Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Myslím, že by nebylo špatné vyměnit klasické ložisko, asi za australské The Mike New, uvažuji o tom už asi tři roky, musím zjistit jak má dlouhý spindl, porovnat s ložiskem Spin Bearing.
Obě prý vytvářejí úžasně tiché pozadí a také bych chtěl talíř osadit tlustším mattem 6-10mm.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
ten 10mm talíř je úžasný! Pokud by šel díky novému ložisku dát, tak neváhej. :thumbup:
Dnes jsem konečně pořádně znovu nasadil a seřídil na Garrard Miyajimu a tak jsem mohl pořádně vyzkoušet, jak se 10mm projeví.
A musím říct, že je to neskutečné! Podání basů je absolutně pevné, tvrdé, přesné a rychlé. Až tak, že budu muset nejspíš začít řešit i neplánované úpravy v bytě, protože se při některých nahrávkách ( MFSL DS - LOG - Private Investigation) rozvibrovala vitrína v předsíni...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Píšu to do svého vlákna, protože vlákno o slipmatech je linknuté na Slovanetu a nechci přispívat k pobavení místních geniů na tamějším fóru. Nechť si vyprodukují něco svého.
Minulý týden jsem avizoval uvedení nové podložky pod desky, která bude vážit poměrně méně, než matty dříve zhotovené.
Představa byla kolem 600gr,bohužel toto nešlo provést, konečný výsledek jsou dva matty, jeden váží 760gr, druhý 994gr.
Těžší podložka je tlustá 7mm a je složená ze čtyř vrstev.
Bráno od shora:0,6mm mědi broušené, 3mm vinylu, 3mm hliníkové slitiny, vinylová vrstva v řadu mikronů.
Lehčí podložka, kromě 3mm vinylu,je shodná.
Zvukový projev je velmi dobrý, s těžšímy matty určitě srovnatelný.
Záměr těchto lehčích podložek je zaručit bezpečný chod ložiska některých gramofonů, neb jejich majitelé mají o ložisko obavu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

IMG_20200124_080601.jpg
IMG_20200124_080555.jpg
IMG_20200123_144908.jpg
IMG_20200123_144901.jpg
IMG_20200117_150204.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
tak jsem zvědav, jak se toto projeví a rád novinky vyzkouším i u sebe.
Za mne je kombinace s vinyl zatím nejlepší. Jak mám ten 10mm na Garrard, zkoušel jsem tyto varianty:
- 10mm měď přímo na talíř Garrad
- mezi talíř a měď korek 1mm i 3mm
- mezi talíř a měď gumokorek 2mm
- mezi talíř a měď speciální tlumící gumu
- mezi talíř a měď ještě 1,5mm měď

A nakonec jsem dospěl k nejideálnějšímu řešení a to 3mm vinyl. Tedy můj sendvič je aktuálně - talíř origo + 3mm vinyl + 10mm měď :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ano, vinyl je vždy nedílnou součástí skladby podložek, neboť jak píšeš, vykazuje nejlepší výsledky.U měděné podložky tl.3mm je to jasné, tam se dá vinyl mezi talíř a měď, ale u vícevrstvé varianty nejsem ještě rozhodnut, je li vinyl lepší pod měď, nebo pod hliník.
Provádím porovnání a sleduji zvukové rozdíly.Činnost je to zajímavá, aspoň si něco poslechnu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

IMG_20200125_122228.jpg
IMG_20200125_122157.jpg
IMG_20200125_122113.jpg
IMG_20200125_122021.jpg
IMG_20200125_121838.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Chtěl jsem vložit fotky do svého vlákna, aby nepřekážely ve vláknu o poslechu vinylů, bohužel se to moc nepovedlo.
Musím poprosit admina o úpravu.
Omlouvám se Vám
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes jsme s kolegou Terahera navštívili dva kolegy ve zlínském kraji, byli jsme za Romanem2 v Buchlovicích a v Podolí,obci o pár kilometrů vedle jsme navštívili markse.
Roman nás vyzvedl ráno na smluveném místě a odjeli jsme k němu.
Byli jsem u něho zhruba před rokem,to měl gramofon Vivid osazený ramenem Rega a přenoskou ZYX.
Dnes bylo na gramci rameno SME 3009 s přenoskou Dynavector DVxx2 s řezem hrotu, který nese firemní název "Pathfinder".Zvuk byl....,ale popořadě.
Poslech jsme zahájili XRCDečkem Sara K. "Hell Or High Water", zvukově a obsahově dokonalá záležitost, následovalo pár cédéček, též ve výborné zvukové kondici, poté jsme přešli k poslechu gramofonu.
Jako první bylo založeno LP "Friday Night At San Francisco" tří kytarových
mistrů Meola,McLaughlin, De Lucia, ve verzi 33,3rpm od Philipsu.
Zvuk byl otevřený, hodně dynamický, na středech hodně otevřený, plný detailů, radost poslouchat.
Poté byla deska vyměněna za verzi od AP 45rpm.
Od prvního momentu jsme si všimli, že pozadí je více tiché, nástroje mají větší tělo, part tří kytar v závěru skladby byl daleko více rozlišený a čitelnější proti verzi33,3rpm.
Tímto způsobem jsme porovnali ještě titul Nilse Lofgrena, kde byl rozdíl ještě markantnější.
Vše co jsme poslouchali, bylo reprodukováno ve vysoké kvalitě, zvuk byl hodně rozlišený, střední pásmo přímo excelovalo, přenoska DVxx2 se předvedla v plné kráse.Kdo poslouchá rock, nemůže udělat lepší volbu.
Oproti loňsku ušel Roman ve zvuku veliký kus cesty, myslím, že nadešel Romane čas se posadit a už jenom poslouchat.
Máš to pěkné, už bych do toho nesahal, už bych jenom poslouchal.
Ženě vyřiď poděkování za vynikající oběd, děkuji.
O návštěvě u markse později.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Marks má také samostatnou poslechovku,zrovna jako Roman2,jen trošku větší,má též Sonus Faber,ale podlahové 2,5 pásmové Venere v černém klavírním laku.
Dorazili jsme k němu po obědě a poslech zahájili stejným titulem, jako u Romana,koncertem tří mistrů ze San Francisca.
LP se přehrávala na gramofonu Pro-Ject Perspex s firemním ramenem a přenoskou Hana, nizkovýstupová mc,model nevím, ale tu samou má člen
Japex.Zvuk gramofonu a přenosky mně doslova nadchnul, krásný , znělý, dobře rozlišený, ničím neseroucí zvuk, u kterého lze vydržet dlouhé hodiny a radovat se z hudby.
Též jsme vyměnili desku za 45rpm.a zjistili jsme, že u markse byl rozdíl mezi 33,3a 45 daleko více slyšitelný.
Všechny tituly byly též přehrány ve vynikající kvalitě, zvuk byl posazen trochu níže než u Romana, který má též Sonus Faber, ale stojanové, podpořené dvěma woofery.
Romanův zvuk je spíše audiofilní,marks má zvuk spíše relaxační, ale též s výborným rozlišením.
Těžko říct,kde to hrálo lépe, oba druhy reprodukce byly výborné, já bych klidně mohl žít s oběma zvuky a byl bych spokojen.
Děkuji Markovi za vlídné přijetí a možnost poslechu jeho krásné sestavy.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Dasta

Příspěvek od marks »

Díky kluci (Dasta a terahera ) za návštěvu .
ta přenoska je HANA ML a na to , že měla nahráno asi jen 20 hodin , tak hraje výborně . Jsem rád , že se vám poslech líbil . Dasta taktně zamlčel , že bojuju trochu s brumem u gramofonu , snažím se to vyřešit . Dík i Romanovi , že kluky přivezl . Rád jsem poznal nové lidi a budeme se snažit s Romanem návštěvu oplatit .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Roman2

Re: Dasta

Příspěvek od Roman2 »

Honzo,
jsem moc rád, že jsem tě po roce opět viděl a mohli jsme pokecat o muzice. Díky ti patří také za pomoc při výběru titulů, které jsi mi doporučil na burze vinylů ve Zlíně. :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes jsme s Márou (Terahera) na základě pozvání jeli navštivit Aretaxe,který má nádhernou poslechovku, kterou vybudoval vlastníma rukama ze sálu bývalé hospody.
Těžko se to popisuje, to se musí vidět,akustika v poslechovce je vyřešena knihovnou, která je podstatě kolem všech stěn poslechové místnosti, zaplněná knihami a publikacemi od podlahy až po strop.Dřevěný strop, aby netvořil souvislou plochu je rozbit hranoly, místnosti vévodí bedny, které Aretax postavil podle Troelse Gravesena, osazené Scanspeaky nejvyšší řady v nádherném masivu z exotického ořechu.Řemeslné provedení je bezchybné.
Mezi soustavami je na zdi umístěný gramofon EAT Forte Grande, pod ním
další hifi komponenty.
Celek působí velmi pěkně, vznešeně, dalo by se říci až aristokraticky, díky tomu,s jakým vkusem je vše do detailu vyřešeně a poskládané v souladu nábytku, knihovny a dalších prvků vůči aparatuře.
V takovémto prostředí hudbu vnímáte úplně jinak, necháte se unést emocemi, vše na vás působí daleko více, než při běžném poslechu v obýváku.Alespoň na mně to tak působilo.
Part2
Zvuk u Aretaxe je v nejvyšším možném levelu, podaný s naprostou samozřejmostí, bez jakékoliv známky nervozity, nebo ostrosti.
Úchvatný prostor a detaily berou dech, saxofonista je s vámi v místnosti a hraje jenom pro vás, první press Dire Straits vás přibije do křesla a vy posloucháte bezchybně podaného Fendera MK do samého závěru.
Úžasný zážitek s každou přehranou ukázkou.
Děkuji Jurajovi za umožnění tohoto zážitku, který je pro mně jedním z největších hifistických zážitků.
Též poděkování za vřelé přijetí a občerstvení.
Od Aretaxe jsme odjeli za kamarádem valderonem,o tom však později.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Dasta

Příspěvek od blesk666 »

vidim ze budem muset prist tiez navstivit svojho skoro suseda (mam kusok chalupu), znie to motivacne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Dasta v podstatě popsal vše,jak jsem to cítil i já :angel: Byl to pro mě neuveřitelný zážitek u Aretaxe,takže děkuji za možnost poslechu takovéto skvostné sestavy,jsem rád,že jsem osobně poznal dalšího člena a děkuji moc za pozvání,a že nás přijal,i když Aretax nebyl zrovna v nejlepší zdravotní kondici,za to klobouk dolů a palec :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Asi třicet km je to od Aretaxe k valderonovi, tak jsme využili příležitosti navštívit našeho kamaráda,který vedle Saši, patří k našim přátelům v hifi nejbližších.
Jarek měl opravdu radost, že nás může přivítat, atmosféra byla vřelá, oběd famózní,koláčky a makové řezy Jarkovy paní byly opulentní.
Pravá chvíle něco pustit z gramofonu.
Jarek připravil k poslechu několik snímků,od G.Moora, přes Juniora Walshe, různé jazzové skladby, zajímavé jak zvukově, tak obsahem.U ukázky z desky AP duetů Louise Armstronga s E.Fitzgerald, jsem se musel pousmát, když jsem si vzpomněl na příspěvek jednoho člena o plechovosti nahrávek šedesátých let a níže.
Přál bych mu slyšet tuto nahrávku z roku 59 z výše vzpomenuté desky na gramofonu Xtension 9, ramenu Ortofon, osazené šedesáti tisícovou přenoskou,přes preamp Canor.....až do beden ATC50, když Luis začne hrát na trubku a posléze zpívat.K plechovosti opravdu hodně daleko,z digitálního zdroje takový zvuk neslýchaný, snad možná u lachima na nosičích prestižní firmy Esoteric Recordings.
Zvuk u Jarka je na vyšší straně cenové kategorie, sladěnost komponentů ho posouvá do ještě vyššího levelu.
Dle preferencí majitele je zvuk posazen trochu níže, nižší středy tudíž nádherně vykreslují těla nástrojů, která spolu s neomezeným středovýškovým pásmem vytváří návykovou směs nádherného zvuku.
Krásně se to poslouchá,přejete si, aby to nikdy neskončilo,je to jako koupel ve vlažné vodě se sklenkou sektu.
Oproti loňsku ušel Jarek ve zvuku veliký kus cesty a výsledek je slyšet na první dobrou.
Krásné odpoledne s nádherným zvukem, odjíždíme s Márou přežrání domů.
Jarku děkuji za vše, těším se na shledání na výstavě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Ja vám obom ešte raz ďakujem za návštevu. Bolo to pre mňa naozaj veľmi príjemné posedenie. Čo sa týka mojej zdravotnej kondície, tá je v poriadku, iba sa po operácii veľmi rýchlo unavím. Preto sa ospravedlňujem za asi nie celkom bezchybný servis. Pôvodne som plánoval ísť s vami na sľúbenú sviečkovú kúsok odo mňa (tvrdím, že je jedna z najlepších v oboch republikách), ale už som nevládal po fyzickej stránke. Verím, že ešte bude príležitosť. Ako ste videli, máme ešte veľa toho na počúvanie. Ešte raz ďakujem za návštevu. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta, Valderon, Terahera, Aretax
Kluci, muselo to být super, škoda že jsem nemohl být s vámi, protože nejen "hifim" je člověk živ! :angel:
Zdravím a těším se na viděnou na výstavě!

HORY.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes proběhlo menší vylepšení na gramofonu.
IMG_20200303_171959.jpg
Nerezovou platformu mně kamarád Vašek (nepíšící člen fóra) vyměnil za bronzovou, kterou mně sehnal Saša.
IMG_20200303_170545.jpg
Výměna carbonového headshellu Pro-Ject Signature za japonský carbonový headshell
Yamamoto Sound Craft, který mám od Mirka(pytel).
Tímto chci všem zainteresovaných poděkovat.
IMG_20200303_175735.jpg
IMG_20200303_171938.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
J@nik

Re: Dasta

Příspěvek od J@nik »

Vyzera to luxusne.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: Honzo, vypadá to skvěle!
Už ti chybí jen pár detailů do dokonalosti :cool:

Nejvíc jsem zvědav na zkušenost s Yamamoto headshellem,
I když asi nebude jednoduché identifikovat, zda přínos je platformou nebo headshellem...



Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Honzo,

je to nádherný gramofon a pastva pro oči. Užívej si zvuku.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

dasta
to je pořád ještě ten technics, který jsem viděl u pytla "v dílně" ?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PGH »

Ahoj Honzo, máš prosim to nové vydání Modrý Efekt nová Syntéza 1 a 2 ? Ted nějak to vyšlo na 2LP. Loni jsem dostal reedici Svitanie na LP a ta se zvukově fakt povedla. M.E. mám v tom kompletu CD a to hraje slušně tak jestli má smysl kupovat toto 2LP?
Diky.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Petře,
bohužel,zatím nemám doma, mám objednané, až přijde dám vědět.Nikdo neví, kdy co dojde, mám objednané ještě jiné věci, ve čtvrtek jsem se ptal dodavatele, kdy bude zboží, sám to neví.
Určitě dám potom vědět, sám jsem také zvědavý.
Přeji příjemný poslech na novém zesilovači.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PGH »

Děkuji, zesilovač se stále rozehrává k lepšímu zvuku, kdy to skončí? Už ted je to moc skvělý.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

No tak to je dobře,když to pěkně hraje, člověk se může soustředit jenom na hudbu a výběr nosičů.
To si myslím je prvotní poslání hifi, poslechnout si to jak nejlépe to jde.
Když by jsi šel do vyššího levelu, určitě by to hrálo jinak.
Jestli ale lépe, toť otázka, sám o tom přesvědčen nejsem. Jestli si to sedlo se zbytkem sestavy, můžeš už jen poslouchat výbornou hudbu,jakou posloucháš.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

PGH píše: 22 bře 2020 10:06 Ahoj Honzo, máš prosim to nové vydání Modrý Efekt nová Syntéza 1 a 2 ? Ted nějak to vyšlo na 2LP. Loni jsem dostal reedici Svitanie na LP a ta se zvukově fakt povedla. M.E. mám v tom kompletu CD a to hraje slušně tak jestli má smysl kupovat toto 2LP?
Diky.
Nie som síce Honzo. aledovolím si zareagovať. Ja som si Novú Syntézu 1+2 kúpil a môžem povedať, že hrá veľmi dobre, hlavne oproti pôvodnému vydaniu. Mám aj pôvodné 1. vydanie Panton (kúpil som ich v antikvariáte asi z niekoho zbierky ako úplne nové LP), ale nahrávky sú veľmi zlé. Detaily žiadne, basy žiadne, iba guča tónov bez výšok. Táto nová reedícia je naozaj dobre urobená. Čo sa týka Svitania, mám 1. originálna vydanie OPUS, ktoré hrá naozaj skvelo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od samcus »

Dasta píše: 22 bře 2020 11:09 No tak to je dobře,když to pěkně hraje, člověk se může soustředit jenom na hudbu a výběr nosičů.
Honzo, tvá slova do Kararskýho mramoru vytesat !
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

A nebude ten mramor zvonit :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Když dáš pod něj cerabally, tak určitě ne. =))
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

samcus píše: 22 bře 2020 14:06
Dasta píše: 22 bře 2020 11:09 No tak to je dobře,když to pěkně hraje, člověk se může soustředit jenom na hudbu a výběr nosičů.
Honzo, tvá slova do Kararskýho mramoru vytesat !
Tie slová sú krásne, ale, Honzo, poraď, čo urobiť s "hifi červíkom"? To známe: a čo keby som urobil toto - nehralo by to ešte lepšie?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

dasta
Tvé vlákno "Dastova vinilová seance" je úžasné :shock: :clap: ^:)^
Popis k LP Game je interesantní! Nebýt viru, skáča šipku do vozu a letím k Tobě na poslech toho nejlepšího vydání EMA795.
Zvuk DVD audio "Game" v 5.1 je pro mě fascinující. Pokud je to LP o tolik lepší ... toho se musím dožít! Neumím si totiž představit, že to z hrnčířského kruhu bude ještě lepší. :-t
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

lachim,
Jsem potěšen, že se Ti vlákno líbí.
Samozřejmě počítám s tím, že až skončí opatření ohledně viru, že se ukážeš i s Mirkem a můžeme to proposlechnout.
Jsem zvědavý, co na ty Queen řekneš, znám Tvoje vytříbené ucho.
To DVDaudio je hodně dobré, o tom žádná, zvuková a technická preciznost,ale to vinyl UK vydání má něco, co to DVDaudio nemá, takovou tu analogovost v podání barev nástrojů a vocalu, která je možná ne tak přesná, ale o to víc žhavější a člověčí, vytváří onu magickou směs celkového vyznění tohoto vydání.
Těžko se to popisuje, chce to slyšet.
Michale, přeji hodně zdraví a budu se těšit
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Příspěvek k The GAME. Omylem vloženo sem, ale patří jinam...
Opraveno:
http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 314#p80314
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Zdravím přátelé,
dovolil bych si také Vám nabídnout, něco ze svých lp, které mám dvakrát, nebo je neposlouchám.
IMG_20200327_144531.jpg
Tyto čtyři tituly jsou ještě zatavené ve folii.
IMG_20200327_144739.jpg
Bodyguard je zatavený, ostatní 1 hrané.
IMG_20200327_145605.jpg
Dylan je mono, vše ve výborném stavu.
IMG_20200327_150001.jpg
Opět vše výborný stav.
IMG_20200327_145431.jpg
Vše 1x hrané.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
J@nik

Re: Dasta

Příspěvek od J@nik »

Bodyguarda by som vzal ale zalezi kolko by si zanho chcel. Problem, ze tuto platnu chcem ale momentalne nema velku prioritu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

IMG_20200327_150229.jpg
Výborný stav.
IMG_20200327_145244.jpg
Výborný stav.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

J&nik,
Tak chceš tu desku, nebo nemá prioritu?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
J@nik

Re: Dasta

Příspěvek od J@nik »

Jo odloz mi to.
Odpovědět