Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

V příspěvku, kde popisuji různé skladby jsem se upsal.
Místo Fender Rickenbecker, mělo být Fender Telecaster.
Omlouvám se.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

dasta
díky za včerejšek. Občerstvení jako vždy luxusní a rozšíření hudebních obzorů jakbysmet. Honza opět vytáhl pár desek které "musím mít"... :angel:
Hudebních zážitků ze včerejška mám hodně, ale AC/DC na jedné z nejlevnějších SPU (model Classic), tak to bylo pro mne TOP! :thumbup:

SPU přenosky jsou neskutečně návykové a opravdu doporučuji všem - pokud máte možnost, zkuste si je někde poslechnout. A ideálně ty nejobyčejnější na nějakých starých nahrávkách. Psát o tom jak hrají se totiž moc nedá. To se musí slyšet. A pak jste ztraceni jako já. :lol:
A jestli některé hrají hůř nebo líp? To se rozhodně říct nedá. Každá totiž hraje jinak a každá má něco do sebe. SPU Classic jsou opravdu neskutečné na původní presy. To co dokáží dostat z nahrávek Elly, Luise, Milese, ale i ACDC, Led Zeppelin atd je opravdu decberoucí. Ale když stejné nahrávky vydá nově např. Analog production, IMPEX atd, tak zde zase excelují modernější "výroční SPU". A je jedno, zda je to model 85 či 90, které jsme měli možnost poslouchat, nebo 95 či Century... Za mne je potřeba mít SPU alespoň dvě - jednu classic a druhou modernější. A pak přikupovat další a další :lol:. Já už nyní chápu, proč většina majitelů SPU nezůstává u jedné, ale mají celé sbírky. A taky začínám zjišťovat, že potřebuji další gramofon, nebo alespoň další ramínko :lol:

Každopádně nutno říct, že SPU není zvuk pro každého. Dovedu si představit, že zastánce přesného analytického zvuku dostane z SPU osypky stejně, jako když někde zahlédne lampy
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 08 led 2021 14:10 Každopádně nutno říct, že SPU není zvuk pro každého. Dovedu si představit, že zastánce přesného analytického zvuku dostane z SPU osypky stejně, jako když někde zahlédne lampy
Som sa pobavil... =))

Ale chcem sa opýtať - bavíme sa o SPU ako celku /headshell/, podľa Dastových foto.
Výhodu alebo možnosť takého hrania samozrejme majú majitelia s vymeniteľným HS.
Moja otázka - tí čo majú pevné ramienko, vedeli by uvedený zvuk /najmä starších výliskov/ prehrať s touto vymeniteľnou SPU prenoskou?
Je to ako zo starej školy, eliptický hrot a tracking force 3 - 5g !!!! :shock:

https://respectphono.de/en/ortofon-spu- ... gUQAvD_BwE
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

Dasto, ospravedlňujem sa za OT.
Odpoveď kľudne do SS...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

SPU se dělá buď s domečkem (označováno jako G) pro majitele ramínek, umožňující výměnné "SME" headshelly. Pak se dělají verze bez domečku pro ty, co mají ostatní ramínka. Ty mají označení "N" (jako nahé :lol: ). jejich nabídka je ale mnohem skromnější a pokud vím, tak aktuálně jsou v nabídce tři takové - classic, kterou můžeš koupit ve verzi se sférickým hrotem anebo s eliptickým (to má u označení ještě písmeno E jako v tvém odkaze).
A pak se ještě dělá Royal, což je SPU s moderním hrotem replikant.

- jen pozor - když koupíš "N" přenosku, je potřeba koupit i adaptér pro uchycení na ramínko.
- a taky SPU nejsou vhodná pro lehká ramínka!

Obrázek


YamahaMan píše: 08 led 2021 14:36 Dasto, ospravedlňujem sa za OT.
Odpoveď kľudne do SS...
Odpovím za DAsta - v poho :).
Stejně asi domluvím s ML, aby udělal samostatné SPU vlákno a tam sloučíme informace od SPU jak z vlákna "přenosky", tak i odsud :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

Super a vďaka! :thumbup:
Dávam do zoznamu pre ďalšie investície... ^:)^
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Když už jsme u té osvěty tak existuje ještě jedna varianta SPU přenosek a to s označením "A". Tyto přenosky mají čtvercový domeček a jsou kratší než ty v domečku "G". Tyto přenosky jsou napřímo použitelné jen s nejstaršími ramínky Ortofon, EMT atd. Pro použití na klasickém ramínku, jak jej známe dnes, je potřeba použít APJ-A adaptér..

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Tak to by mě taky zajímalo jak by si sedla s 12" Ortofon raménkem.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

S typmi 309D a S rozhodne nie. Tieto ramienka majú japonskú geometriu a SPU k nim nepasujú. Mal som Xtension s ramienkom 309 D. Keď som presne nastavil vzdialenosť od špindlu po stred ramienka, tak k ideálnemu bodu hrotu na protractore chýbali 4 mm. Musel som posunúť o 4 mm celé ramienko dozadu, ale tým sa vlastne zmenila celá kružnica, ktorú hrot opisuje na LP. K prenoskám SPU vyvinuli v Ortofon nové ramienko typ TA 110 a TA 210.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Já bych se toho nebál. SPU jsme zkoušeli u Valderona na Ortofon rs-212d, což je 9" verze stejného ramínka a hrálo to fantasticky!

PS: Xtension není SPU.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Není nad to vyzkoušet na vlastní "kůži".
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od marasten »

Mám Xtension s raménkem Ortofon 309D 12" a v dokumentech ramínka je napsáno, že nelze s přenoskami SPU.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od marasten »

terahera píše: 09 led 2021 18:51 Aretax myslel asi Xpression :cool:
https://www.google.com/url?q=https://ww ... 03HfBqQ8L2
Řekl bych, že Aretax myslel gramofon Pro-Ject Xtension.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

marasten píše: 09 led 2021 19:34 Mám Xtension s raménkem Ortofon 309D 12" a v dokumentech ramínka je napsáno, že nelze s přenoskami SPU.

Já tedy nic takového nikde v manuálu psáno nevidím. Jen doporučují jiné motážní vzdálenosti.
Navíc - vím co jsem u Valderona slyšel :angel:


Recommendations for Ortofon RS and AS tonearms

The AS-212S, AS-309S, RS-212D and RS-309D tonearms have “Japanese”-geometry, which will not
directly fit the normal Baerwald alignment. Baerwald alignment have zero tracking angle error at 66mm
and 120,9mm (below I use 121mm) distance from the center of the platter.
In the following I will use:
L as the effective length, i.e. distance stylus to tonearm pivot
D as the mounting distance, i.e. distance between tonearm pivot and platter center
Overhang will be the difference between L and D
Offset angle is the angle between the cartridge (in fact cantilever!) and the line from tonearm pivot to
stylus.
The mentioned arms will often be used with SPU’s in G-housing but of course also with cartridge on
headshell (HS). The big differences between the two cases are that for the SPU the effective length L and
the offset angle are fixed, whereas for the cartridge in headshell both L and the offset angle can be
adjusted be moving and twisting the cartridge in the headshell.
The recommendations below are made with one mounting distance that will fit both cases just
mentioned. Please note that the headshell values will give you the Baerwald alignment. Also please note
that the values for the SPU in the table are very close or equal to the values in the datasheet for the
tonearms.

Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od marasten »

Hm, tak to jsem asi špatně pochopil (jsem neangličtinář). Nicméně, měnit u mě montážní vzdálenost, by nebylo až tak jednoduché.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 09 led 2021 18:51 Aretax myslel asi Xpression :cool:
https://www.google.com/url?q=https://ww ... 03HfBqQ8L2
Presne tak. Trochu som to domotal. Mal som prenosku Xpression s ramienkom Ortofon 309 D na gramofóne Xtension 12".
Sašo: čo sa týka ramienok 309 tak na tie naozaj SPU nepasujú. Aby si mal hrot presne v pracovnom bode, musíš, ako som písal, posunúť ramienko asi o 4 mm, teda zmeniť montážnu vzdialenosť. S prenoskou nič neurobíš, hrot sa posunúť nedá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Keď som mal túto kombináciu, tak na moju požiadavku Ketos oslovili konštruktéra Ortofon, ktorý nám napísal, že ramienka radu 309 a 212 nie sú vzhľadom na ich geometriu (navrhovali a vyrábali ich v Jelco) vhodné pre prenosku Xpression, čo je vlastne kombinácia A95 a SPU, teda ani pre klasické SPU. Jediná možnosť, ako ich namontovať tak, aby hrot bol v správnej polohe je posunúť ich montážnu vzdialenosť cca o 4 mm dozadu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše: 09 led 2021 22:16 Jediná možnosť, ako ich namontovať tak, aby hrot bol v správnej polohe je posunúť ich montážnu vzdialenosť cca o 4 mm dozadu.
S tímto souhlasím a je to přesně tak i psané v tabulce, co jsem uvedl výše

aretax píše: 09 led 2021 16:38 S typmi 309D a S rozhodne nie. Tieto ramienka majú japonskú geometriu a SPU k nim nepasujú.
S tímto souhlasit nemohu. Viz výše - je to jen otázka montážní vzdálenosti...


Přes vše zde uvedené je ale praxe jiná. Na 9" raménku RS212 na gramofonu project Xtension hraje SPU (konkrétně SPU85) fantasticky!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Možno je to "od prenosky ku prenoske". Moja osobná skúsenosť je zas taká, že Ortofon Xpression k ramienku 309 D absolútne nepasuje. Najviac to bolo cítiť na výškach. Basy, priestor a dynamika boli excelentné, ale na výškach bol silný pokles. K ostatným typom SPU sa vyjadrovať nechcem, lebo som ich nepočul. Preto nemá zmysel, aby sme sa "dohadovali". Aj v tomto prípade platí "HIFI zákon", a to, že v hifi všetko platí a zároveň nič neplatí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Minulý týden jsem ukončil upgrade svého gramofonu Technics SL1210mk2.
IMG_15032021_123519_(1080_x_1080_px).jpg
IMG_15032021_123304_(1080_x_1080_px).jpg
Nejprve jsem nalepil na desku gramofonu, která je z hliníkové slitiny mosaznou desku tl. 4mm.Došlo ke zpevnění a rozjasnění zvuku, podobně, jako když dáte měděný slipmat.
Na talíři je nyní Slipmat "Achromat" od Funk Firm tl. 5mm,který připomíná tvrzenou pěnu, ve které je spousta mikroskopických bublin. Tato podložka by měla zabránit tomu, aby se k přenosce nedostávaly rezonance z gramofonu.
Podobná podložka je i mezi headshellem a přenoskou ("Houdini"), ta zase zamezuje přenosu rezonancí z ramene do přenosky.
Slyšíte tedy samotnou přenosku.
Přínos ve zvuku je opravdu markantní, nechci popisovat žádná klišé, ale když to člověk slyší, tak si cvnkne.
IMG_15032021_123343_(1080_x_1080_px).jpg
Přenoska s Houdinim je na speciál headshellu od Funk Firm, který je o 6 mm. vyšší, kvůli tloušťce Houdiniho.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Paráda! :clap:
Teď už Technics pod tímto "dělem" pozná jen skutečně zkušené oko! :lol:
Jsem zvědav, jak se Houdini projeví u mne! Zatím jsem testnul Achromat a na Garrard asi zůstane, na Oracle vliv nulový...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Původně jsem chtěl měnit talíř a ložisko, ale Saša našel tento způsob od Funk Firm, tak jsem radši, protože výsledek je opravdu vynikající a úpravy od Funk Firm cenově přívětivější.
Na fórech z venku píší, že tento způsob je efektivnější, než způsob, který jsem zamýšlel dříve.
Celkově tedy bylo na gramofonu provedeno:
Výměna ramene za SME3009s2 Improved.
Výměna napájecího přívodu za VdH Mainsserver.
Prodrátování ramene stříbrem VdH
Olejové tlumení ramene
Usazení do soklu z masivního dřeva
Magnetické nožky
Nový kryt z plexiskla
Mosazná platforma pod rameno
Bronzové ložisko ramene
Mosazná deska tl4mm
Achromat a Houdini vč headshellu od Funk Firm.
V průběhu upgrade od roku 2017 jsem vyměnil preamp Dynavector DV75mk2 za preamp Pro ject RS s akumulátorovým napájením a pořídil Step up trafo "Sculpture".
Děkuji tímto hlavně Sašovi, který mi spoustu věcí sehnal a pomohl realizovat a Luborovi za cenné rady.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 10 led 2021 00:19
aretax píše: 09 led 2021 22:16 Jediná možnosť, ako ich namontovať tak, aby hrot bol v správnej polohe je posunúť ich montážnu vzdialenosť cca o 4 mm dozadu.
S tímto souhlasím a je to přesně tak i psané v tabulce, co jsem uvedl výše

aretax píše: 09 led 2021 16:38 S typmi 309D a S rozhodne nie. Tieto ramienka majú japonskú geometriu a SPU k nim nepasujú.
S tímto souhlasit nemohu. Viz výše - je to jen otázka montážní vzdálenosti...


Přes vše zde uvedené je ale praxe jiná. Na 9" raménku RS212 na gramofonu project Xtension hraje SPU (konkrétně SPU85) fantasticky!
Sašo, mal som ramienko Ortofon 309 D aj S a prenosku Ortofon Xpression. Napriek posunutiu ramena o cca 4 mm sa ostatné parametre (nechce sa mi ich rozpisovať) jednoducho nedali nastaviť. A bolo to aj počuť na prenoske. Aj samotný konštruktér Ortofon nám potvrdil, že sa naozaj nedá ideálne nainštalovať a to práve kvôli geometrii ramienka (dotazovali sme sa cez Ketos).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Sic jsme u Dasta OT, ale snad to nevadí...

S 12" ramenem RS 309D zkušenost nemám, ani s přenoskou Xpression. Já psal o SPU a zde mohu jen citovat sám sebe...
Přes vše zde uvedené je ale praxe jiná. Na 9" raménku RS212 na gramofonu project Xtension hraje SPU (konkrétně SPU85) fantasticky!
Mimochodem, teď jsme nasadili u kamaráda jeho SPU na vintage rameno Ortofon RMG 309 a výsledek je famózní! 👍👍👍👍👍
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Dasta

Příspěvek od zappa »

Člověk by řekl analog, jednoduché analogové řešení, jedeme a super, ALE....koukám, že je to fakt velká věda kam se to posouvá. Už se těším, až budu mít víc času a budu objíždět fandy analogu. Bude to asi dost šok, slyšet jak hraje analog ve vytuněných domácích sestavách. Věřím, že na starý kolena taky něco zkusím, protože starej dobrej bigboš se musí hrát na analogu, o tom není pochyb. Přeji hodně skvělých zážitků. "Music is the best"
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
bali858

Re: Dasta

Příspěvek od bali858 »

Zappa.

MOLA MOLA Tambaqui.
„Digitál, který je lepší než analog.“
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Dasta

Příspěvek od zappa »

bali858 píše: 15 bře 2021 22:39 Zappa.

MOLA MOLA Tambaqui.
„Digitál, který je lepší než analog.“
To asi ne, ale něco takového naznačuje Audiodrom. :shh:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 15 bře 2021 21:38 Člověk by řekl analog, jednoduché analogové řešení, jedeme a super, ALE....koukám, že je to fakt velká věda kam se to posouvá. Už se těším, až budu mít víc času a budu objíždět fandy analogu. Bude to asi dost šok, slyšet jak hraje analog ve vytuněných domácích sestavách. Věřím, že na starý kolena taky něco zkusím, protože starej dobrej bigboš se musí hrát na analogu, o tom není pochyb. Přeji hodně skvělých zážitků. "Music is the best"
Analog - to je hračka pre "veľkých". Je tam nekonečne veľa možností a stále je čo objavovať. Stačí posunúť prenosku v headsheli o 1 mm a zvuk je iný. Je to pre tých, ktorí majú radi hudbu a zároveň sa chcú hrať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dasta

Příspěvek od jupol »

Honzo, gratulujem. Nech Ti to krásne hraje... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Dasta

Příspěvek od Janik »

Honzo mas to super a gratulujem.

OT: Ja som mal 3mm achromat a nahradil som ho DIY slipmatom z hladenice, ktoru som si troska upravil. Natom mam polozeny ten hybridny tanier od teba a nastavene VTA.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Dasta

Příspěvek od zatty »

Petarda Honzo, je čas se opět stavit :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Děkuji kolegové,
dnes jsem ještě provedl poslední úpravu, která se zvukem nesouvisí (mosazné krytky tlačítek)
IMG_16032021_105519_(800_x_800_px).jpg
Takto vypadá nyní
IMG_16032021_105720_(800_x_800_px).jpg
Další přírůstek je lišta Furugrescu v domečku se zátěží
IMG_16032021_105844_(800_x_800_px).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Ty jedeš Honzo. Rád bych to někdy slyšel.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PGH »

Mooc pěkné a hrát to bude užasně, už dříve jak jsem byl u Honzy tak to hrálo skvěle.
Jen dotaz, co tam zustalo s puvodního Technicse? :lol:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Tome,
až skončí ta záležitost s pohybem pouze v rámci okresu, tak zajeď poslechnout.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Díky za pozvání, určitě rád přijedu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Dneska cestou z Brna, jsem se zastavil na krátký poslech a pokec u Honzy, byl jsem zvědav hlavně na Technics ( který jsem v začátku upgrade překabeloval a osadil ramínkem SME ), jak jsem psal už jen člověk pozná , že je to Technics jen podle talíře ), jinak neskutečně krásný a každému doporučuji poslech -- dle mého jeden z top zvuků gramofonů a to jsem jich mnoho slyšel a měl doma na servisu. Když mi Honza pustil první vydání Queen -- Game -- tak mi padla brada -- ten zvuk je dynamický, tvrdé basy -- kdyby sem tam to neprasklo , tak jako DVD-A -- které považuji za referenci od této grupy. Potom také nějaký JAZZ na efekt, Pink Floyd .

Před odjezdem mi pustil CD, dobré , ale LP je u Honzy fakt zážitek.

Děkuji za občerstvení a rád jsem Tě po delším čase viděl.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

I já děkuji, vždy rád vidím přátelé.
Vrátím se ke zvuku gramofonu.
Musím se přiznat, že nebýt pomoci hlavně Saši, nikdy bych se k takovému zvuku nedostal. Díky jeho veliké technické erudici, umění nastavení na maximální přesnost a schopnost sehnat téměř vše, to vše se promítá do výsledného efektu.
Též sdílení zkušeností se stejně postiženými, jako např. terahera, valderon a cenné rady od Lubora, který má problematiku jak se co na gramofonu chová zmáknutou tak, že spoustu věcí si ani v žádné publikaci nepřečtete.
Těmto přátelům a jejich nezištné pomoci musím poděkovat za konečný výsledek.
Jsem rád, že jim aspoň na oplátku můžu zařídit nějaký výrobek z mědi, nebo jiných kovů.
Děkuji přátelé.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta píše: 18 bře 2021 12:40 Jsem rád, že jim aspoň na oplátku můžu zařídit nějaký výrobek z mědi, nebo jiných kovů.
JJ, Honzo, i já děkuji, tvoje kovovýrobky jsou ozdobou mého Garrarda ! :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět