Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 07 pro 2023 23:20 Nie som z tych, co by pre druhych patral.
Pan Varga je dabel a milovnik hudby, hlavne klasickej.
Odin III este slape ?
Ano, je to dábel, jsem rád, že jsem dábla, kterého vášen je hudba, poznal. :thumbup: Odin III nevím co myslíš?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lubos »

Vinco, co viem Ayon Odin slape, ale aktualne ho nahradili monobloky Hovland Stratos.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Už po delším poslechu Lampizátor Pacific, urguji všechny milovníky hudby, pořidte si Pacific. Vyberte si úspory na důchod, půjčte si, prodejte auto, vykradněte banku, prostě Pacific musíte mít! :smile: To co mi tu předvádí nemá obdoby, po výměně usměrnovací lampy Valvo i jiných se dějou věci neočekávané, a šokující. Uff. Některé songy nepoznávám. Zvuk z jiné galaxie. Nějak se to vše zase pěkně sedlo, kabely, repro, Pacific. Rád bych, kdybyste měli obdobné zážitky. Taky bych chtěl, abyste se drželi za hlavu, to není možné, jak to takhle může hrát. Nebo, to bych nevěřil, že tuhle skladbu takhle uslyším jako jeden nejmenovaný vele zkušený hifista v úterý prohlásil. Hezký poslechový víkend přeji. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od elfton »

Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

elfton píše: 10 pro 2023 00:49 pusť si to nejlepší:
https://www.prostudiomasters.com/album/page/22271
Jasný, to je pecka, ano. Ale ono to hraje už téměř všechno luxusně, vůbec nechápu. Potvrdilo se mi, že každou sestavu Pacific dostane do zcela jiné úrovně, a proto se mi každá sestava na vystavách kde hrál Pacific líbila, už vím proč. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od elfton »

jo jo, věřím, na Pacific nebo Poseidon či GG3 (bohužel jen velmi pomalu) začínám šetřit:

https://www.lampizatorpoland.com/_files ... 539b14.pdf

https://www.lampizatorpoland.com/_files ... 191232.pdf
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Abych Ti nelezl do prodejního vlákna, tak píšu sem. Horning Agalme nemají 12 ale 6 basáků na bednu. Mnoho zákazníků nenese dobře, když prodejci neznají základní technické specifikace produktů které prodávají. Ber to jako malou radu budoucímu prodejci té značky. Ale uznávám, že ten počet je důležitý asi jako počet 6/12 válců pro kupce auta. Pro něj je také důležitější svezení než čísla.

A ještě něco, ty bedny mají originál výškové měniče s papírovou kónickou membránou, ty Tvoje je mají nahrazené hedvábnou kalotou, což ten předchozí majitel dost pravděpodobně provedl aby zlepšil, minimálně pro jeho vnímání zvuk, tak aby jsi pak nebyl třeba zklamaný ze zvuku u originálního provedení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 03 led 2024 16:44 Abych Ti nelezl do prodejního vlákna, tak píšu sem. Horning Agalme nemají 12 ale 6 basáků na bednu. Mnoho zákazníků nenese dobře, když prodejci neznají základní technické specifikace produktů které prodávají. Ber to jako malou radu budoucímu prodejci té značky. Ale uznávám, že ten počet je důležitý asi jako počet 6/12 válců pro kupce auta. Pro něj je také důležitější svezení než čísla.

A ještě něco, ty bedny mají originál výškové měniče s papírovou kónickou membránou, ty Tvoje je mají nahrazené hedvábnou kalotou, což ten předchozí majitel dost pravděpodobně provedl aby zlepšil, minimálně pro jeho vnímání zvuk, tak aby jsi pak nebyl třeba zklamaný ze zvuku u originálního provedení.
Možná by sis měl přečíst o Agalme víc. Je jich tam 12, 6 z nich není totiž vidět, jsou uvnitř. :shock: O tom, že tam jsou Scanspeak vím, změnu provedl proto, že jeden byl lehce poškozen a hrál méně, tvrdil. Ale originál je k mání za 450 euro kus, není problém vyměnit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Horning Agalme z webu horninghybridsystems.com
Driver Units: Six 8” woofers. One 5” full-range. One 45 [mm] cone tweeter.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Ramones píše: 12 led 2024 12:23 Horning Agalme z webu horninghybridsystems.com
Driver Units: Six 8” woofers. One 5” full-range. One 45 [mm] cone tweeter.
Tak teda nevím, co je pravda?
Ještě k tomu videu, cos dal na YT. Není to sice relevantní poslech, ale nemůžu se zbavit dojmu z nevyhovující akustiky místnosti.
Nějak se ten zvuk "fackuje".
Bedny jsou to ovšem famózní :thumbup:
volouš
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2021 07:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od volouš »

Ahoj,
zdejší forum navštěvuji několik let a nikdy jsem neměl potřebu něčím přispět. Nechci vypadat jako hnidopich a už vůbec cokoli, nebo kohokoli kritizovat a doufám, že můj první příspěvek takto nevyzní. Zappovi v jeho zápalu pro věc opravdu fandím, ale tentokrát mi to nedalo a rozhodl jsem se přispět svým názorem, který pochopitelně není žádné dogma. Mým koníčkem krom hudby, kterému se věnuji spoustu let jsou návrhy a stavby elektronkových zesilovačů. Za tu dobu jsem slyšel opravdu spoustu elektronek a již podle osazení dokážu dopředu posoudit jak asi bude daný komponent znít. A teď konečně k tomu, proč jsem se rozhodl sem napsat. Ve své podstatě existují dva druhy elektronek a sice tak zvané DHT, což jsou elektronky, které mají přímo žhavenou katodu, vyráběly se především v meziválečném období a IDHT, které mají nepřímo žhavenou katodu. Asi každý, kdo měl možnost posoudit zvuk těchto dvou systémů mi dá za pravdu, že DHT elektronky jsou zvukově mnohem lepší. Oproti IDHT mají mnohem lepší podání prostoru a mají určitý témbr ( nevím, jak bych to přesně nazval ) o kterém se může IDHT elektronkám jenom zdát a to je jeden z hlavních důvodů, proč hraje Lampizator Pacific tak dobře, pochopitelně jeho digitální část musí být také vynikající, žádná elektronka ze špatného DACu dobrý neudělá, nicméně DHT elektronky jsou osazeny pouze u modelů BIG7MK3, GOLDEN GATE-3 a PACIFIC. Zajímavé je, že u své vlajkové lodi
volouš
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2021 07:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od volouš »

Nějak se mi to nezobrazilo celé, tak zde je pokračování.

Zajímavé je, že u své vlajkové lodi HORIZON, Lampizátor od tohoto konceptu upustil a tento model osadil 6SN7 a KT88, Prvně jmenovaná je velmi dobrá IDHT lampa, což se bohužel nedá moc tvrdit o KT88, která ač je hojně používána, tak elektronkám 300B, 101D, 45, 2A3 a pod. nesahá ani po kolena. Je to jen můj názor, tak doufám, že nikdo Zappovi nezaplevelí vlákno kritikou mé osoby, pochopitelně jiní na to mohou mít názor odlišný. Píšu o tom proto, že tři výše zmíněné modely budou zvukově díky stejným elektronkám hodně podobné, kdežto zbytek produkce bude mít dost odlišný a bohužel asi i horší zvukový charakter, DHT elektronkám se opravdu žádná IDHT nevyrovná, nebo aspoň já jsem doposud žádnou takovou neslyšel, takže by případní zájemci o tyto modely měli někam zajet důkladně si je poslechnout, aby nebyli zklamaní, přeci jen ceny Lampizátoru nejsou zrovna lidové a případná špatná koupě by bolela. Žádná elektronka není samospasitelná a s některými aparáty si opravdu nesedne a to tvrdím já, který nedá na elektronky dopustit.
Přeji Vám příjemný a ničím nerušený poslech Vašich vymazlených aparátů.
Volouš
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od rimidalv »

Ramones píše: 12 led 2024 12:48
Ramones píše: 12 led 2024 12:23 Horning Agalme z webu horninghybridsystems.com
Driver Units: Six 8” woofers. One 5” full-range. One 45 [mm] cone tweeter.
Tak teda nevím, co je pravda?
Ještě k tomu videu, cos dal na YT. Není to sice relevantní poslech, ale nemůžu se zbavit dojmu z nevyhovující akustiky místnosti.
Nějak se ten zvuk "fackuje".
Bedny jsou to ovšem famózní :thumbup:


https://horninghybridsystems.com/loudspeakers/agalma/
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od matus_pigy »

@Volouš: Hodnotny prispevok.Zasluzil by si si tu vlastne vlakno.Mna osobne by potesilo keby som si tu mohol takeho prispevky precitat castejsie :thumbup:
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

rimidalv píše: 12 led 2024 17:48
Ramones píše: 12 led 2024 12:48
Ramones píše: 12 led 2024 12:23 Horning Agalme z webu horninghybridsystems.com
Driver Units: Six 8” woofers. One 5” full-range. One 45 [mm] cone tweeter.
Tak teda nevím, co je pravda?
Ještě k tomu videu, cos dal na YT. Není to sice relevantní poslech, ale nemůžu se zbavit dojmu z nevyhovující akustiky místnosti.
Nějak se ten zvuk "fackuje".
Bedny jsou to ovšem famózní :thumbup:


https://horninghybridsystems.com/loudspeakers/agalma/
No vsak, ty udaje jsem zde psal vyse.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

matus_pigy píše: 12 led 2024 17:50 @Volouš: Hodnotny prispevok.Zasluzil by si si tu vlastne vlakno.Mna osobne by potesilo keby som si tu mohol takeho prispevky precitat castejsie :thumbup:
Za mňa podobne. Zaujímavé čítanie od človeka, ktorý ako vidno má evidentne obrovské skúsenosti :thumbup:
Ja som k elektrónkam osobne ani nepričuchol ale téma určite zaujímvá a "nikdy nehovor nikdy"....
^:)^
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

volouš píše: 12 led 2024 15:32 Nějak se mi to nezobrazilo celé, tak zde je pokračování.

Zajímavé je, že u své vlajkové lodi HORIZON, Lampizátor od tohoto konceptu upustil a tento model osadil 6SN7 a KT88, Prvně jmenovaná je velmi dobrá IDHT lampa, což se bohužel nedá moc tvrdit o KT88, která ač je hojně používána, tak elektronkám 300B, 101D, 45, 2A3 a pod. nesahá ani po kolena. Je to jen můj názor, tak doufám, že nikdo Zappovi nezaplevelí vlákno kritikou mé osoby, pochopitelně jiní na to mohou mít názor odlišný. Píšu o tom proto, že tři výše zmíněné modely budou zvukově díky stejným elektronkám hodně podobné, kdežto zbytek produkce bude mít dost odlišný a bohužel asi i horší zvukový charakter, DHT elektronkám se opravdu žádná IDHT nevyrovná, nebo aspoň já jsem doposud žádnou takovou neslyšel, takže by případní zájemci o tyto modely měli někam zajet důkladně si je poslechnout, aby nebyli zklamaní, přeci jen ceny Lampizátoru nejsou zrovna lidové a případná špatná koupě by bolela. Žádná elektronka není samospasitelná a s některými aparáty si opravdu nesedne a to tvrdím já, který nedá na elektronky dopustit.
Přeji Vám příjemný a ničím nerušený poslech Vašich vymazlených aparátů.
Volouš
Díky za podnětný příspěvek. Lukasz Fikus přistoupil k nové vlajkové lodi Horizon k této variaci, proto,že chtěl aby dac hrál špičkově i bez exotických a těžko sehnatelných, tudíž i drahých elektronek, a to se zřejmě dle reakcí majitelů, kteří vyměnili Pacific za Horizon, podařilo. Ale není zcela pravda, že Horizon nemůže hrát s jinými rectifiers jako např 5u4g nebo i RGN2504, ale úplně bych se nehádal, nejsem technicky příliš založený. Je však pravda, že v Pacificu je možnost vyzkoušet celé řady elektronek a tím je na světě téměř jedinečný, a jak jsem předesal již v předcházejích přípsěvcích o Pacificu, je to jeho nejsilnější zbran. Lukasz pro složitost a náročnost výroby tohoto modelu prohlásil, že Pacific 1 již nelze vyrábět, a i na Pacific 2 příjde v blízké budoucnosti řada, a přestane se též vyrábět.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ramones píše: 12 led 2024 12:23 Horning Agalme z webu horninghybridsystems.com
Driver Units: Six 8” woofers. One 5” full-range. One 45 [mm] cone tweeter.
Ramones, vůbec se nedivím, že NA a i ty jsou zmateni s informace o počtu basových měničů, i já jsem zmaten. Ve starších verzích skutečně 12 basáků je, kolik je v té novější verzi nevím.
https://www.remusic.it/EN/New-Hrning-Ag ... r-18adbf00

"Press release | The new Agalme statement speaker – 36.000 EUR/pr – is built around the new 6.5" PM65 Hørning/Lowther driver with 2.4 Tesla field strength in the voice coil's air gap. For bass there are twelve 8" woofers in a push/pull array. For treble augmentation there is a new spiderless cone tweeter with 99dB efficiency. Overall system sensitivity is given as 100dB at 30Hz and 99dB at 20kHz. Each cabinet measures 200 x 65 x 40cm, weighs 130kg and is built to a very high standard wood finish.

The widebander in this model is restricted to cover 200Hz to 12.000Hz and sports notch filters at 4 to 8kHz. Filter components are a Jensen copper capacitor and a Duelund resistor plus series copper coil. The tweeter high-pass uses a single Jensen copper cap. Hookup wiring is 300-strand slow-annealed copper Litz with silk dielectric whilst the woofers are supplied with a 4mm cross-section copper wire. Connectors are by WBT. Placement can be from 30cm from the front wall and corner. Max power handling is 100 watts. Driver movement remains ±1mm at 100dB SPL below 1% distortion."
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes opustily mou poslechovku mé milované Tannoy, pan s Budapešti byl velmi spokojený, zvuk se mu líbil víc než Horning. Naposledy jsem je slyšel, a vybavilo se mi proč se mi jejich zvuk tak zamlouval, a bylo mi moc líto, že opouští můj dům. Nechali mi tu protiúčtem Neo Alpha repro od slovenského výrobce, kdyby někdo měl zájem tak jsou za slušnou cenu na prodej, jen nová vyhýbka stála ranec. Hrajou opravdu luxusně, až jsem byl překvapen.
179370557.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 12 led 2024 23:41
Ramones, vůbec se nedivím, že NA a i ty jsou zmateni s informace o počtu basových měničů, i já jsem zmaten. Ve starších verzích skutečně 12 basáků je, kolik je v té novější verzi nevím.
Pomaly zacinam byt zmateny aj ja ;-), hlavne nerozumiem, preco im nenapises jeden email, kedze sa ich chystas zastupovat a predavat. Teda mi to vychadza tak, ze existuje nejaky "MK1" s 12 basakmi a "MK2" so siestimi. Teda pocitam, ze to co mas ty je MK1 a na to aby si mohol zastupovat Horning sa chystas kupit MK2.

Len som tak teraz za 5 min prebehol Google a skutocne tie repro vyzeraju inac zozadu, nielen Agalme ale aj tie nizsie rady. Vyzera ze v zmenil celkovy koncept konstrukcie basovej casti. Tak som zvedavy, ako to budes vnimat, ked ti dorazia nove repro.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 13 led 2024 00:40 Dnes opustily mou poslechovku mé milované Tannoy, pan s Budapešti byl velmi spokojený, zvuk se mu líbil víc než Horning. Naposledy jsem je slyšel, a vybavilo se mi proč se mi jejich zvuk tak zamlouval, a bylo mi moc líto, že opouští můj dům. Nechali mi tu protiúčtem Neo Alpha repro od slovenského výrobce, kdyby někdo měl zájem tak jsou za slušnou cenu na prodej, jen nová vyhýbka stála ranec. Hrajou opravdu luxusně, až jsem byl překvapen.
Inac ani tieto sa na seba moc nepodobaju, dufam, ze ten pan z Budapesti tiez nebol nejaky hobik-tuner, co len tak vymenil menice :lol:
Alpha.JPG
Sranda, ze zrazu clovek zisti, kolko existuje vselijakych firiem a vyrobcov o ktorych nikdy netusil. neohighend som poznal ako vyrobcu rackov, to ze robia repro ma prekvapilo a ked hovoris ze hraju dobre, tak to je prijemne prekvapenie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak zjištěno přímo od výrobce Thomase Horninga. Verze před rokem 2021 mají opravdu 12
basáků, ale po roce už jen 6. Nicméně prý jsou ještě více citlivé 102db než ta starší verze 100db, basáky mají větší magnet a jdou hlouběji pod 200hz, mají reálnější charakter a jsou muzikálnějši, to jsou slova konstruktera.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 13 led 2024 08:26 Tak zjištěno přímo od výrobce Thomase Horninga. Verze před rokem 2021 mají opravdu 12
basáků, ale po roce už jen 6. Nicméně prý jsou ještě více citlivé 102db než ta starší verze 100db, basáky mají větší magnet a jdou hlouběji pod 200hz, mají reálnější charakter a jsou muzikálnějši, to jsou slova konstruktera.
Tak to sa mas naco tesit :thumbup:

Ked si uz takto bol nadseny zo starej verzie, tak potom to bude uplna nirvana. :clap:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 134
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Neohighend sa jeden čas sa věnoval aj repro ale upustil od toho cca v 2018 a viac sa začal věnovat výrobě stolikov pod komponenty . Inak bedne které su s tým accutonom som pocul osobně u něho ked som si bol pre svoj rack v 2019. A zvuk bol :thumbup: na tie rozměry které to má . ^:)^
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jeliman nautilus píše: 13 led 2024 08:57 Neohighend sa jeden čas sa věnoval aj repro ale upustil od toho cca v 2018 a viac sa začal věnovat výrobě stolikov pod komponenty . Inak bedne které su s tým accutonom som pocul osobně u něho ked som si bol pre svoj rack v 2019. A zvuk bol :thumbup: na tie rozměry které to má . ^:)^
Skutečně, nečekal jsem od tak malých repro tak velký zvuk, a tak mohutný bas. Do malých a středně velkých místností jsou velmi zajímavou alternativou, a za dobré peníze pod 100 000. V mé velké místnosti, a při velké hlasitosti se dostávaly mé zesilovače překvapivě do limitu a nestíhaly. Repro mají malou citlivost 88db a potřebují velký výkon, předpokládám aspon 120w.Hrajou však velmi čistě a příjemně, jejich rozlišení je až obdivuhodné, mají basreflex dolů tak bas je mohutný, ale ne zcela artikulovaný. Taky se mi dostalo do ruky monstrum od CAT Sv1 ultima předzesilovač/phono s odděleným zdrojem 29kg, který je také na prodej. Musím říct, že tato legendacca kolem let 2000 až dodnes hraje lépe jak většina předzesilovačů co jsem doma měl, jen Magnetic se s ním mohl v některých ohledech měřit. Překvapivě si poradil ze skvělým přednesem Pacificu/předzesilovače, a prezentaci převodníku jěště vylepšil bez ztráty rozlišení, bas je mohutnější a britálnější, nástroje jsou reálnější, zvuk celkově plnější a bez ztráty dynamiky. Má v sobě i phono předzesilovač MC/MM. Kdyby někdo měl zájem, předvedu s mým digitálem. Není z nejkrásnějších desinových skvostů, ale hraje skvěle.
Úryvek recenze z netu : 1. https://www.soundstagenetwork.com/reveq ... te_mk2.htm "SL1 Ultimate Mk 2 vyniká ve dvou zdánlivě nesourodých věcech: ve vyjádření vnitřního života hudby - jemných detailů, textury a drobných změn hlasitosti, které je často nejtěžší správně vystihnout - a v zachycení podstaty rozsáhlé hudby, jejího rytmického toku a velkoleposti." "Žádné vyzdvihování detailů, jen jednotná prezentace, v níž jsou všechny hudební prvky zohledněny, nikoli zastřeny nebo zdůrazněny." "Ve středním pásmu je předzesilovač CAT krásně vyvážený - ani trpký, ani sladký," a basy jsou "pružné, hbité".
2. Úryvek Paculovy recenze https://highfidelity.pl/@main-133&lang=en : CAT SL1 Legend patří do velmi úzké skupiny nejlepších předzesilovačů, které znám. Jistě - je ještě spousta geniálních přístrojů, které jsem ještě neměl možnost poslouchat, ale seznam těch, které mám, už také není tak krátký. Ještě jednou, abychom tu byli všichni na stejné vlně - CAT SL1 je jeden z nejlepších předzesilovačů, jaké jsem kdy slyšel. Navíc stejně geniální jsou oba: linkový i gramofonový stupeň, což z něj dělá velmi unikátní zařízení i mezi těmi nejlepšími. Obvykle, když je linkový stupeň skvělý, phono stupeň není tak báječný nebo naopak. Začněme obecným popisem. Zvuk lze částečně popsat jako "lampový", ale v některých aspektech i jako "solid-state-like". V dokonalém světě by nebylo třeba používat takové popisy, protože by nezáleželo na tom, jaká technologie se za zařízením skrývá. Ale dokonalý svět neexistuje.
178886830.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od matus_pigy »

Tento predzosik som pocul volakedy davno na OTL koncoch a velkych Zingali.Zvuk bol vyborny.Porovnane s AR LS27.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

matus_pigy píše: 13 led 2024 09:48 Tento predzosik som pocul volakedy davno na OTL koncoch a velkych Zingali.Zvuk bol vyborny.Porovnane s AR LS27.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Obdivuji tvou odvahu se pustit v této době do podnikání s Highend audiem. Držím ti palce abys získal zvukově zajímavé značky, které v CZ/SK doposud nebylo možno slyšet.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja se pripojuji a preji predevsim, at byznys slape :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pánové děkuji, ale nedělám si velké iluze, nicméně zkusíme to. Jsem rád, že tímto způsobem můžeme vyzkoušet některé věci, které tu nejsou k vidění a slyšení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od rimidalv »

zappa píše: 13 led 2024 00:40 Dnes opustily mou poslechovku mé milované Tannoy, pan s Budapešti byl velmi spokojený, zvuk se mu líbil víc než Horning. Naposledy jsem je slyšel, a vybavilo se mi proč se mi jejich zvuk tak zamlouval, a bylo mi moc líto, že opouští můj dům. Nechali mi tu protiúčtem Neo Alpha repro od slovenského výrobce, kdyby někdo měl zájem tak jsou za slušnou cenu na prodej, jen nová vyhýbka stála ranec. Hrajou opravdu luxusně, až jsem byl překvapen.
179370557.jpg


Hmmm.
Podle všeho docela bastl. Taková lidová tvořivost :thumbdown:
Za 95.000,-
GL
P.S. Kolik to má kg? :silent:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

rimidalv píše: 14 led 2024 06:26
zappa píše: 13 led 2024 00:40 Dnes opustily mou poslechovku mé milované Tannoy, pan s Budapešti byl velmi spokojený, zvuk se mu líbil víc než Horning. Naposledy jsem je slyšel, a vybavilo se mi proč se mi jejich zvuk tak zamlouval, a bylo mi moc líto, že opouští můj dům. Nechali mi tu protiúčtem Neo Alpha repro od slovenského výrobce, kdyby někdo měl zájem tak jsou za slušnou cenu na prodej, jen nová vyhýbka stála ranec. Hrajou opravdu luxusně, až jsem byl překvapen.
179370557.jpg


Hmmm.
Podle všeho docela bastl. Taková lidová tvořivost :thumbdown:
Za 95.000,-
GL
P.S. Kolik to má kg? :silent:
Odhadoval bych 35kg. Určitě jsou úpravy dobře udělaný, podle toho jak to hraje. Překvapilo mne, že to téměř ozvučilo mou poslechovku, a velmi kvalitně, bas mohutný, slyším tam vliv basreflexu, který moc nemusím, bas pak je nafouklý a nekonkrétní, ale rozlišení vynikající, tělo nástrojů tenčí, ale to už porovnávám z repro z cela jiné cenové kategorie. Za mne vůbec ne špatný kup pro lidi s menší poslechovkou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

“ Hmmm.
Podle všeho docela bastl. Taková lidová tvořivost :thumbdown:
Za 95.000,-”

Treba sa opytat v Neohighend ci osadenie Seas Excel menicmi nerobili oni. Je to predsa len maloseriova az kusova vyroba, kde sa taketo poziafavky od zakanikov daju realizovat.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od rimidalv »

blesk666 píše: 14 led 2024 10:48 “ Hmmm.
Podle všeho docela bastl. Taková lidová tvořivost :thumbdown:
Za 95.000,-”

Treba sa opytat v Neohighend ci osadenie Seas Excel menicmi nerobili oni. Je to predsa len maloseriova az kusova vyroba, kde sa taketo poziafavky od zakanikov daju realizovat.

Odpoved
IMG_3370.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

rimidalv: ok chapem, nerobil to vyrobca.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Včera proběhl malý test analog vs digitál. Hodně jsem se bál toho porovnání, protože jsem věděl, že může nastat situace kdy analog za pár peněz bude zábavnější než velmi drahý digitální řetězec. Musím přiznat, že se bohužel něco podobného přihodilo. Byly tu 2 gramce, jeden v relaci 80000kč, druhý 300t. Phono ty nejnižší modely v hodnotě 15-20t. Nebyl čas poslouchat mnoho nahrávek, Adele/Hello, Jethro Tull/1, Zappa/Nanook rubs it, Bohemian Rhapsody. Digitál byl jasnější, podstatně větší rozlišení, čistota, bez praskání, ze streamu - neznalost vydání, většinou nějaké remastery(problém), větší scéna. Analog oproti tomu v těchto nahrávkách byl zábavnější, přirozenější, více vtahoval, scéna se srazila víc mezi bedny. Brinkmann byl výrazně lepší, ale i ten levnější byl stále zábavný. Předpokládám, že dobré phono by tento rozdíl jěště zvětšil. Takže cíl je jasný, do budoucna pořídit analog, který si už dávno slibuji, aspon pro srdcovky. Také je jasné, že můj digitál je výborný, ale stále na něm musím zapracovat. Naprosto zásadní bude streaming transport a převodník, ale i cesta k transportu se nesmí podcenovat, a nejedná se o žádné malé peníze, ale studnice hudby je nevyčerpatelná. Analog má velkou výhodu,i poměrně levný analogový systém hraje velmi zábavně, nevýhoda, údržba, limitace fyzické držení hudební sbírky dnes už poměrně drahé desky, mnohdy poškozené a je to slyšet. Závěrem, jsem rád, že jsem chtěl pravdu, a dostal jsem ji, i když je můj digitál naprosto fantastický, analog jako alternativní zdroj je prostě nutný.Jsem rád, že test proběhl, nechtěl jsem totiž žít ve lži nebo v jakési bublině kde bych se ubezpečoval, že analog je výborný, ale obejdu se bez něj. Budoucnost ukáže. V každém případě mi tato zkušenost nabourala mé seběvědomí. :smile:
Doufám, že převodník od Aries Cerat - Helene se bude chovat jěště více jako analog, možná i Taiko přijde na testovací desku. Nevzdávám přibližování digitálu k analogu. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

@zappa
Myslim, ze si dobre urobil aj ked to je asi dost do urcitej miery relativne. Kupovat analog lebo si chcem pustit Adel je fakt nezmysel. Ked som ti raz povedal, ze nepotrebujes analog bolo to z toho dovodu, ze si mal trocha inu prefernciu zvuku a hudby (asi sa to teraz trocha zmenilo). Stale si pisal o "jasnější, podstatně větší rozlišení, čistota, bez praskání" alebo "objavovanie hudby atd" a aj vacsina ludi, ktori pocuvaju cez stream/dac riesi hlavne tieto atributy. Pocuvaju skor nove veci, ktore vychadzaju ako hudbu ktora vysla v 50tych ci 60tych rokov. Hudba zo 70/80tych je uz na hrane tam sa to niekedy lame ale to zalezi aka je uroven analogu. Moj nazor je, ze vsetko sa to odvija od hudby, ktoru kto pocuva. Mne sa potvrdilo, ze hudbu, ktoru pocuvam ja mi ziaden digital neda tak ako analog. Pocul som to u teba (sice s Molou) pocul som to u Fidjiho. V momente ked sme tam dali napriklad Grant Green - Idle Moments alebo Kenny Burrell - Midnight Blue bolo jasne. Ale to je hudba, ktoru ty nepocuvas preto nema zmysel "ladit" audio podla toho.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 23 led 2024 10:16 @zappa
Myslim, ze si dobre urobil aj ked to je asi dost do urcitej miery relativne. Kupovat analog lebo si chcem pustit Adel je fakt nezmysel. Ked som ti raz povedal, ze nepotrebujes analog bolo to z toho dovodu, ze si mal trocha inu prefernciu zvuku a hudby (asi sa to teraz trocha zmenilo). Stale si pisal o "jasnější, podstatně větší rozlišení, čistota, bez praskání" alebo "objavovanie hudby atd" a aj vacsina ludi, ktori pocuvaju cez stream/dac riesi hlavne tieto atributy. Pocuvaju skor nove veci, ktore vychadzaju ako hudbu ktora vysla v 50tych ci 60tych rokov. Hudba zo 70/80tych je uz na hrane tam sa to niekedy lame ale to zalezi aka je uroven analogu. Moj nazor je, ze vsetko sa to odvija od hudby, ktoru kto pocuva. Mne sa potvrdilo, ze hudbu, ktoru pocuvam ja mi ziaden digital neda tak ako analog. Pocul som to u teba (sice s Molou) pocul som to u Fidjiho. V momente ked sme tam dali napriklad Grant Green - Idle Moments alebo Kenny Burrell - Midnight Blue bolo jasne. Ale to je hudba, ktoru ty nepocuvas preto nema zmysel "ladit" audio podla toho.
No Adele tam pustil majitel analogu, to určitě nebylo mé přání. Byl to test na krátkou dobu, a neyl čas na řádné testování. jinak souhlas s tím co píšeš. Já poslouchám dnes už všechno bez stylové vyhraněnosti, dle nálady.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lidumil »

Michale, věděl jsem, že se k analogu v lepší formě "vrátíš" :clap: :clap:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od slayers »

Tak pokud je rock nebo metal dobře nahraný na LP těžko ho streamem překonat, toť aspoň moje zjištění.
Já si třeba 3 nej desky od Slayer už jinak ani nedovedu představit.
A myslím že i co se dnes vydá na LP je v lepší kvalitě než digitál, netvrdím že vždy.
A přesně jak píšeš, mít srdcovky na LP se vyplatí.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět