Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Quentin

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Quentin »

PavelDosko píše: 29 dub 2022 08:53 kluci, je to Zappovo rozhodnuti a verim ze si to vyladi tak jak jemu se to bude libit, zbytecne teoretizovat od klavesnice je na nic
...odzadu - to jsi mě špatně pochopil, nechci teoretizovat, vůbec ne (navíc, kdyby to nebylo pro mě tak daleko, tak už jsem se pozval :silent: na veliký zážitek s velikými reproduktory)
A za druhé: Jasně, že to je Zappovo rozhodnutí! Nikdo z nás mu na to nepřidáme. Pouze jsem popsal, jak na mě působí směrování Zappova systému. Podle mě ani sám neví, kam vlastně chce dojít :-? (chápu, že v zásadě u nás, vyšinutých, konečná není nikdy :mrgreen: )

Pozn.: To ladění Tannoy mi přijde ještě větší úchylka (Zappo, nemyšleno zle), než kdysi tu psal Lachim o svém tuningu nejvyššího modelu svých B&W 🤷‍♂️
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

Quentin píše: 29 dub 2022 09:14
Pozn.: To ladění Tannoy mi přijde ještě větší úchylka (Zappo, nemyšleno zle), než kdysi tu psal Lachim o svém tuningu nejvyššího modelu svých B&W 🤷‍♂️
Raz som pocul hrat 800 od B&W skutocne ale skutocne dobre. Len to stalo ako dalsie 2 pary B&W a bolo to vysledkom prerobenia na aktivnu verziu od fimy LINN. B&W je prave priklad firmy, ktora ma vsetky predpoklady - skvele menice, vyborne bedne, ale vyhybky robit nevedia/nechcu. Druha cesta je B&W doladit nejakym solidnym DRC, ked nechces zasahovat priamo do bedne.

Ja Zappovi drzim palce, myslim, ze ta vyhybka skryva velky potencial, charakter zvuku - taku tu PODSTATU velkych Tannoyov to nezmeni, ale skor to vidim ako umytie okien. Vyhlad sa nezmeni, len to bude vsetko lepsie vidiet.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

prosím vás co se týče toho ohybu kabelu, možná to vypadá zle, ale ten kabel tam jen visí, není tam tlak napínáním, pouze vlastní vahou,a jelikož je opravdu lehounký tak tlak způsobený vahou je minimální...mluvil jsem o tom s majitelem Platanu, který Sakru prodává, a ten tvrdí, že tohle je v pořádku... ty kabely jsou tak silné, že si nedovedu představit, že by přístroje mohly být blíž, to by ten kabel byl zase ohlý uprostřed, což by bylo horčí řešení, protože ten kabel je uzpůsobený tomu, aby se mohl ohnout spíše v tom slabším bodě, má to logiku?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Quentin píše: 29 dub 2022 07:07 @zappa, rád čtu některé Tvé zkušenosti. Ale zároveň se přiznám, že úplně ne všechny. Jsou oblasti, které mě nezajímají.
Nicméně, mohu se prosím na něco zeptat?
Existuje ve Tvém systému něco, co nechceš nikdy měnit? Nějaká konstanta? Něco, co se Ti líbí a líbit vždy bude, přes co nejede vlak?
(a poslechovku a hudební žánr tím opravdu nemyslím :mrgreen: )

Dlouho jsem si myslel, že jsou to u Tebe právě Tannoy. Ale teď mám pocit, že žiješ jenom posedlostí něco měnit... Neber to zle, ale podobné osobní zkušenosti mám z jiných branží a toto fakt není cesta. Červíček bude hlodat a hlodat... Nikdy nebudeš spokojen, a možná dospěješ do bodu, že to všechno zase rozpojíš, uvedeš do původního stavu a potom zjistíš, že to vlastně nehraje vůbec zle :silent:

Pozn.: řešíš tady různé kabely a drátky, ale bylo by dobré také o tom něco vědět. A nejen Ty, ale i řada dalších. Každý kabel má v katalogovém listu, krom jiného, uvedený např. minimální rádius ohybu. A když se koukám na Tvé foto, tak některé mi přijdou tedy dost "zalomené". Tím potom "můžeš" nepatrně změnit parametry a pak se nediv, když Ti přijde, že to hraje jinak. Nehledě na to, že samotné kabeláži to dobře nedělá a blbě to i vypadá. A o konektoru ani nemluvě...

A teď mě sežerte :angel:
Tak Tannoy jsou a byly konstantou, k tomu postupně přibývaly další konstanty, které v sestavě zústavají, a které nehodlám zaměnovat. Nevím vlastně o žádném přístroji ani kabelu, který bych chtěl měnit. Ano, byla to poslední 2 roky brutální cesta, kdy došlo k výměně celé sestavy a kabelů. Chtěl jsem nekompromisní řešení, a dnes už to vím jistě, že to stálo za to. Ty chvilky z poslechu jsou dnes neskutečné, zcela jiný svět než před výměnou. Nemám naprosto žádný důvod něco měnit, kromě poslední a logické možnosti jak za poměrně malé peníze mohu dokončit tuhle vele úspěšnou cestu výměnou kondíků a resistorů, a udělat tečku za vylepšováním.Jak jsem již řekl, už pouhou výměnou 2 kondíků za střední třídu jantzen je velkým přínosem, a nedokážu si představit jaké to bude až Jantzeny ve výškové sekci nahradí Jupiter, který patří do kategorie Duelundů. Prostě tenhle tuning, ač jsem ho bál, a zbytečně, tak má význam, to už vím, a děkuji některým tady, kteří mne do toho postrčili. Plním si sen, a myslím si, že jsem dosáhl víc než jsem kdy čekal. Hudbě zdar
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ja si naopak myslím, že by stálo za to poriadne zmerať meniče a skúsiť navrhnúť celkom novú výhybku. Rovnako by sa s meraním dala nasimulovať originálna výhybka (prípadne to zmerať aj s ňou). Potom by sa ale možno vytratil PRAT Tannoyov na ktorý si zvyknutý. Keď ale vidím zmenu akou prešli lachimove bedne..... Ako to že to výrobca pustí do sveta také? Žeby "firemný zvuk"?
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Nechcem sa dotknut ziadneho nadsenca rady 800, ale je to tak ze ta vyhybka je tam urobena nestastne, a vysledok je neadekvatny potencialu. Ako som uz inde pisal, s ovela komprimisnejsich bedni a menicov dostali ovela viac v Matrix 801 S2 a S3. (tym netvrsim ze su v kazdom aspekte lepsie)

Co sa tyka Zappovej zostavy, tak tam ma vynikajuce komponenty, niektore asi uplne to najlepsie co je na trhu, takze len vymenou suciastok tej istej hodnoty za lepsie (hlavne kondiky) sa urcite nic nezhorsi. To by sa dialo len ked by bolo nieco predtym v zostave kompomisne a malo specificky zvuk ktory si sedi v zostave len tak ako to je.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 30 dub 2022 11:08 Nechcem sa dotknut ziadneho nadsenca rady 800, ale je to tak ze ta vyhybka je tam urobena nestastne, a vysledok je neadekvatny potencialu. Ako som uz inde pisal, s ovela komprimisnejsich bedni a menicov dostali ovela viac v Matrix 801 S2 a S3. (tym netvrsim ze su v kazdom aspekte lepsie)

Co sa tyka Zappovej zostavy, tak tam ma vynikajuce komponenty, niektore asi uplne to najlepsie co je na trhu, takze len vymenou suciastok tej istej hodnoty za lepsie (hlavne kondiky) sa urcite nic nezhorsi. To by sa dialo len ked by bolo nieco predtym v zostave kompomisne a malo specificky zvuk ktory si sedi v zostave len tak ako to je.
Přesně tak to vdím i já. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

... nejen kondiky, ale i civky a odpory
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes dorazily kondíky, jsou tedy obrovské, proti Jantzenům. Taky resistory od Mundorfu. Dnes budeme instalovat. url=https://ibb.co/CBPz01V]Obrázek[/url]
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

to jsem zvědav. Ty asi taky, co :angel:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 03 kvě 2022 13:45 to jsem zvědav. Ty asi taky, co :angel:
jj, už se na tom pracuje
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
KarlN

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od KarlN »

Zappo, držím všechny palce, ať ti to sedne. :clap: A ne abys pak začal ještě předělávat korpusy... :angel:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Porovnání jantzen Super-Z stejná hodnota 6.8uF Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Veľkosť nič neznamená...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

KarlN píše: 03 kvě 2022 18:48 Zappo, držím všechny palce, ať ti to sedne. :clap: A ne abys pak začal ještě předělávat korpusy... :angel:
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 03 kvě 2022 19:53 Veľkosť nič neznamená...
To může být pravda, a nemusí. Dnes to snad uslyším, jestli ano nebo ne.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Nevýhoda tohoto postupu je, že člověk pořád něco zahořuje. :lol:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

kychtax píše: 04 kvě 2022 10:00 Nevýhoda tohoto postupu je, že člověk pořád něco zahořuje. :lol:
S tym mas uplnu pravdu a najviac to plati u suciastok na vyhybke. To sa tak meni. Raz hore raz dole. Stabilizuje sa to az fakt casom. Ja si pamatam, ze mojej vyhybke to trvalo zhruba pol roka.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

je to tak, i mne si to sedalo mnoho mesicu ... i kdyz u mne ta vyhybka byla komplet nova vcetne zhovadile velkych civek wax coil, druhy den po vymene se zavery delat nedaji
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

A co jste tam dávali za kondíky a resistory, prý je to jinak u každé firmy? U Jantzenu to opravdu kolísalo, uvidíme jestli i u Jupiteru.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

No udělám závěr,i když vím, že se to bude jistě zlepšovat, hned po instalaci po zapnutí se z reproduktorů linula hudba, hledal jsem chyby, nenašel, jen jsem poslouchal, a poslouchal, a nechtělo se mi to vypínat. Už ani nevím co by se mohlo zlepšovat. Vždy to tu byl skvělý zvuk, někdy takový nebo makový, naposloucháno už opravdu mám, ale takhle dobře to tu nikdy nehrálo, ten prostor je až k neuvěření, coherentnost a přirozenost, posluchač by nevěřil, že hraje z digitálu/streamu. Nechce se mi psát básničky, na to nikdo už není zvědavý, stačí Březina, prostě takhle jsem chtěl, aby mi to hrálo. Nechápu co se to za poslední rok v mé poslechovce děje, ty změny, a posuny. Co jsem zapomněl sdělit je, že jsme vrátili původní kabely VDH i na basy zpět, a rozdíl ohromný ve prospěch VDH. Dle mého Jantzen přeci jen nepatří do highendu. Příště vyzkoušíme kabely Duelund, pak se rozhodnu, které kabely tam zůstanou. A poslední kolo bude upgrade basové vyhýbky, kromě kondíku 200uF vyměníme vše, cívky, kondíky, resistory. Vyhýbka bude mimo repro, původní zůstanou uvnitř.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

Nemyslím si, že by nepatřily do high endu. Je to podobné, jako když ti nesedly Kimbery, tak to neznamená, že nepatří do high endu. Hodně lidem sedly, včetně mě.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Maxpower píše: 05 kvě 2022 12:27 Nemyslím si, že by nepatřily do high endu. Je to podobné, jako když ti nesedly Kimbery, tak to neznamená, že nepatří do high endu. Hodně lidem sedly, včetně mě.
Opravdu? Tak to se omlouvám. A s jakými kabely si to měl možnost porovnávat?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

Zappa: Ted jsi mě dostal... Neporovnával jsem.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Ja som nedavno mal moznost u znameho na jeho aparate porovnat XLR Kimber KS1121 (cca 600,- Eur/set) s Krautwire (o nieco nizssia cenovka ako Kimber) a este jednym kablom v cene Kimberu (zabudol som sa opytat co to bolo) a Kimber bol podla nas oboch lepsi. Plnsi pritom detajlny a “zabavnejsi”. Toto je vsak podstatne nizssia cenova trieda ako riesi dnes uz Zappa
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 05 kvě 2022 16:14 Ja som nedavno mal moznost u znameho na jeho aparate porovnat XLR Kimber KS1121 (cca 600,- Eur/set) s Krautwire (o nieco nizssia cenovka ako Kimber) a este jednym kablom v cene Kimberu (zabudol som sa opytat co to bolo) a Kimber bol podla nas oboch lepsi. Plnsi pritom detajlny a “zabavnejsi”. Toto je vsak podstatne nizssia cenova trieda ako riesi dnes uz Zappa
Tomu bych věřil, že Kimber je lepší. Kimber repro kabely mám rád,zvláště KS řadu. Ale s kabeláži uvnitř repro nemám zkušenosti, až nyní, kdy jsem mohl porovnat, jsem byl překvapený, že starý původní Van Der Hull SCS-16 byl o monoho lepší jak současný drát od Jantzenu, myslím, že toto málokdo věřil, u mne se to však potvrdilo na 200%. Proto bych doporučil kabeláž uvnitř repro nepodcenovat, a porovnat s jinými.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Maxpower píše: 05 kvě 2022 14:57 Zappa: Ted jsi mě dostal... Neporovnával jsem.
Já tě nechci dostat, jen říkám svůn názor na poslední zkušenost, nepodcenovat kabeláž ani v repro.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Inak ta kabelaz od Van Den Hul SCS 12 (bas) 18 (stredy) 16 (vysky) vyzera rozumne. Je to slusna OFC med lanko, silno postriebrena v teflone
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jantzeny 18m ve 4 drátech vytaženy z repro,2.5mm, fastony zdarma,použité jen pár dní. Levně. Dále prodám Elec audio, nové nepoužité 2x6m, solid core 2.5mm.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

inak neviem ci budes na kabelazi ponechavat (ta co sla naspat do bedni) tie oznacrnia s paskou. Ak ano odporucam na to rucnu tlaciarnicku. Das do toho samolepiacu pasku a popises si to co potrebujes a aky font chces a vytlacis. Pouzivam na oznacovanie elektronickych zariadeni vyzera to podstatne lepsie ako rucne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

porad jsen nevedel o jakych dratech Jantzen presne pises ze nejsou vhodne, asi se jedna o tyto - https://www.audiohobby.eu/en/jantzen-au ... e-red.html , to opravdu neni uplne dobry kabel, lanko 2,5mm, PTFE

tak at ti slouzi ty puvodni, pripadne zkus nejaky opravdicky OFC kabel, treba Acoustic Revive TrippleC, sice metr stoji asi 1600, ale je to poctivy medeny drat
neni placka, neni highend
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

zappa píše: 05 kvě 2022 16:34
Maxpower píše: 05 kvě 2022 14:57 Zappa: Ted jsi mě dostal... Neporovnával jsem.
Já tě nechci dostat, jen říkám svůn názor na poslední zkušenost, nepodcenovat kabeláž ani v repro.
Souhlas! :thumbup:
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

PavelDosko píše: 05 kvě 2022 19:19 porad jsen nevedel o jakych dratech Jantzen presne pises ze nejsou vhodne, asi se jedna o tyto - https://www.audiohobby.eu/en/jantzen-au ... e-red.html , to opravdu neni uplne dobry kabel, lanko 2,5mm, PTFE

tak at ti slouzi ty puvodni, pripadne zkus nejaky opravdicky OFC kabel, treba Acoustic Revive TrippleC, sice metr stoji asi 1600, ale je to poctivy medeny drat
Jakou máš vnitřní kabeláž ve svých bednách? Já jsem přecházel z poměrně levných Quadral M40 a šel do toho nejlepšího co jsem byl v té chvíli schopen (jako vždy), proto jsem se držel střední třídy komponentů i ve vyhýbce a kabeláži, abych potom mohl zlepšit předek. Teď mám na nějakou dobu klid, takhle mi to ještě nehrálo a v podstatě mi to aji stačí. Teď potřebuji novou poslechovku - akustiku, samostatný přívod a postavit streamer nesjpíš na základě Allo usbbridge singature desky. Následně se potom vrátím ke kabeláži, aby nebyla nuda....
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 05 kvě 2022 19:19 porad jsen nevedel o jakych dratech Jantzen presne pises ze nejsou vhodne, asi se jedna o tyto - https://www.audiohobby.eu/en/jantzen-au ... e-red.html , to opravdu neni uplne dobry kabel, lanko 2,5mm, PTFE

tak at ti slouzi ty puvodni, pripadne zkus nejaky opravdicky OFC kabel, treba Acoustic Revive TrippleC, sice metr stoji asi 1600, ale je to poctivy medeny drat
Jo to je on. Dík za tip. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

Maxpower píše: 05 kvě 2022 21:21
PavelDosko píše: 05 kvě 2022 19:19 porad jsen nevedel o jakych dratech Jantzen presne pises ze nejsou vhodne, asi se jedna o tyto - https://www.audiohobby.eu/en/jantzen-au ... e-red.html , to opravdu neni uplne dobry kabel, lanko 2,5mm, PTFE

tak at ti slouzi ty puvodni, pripadne zkus nejaky opravdicky OFC kabel, treba Acoustic Revive TrippleC, sice metr stoji asi 1600, ale je to poctivy medeny drat
Jakou máš vnitřní kabeláž ve svých bednách? Já jsem přecházel z poměrně levných Quadral M40 a šel do toho nejlepšího co jsem byl v té chvíli schopen (jako vždy), proto jsem se držel střední třídy komponentů i ve vyhýbce a kabeláži, abych potom mohl zlepšit předek. Teď mám na nějakou dobu klid, takhle mi to ještě nehrálo a v podstatě mi to aji stačí. Teď potřebuji novou poslechovku - akustiku, samostatný přívod a postavit streamer nesjpíš na základě Allo usbbridge singature desky. Následně se potom vrátím ke kabeláži, aby nebyla nuda....
na basech Acoustic Revive TrippleC, na stredech a vyskach solid core stribro, bedny mam diy, vyhybky rekneme z toho nej co bylo na trhu
neni placka, neni highend
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

PavelDosko píše: 05 kvě 2022 21:27
Maxpower píše: 05 kvě 2022 21:21
PavelDosko píše: 05 kvě 2022 19:19 porad jsen nevedel o jakych dratech Jantzen presne pises ze nejsou vhodne, asi se jedna o tyto - https://www.audiohobby.eu/en/jantzen-au ... e-red.html , to opravdu neni uplne dobry kabel, lanko 2,5mm, PTFE

tak at ti slouzi ty puvodni, pripadne zkus nejaky opravdicky OFC kabel, treba Acoustic Revive TrippleC, sice metr stoji asi 1600, ale je to poctivy medeny drat
Jakou máš vnitřní kabeláž ve svých bednách? Já jsem přecházel z poměrně levných Quadral M40 a šel do toho nejlepšího co jsem byl v té chvíli schopen (jako vždy), proto jsem se držel střední třídy komponentů i ve vyhýbce a kabeláži, abych potom mohl zlepšit předek. Teď mám na nějakou dobu klid, takhle mi to ještě nehrálo a v podstatě mi to aji stačí. Teď potřebuji novou poslechovku - akustiku, samostatný přívod a postavit streamer nesjpíš na základě Allo usbbridge singature desky. Následně se potom vrátím ke kabeláži, aby nebyla nuda....
na basech Acoustic Revive TrippleC, na stredech a vyskach solid core stribro, bedny mam diy, vyhybky rekneme z toho nej co bylo na trhu
Díky! Musí to být paráda!
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Na začátku bylo ticho. Nevíme jak vznikl zvuk, ale víme, že člověk začal vnímat zvuk, a velice si ho oblíbil. Mohl ho vnímat jako protivný, příjemný nebo jako krásný. Člověk byl zřejmě prvním kdo začal vyluzovat zvuky i z jiného důvodu, než ze svých primárních potřeb.Snad jako první si hrál se zvukem, objevil tón, a jediný ho dokázal vyluzovat nástroji, které si cílevědomě začal vyrábět. Zjistil, že materiál hraje roli, jaký tón ve výsledku nástroj bude vyluzovat. A nejen materiál, ale i technologický postup při výrobě. Vezměte si housle, piano, vlastně jakýkoliv nástroj, tembr se může výrazně lišit(Stradivary), muzikanti hledají svůj zvuk, většinou hledají muzikální osobitý zvuk(zapojeníčka, lampy, tranzistory). Neutralita tónu u hudebních nástrojů tedy zřejmě neexistuje. Ta(neutralita) do určité míry existuje a je potřebná v reprodukčním audio řetězci. Neutralita je považována jako velmi důležité, zvláště, když posloucháte rozmanitou hudbu. Ten kdo poslouchá vyhraněný žánr, zvláště pokud ji poslouchá hodně elektrifikovanou,ten neutralitu nepovažuje za důležitou. Takový posluchač má rád, aby jeho oblíbená hudba hrála tak, jak ji slyší na koncertech, pak mu nevadí, že akustická hudba pak je v mnoha případech až neposlouchatelná. Na takových koncertech se neutralitou nikdo nezabývá,že? A tak si vybírá reproduktory, přístroje tak, aby to tak podobně hrálo. Tembr pro něho neznamená moc, hlavně aby to šlapalo, a mělo říz,hutný bas apod. To posluchač, který poslouchá jazz, akustickou hudbu, vokály, klasickou hudbu, už vyžaduje určitou "neutralitu". Pojem "neutralita" je však velmi kontroverzní pojem. Na významu tohoto pojmu se asi těžko dohodneme, pro každého bude "neutrální zvuk" jiný. Proto pojmy jako je neutralita a přesnost v našem slovníčku, zní, hm, trochu zvláštně. Vždyt, hudba se přeci neměří a nepočítá, z toho důvodu by dle mého termín "přesnost" v hudbě neměl být používán. Obdobné je to asi i s pojmem neutralita. Znám lidi, kteří pod pojmem neutralita myslí suchý zvuk, což je právě ten zvuk, který zase mnozí nemusí. Prosím berte tyto mé úvahy z rezervou, hodně zjednodušuji, protože bych se do toho jinak mohl pěkně zamotat. :smile: Prostě jsou lidé, kteří hledají neutrální zvuk(po svém) , jiní zase hledají muzikalitu, nehledají dokonalost, dávají přednost tembru tak jako muzikant, proto ten výraz muzikálnost. Dost přemýšlím nad tím, co tu řešíme, hledáme přístroj,či repro a kabely, které budou splnovat naše přísné požadavky. Mnozí z nás už ví,že je to ale převelice těžký úkol, protože jak už víme , synergie mezi komponenty a repro hraje též obrovskou roli. Dlouho trvá než vlastně zjistíme jaký zvuk to vlastně máme rádi. Když to zjistíme, nevíme jak se k němu dostat, mnohdy není možnost porovnání, nejsou dostatečné finance a zkušenosti atd. Já měl velké štěstí, objevil jsem Tannoy. Do zvuku Tannoy jsem se zamiloval, říká se o nich, že jsou velmi specifické, a je to pravda. To specifické pro někoho může znamenat nedokonalé, pro někoho, že nejsou neutrální, a pro někoho, že nic jiného nehraje komplexně tak dobře. :smile: Pro mne samozřejmě Tannoy, bavíme se o některých modelech z Prestige serie, zvláště o Westminster Roayal, jsou těžko překonatelné. Možná je to právě zcela jiným přístupem k repro než mají jiné renomované firmy, je třeba vzít v úvahu, že tannoy mají obrovké mnohaleté zkušenosti s výrobou repro, a také jejich tak trochu retro technologií. Byly stavěny a vyvíjeny právě jako ty nástroje, o kterých jsem v úvodu mluvil, aby ten tembr a přirozenost bylo na prvním místě. Co mne na nich kromě vzhledu tak zaujalo? Témbr, přirozenost, vyrovnanost, lehkost s jakou hrají ve vysokých hlasitostech, velký, živý a reálný zvuk. At jsem k nim dal, co jsem dal, nic ten zvuk neumlátilo, bylo to lepší nebo prostě jen jiné, ale vždy to byl Tannoy zvuk. Vždy jsem poznal, pokud se mi zvuk nelíbil, že chyba byla v mém výběru komponentů, většinou nebyli adekvátní kvalitě repro, to platí i o kabelech či špatné synergii přístrojů a kabelů. To vše jsem zjistil mnohým zkoušením a testováním. Měl jsem tedy štěstí, že jsem je našel, a staly se pro mne jakýmsi stavebním základem pro zbytek řetězce, což si myslím, že je tou jednodušší cestou než to dělat obráceně. Tedy nejdříve dobré najít repro, který vám vyhovuje po všech stránkách, design, zvuk a velikost do vašeho prostoru. Pak je vše snadnější.
Za poslední měsíc jsem zjistil, že jsem téměř na konci svých představ jak by mi to mělo hrát, a není divu, sežralo to spoustu času a financí. Musím přiznat, že mne hodně překvapily výsledky tuningu Tannoy. Čekal jsem změny, ale varování kolegů mne trochu nechaly chladným, jak hodně jsem se mýlil. Překvapilo mne jak velký vliv má výběr kondíků, např. s Jantzeny Super-Z byl zvuk techničtější, nedokázal jsem jim celkem nic vytknout, byly přínosem, ale malinko mi chyběly emoce z poslechu, nechávalo mne to chladným, vše bylo jinak super. To po výměně za Jupiter jsem právě toto vše pochopil, to co dokázaly tyto 2 kondíky je až neskutečné, a jsem z toho zcela rozhozen. Tma, jestli se to dá říct, slyším tmu, a v ní, v prostoru, je hudba, slyším nástroje v té tmě, ale naprosto homogenně, slyším prostor ve kterém se hraje, at je to klub, studio, malá místnost, velká místnost či hala....přirozenost hlasu a jeho podání v prostoru, uff, neuvěřitelné. Ta tma v hudbě mne dostala nejvíc, zvykám si, je to zcela jiný poslech než na který jsem byl doposud zvyklý. A ta tučnost zvuků, přesto naprosto vykreslených do detailu. Prostor, který se mi za poslední rok stále zlepšoval, předčil všechna očekávání, asi jsem jěště takové prostorové podání nikde takhle neslyšel. Nestalo se mi, že bych měl pochyby ani u jedné písně, že by něco bylo nedokonalé. Cokoliv pustím, je požitek. Kdykoliv aparát zapnu, line se z něj hudba jako z ráje, zážitek v jakémkoliv psychickém a tělesném stavu. Prostě zažívám velmi příjemný šok. Hodně k tomu pomohla výměna kabelu za původní VDH, to i s kondíkama od Jantzenu jsem pak byl spokojený, najednou to zase hrálo. VDH určitě nejsou témi nejlepšími, ale jsou dobrým stavebním základem pro další porovnání. Takže závěrem, vše co jsem dělal v posledních 20 letech, nebylo marným počínáním, vše se právě zůročuje v tomhle finále tuningu. Jsem rád, že jsem se k němu dokopal, hodně jsem se ho obával. Je to velké dobrodružství a vypadá to, že s štastným koncem. Takže chlapi a holky, nemarněte a nebojte udělat změny, s trochou obětí to půjde. Hlavně nejít do stran, to radši nic. Všem podobně postiženým přeji at se daří sestavit tu nejúžasnější sestavu snů. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

wau, nie je co dodat, skvele napisane a je to velmi povzbudive podla mna pre kazdeho. Moze si z toho zobrat svoje aj ten co pocuva roznu hudbu a preto musi ist cestou vacsej neutrality (iniverzalnosti), ale aj ten co hlada napr tu spravnu elektronku, aby mu zaznel Stratocaster tak ako si ho pamata z nejakeho jeho koncertu snov.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

ZAPPA: :thumbup:

Zaujímavé je, že keď som dávnejšie písal o zvukovej "neutralite" prakticky to isté, čo Ty, že neutralita zvuku je realatívny pojem, pretože zvuk, jeho farba, dynamika a pod. závisí od mnohých premenných (ako si písal) a že ani ten istý nástroj v rôznych priestoroch nebude hrať rovnako, zniesla sa na moju hlavu vlna kritiky a a blbých poznámok. Takže gratulujem Ti k "novému" poznaniu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

Zappa : hezky sepsane. Az dodelas zelezo zkus se nejakym zpusobem zbavit Roonu v sw ceste

enjoy
neni placka, neni highend
Odpovědět