Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jorma Origo je zpět, trochu náhoda, nepovedený obchod s Kubalou Elation. Po výměně ua AAI Maestozo2 mne čekalo překvapení, Jorma zase ukázala o čem je. Sice jsem už ten kabel vlastnil, ale měl jsem ho na pozici dac - monobloky s adaptérem Furutech, už tenkrát však ukázal kde je jeho síla. Nyní na pozici preamp-dac vystřídal AAI, a opět jako vždy se ukázalo, že Jorma, jak píše jeden z recenzentů, dává větší důraz na středy, a já s ním musím víc než souhlasit. Najednou se zdá, že ubyla jiskrnost, která vám však může vadit, záleží na typu posluchače. Oproti AAI by mohl někdo v prní okamžik mohl říct, že zvuk je jak pod dekou, ale to je jen zdání. Druhá skupina posluchačů by si m ohla oddechnout, ta tam je agresivita, objem a přirozenost se až neobvykle navýší, to zvuk analogu, ta tam je zrno digitálu, hudba vás neskutečně vtahuje, projev zpěváka je intimnější, prostor neskutečně hluboký a reálný, prostě hudba vás přitahuje jako krásná žena :smile: , nelze se od ní jen tak odpoutat. Za mne Jorma je kabel č.1, a Martens ví proč při prezentaci svých repro bez Jormy ani ránu, pan Pjeknik by se měl poučit, a místo Ansuzu Jormu ve svých sestavách vyzkoušet, kabely by měl do Čech dle jeho slov dovážet, věřím, že Jormy prodá hodně. Tak snad přežijeme kruté časy, které nás čekají, více poslouchejme hudbu a méně zprávy. Music is the best
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappo, s temi vyskami na tom neco je. Nekolikrat se mi zdalo, ze meli kolegove vysky "naspicovane", zvednute. Ale pusobilo to trochu neprirozene. Pritom ve skutecnosti nebyvaji vysky zvedle, je tomu spis opacne. Domnivam se.. :-?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 15 črc 2022 11:49 Za mne Jorma je kabel č.1, a Martens ví proč při prezentaci svých repro bez Jormy ani ránu, pan Pjeknik by se měl poučit, a místo Ansuzu Jormu ve svých sestavách vyzkoušet, kabely by měl do Čech dle jeho slov dovážet, věřím, že Jormy prodá hodně.
Určitě taky p.Pieknikovi nezapomeň poradit, že Jorma hrajou nejlépe s Tannoy. :crazy:
O víkendu jsem měl měl možnost porovnávat XLR kabeláže Nordost Valhalla2, Kimber KS-1038, Ansuz C2, AAI Maestoso 2. Velmi zajímavé, každopádně Ansuz za bolehlav nikdo nepovažoval.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 15 črc 2022 21:22 Zappo, s temi vyskami na tom neco je. Nekolikrat se mi zdalo, ze meli kolegove vysky "naspicovane", zvednute. Ale pusobilo to trochu neprirozene. Pritom ve skutecnosti nebyvaji vysky zvedle, je tomu spis opacne. Domnivam se.. :-?
Zatím se mi to v mé sestavě potvrzuje, jinde nevím.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 16 črc 2022 22:35
zappa píše: 15 črc 2022 11:49 Za mne Jorma je kabel č.1, a Martens ví proč při prezentaci svých repro bez Jormy ani ránu, pan Pjeknik by se měl poučit, a místo Ansuzu Jormu ve svých sestavách vyzkoušet, kabely by měl do Čech dle jeho slov dovážet, věřím, že Jormy prodá hodně.
Určitě taky p.Pieknikovi nezapomeň poradit, že Jorma hrajou nejlépe s Tannoy. :crazy:
O víkendu jsem měl měl možnost porovnávat XLR kabeláže Nordost Valhalla2, Kimber KS-1038, Ansuz C2, AAI Maestoso 2. Velmi zajímavé, každopádně Ansuz za bolehlav nikdo nepovažoval.
Marten ví, a za svým názorem si stojím. Chápu, že si svůj Ansuz hájíš, ale mně prostě příliš neoslovil, doufám, že mohu vyslovit svůj názor. :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

zappa píše: 18 črc 2022 03:10
Jiri píše: 16 črc 2022 22:35
zappa píše: 15 črc 2022 11:49 Za mne Jorma je kabel č.1, a Martens ví proč při prezentaci svých repro bez Jormy ani ránu, pan Pjeknik by se měl poučit, a místo Ansuzu Jormu ve svých sestavách vyzkoušet, kabely by měl do Čech dle jeho slov dovážet, věřím, že Jormy prodá hodně.
Určitě taky p.Pieknikovi nezapomeň poradit, že Jorma hrajou nejlépe s Tannoy. :crazy:
O víkendu jsem měl měl možnost porovnávat XLR kabeláže Nordost Valhalla2, Kimber KS-1038, Ansuz C2, AAI Maestoso 2. Velmi zajímavé, každopádně Ansuz za bolehlav nikdo nepovažoval.
Marten ví, a za svým názorem si stojím. Chápu, že si svůj Ansuz hájíš, ale mně prostě příliš neoslovil, doufám, že mohu vyslovit svůj názor. :eek:
Nicméně by mne zajímalo jak dopadl ten test kabelů. Povíš nám něco blíže?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 16 črc 2022 22:35
zappa píše: 15 črc 2022 11:49 Za mne Jorma je kabel č.1, a Martens ví proč při prezentaci svých repro bez Jormy ani ránu, pan Pjeknik by se měl poučit, a místo Ansuzu Jormu ve svých sestavách vyzkoušet, kabely by měl do Čech dle jeho slov dovážet, věřím, že Jormy prodá hodně.
Určitě taky p.Pieknikovi nezapomeň poradit, že Jorma hrajou nejlépe s Tannoy. :crazy:
O víkendu jsem měl měl možnost porovnávat XLR kabeláže Nordost Valhalla2, Kimber KS-1038, Ansuz C2, AAI Maestoso 2. Velmi zajímavé, každopádně Ansuz za bolehlav nikdo nepovažoval.
Ten výsledek testu by mne opravdu zajímal, když už si to načal, mohl bys o tom něco říct. 3 z těchto kabelů jsem vlastnil, o to víc mne to porovnání zajímá.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

Je potreba se smirit s tim, ze domaci zkusenost je neprenositelna. Protoze Ti doma sedi Jorma, mas Jormu. Protoze Jirimu sedi doma Ansuz, ma Ansuz. A to vsechno protoze mate kazdy uplne jine sestavy a jiny vkus. Pokud mi bude sedet Kimber, budu mit Kimber. Kdyz se o to nadseni podelime a nebudeme si navzajem vyvracet co slysime, muzeme byt vsichni spokojeni, ne?

P.S. Marten pouziva Jormu, protoze tu znacku od jiste doby vlastni, tudiz ciste prodejni zalezitost :angel:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 19 črc 2022 15:27 Je potreba se smirit s tim, ze domaci zkusenost je neprenositelna. Protoze Ti doma sedi Jorma, mas Jormu. Protoze Jirimu sedi doma Ansuz, ma Ansuz. A to vsechno protoze mate kazdy uplne jine sestavy a jiny vkus. Pokud mi bude sedet Kimber, budu mit Kimber. Kdyz se o to nadseni podelime a nebudeme si navzajem vyvracet co slysime, muzeme byt vsichni spokojeni, ne?

P.S. Marten pouziva Jormu, protoze tu znacku od jiste doby vlastni, tudiz ciste prodejni zalezitost :angel:
S tím souhlasím, kromě toho, že Marten používal Jormu už před tím než se stal majitelem. Miajitelem se stal až pan Jorma umřel, a protože byli s Jormou tak spokojení domluvili se na odkoupené firmy.
Vlastnil jsem všechny zmíněné kabely kabely kromě Nordostu , a v mém systému nakonec nezůstaly. Už jsem psal, proč jsem do Jormy šel, na doporučení obchodníka od kterého jsem chtěl koupit tehdy předzesilovač Ear Yoshino, on mi to rozmluvil, a doporučil místo toho Jormu, kterou on sám neprodával, to byl dostatečný impuls k zamyšlení, vrtalo mi to hlavou, vyzkoušel a moc se mi zalíbil, zvukově mi naprosro sedl. Obchodník měl pravdu. Chválím a doporučuji. Co se týče Ansuzu, vyměnil jsem ho do Rakouska, nikdo jinak neměl zájem ho koupit. Reakce nového majitele, první dojem spokojenost, ale za 3 týdny už to bylo jinak, napsal, že Ansuz je bezemoční a dal ho na prodej. Stejný pocit jsem měl já. Ale tím neříkám, že by s Ansuzem nemohl být někdo spokjojený. Každá firma má své stoupence. K tvé poslední větě, sdílím své nadšení z Jormy, jsem spokojený a nikomu nic nevyvracím,totiž není co vyvracet. Jiří něco nakousl a neodpověděl. Domácí zkušenost je nepřenositelná a tu na rozdíl od Jiřího mám, porovnával jsem ve svém systému Jormu a všechny zminované kabely kromě Nordostu. proto si stojím na názoru, že Jorma je u mne favoritem. V žádném případě nesnižuji kvalitu těchto kabelů, Kimber beru jako etalon, Ansuz má super recenze u Justana v Audiodromu, já zase chválím Jormu, rozmanitost je v pořádku, už z důvodů, který si v tvém příspěvku(Vienna) správně vyjádřil, každý pánem svého systému. Jsem však zvědav jestli Jorma bude mít u nás úspěch, až ji začne pan Pjeknik z RP Audio prodávat. Za mne stojí minimálně za vyzkoušení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes jsem tedy nebyl zrovna v nejlepším stavu, organizuji další festák, tentokrát návrat ke kořenům, kterým je underground. Je to one man show, a tak musím překonávat mou lenost, a dost se snažit. Nechával jsem to na poslední chvíli, ostatně jako vždycky, a platím za to dan. Prostě masakr, dřina, úklid, přenášení věcí z místa na místo, PR na sociálních sítí, výroba jídeláků, objednávání zboží......do toho fotovoltaika, tepelný čerpadle, příprava na dovolenou,.hlava jak meloun, abych na něco důležitýho nezapomněl, no zapomněl, Tojku na stanovisště, průser. :smile: A k tomu musím po 16 hod být připraven na pomoc v kuchyni,výroba pizz, příprava těsta, ingridiencí atd, tudíž času na odpočinek moc není. Proč se tak rozepisuji? V tomhle stavu jsem si totiž dnes kolem 15 hodiny dal trochu přestávku před dalším kolem, a jak jsem podotkl můj psychický a fyzický stav nic moc, ale nutně jsem potřeboval vzpruhu, a tou vzpruhou je hudba. No, i když ne zcela ideální být unaven, přesto se povedlo. Pustil jsem si Alpahtaurus, italský progresivní rock, tuhle desku jsem už neslyšel hooodně dlouho. Poslech týhle desky byla jízda, pánové nádhera. To co jsem slyšel bylo nečekané, zvukově naprosto dokonalé. Dostaly mne dozvuky, prostor a vzdušnost, lokalizace nástrojů, a hlavně tembry a znělost nástrojů, tomu říkám highendový poslech. Říkám si, tohle není možný, to album jsem slyšel už dříve, a nic moc to se mnou nedělalo,a náhle se z něj můžu pokakat. :smile: Je mi samozřejmě jasný čím to asi bude. A jsem tak vděčný, že se mi poštěstilo dotáhnout konečně jednu sestavu k takové dokonalosti. Poslech hudby mi dává přesně to co se od něho žádá, po náročném dni úlevu, štěstí a odreagování se od stereotypu každodenního života. Poslech je pro mne odměna za všechny ty oběti a dřinu. Nelituji ani jedný koruny nainvestovanou do aparátu. Co víc si mohu přát, díky všem co rýpají a radí, to mne posouvalo , nakonec se stejně rozhoduji sám za sebe a ne úplně poslouchám kolegy, někdy jednám zdánlivě mnohdy podivně a nelogicky, ale funguje to. Přeji, aby každý dosáhl toho ultimátního zvuku, který pak přináší tu radost z poslechu. Music is the best.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od jupol »

Gratulujem ku stavu, že si dosiahol pokoj v duši a si spokojný...
Je to veľmi dôležité. :clap:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

jupol píše: 28 črc 2022 09:33 Gratulujem ku stavu, že si dosiahol pokoj v duši a si spokojný...
Je to veľmi dôležité. :clap:
Děkuji, neskutečné se stalo skutečností :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 29 črc 2022 00:02
jupol píše: 28 črc 2022 09:33 Gratulujem ku stavu, že si dosiahol pokoj v duši a si spokojný...
Je to veľmi dôležité. :clap:
Děkuji, neskutečné se stalo skutečností :thumbup:
Vytiskni si to velkymi pismenami a nalep si to medzi repro - to len pre pripad, ze ta zase prepadne audioneuroza =))

Ale bez srandy - taky ten moment "uz to hra fakt dobre, a aj ked to takto zostane do konca zivota, tak OK" je nesmierne cenny a oslobodzujuci.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od komak »

Ahoj Michale
gratulujem,už aj ja poznám ten pocit :thumbup: nemám sice až taku špicu ale hlavne som velmi spokojný....
PS počúval si asi -Alphataurus-
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

A mezitím další náadhera , uplynulý víkend patřil mezi ty nejkrásnější, lidská pospolitost a radost ze života pulsovala po celé 3 dny, dlouho nezepomeneme





Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fous »

Ahoj Michale, jak je vidět dobrých a krásných lidí stále ještě žije dost. Osvěžující podívaná, sice jsem ji o týden minul :roll: , ale i tak pecka. Milan Kudláček taky přijel nadšenej. Dík za to , že tohle vše podnikáš. Ať se daří. Fous
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj Michale, jak nakonec dopadla prestavba beden?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 08 zář 2022 14:24 ahoj Michale, jak nakonec dopadla prestavba beden?
Pokračování na podzim/zima. Jiné priority, ale dokončíme to.
jinak jsem štasten, že jsme získali dalšího Tannoy příznivce a majitele těchto unikátních repro. Cením si toho o to více, že v dnešní těžké konkurenci milovnívci hudby pochopí proč vlastnit TANNOY PRESTIGE SERIE.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Zappa: ten dalsi majitel Tannoy Prestige je niekto z fora?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 09 zář 2022 07:15 Zappa: ten dalsi majitel Tannoy Prestige je niekto z fora?
Myslím, že to tu jen čte, není určitě aktivním přispěvovatelem. Je to škoda, je to dost dobrý chalan, a hodně o hifi přemýšlí a zjištuje info na zahraničních fórách.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Zapomněl jsem zmínit, že důvodem koupi byl poslech u mne minulý týden. Rozlouskl velké dilema.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Ďalšie Tannoy Wensmister, tentoraz úplne nové z výroby pribudnú na budúci týždeň na východnom Slovensku. Nechcem tu písať konkrétne u koho, ak majiteľ bude chcieť, zverejní to sám.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 09 zář 2022 20:01 Ďalšie Tannoy Wensmister, tentoraz úplne nové z výroby pribudnú na budúci týždeň na východnom Slovensku. Nechcem tu písať konkrétne u koho, ak majiteľ bude chcieť, zverejní to sám.
Jsem moc zvědav zda to zveřejní, ale pochybuji.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

co mal doteraz za bedne?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jen aktualizuji. Na hudbu momentálně nemám čas, ale žiju, a když si přesto uělám čas, jsem neskonale štasten jak to hraje, fakt skvělý pocit, žádná nervóza... Byli tu chlapci J. Engliš, a myslím, že byli víc než spokojeni. Jediná změna, doukepeny nožičky od AAI, možná koupě Novum resonátoru a možná koupě Jorma prime xlr pokud se objeví za dobrou cenu.Krásné léto přeji a tímto vás i zvu na můj festival za necelý měsíc. Doporučuji zvláště nedělní koncert Projekt Oldfield, zahrají v celé délce legendární album Tubular bells II, 23 muzikantů a nádherných lidí na statku v rodinné atmosféře. Víc info 732576216
342494699_265004779204397_3693096673013223998_n.jpg
U mnicha 2023_5_oprava_web - kopie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od jirie »

Omlouvám se Michalovi za pozdní reakci.
Byli jsme poslouchat v Pardubicích repro Pro Ac D80, a tak mě napadlo, že bychom se cestou zpět vnutili na Vraclav.
Podařilo se, a přestože jsem něco v podobném duchu očekával, bylo to opravdu velkolepé.
Chvílemi jsem si připadal jako na koncertě Led Zeppelin :lol:
Čas tam ubíhal neuvěřitelně rychle.
Takový prostor pro poslech má asi málokdo.
Kdo nevěří ve kvalitní streamování, nechť se dostaví do Vraclavi!!!

Ještě jednou veliké díky Michale, že sis našel na nás čas!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

jěště jedna pozvánka pro milovníky Mike Oldfielda, 23 muzikantů zahrajou celý Tubular bells II, je to vzácná příležitost uslyšet věrné podání tohoto skvostného alba.
342494699_265004779204397_3693096673013223998_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ani jsem nedoufal, že si u mne poslechnu zesilovače od WestminsterLab, které u nás zastupuje Panský dvůr Ostrava, byl jsem na ně už dlouho zvědavý.. Prodejce se mi ozval s tím, že jedou mým směrem a že by se mohli stavit. Neváhal jsem, a souhlasil. To jsem neměl dělat, protože zvuk těchto zesilovačů mi stále zní v uších. Stále platí, že když si myslíte, že už to lepší nemůže být tak zjistíte, že to tak prostě není. :smile: Rozlišení, které dramaticky narostlo aniž by se muzikálnost na kterou jsem zvyklý vytratila, dynamika a výbušnost při Thundersticks od AC/DC byla neskutečná, wow. Vocály a nástroje byly lépe odděleny, prostě radost poslouchat. Nic není dokonalé, a tak jsem postřehl, že vše bylo víc soustředěno uprostřed než na co jsem zvyklý, ale to může být jen zvyk. Bylo to dokonalé, a nezapomenutulný zážitek. Je jasné, že tento koníček je o penězích, a když si přidáte o cca milion víc, můžete získat zase zvuk, který vás bude na pár let oblažovat než příjde jiný, lepší, možná??? V sestavě byl zapojen předzesilovač, monobloky a kompletní kabeláž od WestminsterLab. Děkuji Pavle za úžasnou prezentaci, která nadchla. Fotky bohužel nemám, snad kolegové zveřejní.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

jj, Pavel Diok rikal ze si to u tebe rozumelo
milion jsou ale jen ty monobloky ...
neni placka, neni highend
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od MAR »

Ahoj, Michale
Diky moc, bylo to skvělé setkáni a poslech. Velká mistnost velký zvuk, pro mě zvuk snů. :thumbup:
Tvuj postřeh k lokalizaci, také jsem to slyšel tak, ale v kombinaci předek Westminster a tvé monobloky se to zas trochu přibližilo tvému nastavení a vzdušnosti, ale razance a přesnost zůstaly z westminstru.
No to THUNDER o půl jedné ráno budu dlouho vzpomínat :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Strávili jsme u Michala dva dny a já jsem byl také účastníkem této poslechové seance. Úvodem nás Michal upozornil, že budeme hrát s kultivovanou hlasitostí a moc se nám to nedařilo, jak uvádí MAR výše. V prvé řadě je třeba napsat, že Michal má sestavu opravdu vymazlenou a Pink Faun přes DAC Mola Mola do lampových monobloků Chalenger a nakonec do reprosoustav Tannoy Westminster hraje opravdu velký zvuk kde rockové věci znějí jako na koncertě, hlasitost nehraje roli, hraje to dobře jak nahlas, tak i tišeji.
Zkusili jsme celý systém pohánět amplifikací od Westminster Lab (předzesilovač a monobloky včetně kabeláže) a ono to celé hrálo jinak. Teplé "A" monobloků Westminster Labs dával zvuku pestrou paletu barev a zároveň přesnost ohraničených basů, ale mírně ztrácel to kouzlo lamp. Oba zvuky vynikající, těžko vybrat, i prostor byl malinko jinak však co je správně, že?
Zkusili jsme vyměnit i jednotlivé komponenty a těch kombinací bylo opravdu hodně, to se asi nedá ani popsat, ale asi nejzajímavější byla výměna jen předzesilovače, pokud Michalův systém poháněl Quest a zbytek sestavy zůstal původní došlo ke slyšitelnému zlepšení zvukové scény ve všech aspektech, což není divu, když cenový rozdíl byl asi trojnásobný. Opět se ukázalo jak důležitý prvek je v sestavě předzesilovač.
Michale, díky za příjemné dva dny a výbornou pizzu.
Pár snímků z poslechu, včetně věrného kocoura co miluje AC/DC v koncertní hlasitosti.
.
2023-06-03 17.25.20.jpg
2023-06-03 17.25.28.jpg
2023-06-03 18.45.56.jpg
2023-06-03 19.50.26.jpg
2023-06-03 19.50.30.jpg
2023-06-03 19.56.02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Ahoj, to jste poslouchali monobloky Rei?
Zaráží mě, že monoblok s 200W/4ohm v čisté A třídě se vejde do krabice 232 x 112 x 320mm a váží 16kg. To opravdu vypadá na nějaké originální řešení od Westminster Lab.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, poslouchali jsme kompletní sestavu Westminter Labs, předzesilovač Quest a monobloky Rei včetně kompletní kabeláže WL, která je také velmi zdařilá a bohužel i drahá. Koncové zesilovače údajně obsahují nějakou upravenou a patentovanou technologii třídy "A". Výkon monobloku v této třídě je 100W/8 ohm, 200W/4 ohm a 400W/2 ohm, což je úctyhodný výkon na jejich velikost. Co je ale podstatné, tak je jejich zvuk, já dávám pět hvězdiček.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Oba zvuky vynikající, těžko vybrat, i prostor byl malinko jinak však co je správně, že?"
- Toto vnímám jako důležité.

Jiri,
není to typická A třída kde tranzistory trvale protéká maximální proud a je nutné odvádět obrovské množství tepla. Mají tam řízení které mění velikost proudu v závislosti na vstupním signálu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

OK, tak to opravdu vypadá hodně zajímavě. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Kde jsou fotky WL? :smile: Velkým problémem ale zůstává nevratné poškození Stealth Sakry. Ani Stealth ani Platan se nechce angažovat v opravě kabelu, to je pro mne dost velká rána. Kablíky jsou velice náchylné a doporučuje se s nimi zacházet velmi delikátně. Dle Platanu je to neopravitelné pokud došlo k přerušení kabelu kdekoliv než u koncovek. :sad: Pytel změřil a zjistil, že došlo k přerušení právě tam kde se kabel zužuje ve spojce. Prý to nejde opravit. Na fotce je xlr kabel, ale vypadá jinak stejně. Prostě průser. :( Neohlídal jsem manipulaci s kabelem, i když jsem věděl
o možném problému. Moje chyba. Nejlevnější je momentálně na prodej za 3000 euro na Audiomarktu. Jsem smutnej
5.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Na 37 strane sme ti s Quintinem písali ze to je zle... Nemôžeš mať kable takto ohnuté.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

to byly jiné Sakry, tyhle už ohnuté nebyly
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

@zappa: Davej si na to pozor, ten audiomarkt za 3000,- z Madarska je kopie. Ten clovek uz to prodava pres rok a upozornovali na to i na webu Stealthu.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Presne....bohuzial mozem potvrdiit. Dat 3.000€ za tu dlzku XLR Sakra, to su jednoducho vyhodene peniaze.
A nie vyhodny deal. Bohuzial, tu sa setrit neoplati.
Odpovědět