Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Asi to netrrba brat nejak vztahovacne. Tato nahravka je fakt dynamicka naloz a povedal by som, ze to bude hrat dynamicky na kazdej ako tak slusnej zostave, kde nie je zasadny problem. Samozrejme doslova brat co napisal Zappa by znamenalo byt Zappom.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od slayers »

Já to teda beru tak že je příspěvek napsaný těsně po poslechu a v absolutním nadšení, znám to taky jsem někdy u vytržení :-t .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

ja som mal pocit ze mi vytlce okna:-)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Michal,
máš to ťažké… Pozor na to čo v emócii napíšeš, lebo nabudúce Ťa možno ukameňujú😂
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od mrba »

slayers píše: 17 bře 2022 17:07 Já to teda beru tak že je příspěvek napsaný těsně po poslechu a v absolutním nadšení, znám to taky jsem někdy u vytržení :-t .
Tiež ten pocit poznám. (napr. pri prvom počutí Watersovho The Ballad of Bill Hubbard, ked reprá 2m ďaleko a rádio mi hralo 30 cm od ľavého ucha. To by som hneď najradšej písal všetkým, aký je to zážitok :) )
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tony píše: 17 bře 2022 18:10 Michal,
máš to ťažké… Pozor na to čo v emócii napíšeš, lebo nabudúce Ťa možno ukameňujú😂
Snad jsem nic špatného nenapsal, cílem bylo doporučit referenční nahrávku, aby si každý mohl užít této úžasné skladby, kde je jsou dynamické špičky na hranici únosnosti. :???:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od mrba »

YamahaMan píše: 17 bře 2022 10:05 ...
Ahoj Zappo,
no myslím /nič v zlom/, že dynamika je jedna vec ale pri tých spodkoch budú "nejvylekanejší" ty a všetci, čo majú spodky okolo 20 Hz. :thumbup:
My, čo máme 30 a viac sme se polekali menej. :roll:
Maximum je okolo 33 Hz, takže vylakať ste sa mohli rovnako :)
(ale je fakt že ppp voči fff využíva potenciál CD formátu naplno)
Funeral02.jpg
Funeral01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

mrba píše: 17 bře 2022 19:30
YamahaMan píše: 17 bře 2022 10:05 ...
Ahoj Zappo,
no myslím /nič v zlom/, že dynamika je jedna vec ale pri tých spodkoch budú "nejvylekanejší" ty a všetci, čo majú spodky okolo 20 Hz. :thumbup:
My, čo máme 30 a viac sme se polekali menej. :roll:
Maximum je okolo 33 Hz, takže vylakať ste sa mohli rovnako :)
(ale je fakt že ppp voči fff využíva potenciál CD formátu naplno)

Funeral02.jpg
Funeral01.jpg
To je super, že dokážeš zjistit ty frekvence. Díky :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vím jak hifisté rádi poučí Čjkovského kde střílejí z děla, kde ta dynamika je taky výrazná, ale v tomto případě je ještě výraznější, prostě jsem na to chtěl kolegy upozornit, skvělá testovací skladba. Ale jěště jednou pozor, když to neznáte a máte to dost nahlas, protože ten ůvod vás přinutí to trochu osolit, a najednou příjdou ty rány perkusí, to by mohl posluchač ze špatným srdcem těžce odnést, to myslím vážně.Měl jsem štěstí, že jsem to slyšel poprvé vyjímečně méně nahlas než obvykle poslouchám, a i tak mne málem trefilo.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od mrba »

Jj, aj sonogram to potvrdzuje. Ale ide aj hodne pod 20 Hz.
Clipboard02Tchaikovsky1812.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 17 bře 2022 19:50 Vím jak hifisté rádi poučí Čjkovského kde střílejí z děla, kde ta dynamika je taky výrazná, ale v tomto případě je ještě výraznější, prostě jsem na to chtěl kolegy upozornit, skvělá testovací skladba. Ale jěště jednou pozor, když to neznáte a máte to dost nahlas, protože ten ůvod vás přinutí to trochu osolit, a najednou příjdou ty rány perkusí, to by mohl posluchač ze špatným srdcem těžce odnést, to myslím vážně.Měl jsem štěstí, že jsem to slyšel poprvé vyjímečně méně nahlas než obvykle poslouchám, a i tak mne málem trefilo.
Takato kratkodoba dynamika je urcite zaujimava, ale extra vela o kvalite zostavy nepovie, najma ked ta dynamika je sustredena na okraji spektra. Ja skor testujem na veciach, kde je komplexny zvuk, na referecnej hlasitosti - napr. Stravinskij Le Sacre du printemps, Mahler, Dvorak atd. , kde sa zostava musi vyrovnat s tym, ze na limitoch musi zachovat dlhodobo detail a strukturu v celom frekvencnom rozsahu.

Tam sa ukazu slabiny, hlavne akustiky miestnosti a skreslenia zostavy. Tam zrazu tolko opovrhovany "analyticky" zvuk ukaze svoju silu a z "muzikalneho" sa stane len jedna zvukova hmota.

P.S> ja zvyknem/zvykol som konzumovat klasicku hudbu najma na zivo, a tam je zaujimave, ze napr. prave taketo dynamicke prechody clovek vnima uplne inac, aj ked dynamika co sa tyka dB je urcite ovela vyssia - v ramci akustiky velkeho priestoru sa zvuk jednak sprava inac a po druhe ked sledujes orchester tak ani nie si prekvapeny lebo VIDIS co pride - zrazu dirigent roztiahne ruky, vsetci hraci sa tak viac rozozenu, proste mas tu milisekundu na to aby si sa mentalne pripravil.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

ja pouzivam na testovanie v zasade tri typy skladieb ktore dobre poznam, nemusi byt ani referencne nahrata a v tomto poradi:
1.Skladba s vokalmi (naor nieco od Davida Sylviana, Ivy Bittovej, Dead can Dance, v poslednej dobe Tante Elze…). Preveruje cistotu (najma sykavky), rozlisenie (primera y detajl tak aby to nebolo zahmlene ale ani aby nebolo vytiahnute “mlaskania” nad “objem”, farebne podanie (hlas napr Ivy Bittovej poznam nazivo, rovnako kvality/nedostatky konretnych nahtavok virm akr su, tam sa neda snad ani spliest…), spektralne vyvazenie - vokal aby bol v pomere k nastrojom (ani utopeny ani prilis v popredi)
2.Symfonicka nahravka - tu prichadza urcite prave dynamika alr aj vsetko vyssie uvedene. Velmi sa tu ukaze v podstate vsetko. Analitockejsi komponent ak ma este “studenjsie” podanie velmi zalezi ci je to aj skutocne ciste a rozlisene s frekvencnym vyrovnanym podanim. Ak ano, tak sa to kratkodobrjsie javi dobre ale dlhodobejsie to unavuje. Poznay to najma na vacsich skupinach slacikov a dychov. Opakom je prikis “medivosti” kedy sa prave skupiny slacikov zleju a po case to zacina mudit. Najhorsie ked sa dynamika “zruti” teda ci anslytickya lrbo prikis “medovy” komponet ked pri spickach strati kontrolu a zleje sa a este aj nedokaze dat to FFF ale je z toho len ff
3.”moderna popularna” preto v uvodzovkach ze to je len kategoria (sam taku tu skutocne mainstreamovu bezne nepocuvam lebo ma nebavi). Raz to moze byt Talk Talk (Laughin Stock alebo Spirit of Eden), Otep (napr Hydra), inokedy Depeche Mode (Ultra, Music for the Masses), Cranes alebo aj Jazzove veci
Tu velmi zalezi od nahravky a ako ma “bavi”, vacsinou to nie su “referencne” nahravky ale bud prenesu emociu a zaujmu alebo prepinam a nebavi…

Ak v zasade ide o porovnanie dvoch mne uz dost vyhovujucich, pritom aj rozdielnych komponetov, nemam zaver ani po niekolkych hodinach a musim to nechat na dalsie dni kedy sa ukaze aj vdaka inemu psychickemu rozpolozeniu zas mnohe inak (moze byt jasno druhy den aj po 5min, tak ci tak treba este nechat aj potom treyi alebo stvrty konktolny posluch)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 18 bře 2022 07:18
zappa píše: 17 bře 2022 19:50 Vím jak hifisté rádi poučí Čjkovského kde střílejí z děla, kde ta dynamika je taky výrazná, ale v tomto případě je ještě výraznější, prostě jsem na to chtěl kolegy upozornit, skvělá testovací skladba. Ale jěště jednou pozor, když to neznáte a máte to dost nahlas, protože ten ůvod vás přinutí to trochu osolit, a najednou příjdou ty rány perkusí, to by mohl posluchač ze špatným srdcem těžce odnést, to myslím vážně.Měl jsem štěstí, že jsem to slyšel poprvé vyjímečně méně nahlas než obvykle poslouchám, a i tak mne málem trefilo.
Takato kratkodoba dynamika je urcite zaujimava, ale extra vela o kvalite zostavy nepovie, najma ked ta dynamika je sustredena na okraji spektra. Ja skor testujem na veciach, kde je komplexny zvuk, na referecnej hlasitosti - napr. Stravinskij Le Sacre du printemps, Mahler, Dvorak atd. , kde sa zostava musi vyrovnat s tym, ze na limitoch musi zachovat dlhodobo detail a strukturu v celom frekvencnom rozsahu.

Tam sa ukazu slabiny, hlavne akustiky miestnosti a skreslenia zostavy. Tam zrazu tolko opovrhovany "analyticky" zvuk ukaze svoju silu a z "muzikalneho" sa stane len jedna zvukova hmota.

P.S> ja zvyknem/zvykol som konzumovat klasicku hudbu najma na zivo, a tam je zaujimave, ze napr. prave taketo dynamicke prechody clovek vnima uplne inac, aj ked dynamika co sa tyka dB je urcite ovela vyssia - v ramci akustiky velkeho priestoru sa zvuk jednak sprava inac a po druhe ked sledujes orchester tak ani nie si prekvapeny lebo VIDIS co pride - zrazu dirigent roztiahne ruky, vsetci hraci sa tak viac rozozenu, proste mas tu milisekundu na to aby si sa mentalne pripravil.
samozřejmě na test používám jiné nahrávky, nejen ty které dobře hrajou, různé styly....ale tahle nahrávka se vymyká a proto jsem na ní upozornil, jinak máš pravdu, že problém je, že nevíš co příjde, naživo je to zcela jiné......
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jsem se tak úplně neflákal, květen a jaro se blíží :)
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Po nějaké době mohu říci, že po vložení scházejících jumpr(Prime),Jorma Prime repro kabel zařazuji do mého seznamu těch nejvyše hodnocených hifi komponentů!!!!! To co jsem psal o Jorma Origo platí i o Jorma Prime a jěště o dost navíc. Ač toto bude znít legračně, s nadsázkou jako všechny mé příspěvky jsem se do zvuku Jormy zamiloval. To jsem na plno pochopil, když Jormu Prime zakoupil Ali z Beverly hills,jeho absence značně bolela. Nicméně už před prodejem amíkovi jsem zakoupil kratší 1.55m Prime a ušetřil jsem tak několik desítek tisíc korun. :thumbup: Po dobu jeho nepřítomnosti, "světe div se!" jsem neposlouchal, protože po vložení AAI gen.3 mne poslech nebavil.Tady jsem pochopil jsem, že na jedné straně existuje dokonalý technický zvuk, a pak zvuk, který neztrácí nic z dokonalosti, ale je muzikálním a zábavným. Totiž tembr, je ta největší přidaná hodnota Jormy. Druhá přidaná hodnota oproti jiným kabelům je prostor.To vše, ze skvělou dynamikou a vyvážeností ve všech pásmech se Jorma zařazuje mezi ty nejvíce muzikální kabely, které znám. Pro mne předčí dokonce i opěvovaný Kimber KS-3035/8. To co jsem četl o Jormě, jejich levnější modely hrají podobně, proto tuhle firmu doporučuji pro kolegy, kteří nemají rádi nabroušené výšky, přehnané basy a hlavně nedostatek středů.

Možná už jsem psal, že novým členem rodiny je předzesilovač Moon 740P, který Molu Tambaqui zvukově podpořil ve všech směrech, to co Tambaqui umí velmi dobře, Moon posunul jěště dál. Jelikož přibyl další komponent, musel jsem řešit i napájecí a propojovací kabel. Vyzkoušel jsem AAI Maestozo 2, který se v této pozici velice osvědčil. Jako napájecí kabel jsem porovnával starší verzi Maestozo gen.3 s Sroll Quantum, AAI nebyl vůbec špatný, ale Quantum jsem vyhodnotil jako vhodnějším. Z Moon předzesu jedu Stealth Sakrou V8 rca do monobloků, tady jsem zatím nenašel lepší kabel, neutralita, transparentnost, tembr a vyváženost Sakry se podobá zvuku Jormy, a proto se dobře doplnujou. Bohužel jsem jěště neměl možnost vyzkoušet Jorma Prime propojovací kabel. vyzkoušel jsem Kubalu Sosna Elation rca, který mi do sestavy nesedl, a je tudíž na prodej.
Poslední velká očekávaná událost v sobotu je tunění Tannoy, čeká je výměna vnitřní kabeláže a nová vyhýbka. Prý mám očekávat velké změny, doufám, že k lepšímu.
Nějak se mi podařilo sestavit metodou "pokus/omyl" komponenty a kabeláž tak, abych už nemusel nic řešit,prostě HRAJE HUDBA, co víc bych si ohl přát.
Uvidíme co se stane po tuningu. V každém případě, změny či upgrady jsou u konce, to neznamená, že není co zlepšovat (zemnění, Denafrips Gaia, akustika) ale prioritou se stalo v době velkého zdražování a možného výpadku plynu pořízení tepelného čerpadla. Děkuji za vaší trpělivost při čtení této konkrétní cesty, která se mnohým mohla zdát nepochopitelná a zmatená, a já to chápu to.
Krátké aktuální videjko, nahráno mobilem Samsung S10e - Romantic warrior - Return to forever https://www.youtube.com/watch?v=vQcyYgZ ... eldimitrov
Užívejte hudby dokud to jde a doufejme, že doba temna skončí brzy. "MUSIC IS THE BEST"
Obrázek
Obrázek
upload image
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od tm.watch »

Paradni sestave a nemene paradni a zajimava je tva cesta. Chapu spravne, ze jediny zdroj signalu je streamer?
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Ahoj Michale, dal sis s tim praci. Tesim se az uslysim co dokaze Jorma, od lonska spousta zmen. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

tm.watch píše: 06 dub 2022 12:48 Paradni sestave a nemene paradni a zajimava je tva cesta.
Moje řeč. :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

tm.watch píše: 06 dub 2022 12:48 Paradni sestave a nemene paradni a zajimava je tva cesta. Chapu spravne, ze jediny zdroj signalu je streamer?
Děkuji. :thumbup: Ano, jen stream, analogu bych se chtěl věnovat, když se zadaří, ale jen okrajově. Analog bych chtěl jen kvůli pár desítkám albumů z mladých let, z nostalgických důvodů.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 06 dub 2022 14:31 Ahoj Michale, dal sis s tim praci. Tesim se az uslysim co dokaze Jorma, od lonska spousta zmen. :thumbup:
Děkuji. Vlastně kromě Tannoy jsem vyměnil kompletně všechno, a proto, to dá rozum, s tím bylo jak říkáš hodně práce, hodně zkoušení, hodně nových poznatků, stále se učíme a objevujeme. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od slayers »

Do analogu spadneš ani nebudeš vědět jak, jen co ho zkusíš.
Plány že to bude okrajový jsou pěkný ale opak bude pravdou :mrgreen: :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

slayers píše: 06 dub 2022 15:50 Do analogu spadneš ani nebudeš vědět jak, jen co ho zkusíš.
Plány že to bude okrajový jsou pěkný ale opak bude pravdou :mrgreen: :thumbup: .
Člověk nikdy neví, ale všechno je o penězích, a je těžký jít do obou, aby to bylo špičkový, víš jak to myslím. Já si vybral stream z jasných důvodů, studnice muziky, objevování .......a nakonec i skvělý zvuk, za který by se asi nemusel stydět i slušný vynilový systém.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, super ze to do sebe zapada, Jsi premistil bedny ? At se vyhybky povedou a mohlo by byt hotovo.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Narazil jsem na interesantní video, "Handmade Tannoy Westminster Royal SE Speakers DIY Custom Build"

https://www.youtube.com/watch?v=01qhKP6HIHo
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

uff, krasna stavba a vcelku zlozita truhlarina. Je k tomu dostupna dokumentacia? Lebo k niektorym historicky zaujimavym kuskom ano
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Hlásím, částečná úprava Tannoy byla provedena. Zvuk je ted jiný, na úpravách se bude dál pracovat. Zatím vyměněny kondíky ve výškové vyhýbce a vnitřní kabeláž Van Der SCS-16 (HALOGEN FREE) byl vyměněna za Jensen, tady si nejsem jistý jestli to bylo ku prospěchu, vyzkoušíme vrátit kabeláž a zapracovat na basové vyhýbce. Jorma Prime repro kabel byl vyměněn za kratší Prime. Dojde k souboji Transparent Reference Aes/ebu vs Jorma Design Aes/ebu, na to jsem zvědav, Jorma použila stříbro. Zakoupen další napájecí kabel Sroll Quantum k předzesu Moon 740P a AAI Maestozo 2 XLR připojený mezi Tambaqui a Moon.Konec reportu
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od jirie »

Michale, doufám že koníky byly Jantzen, protože Jensen byla značka delikátních paštiček blahé paměti z Domu potravin snad na Václaváku :mrgreen:
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od m+m »

Ahoj Michale, neriskuješ trochu?
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

jirie píše: 20 dub 2022 14:36 Michale, doufám že koníky byly Jantzen, protože Jensen byla značka delikátních paštiček blahé paměti z Domu potravin snad na Václaváku :mrgreen:
Kondíky byly Jantzen, kabel taky Jantzen.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

m+m píše: 20 dub 2022 15:12 Ahoj Michale, neriskuješ trochu?
Vše je možné vrátit zpět. Takže spíš jen riskuji vyprázdnění kapsy a nervy, když se to nepovede. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od m+m »

zappa píše: 20 dub 2022 18:37
m+m píše: 20 dub 2022 15:12 Ahoj Michale, neriskuješ trochu?
Vše je možné vrátit zpět. Takže spíš jen riskuji vyprázdnění kapsy a nervy, když se to nepovede. :lol:
Tak to je dobře, že to máš pod kontrolou. :thumbup:
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak drát tentokrát ze stříbra od Jorma Design Aes/ebu zůstává, vědí kde použít měd a kde stříbro. V tomhle případě musím říct, že po pár taktech bylo rozhodnuto. Jorma je zatraceně dobrý digitální kabel, zdá se, že na co šáhnou to je povedený, poslech hudby s Jormou baví. Transparent se podařilo ve stejný den prodat do Holandska, kupce čekal jen na mé rozhodnutí, a tím je Jorma. Děkuji za tip Kulichovi. :thumbup: Recenze od Christiana Puntera zda https://www.hifi-advice.com/blog/review ... tal-cable/

Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

jo poradne stribro se mi na kabelech taky osvedcilo, skoda ze Jorma neosadila i slusne konektory.
at ti dela radost
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 22 dub 2022 12:58 jo poradne stribro se mi na kabelech taky osvedcilo, skoda ze Jorma neosadila i slusne konektory.
at ti dela radost
Dík, Neutrik nejsou vůbec špatné konektory, a za tu lidovou cenu bych nečekal nějak obzvlášt drahé konektory. Cena nového kabelu je pouhých 1200 euro, v porovnání třeba Odin Aes/ebu za 380 000kč
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Mna to aj tak stale prekvapuje, ze ludia su ochotni dat tisice Eur za kabel, ale najdolezitejsiu vec - bedne maju second hand za 1 az 3tis Eur (nie je teraz myslene ani na jedneho z vas). Vidim to viac ako pravidelne. 1200,- Eur za AES/EBU kabel je v Zappovej zostave urcite uplne ok.
Neutrik ma aj vyssiu radu konektorov ako toto
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 22 dub 2022 14:23 Mna to aj tak stale prekvapuje, ze ludia su ochotni dat tisice Eur za kabel, ale najdolezitejsiu vec - bedne maju second hand za 1 az 3tis Eur (nie je teraz myslene ani na jedneho z vas). Vidim to viac ako pravidelne. 1200,- Eur za AES/EBU kabel je v Zappovej zostave urcite uplne ok.
Neutrik ma aj vyssiu radu konektorov ako toto
Já to fakt chápu, že se to mnohdy jeví nesmyslně, dát za kabel jako třeba za zesilovač nebo repro. Je to prostě ošklivý byznys, ale co naděláme, dobrý kabel v kvalitním řetězci musí být také. :crazy:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pecuch »

Tak to je na širší debatu…. Třeba xaviany virtuosky byly svého času dost podhodnocené (teď Ti je udělají na zakázku za jinej peníz) a tam se to prostě dalo neporovnatelně nadhodnotit kabelama…. Určitě bychom takto mohli pokračovat hodiny, dny….
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pecuch píše: 22 dub 2022 16:39 Tak to je na širší debatu…. Třeba xaviany virtuosky byly svého času dost podhodnocené (teď Ti je udělají na zakázku za jinej peníz) a tam se to prostě dalo neporovnatelně nadhodnotit kabelama…. Určitě bychom takto mohli pokračovat hodiny, dny….
Jj, a taky ta debata nikdy neskončí. Když si nějaký fanatik koupí tak drahý kabel, tak musí dostat trochu za uši. :lol: To je jako na vesnici, když máš dlouhý vlasy a posloucháš divnou hudbu, jezděj za tebou divný lidi..... :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes mám velkou radost, našel jsem týpka, který dnes udělal opravdový kus práce, proměřil všechny součástky, jejich hodnoty, popsal obě vyhýbky na schématu jak fungují, vše ukázal, odpájel co bylo potřeba, změřil trafo na výškové vyhýbce, udělal seznam potřebných součástek na vytvoření nové vyhýbky, která bude externí, abychom na ní mohli postupně pracovat a doladovat aniž bychom museli neustále otvírat repro. Za další vrátil původní Van Der Hul kabeláž na výškové sekci zpět, přesně jak byla, a to i s tenkými drátky na přívodu výškového měniče. Po zapojení sestavy nastala velká radost a úleva, zvuk, který byl technického charakteru se proměnil v rajskou hudbu, neuvěřitelné. Hudba hladí a laská, velká potěcha po celodenní práci, tóny tě objímají a uklidnují, moc mně to baví, a kdyby se mi nevybila baterie, nemohl bych se od poslechu odpoutat. Skladby, které jsem v poslední době nedoposlouchal, mne naposto fascinují, prostě obrovský rozdíl.Moje zjištění je, že kabely po kterých všichni plivaj,že jsou tenké a kdesi cosi, nejsou v žádném případě slabinou Tannoy ba naopak. Škoda, že jsem se včera rozhodl koupit kabely pro vnitřní instalaci, možná zbytečně. Po nějakém patrání po kabelech jsem objevil Duelund dual repro kabel, o kterém se pochvalné vyjadřuje Jeff Place i další hifi nadšenci, v kabelech je použita měd, která je v jejich úžasných kondíkách, to by mohlo hrát. Tak jsem zvědav jak dopadnou budoucí testy kabelů VDH a Duelund. Je skvělé mít poblíž kluka, který bydlí poblíž, a je ochoten být mou pravou rukou, která umí mé představy technicky převest do reality, který ví, že je potřeba postupně tunit, poslouchat, přehodit, a poslouchat, a zase přehodit než se rozhodne, ano, to je ono, a takhle bude finální upgrade. Opravdu mne překvapilo jak velký rozdíl je mezi použitými kabely uvnitř, zvláště, když slyším hlasy, kabel nedělá ten největší rozdíl. Hmm. Dneškem jsem opět o něco chytřejší, i když pokud platí to, že sestava hraje podle nejslabšího článku tak pak je logické, že každičké kolečko stroje ovlivnuje hladký běh motoru a jeho výkon, tudíž by nemělo být překvapením, že i vnitřní kabeláž má na výsledný zvuk poměrně velký vliv. Příští krokem bude zřejmě zkouška jiných kondíků ve výškové sekci, těmi kondíky by měl být polský Milflex nebo Jupiter https://www.tme.eu/cz/details/kpcu02-2. ... cu02h522j/ .Další kolo resistory, tady je zatím jeden adept od firmy Mox, následně upgrade kondíků a rezistorů v basové vyhýbce, použijeme zřejmě původní kondík z hodnotou 200uF a ve výškové vyhýbce možná použijeme původní trafo, ale budeme zkoušet i nahradit toto trafo, které Jeff nedoporučuje vynechat, 3 cívkami. Cílem upgradu je tedy postavit externí vyhýbku, zachovat vše původní, těším se na celý proces, bude to spousta zábavy. Po dnešku už nemám obavy, že něco tuningem pokazíme, spíše mám naději, že výsledky budou pozitivní. Hudbě zdar
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

super, spravny postup robit to krok po kroku a ak treba sa o krok spat vratit. Drzim palce a uzijte si to
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět