěji.
Při zkoušení jsem si nechal zapojit repro Kanta2, jelikož byly cenově nejblíže těm mým asi před rokem jsem je zvažoval a znal je jak hrajou s Kinki.
Po zapojení zesíku doma jsem byl strašně rád že jsem si vybral Audiovectory, Mek si s nima úžasně rozumí v což jsem doufal.
Jedním z plus Meka byla i možnost sáhnout k doladění mizerných nahrávek, což ale zatím nebylo třeba a to jsem toho projel různými žánry už dost.
Číňánka ale musím pochválit i přes to že jsem hned při prvních tónech zažil šok ze splnění touhy po zvuku po kterém doma toužíš léta.
Už jsem ani nedoufal že toho jednou docílím.
Všechno je už tak dospělý že jen sedím a poslouchám s úsměvem na tváři a občas zježenejma chlupama.

O připojení beden k různým impedancím jsem četl ve vícero recenzích takže se na to určitě chystám.
Ještě ke Kinki,
to našlo hned doufám že šťastného majitele a rozhodně jde o skvělý zesilovač který ve své cenové hladině podle mě nemá konkurenci a pod recenzi pana Březiny se plně podepíšu.
Tak a teď budiž poslech :ympeace:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Slayers

Příspěvek od marks »

Gratulace ke skvělé mašině , vypadá úžasně :thumbup: . Neporovnával jsi i nějakého Luxmana ?
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Slayers

Příspěvek od HonzaE »

Gratuluji, pěkný macek :thumbup:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Slayers

Příspěvek od HonzaE »

Takhle nezůstane ale nevejde se zatím do regálu,
Počítáš, že stolek upravíš na potřebnou výšku?
Stavěl si ho nedávno, vypadá skvěle, tak si říkám jestli už si v té době myslel případně na jiný zesilovač. :smile:
Sám jsem stavěl stolek před rokem sice na míru stávajících komponentů, ale nějakou variabilitu jsem raději zachoval.

Ještě jednou gratulace a teď už můžeš jen užívat :clap:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Slayers

Příspěvek od djrix »

Fidji99 píše: 09 pro 2022 08:42 Pocul som jednu zostavu s tymito McIntoshmi autoformermi a napriek tomu, ze repro mali nominalne 4 Ohm, hralo to najlepsie z 2 Ohm tapu.
Macy jsou řešeny alespoň v koncové části domnívám se víceméně pořád stejně, tedy feedback pro koncové stupně se odebírá složenou sadou rezistorů a kondenzátorů z odbočky pro 8R zátěž a z odbočky pro 2R zátěž. Výsledkem je, laicky zjedodušeno, že zpětná vazba koncáku to má k reprobedně "daleko" a vidí ji vlastně přes impedanci vinutí pro 4R odbočku. To samozřejmě může mít vliv na zvuk. Zapojením beden do 2R výstupu nic nepřetěžujete, jen je potřeba o trochu víc otočit volume doprava pro stejnou hlasitost jako při použití 4R odbočky.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Slayers

Příspěvek od marasten »

Gratuluju ke kvalitnímu stroji a hlavně přeju dlouhodobou spokojenost se zvukem :thumbup:
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Martine dík. Musím se k Tobě konečně dostat na poslech.
Honzo u stolku budu muset udělat delší nohy a bude, dá se to krásně rozebrat.
Zatím mě přijde zapojení 8 Ohmů (což mají moje bedny) nejlepší.
Možná že se u různých impedancí něco zlepší ale na úkor něčeho jinýho 8 je nejuniverzálnější.
Jinak jsem opravdu spokojenej, Mek podává hudbu jak na živo, nejvíc mě fascinuje bas ten je naprosto skvělej.
Ta síla všeho jak lehce to hraje, paráda, nelituju ani halíře.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět