Whisp

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Cele som to prehadzal na vedlajsiu stenu, oddelil som napajanie iba pre audio a div sa svet to hra. Jedine co som spravil ze tieneny napajaci kabel som dal na VSi. Predtym tam bol kabel dodany s VSi. Na kabli je napisane made in china. Takze original to asi nebude. Mna z toho asi picne. Vratil som to spat a teraz to hra znova dobre.
Hifi kouzla ^:)^ ^:)^
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Chlapci som v raji =))
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Whisp

Příspěvek od jimmi »

Ziadne kuzla normálna vec. Bez kvalitných káblov sa špičkový zvuk nedá dosiahnuť. :cool:
Treba vyskušať a doladiť.A výsledok je tu. :thumbup:
A ak by boli ešte lepšie tak neviem čo napíšeš. :cool:
Hlavne že si spokojný a dufam že to bude aj zajtra.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Ani nejdem spat. Co ked to zajtra uz tak nebude hrat. ^:)^ Este aj zena dosla a ostala pocuvat.
JAPEX

Re: Whisp

Příspěvek od JAPEX »

whisp píše:Cele som to prehadzal na vedlajsiu stenu, oddelil som napajanie iba pre audio a div sa svet to hra. Jedine co som spravil ze tieneny napajaci kabel som dal na VSi. Predtym tam bol kabel dodany s VSi. Na kabli je napisane made in china. Takze original to asi nebude. Mna z toho asi picne. Vratil som to spat a teraz to hra znova dobre.

Čtu tady Tvé problémy...a já bych definoval 2 možné:
Pouze jedna poznámka: Jestliže je na něčem od uznávaného výrobce napsané Made in China nebo Made in P.R.C., tak to zdaleka neznamená, že to není originál! Je to dnes naprosto běžné! Ale za sebe, také to mít nemusím a už vůbec to nevyhledávám :angel:

Problém 1, Je pravděpodobné, že máš někde v napájení přechodový odpor, který omezuje protékající proud a tím pádem tvrdost napájení a s tím se ztrácí dynamika. Průser je ten, že se toto špatně hledá, protože to opravdu nemusí být kabelem (téměř 100% jistota), ale jeho koncovkami. Ale také to může být napájecím konektorem v VSi, terým jsi při rozebírání "zahýbal". Pokud se ti po navrácení do původního zapojení ta samá "vada" neprojeví, tak Ti to nezívidím!

Problém 2, Jsou to ušiska a halucinace... :cool: Ale to musíš vyzkoušet sám %-(
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Nie je to zapojene rovnako. Je tam iny napajaci kabel do VSi. Vcera mi ale po spatnom pripojeni ostatnych zariadeni na tej vetve zaiskrila jedna zasuvka. Takze dnes to idem rozobrat a pozriem ci tam nie uvolneny kabel. A rozhodol som sa ze idem spravit dedikovany privod pre audio. Mate tip na kabel od rozvodnej skrine?
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Halucinacie vylucujem ten rozdiel by pocul aj hluchy.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Mark Levinson »

whisp píše:Nie je to zapojene rovnako. Je tam iny napajaci kabel do VSi. Vcera mi ale po spatnom pripojeni ostatnych zariadeni na tej vetve zaiskrila jedna zasuvka. Takze dnes to idem rozobrat a pozriem ci tam nie uvolneny kabel. A rozhodol som sa ze idem spravit dedikovany privod pre audio. Mate tip na kabel od rozvodnej skrine?
Samostatný kabel od rozvaděče k "hifi" zásuvce se tu už mnohokrát řešil, jedno téma je např. zde:
viewtopic.php?f=24&t=627
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Whisp

Příspěvek od Dieter Burmester »

whisp píše:Mate tip na kabel od rozvodnej skrine?
Cokoliv financne dostupne od Furutech, Gigawatt (ten mam ja) a nakonec Supra. Pak existuje hafo dalsich kabelu, ktere doporuci zase jini clenove :thumbup: Pokud to chces pod omitku, mel by mit kabel patricnou certifikaci. Jinak do husiho krku.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Whisp

Příspěvek od terahera »

Já mám v zdi Supru,výhodou je,že je dělaná přímo pod omítku :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Taka vec sa stala ze doma pristal Mcintosh MCD600. :mrgreen: Povodny zamer bol kupit MA9000 ale po niekolkonasobnom porovnavani
interneho prevodniku Ma9000 a audio-gd master 7 singularity sa ukazalo ze integrovany prevodnik na cinana nestacil. A tak velmi som ten Mcintosh chcel...ale zvuk ma ta 9000 famozny.

Nakoniec som sklamany poziadal predajcu o porovnanie s top cd playerom. Rozdiel medzi cinanom a americanom bol maly ale kvalitativny skok McIntosh mcd600 mi vyrazil dych. Navyse ma aj variabilny vystup kvalitne digitalne vstupy a ako bonus sluchatkovy zosilnovac. Cize mozem dokupit koncak a budem mat kompletny zvuk McIntosh. Zvuk je na mojej zostave uzasny, prvykrat to hra 3d takmer cokolvek co na tom pustim. Normalne z toho nemozem.BRUTAL. Chodte si to vypocut asi budete prekvapeni.

Este odbocim porovnavanie sa uskutocnilo v BisAudiu v BA. Ktoremu chcem podakovat za to ze systematicky buraju predsudky ktore mam k slovenskym firmam. Ochota, pristup a moznosti ktore Vam daju vysoko prevysuju to s cim je mozne sa bezne stretnut. Profesionalita a to ked citite ze ich cielom nie je len predat ale dosiahnut aby bol zakaznik spokojny je uzasne. Vrele doporucujem. :thumbup:

Ako bonus su na ceste nove bedne Sonus Faber Guarneri Evolution red. Ked pridu tak Olympicy I budu na predaj za velmi zaujimavu cenu. Audio-GD M7 singularity je v inzercii. Doporucujem za tie peniaze to ma naozaj spickovy zvuk. Moznost vypocut u mna.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Taka vec sa stala ze doma pristal Mcintosh MCD600. :mrgreen: Povodny zamer bol kupit MA9000 ale po niekolkonasobnom porovnavani
interneho prevodniku Ma9000 a audio-gd master 7 singularity sa ukazalo ze integrovany prevodnik na cinana nestacil. A tak velmi som ten Mcintosh chcel...ale zvuk ma ta 9000 famozny.

Nakoniec som sklamany poziadal predajcu o porovnanie s top cd playerom. Rozdiel medzi cinanom a americanom bol maly ale kvalitativny skok McIntosh mcd600 mi vyrazil dych. Navyse ma aj variabilny vystup kvalitne digitalne vstupy a ako bonus sluchatkovy zosilnovac. Cize mozem dokupit koncak a budem mat kompletny zvuk McIntosh. Zvuk je na mojej zostave uzasny, prvykrat to hra 3d takmer cokolvek co na tom pustim. Normalne z toho nemozem.BRUTAL. Chodte si to vypocut asi budete prekvapeni.

Este odbocim porovnavanie sa uskutocnilo v BisAudiu v BA. Ktoremu chcem podakovat za to ze systematicky buraju predsudky ktore mam k slovenskym firmam. Ochota, pristup a moznosti ktore Vam daju vysoko prevysuju to s cim je mozne sa bezne stretnut. Profesionalita a to ked citite ze ich cielom nie je len predat ale dosiahnut aby bol zakaznik spokojny je uzasne. Vrele doporucujem. :thumbup:

Ako bonus su na ceste nove bedne Sonus Faber Guarneri Evolution red. Ked pridu tak Olympicy I budu na predaj za velmi zaujimavu cenu. Audio-GD M7 singularity je v inzercii. Doporucujem za tie peniaze to ma naozaj spickovy zvuk. Moznost vypocut u mna.
Ty bedny na ktere cekas ti zavidim. Mam Olympica 1 jako ty, ale co čekáš jsou peklo
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Mark Levinson »

Nezbývá než pogratulovat k pěknému postupu výše, splnění snu ve formě nových beden a všestranného pracanta Mcintosh MCD 600, který je také výborný SACD player. :thumbup:
Mark Levinson
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Tie bedne aj potrebuju poriadne krmenie som zvedavy ako ich bude zvladat ta vsi75.
kychtax

Re: Whisp

Příspěvek od kychtax »

Ahoj. Kamaradi maji ty EVA maji. Oba s AB zesikem, jeden KZ, myslim 200W, druhy Monobloky 320W. Hraje jim to vyborne. Taky mi rikali, ze jsou ty bedny hodne hladove. Myslim ze sis dobre vybral. Jine Guarneri maji mensi ten stredobasak. Koukal bych po nejakem neutralnim zesiku, jestli budes chtit menit. At Ti to hraje. :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Blba otazka co je KZ?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Whisp

Příspěvek od PavelDosko »

Koncovy Zesilovac, treba ...
neni placka, neni highend
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Ano aj to je jedna moznost :mrgreen:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Ti bedne SU peklo. Cakal som kvalitativny skok ale toto nie. Vraj sa extremne dlho rozohravaju no to som zvedavy to sa snad uz ani neda. Uzasny zvuk z toho lezie.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Ti bedne SU peklo. Cakal som kvalitativny skok ale toto nie. Vraj sa extremne dlho rozohravaju no to som zvedavy to sa snad uz ani neda. Uzasny zvuk z toho lezie.
Ty bedny ti zavidim. Nechť ti mnoho radosti přináší
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Whisp

Příspěvek od Dieter Burmester »

Karle, jake zavideni? :shock: Koupis stejne a je po zavisti, no ni? :smile:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Urbino kedykolvek sa tu mozes zastavit a popocuvat. Ked tie bedne budes velmi chciet tak ich budes mat. Ja som po nich pokukaval odkedy ich vydali. U mna sa teda zdrzia velmi dlho zatial som od nich dostal podstatne viac ako som cakal. Ak by som mal zhrnut moju skusenost s vymenou komponentov tak podla mna je najdolezitejsi spickovy zdroj. Ked to nie je tak zvysok aparatu je nevyuzity. Druhe su kvalita bedni a zosilnovac je na poslednom mieste. Len by nemali byt medzi nimi rozdiely dvoch tried. A ked sa chce niekto hrat moze potom riesit kable. Ale neviem momentalne ze naco by som s nimi laboroval. Uvidime mozno je to prvotne nadsenie ale hluchy nie som. Teda dufam :mrgreen: mozno sa mi to cele iba zda. :???:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

...Ale neviem momentalne ze naco by som s nimi laboroval. Uvidime mozno je to prvotne nadsenie ale hluchy nie som. Teda dufam :mrgreen: mozno sa mi to cele iba zda. :???:...
HAHAHA...Krásne bedne. Určite sa Ti to nezdá, ale neverím, že za nejaký čas budeš špekulovať, čo - kde vylepšiť a skúšať, či z tých bední nedostaneš ešte viac práve preto, lebo hluchý asi nie si. Nechce sa mi veriť, že by Ti tie krásne bedne vyliečili "hifi diagnózu". To už by si nepatril na toto fórum - hifi postihnutých.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

]Karle, jake zavideni? :shock: Koupis stejne a je po zavisti, no ni? :smile:[/quote

Tak tak \m/
Naposledy upravil(a) Urbino dne 28 říj 2018 07:33, celkem upraveno 1 x.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Urbino kedykolvek sa tu mozes zastavit a popocuvat. Ked tie bedne budes velmi chciet tak ich budes mat. Ja som po nich pokukaval odkedy ich vydali. U mna sa teda zdrzia velmi dlho zatial som od nich dostal podstatne viac ako som cakal. Ak by som mal zhrnut moju skusenost s vymenou komponentov tak podla mna je najdolezitejsi spickovy zdroj. Ked to nie je tak zvysok aparatu je nevyuzity. Druhe su kvalita bedni a zosilnovac je na poslednom mieste. Len by nemali byt medzi nimi rozdiely dvoch tried. A ked sa chce niekto hrat moze potom riesit kable. Ale neviem momentalne ze naco by som s nimi laboroval. Uvidime mozno je to prvotne nadsenie ale hluchy nie som. Teda dufam :mrgreen: mozno sa mi to cele iba zda. :???:
Diky za pozvani.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Hosi riesim taku vec, vyzera to tak ze ten integrac zvlada tie nove Sonusy s vyplazenym jazykom. Vie niekto z Vas co tie bedne maju rady? Ci brutalne vykonne tranzistory alebo spickove lampy referencnej triedy? Zvazujem upgrade na ARC ref75 alebo mcintosh mc462. Ak ma niekto nejaku skusenost budem rad ak sa podeli. Dakujem
kychtax

Re: Whisp

Příspěvek od kychtax »

.. Potřebují výkon. Už jsem Ti to tu psal. :razz:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Uvedomil som si to ked som skusil pripojit spat Olympicy. Na tie Guarneri Evo samozrejme nemaju ani omylom ale je citit ze z tych olympic ide ten zvuk tak nejak bez namahy. Inac ta vsi75 k tym olympicam sedi dokonale.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Whisp

Příspěvek od PavelDosko »

vykon AB zesilovace asi na skodu nebude, celkové harmonické zkreslení 1,5 % při výkonu max 75 wattů u VSi75 mne osobne nejak nelaka
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Whisp

Příspěvek od kychtax »

Kdybych byl na Tvém místě.. potřebují přetlak výkonu. Klidně bych někde koukal na 300-400W. 200-250W jako naprosté minimum. Když jsem obě sestavy slyšel. Ten vyšší výkon - zvuk je pocitově lehčí a rychlejší. S míň výkonem pomalejší. To je platné asi obecně a i tady.. :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Whisp

Příspěvek od PavelDosko »

300-400 do 8, Honzo ?
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Whisp

Příspěvek od kychtax »

jj, dotyčná sestava- monobloky papírově 300+W/8 . Myslím, že se to o těch bednách ví obecně. Jednu dobu jsem po nich pokukoval.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Uvedomil som si to ked som skusil pripojit spat Olympicy. Na tie Guarneri Evo samozrejme nemaju ani omylom ale je citit ze z tych olympic ide ten zvuk tak nejak bez namahy. Inac ta vsi75 k tym olympicam sedi dokonale.
Taky jsem AR VSi75 zkoušel na mých Olympica I a moc se mi to líbilo
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše:Karle, jake zavideni? :shock: Koupis stejne a je po zavisti, no ni? :smile:
Baže
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Pokusny nakup na cdjapan. Sacd dosli za 4 dni vratane preclenia no comment.
IMG_20190304_165421.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Whisp

Příspěvek od Jirka33 »

Kdybych byl na Tvém místě.. potřebují přetlak výkonu. Klidně bych někde koukal na 300-400W. 200-250W jako naprosté minimum?! :clap: Na spaleni měniče asi ideál to ano... :crazy:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Viem, ale vsetko ma svoj cas a treba na to bubaky takze zatial zijem s Audio Research Vsi75. Na klasiku to nema dostatocny dynamicky kontrast na to treba naozaj silne tranzistory. Ale pocul som tie bedne hrat klasiku na silnych tranzistoroch. Ja ale klasiku pocuvam iba obcas plan je kupit mc462 alebo mc601. To by mohlo stacit.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Whisp

Příspěvek od Jirka33 »

Klasiku jsem mel vzdy rad, bohuzel leta se nedala u mne poslouchat. Az pres Perreaux 255i to hraje tak jak jsem si představoval. \:D/
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

MC462
Odpovědět