Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Kabel, který tam byl na zkoušku a nevyhovoval mi je Jantzen. Ne vždy novější znamená lepší, v tomto případě obzvlášt.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

Možná hloupá otázka, ale proč nedáš dovnitř Jormu?
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jorma je příliš drahá, byla by to pro mne jasná volba, bohužel nejsem milionář.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

O těch Duelundech jsem také četl, asi to bude dobrá volba. Co levnější řadu od Jormy, třeba trinyty, ale neslyšel jsem žádnou Jormu, takže ti bohužel nemohu poradit. Spíš mi šlo o spojitost řetězce...

https://www.audio-markt.de/market/jorma ... 8292447244
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

Ty Jantzeny mám v bednách, používal jsem je provizorně i jako propojky a jsem s nimi spokojený, ale moje stroje jsou trochu jinde než tvoje...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Michale, to „trafo“ ve vyhybce výškové sekce nelze nahradit třemi cívkami, pokud si ho ten kluk správně nakreslí, nebo koukne do schémat vyhybek na netu, tak pochopí proč. Ta součástka je autotransformátor s více odbočkami a to se nerovná několik samostatných cívek.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od djrix »

NA: :thumbup:
Cenim si toho, ze alespon nekdo chape, jak to funguje a ze to neni jednoduche nahradit, opravdu :cool:
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od rotr »

Me spis prekvapuje, ze tohle dela Zappa az ted. Ty bedny ma, co je snad na foru , takze soucastkam ve vyhybkach je odhadem 15 let. Kazdy druhy tady posila do Casea jenom trosku starsi zelezo na vymenu kondenzatoru …..
Quentin

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Quentin »

rotr píše: 27 dub 2022 10:08 Me spis prekvapuje, ze tohle dela Zappa az ted. Ty bedny ma, co je snad na foru , takze soucastkam ve vyhybkach je odhadem 15 let. Kazdy druhy tady posila do Casea jenom trosku starsi zelezo na vymenu kondenzatoru …..
Svitkové kondenzátory nedegradují, jako elektrolytické...
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

navyse v reprosustavach nie je teplo ako v pristrojoch. Ale pokial v repro ziadny elektrolyt nie je, tak zvitkove kondenzatory tam mozu byt bez ujmy aj 40 rokov, skor sa menia alebo az degraduju zavesy menicov a ak je ferofluid vo vyskaci. Toto vsak nie je ten pripad
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 27 dub 2022 08:16 Michale, to „trafo“ ve vyhybce výškové sekce nelze nahradit třemi cívkami, pokud si ho ten kluk správně nakreslí, nebo koukne do schémat vyhybek na netu, tak pochopí proč. Ta součástka je autotransformátor s více odbočkami a to se nerovná několik samostatných cívek.
Jasný,taky to jen tak plácl od boku, ale jinak to tvrdí i on, že to možná bude nenahraditelné, že je to opravdu oříšek, a že to do nové vyhýbky asi bude muset to původní trafo přijít. Nicméně každou součástku, i to trafo proměřil, vše má zdokumentované, ted bude dumat. Říká, že to trafo má víc funkcí, a že je to celkově genialně vymyšlená vyhybka. Pavle ty si dělal už upgrade Tannoy, že?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappa, ja osobně a pocitově bych do toho/výhybky sahal minimálně. Pokud jsi byl spokojený se zvukem. Tvé Tannoy jsou velmi citlivé na změny a otevřeš "pandořinu skříňku" neustálých změn a ladění (tady v tomto případě mi přijde ještě složitějšího). Třeba se mýlím.
Co se týká Jormy, zkusil bych z legrace jim napsat, jestli by Ti nedoporučili vodiče do beden. Co Ti odpoví. :angel:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

djrix píše: 27 dub 2022 09:27 NA: :thumbup:
Cenim si toho, ze alespon nekdo chape, jak to funguje a ze to neni jednoduche nahradit, opravdu :cool:
Legrační, vždyt jste to sami chtěli nahradit, a zjistili jste, že to nejde. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 27 dub 2022 12:10 Zappa, ja osobně a pocitově bych do toho/výhybky sahal minimálně. Pokud jsi byl spokojený se zvukem. Tvé Tannoy jsou velmi citlivé na změny a otevřeš "pandořinu skříňku" neustálých změn a ladění (tady v tomto případě mi přijde ještě složitějšího). Třeba se mýlím.
Co se týká Jormy, zkusil bych z legrace jim napsat, jestli by Ti nedoporučili vodiče do beden. Co Ti odpoví. :angel:
Však zadání je jasné, a se zhotovitelem jsme se na tom také shodli, že necháme staré vyhýbky být, kromě vyjmutí 200uf kondíku v basové sekci a trafa s výškové sekce, a že uděláme externí vyhýbku, kterou můžeme tunit v případě, že uslyším potenciál. Pokud potenciál neuslyším tak se vrátím k původní vyhýbce, kterou jen trochu upravíme o novější resistory a nějaké kondíky. Už nyní si myslím, že i ta mini úprava o 2 vyměněné kondy s hodnotami 2.2uF a 6.8uF za střední třídu Jantzeny Super-Z má význam. A právě tato úprava mne nakopla k dalším pokusům. Navíc, když slyším rozdíl v kabelech tak v tom chci pokračovat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ano, Tannoy je dokonce nejfrekventovanější značka se kterou jsem v rámci upgrade doposud pracoval, a proto už mam nastudované to trafíčko. Za mě není o čem dumat, vyšel bych z nastavení které na těch čelních ovládacích prvcích používáš, a tím je dané určité zapojení té vyhybky a z toho plyne které součástky ve výškové sekci nejsou aktivní a tedy je není třeba měnit. Respektive v té nové vyhybce používat nějaké lepší než má originál. Cívky před basákem použít vhodně průměrově dimenzované z páskového vodiče. Osobně bych použil do výškové sekce Jantzen Alumen, měděné Miflex KPCU01-6.8U/600, či Jupiter už jsou minimálně za pětinásobek, ale zase co je nějakých 20-30.000 do vyhybek v celkové sumě Tvé sestavy....
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Otazka zni, jestli tahle zvazovana uprava neměla byt v poradi cislo 1 v honbě za vysněným zvukem a az pak resit zesilovace a kable...???
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zase se tím otevře možnost kompletně obměnit komponenty a kabeláž tak, aby se naladil výsledný zvuk podle upravených reprosoustav.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Děkuji za podněty, ale můj skromný názor, kabely, které jsem si pracně poskládal, zůstanou, zvuk těchto kabelů je adekvátní vůči jakékoliv pozitivní změně, vyloženě se těší na to vytunění. S kabelama už není kam moc jít, to byl účel mého snažení a trápení.
Ramones, bohužel k tomu nedošlo dříve, bál jsem se toho. Ale nikdy není pozdě přeci. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od manev »

Vidím,že se už naplno rozjela diskuze kolem tuningu Zappových Tannoy,tak já bych do ní ještě přidal svou zkušenost s jedním z řady skvělých produktů firmy Duelund a to za relativně málo peněz.Jedná se o tzv. bypass kondenzátory,pro které je charakteristická velmi malá kapacita(řádově desítky nF).Konkrétně dále popsaný Duelund je primárně určený k paralelnímu propojení s kondenzátory v reprosoustavách a to především v sekci před výškáčem.S kamarádem jsme si tedy před pár měsíci pořídili několik párů této speciality s názvem:Duelund JDM Pure Silver Capacitor,600Vdc,0,01mikroF.Po instalaci do našich bedýnek s pomocí kvalitního cínu a po zahoření cca 100 hod.nás výsledek velice mile překvapil i přes to,že oba už máme v základu kondíky před výškáčem celkem slušné(Duelund VSF Cu a Rike Audio S Cap).Došlo k markantnímu zlepšení čitelnosti zvuku a prostorového obrazu.S tím souvisí i skvělá reprodukce vokálů i sborů.Před instalací jsem měl trochu obavy,že by mohlo dojít ke ztenčení zvuku smyčců-naopak,vše je plnější,přirozenější-zřejmě díky lepšímu přenosu harmonických,kterými dřevěné nástroje bohatě oplývají.Tento kondenzátor je opravdový majstrštyk,chci zdůraznit,že výše popsané nemá nic společného s pouhým zdůrazněním výšek,jak by se někomu mohlo zdát.Na závěr bych dodal,že tento Duelund by mohl být řešením pro majitele starších reprosoustav se slušnými hedvábnými kaloťáky jako je Seas,ScanSpeak či Dynaudio a rádi by posunuli zvuk k lepšímu rozlišení.Investice to není velká:na andersenaudio.dk přijde pár výše popsaných Duelundů bez pošt. na cca 2500Kč.
P.S.Zappa se ve svém popisu plánovaných upgradů zmínil o jakési značce Mox rezistorů.Patrně to bude mýlka-mělo by se ve skutečnosti jednat o typové označení technologie výroby(Metaloxid)levných rezistorů,které se hodí spíše do pomocných RC a RLC členů,ale pro mne mají přirozenější zvuk klasické vinuté rezistory-počínaje těmi levnými bílými cihličkami,kterými je osazeno 90% beden a konče speciály jako je třeba Mundorf M Resist Supreme,který je v současné době už standardem v lepších reprosousavách.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

manev píše: 27 dub 2022 21:32 Vidím,že se už naplno rozjela diskuze kolem tuningu Zappových Tannoy,tak já bych do ní ještě přidal svou zkušenost s jedním z řady skvělých produktů firmy Duelund a to za relativně málo peněz.Jedná se o tzv. bypass kondenzátory,pro které je charakteristická velmi malá kapacita(řádově desítky nF).Konkrétně dále popsaný Duelund je primárně určený k paralelnímu propojení s kondenzátory v reprosoustavách a to především v sekci před výškáčem.S kamarádem jsme si tedy před pár měsíci pořídili několik párů této speciality s názvem:Duelund JDM Pure Silver Capacitor,600Vdc,0,01mikroF.Po instalaci do našich bedýnek s pomocí kvalitního cínu a po zahoření cca 100 hod.nás výsledek velice mile překvapil i přes to,že oba už máme v základu kondíky před výškáčem celkem slušné(Duelund VSF Cu a Rike Audio S Cap).Došlo k markantnímu zlepšení čitelnosti zvuku a prostorového obrazu.S tím souvisí i skvělá reprodukce vokálů i sborů.Před instalací jsem měl trochu obavy,že by mohlo dojít ke ztenčení zvuku smyčců-naopak,vše je plnější,přirozenější-zřejmě díky lepšímu přenosu harmonických,kterými dřevěné nástroje bohatě oplývají.Tento kondenzátor je opravdový majstrštyk,chci zdůraznit,že výše popsané nemá nic společného s pouhým zdůrazněním výšek,jak by se někomu mohlo zdát.Na závěr bych dodal,že tento Duelund by mohl být řešením pro majitele starších reprosoustav se slušnými hedvábnými kaloťáky jako je Seas,ScanSpeak či Dynaudio a rádi by posunuli zvuk k lepšímu rozlišení.Investice to není velká:na andersenaudio.dk přijde pár výše popsaných Duelundů bez pošt. na cca 2500Kč.
P.S.Zappa se ve svém popisu plánovaných upgradů zmínil o jakési značce Mox rezistorů.Patrně to bude mýlka-mělo by se ve skutečnosti jednat o typové označení technologie výroby(Metaloxid)levných rezistorů,které se hodí spíše do pomocných RC a RLC členů,ale pro mne mají přirozenější zvuk klasické vinuté rezistory-počínaje těmi levnými bílými cihličkami,kterými je osazeno 90% beden a konče speciály jako je třeba Mundorf M Resist Supreme,který je v současné době už standardem v lepších reprosousavách.
Parádní doporučení :thumbup: . Také děkuji za upřesnění s Mox. Po rozhovoru s pavlem z noble audio jsem udělal objednávku na resistory od Mundorfu, které zminuješ a doporučuješ.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od manev »

Já mám zkušenost jen s větším průřezem(Duelund DCA 16 GA),z jeho metráže jsem si podle tipů od Jeffa smotal nf kabel,který jsem osadil konektory Klei Absolute Harmony a poslední dva roky jsem jej používal ke své spokojenosti z Dacu do pasivního předku.Samozřejmě nedosahuje zvuku AAI Maestoso,který teď mám,ale na tu cenu vynikající.
Napadlo mi,jestli ten DCA 20 GA není i jako pouhé vydrátování beden moc tenký.Nevím,jako reprokabel jsem Duelund nikdy nezkoušel,vím jen,že ten nf kabel hrál pořádně až asi po 150 hodinách.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

manev píše: 27 dub 2022 22:25 Já mám zkušenost jen s větším průřezem(Duelund DCA 16 GA),z jeho metráže jsem si podle tipů od Jeffa smotal nf kabel,který jsem osadil konektory Klei Absolute Harmony a poslední dva roky jsem jej používal ke své spokojenosti z Dacu do pasivního předku.Samozřejmě nedosahuje zvuku AAI Maestoso,který teď mám,ale na tu cenu vynikající.
Napadlo mi,jestli ten DCA 20 GA není i jako pouhé vydrátování beden moc tenký.Nevím,jako reprokabel jsem Duelund nikdy nezkoušel,vím jen,že ten nf kabel hrál pořádně až asi po 150 hodinách.
No já objednal právě dua l(dvojlinka) 16GA https://i.ebayimg.com/images/g/FPAAAOSw ... -l1600.jpg , uvidíme, všechno je to experiment. Určitě na výšky a středy ba mohl být výborný. Právě jsem udělal nákup součástek na výškovou vyhýbku, uff.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

2 mox-10R-10 Metal-oxide resistor, 10W 10 Ohm (brown-black-black)
2.) 2 mox-22R-10 Metal-oxide resistor, 10W 22 Ohm (red-red-black)
3.) 2 mox-47R-10 Metal-oxide resistor, 10W 47 Ohm (yellow-violet-black)
4.) 2 mox-5R6-10 Metal-oxide resistor, 10W 5.6 Ohm (green-blue-gold)
5.) 2 mox-1R0-10 Metal-oxide resistor, 10W 1.0 Ohm (brown-black-gold)
6.) 2 jup-copper-22-100 Jupiter Copper Foil - Paper & Wax, 2,2 µF, 100V
7.) 2 jup-copper-68-100 Jupiter Copper Foil - Paper & Wax, 6,8 µF, 100V
8.) 2 M-rec10-010 Mresist Classic 1,0 Ohm / 10 Watt
9.) 2 M-rec10-056 Mresist Classic 5,6 Ohm / 10 Watt
10.) 2 M-rec10-100 Mresist Classic 10 Ohm / 10 Watt
11.) 2 M-rec10-220 Mresist Classic 22 Ohm / 10 Watt
Postage:
Total:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Když se zadaří tak v budoucnu? :smile: Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Držím Ti palce, aby sa Ti upgrade podaril. Ale...Niekto to už tu spomenul. Teraz máš Tannoy Westminster. Keď však urobíš upgrade a vymeníš súčiastky, už to nebudú Tannoy Westminster. Možno bude upgrade lepší, možno nie, ale Westminster to už nebude.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 27 dub 2022 22:49 Držím Ti palce, aby sa Ti upgrade podaril. Ale...Niekto to už tu spomenul. Teraz máš Tannoy Westminster. Keď však urobíš upgrade a vymeníš súčiastky, už to nebudú Tannoy Westminster. Možno bude upgrade lepší, možno nie, ale Westminster to už nebude.
Je to velmi kontroverzní téma, Osobně se chci držet toho, abych byl spokojený. Pokud už dnes nemám Westminstry tak mi to vůbec nevadí, protože jsem po dnešním poslechu zase spokojenější, moc si to užívám....nechápu jak je možné, že to stále hraje lépe a lépe, a to jsou vyměněny jen 2 původní kondíky Evox za střední třídu. Šance je, že po výměně Jentzenů Super-Z za Jupiter bude další skokový nárust , a ten velký a přirozený zvuk Tannoy se dle mého pouze vylepší. Ale názore je názor.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 27 dub 2022 22:37 Když se zadaří tak v budoucnu? :smile: Obrázek
No tak takato konfiguracia rozhodne vylucuje hromadne navstevy a vyzaduje specialne trenovanu upratovacku s bezpecnostnym certifkatom :mad:
Alebo si tam dat taku snuru, ale v muzeu pred sochy. A pre istotu by som asi odstranil ten kvet. Dost by som sa bal prekracoavat tie vyhybky s krhlou na polievanie.

Ale vazne - toto je ten ultimativny tuning. Externa vyhybka s najlepsich komponentov ten zvuk predsa nemoze pokazit. Len to treba mat starostlivo premyslene a dobre realizovane. Drzim palce. Pocul som jednu zostavu, kde sa z velmi drahych komercnych bedni pomocou zmeny vyhybky stal realny high-end.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 28 dub 2022 08:31
zappa píše: 27 dub 2022 22:37 Když se zadaří tak v budoucnu? :smile: Obrázek
No tak takato konfiguracia rozhodne vylucuje hromadne navstevy a vyzaduje specialne trenovanu upratovacku s bezpecnostnym certifkatom :mad:
Alebo si tam dat taku snuru, ale v muzeu pred sochy. A pre istotu by som asi odstranil ten kvet. Dost by som sa bal prekracoavat tie vyhybky s krhlou na polievanie.

Ale vazne - toto je ten ultimativny tuning. Externa vyhybka s najlepsich komponentov ten zvuk predsa nemoze pokazit. Len to treba mat starostlivo premyslene a dobre realizovane. Drzim palce. Pocul som jednu zostavu, kde sa z velmi drahych komercnych bedni pomocou zmeny vyhybky stal realny high-end.
:thumbup: Už se nemohu dočkat na další kolo tuningu, protože i s Jantzenema Superior Z ve výškové vyhýbce je to masakr.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

mam to potvrdene aj od inych co menili standardnejsie kondiky hlavne vo vyskovej sekcii za vyssie rady napr Mundorf Silver alrbo Gold Oil ze to bolo dost velke zlepsenie. (bez negativ). Pocul som takto upravene napr Pioneer S 1 EX-W - co je v podsate z 95% TAD Evolution One a bolo to na vyskach vyborne (upravu robil Kocour)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 28 dub 2022 12:12 mam to potvrdene aj od inych co menili standardnejsie kondiky hlavne vo vyskovej sekcii za vyssie rady napr Mundorf Silver alrbo Gold Oil ze to bolo dost velke zlepsenie. (bez negativ). Pocul som takto upravene napr Pioneer S 1 EX-W - co je v podsate z 95% TAD Evolution One a bolo to na vyskach vyborne (upravu robil Kocour)
Ano, u Jantzenu obrovské zlepšení proti původním, ted se očekávám, že s Jupiter se dostaneme do ligy Duelundu. Tady je velmi obsáhlý test, který vyhodnocuje Jupiter na podobnou úroven Duelendu, a který je velmi nápomocný všem, kteří tuní. https://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Padly tu hlasy, když udělám upgrade Tannoy tak budu muset znovu řešit kabely. Tohle téma bych rád více prodiskutoval. Osobně si myslím, že jsem vybíral kabely ta, aby vyhovovaly mému vnímání hudby. To znamená, že jsem vybíral kabely tak, aby byly neutrální, aby nezvýraznovaly žádná pásma, aby nebyly ošizeny středy, které mám rád, a aby zvuk nebyl uječený, a to ani ve vysokých hlasitostech. Takto se chovají Jormy, Stealth a do určité míry i AAI. Myslite si, že bych opravdu musel měnit kabely za jiný typ, např Nordost? Jsem přesvědčen, že ne, že dobrý kabel, který prostě v sestavě vyhovuje nebude hrát hůř než předtím, že by se neměly ty kladné vlastnosti nijak změnit k horšímu. Zatím se to osvědčilo s externíma kabelama, ale s vnitřní kabeláží už je to horší, první pokus s levným a dle mého méně kvalitním kabelem uvnitř Tannoy způsobil změnu celého systému k horšímu, stále se to dalo poslouchat, ale prostě proti původnímu Van Der Hull a podivně tenounkému kabelu připojenému k výškovému koaxiálu mne prostě zvuk nebavil. Vyhodnotil jsem tedy, že nejslabším článkem řetězce byl právě Jantzen, a pokud bych se chtěl přizpůsobovat tomuto kabelu, a kvůli němu zkoušet jiné externí kabely, to by mi opravdu nedávalo smysl a byla by to cesta do pekla. Dám jěště jednu šanci tomu Duelendu, a uvidíme. Do budoucna je možné jěště vyzkoušet např. Aretaxem doporučený XLO Ultra6 či nějaký ten Kimber doporučený zase Vladimírem, znalcem Tannoy či i podstatně dražšími kabely např od firmy Sablon, který použil Jeff Day na svých Tannoy s Duelundama, či Audio Note, který použil do svého upradu jiný Tannoy fanatik. Takže co myslíte, za jakékoliv podněty budu rád?
.
20220325_115018.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od B. M. C. G. »

Moc pěkná výhybka. Zvuk musí být jedině lepší. :ympeace:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 28 dub 2022 23:07 Padly tu hlasy, když udělám upgrade Tannoy tak budu muset znovu řešit kabely. Tohle téma bych rád více prodiskutoval. Osobně si myslím, že jsem vybíral kabely ta, aby vyhovovaly mému vnímání hudby. To znamená, že jsem vybíral kabely tak, aby byly neutrální, aby nezvýraznovaly žádná pásma, aby nebyly ošizeny středy, které mám rád, a aby zvuk nebyl uječený, a to ani ve vysokých hlasitostech. Takto se chovají Jormy, Stealth a do určité míry i AAI. Myslite si, že bych opravdu musel měnit kabely za jiný typ, např Nordost? Jsem přesvědčen, že ne, že dobrý kabel, který prostě v sestavě vyhovuje nebude hrát hůř než předtím, že by se neměly ty kladné vlastnosti nijak změnit k horšímu. Zatím se to osvědčilo s externíma kabelama, ale s vnitřní kabeláží už je to horší, první pokus s levným a dle mého méně kvalitním kabelem uvnitř Tannoy způsobil změnu celého systému k horšímu, stále se to dalo poslouchat, ale prostě proti původnímu Van Der Hull a podivně tenounkému kabelu připojenému k výškovému koaxiálu mne prostě zvuk nebavil. Vyhodnotil jsem tedy, že nejslabším článkem řetězce byl právě Jantzen, a pokud bych se chtěl přizpůsobovat tomuto kabelu, a kvůli němu zkoušet jiné externí kabely, to by mi opravdu nedávalo smysl a byla by to cesta do pekla. Dám jěště jednu šanci tomu Duelendu, a uvidíme. Do budoucna je možné jěště vyzkoušet např. Aretaxem doporučený XLO Ultra6 či nějaký ten Kimber doporučený zase Vladimírem, znalcem Tannoy či i podstatně dražšími kabely např od firmy Sablon, který použil Jeff Day na svých Tannoy s Duelundama, či Audio Note, který použil do svého upradu jiný Tannoy fanatik. Takže co myslíte, za jakékoliv podněty budu rád?
Radu Ti asi nikto nedá. Ostáva Ti jedine skúšať. Ani na radu Jeffa Day, ani nikoho iného sa nemôžeš spoľahnúť. Každý má zapojené iné komponenty a v inej miestnosti. Ostáva to iba na Tebe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 29 dub 2022 06:18
zappa píše: 28 dub 2022 23:07 Padly tu hlasy, když udělám upgrade Tannoy tak budu muset znovu řešit kabely. Tohle téma bych rád více prodiskutoval. Osobně si myslím, že jsem vybíral kabely ta, aby vyhovovaly mému vnímání hudby. To znamená, že jsem vybíral kabely tak, aby byly neutrální, aby nezvýraznovaly žádná pásma, aby nebyly ošizeny středy, které mám rád, a aby zvuk nebyl uječený, a to ani ve vysokých hlasitostech. Takto se chovají Jormy, Stealth a do určité míry i AAI. Myslite si, že bych opravdu musel měnit kabely za jiný typ, např Nordost? Jsem přesvědčen, že ne, že dobrý kabel, který prostě v sestavě vyhovuje nebude hrát hůř než předtím, že by se neměly ty kladné vlastnosti nijak změnit k horšímu. Zatím se to osvědčilo s externíma kabelama, ale s vnitřní kabeláží už je to horší, první pokus s levným a dle mého méně kvalitním kabelem uvnitř Tannoy způsobil změnu celého systému k horšímu, stále se to dalo poslouchat, ale prostě proti původnímu Van Der Hull a podivně tenounkému kabelu připojenému k výškovému koaxiálu mne prostě zvuk nebavil. Vyhodnotil jsem tedy, že nejslabším článkem řetězce byl právě Jantzen, a pokud bych se chtěl přizpůsobovat tomuto kabelu, a kvůli němu zkoušet jiné externí kabely, to by mi opravdu nedávalo smysl a byla by to cesta do pekla. Dám jěště jednu šanci tomu Duelendu, a uvidíme. Do budoucna je možné jěště vyzkoušet např. Aretaxem doporučený XLO Ultra6 či nějaký ten Kimber doporučený zase Vladimírem, znalcem Tannoy či i podstatně dražšími kabely např od firmy Sablon, který použil Jeff Day na svých Tannoy s Duelundama, či Audio Note, který použil do svého upradu jiný Tannoy fanatik. Takže co myslíte, za jakékoliv podněty budu rád?
Radu Ti asi nikto nedá. Ostáva Ti jedine skúšať. Ani na radu Jeffa Day, ani nikoho iného sa nemôžeš spoľahnúť. Každý má zapojené iné komponenty a v inej miestnosti. Ostáva to iba na Tebe.
Z toho co píše Jeff Day, a z toho co vlastní tak se na jeho rady mohu spolehnout, má stejné repro, obdobné vnímání hudby, a přístroje. A doporučení a rady od lidí, kteří už mají něco za sebou, tak jako třeba ty, beru velmi vážně, tak nebud tak skromný. :thumbup: Je jasné, že nakonec na základě zkoušení a testů se budu nakonec rozhodovat já, jenom já.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappo. Podle mne kabely menit nebudes. Spis podle zbytku sestavy vc.kabelaze naladis vyhybku, aby to bylo blizko a lepe nez ta minula/puvodni.
Quentin

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Quentin »

@zappa, rád čtu některé Tvé zkušenosti. Ale zároveň se přiznám, že úplně ne všechny. Jsou oblasti, které mě nezajímají.
Nicméně, mohu se prosím na něco zeptat?
Existuje ve Tvém systému něco, co nechceš nikdy měnit? Nějaká konstanta? Něco, co se Ti líbí a líbit vždy bude, přes co nejede vlak?
(a poslechovku a hudební žánr tím opravdu nemyslím :mrgreen: )

Dlouho jsem si myslel, že jsou to u Tebe právě Tannoy. Ale teď mám pocit, že žiješ jenom posedlostí něco měnit... Neber to zle, ale podobné osobní zkušenosti mám z jiných branží a toto fakt není cesta. Červíček bude hlodat a hlodat... Nikdy nebudeš spokojen, a možná dospěješ do bodu, že to všechno zase rozpojíš, uvedeš do původního stavu a potom zjistíš, že to vlastně nehraje vůbec zle :silent:

Pozn.: řešíš tady různé kabely a drátky, ale bylo by dobré také o tom něco vědět. A nejen Ty, ale i řada dalších. Každý kabel má v katalogovém listu, krom jiného, uvedený např. minimální rádius ohybu. A když se koukám na Tvé foto, tak některé mi přijdou tedy dost "zalomené". Tím potom "můžeš" nepatrně změnit parametry a pak se nediv, když Ti přijde, že to hraje jinak. Nehledě na to, že samotné kabeláži to dobře nedělá a blbě to i vypadá. A o konektoru ani nemluvě...

A teď mě sežerte :angel:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Chcel som to napisat uz skor ale reku nebudem mu kazit radost. Tie ohyby kablov su fakt velmi zle a nechutne. Necudujem sa, ze to po urcitej dobe bude bavit zle. Ten ohyb si bud isty ze bude mat negativny vplyv.

Tiez ides menit vyhybku na repro ako su tvoje Tannoye. Podla mna je to blbost. Vsetkych co poznam co maju tannoye prave hladaju nahradne originalne diely aby to ostali stale tie dobre klasicke tannoye.

Ak by som chcel tunit vyhybku dam si postavit moderne repro s urcitymi parametrami a kvalitou menicou. Vtedy by to malo nejaku logiku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

kluci, je to Zappovo rozhodnuti a verim ze si to vyladi tak jak jemu se to bude libit, zbytecne teoretizovat od klavesnice je na nic
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

zappa si nechává i původní výhybku, aby se mohl vrátit, Janiku. :smile:
Mi se to zdá naopak dobré a vhodné si s tím hrát v okamžiku kdy má sestavu téměř hotovou/vyváženou a ví co dokáže bez úprav a může s tím na dálku úpravy porovnávat. Ještě objevil, že je tam prostor a jistě s nadšením sobě vlastním už se těší a spřádá plány, co vše zlepší. Jak Michala znám. :thumbup:
Odpovědět