ANTE - In Veritate Victoria

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
davidsound

ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od davidsound »

Asi spousta z vas prisla do kontaktu s vyrobky firmy Ante na letosnim HE Praha. Ja jsem to stesti nemel, jen jsem sledoval nazory prisedicich a kolemjdoucich, nadseneych i brblajicich. Sam se tesim, ze se mi jednou podari tenhle spickovy vyrobek z ceske kuchyne poslechnout. At se mozna nazory lisi a jsou ruzne, urcite stoji za to na tyto vyrobky uprit pozornost.
http://www.anteaudio.com/cz/integra-standard-one.html
Zatim ma firma v programu

Ante Integra Standad One •Integrovaný zesilovač 2 x 300 Wattů do 4 Ohmů
•Bohatě dimenzovaný napájecí zdroj 2x 600 Wattů
•Nezávislé napájení pomocných obvodů zesilovače
sedmi transformátory
•Striktně bimonauralní konstrukce s nejkratší
možnou signálovou cestou
•Poslední generace mosfetového koncového stupně s korekcí chyby
•Supermosfety IXYS s výhodnějšími komplementárními vlastnostmi
obou polarit a extrémní proudovou zatížitelností
•Vysoce spolehlivé relé ve výstupním obvodu, 48 A, eliminace přechodového odporu kontaktů, extrémně vysoký damping faktor
•Diskrétní řešení obvodů v sekci předzesilovače
•Řídící část plně využitelná jako nekompromisní předzesilovač
•Přepínání vstupů bez vzniku zemních smyček
•4x symetrický vstup
•4x nesymetrický vstup
•Nastavení citlivosti pro každý vstup zvlášť
•Bi-Wiringové terminály Ruhstraat
•Regulace úrovně v krocích po 0,5 dB,
případně volitelných
•Reléový regulátor hlasitosti s dokonalým souběhem a dostatečným rozsahem regulace, umístěný těsně před výkonovým stupněm
•Sdružený ovládací prvek pro všechny funkce zesilovače,
intuitivní obsluha, dálkové ovládání
•Veškeré funkce zesilovače řízené pomocí mikroprocesoru
•Sběrnice AnteBus pro kaskádové spínání výrobků Ante
•Servisní diagnostika přístroje prostřednictvím internetu
•Up-date firmwaru přístroje prostřednictvím internetu
•Dva nezávislé informativní displeje s vynikající
čitelností údajů
•Rozměry (Š x V x H): 435 x 165 x 515 mm
•Hmotnost: 35 kg


A reprosoustavy

Ante Supersonic One

•Stereofonní sloupová reproduktorová soustava
•Plná reprodukce bez dynamické komprese
•Frekvenční rozsah: 12 Hz – 30 kHz (v závislosti na parametrech prostoru)
•Dynamický středobasový reproduktor Ø 26 cm (technologie Transcoil)
•Nominální impedance 4 Ohmy / Minimální impedance 3,1 Ohmu
•Použití planárních měničů pro střední, vyšší a nejvyšší frekvence
•Doporučený výkon zesilovače 10 W až 3,45 kW
•Počet pásem: 5
•Bassreflexová konstrukce
•Dynamické basové reproduktory 2x Ø 55cm
•Čistý objem basové sekce 420 litrů
•Charakteristická citlivost: 93dB/W/m
•Sendvičová konstrukce ozvučnice (kombinace 30mm multiplexu z baltské břízy a 20mm kompozitního laminátu)
•Povrchová úprava originálními klavírními laky Petrof
•Frekvenční filtr o strmosti 24 dB/Oktávu – Kaskada v.1/24
•Vyspělá ochrana proti přetížení AOP (Ante Overload Protector)
•Funkce ALFA (Ante Low Frequency Attenuator - nastavitelná
účinnost nejhlubších kmitočtů ve třech stupních)
•Hmotnost bez obalu 370 kg/kus, s obalem 500kg/kus
•Cívky na vzduchovém jádře (Jantzen AirCoil)
•Kondenzátory Jantzen Silver Z Serie
•Komfortní Bi-Wiringové terminály Ruhstrat
•Rozměry (V x Š x H): 206 x 70 x 130 cm

Dele meho nazoru se jedna o bezesporu spickove vyrobky na kterych pracovala rada znamych osobnosti ceskych konstrukteru. Ja osobne jim fandim a drzim palce, at se jim dari se prosadit v silne svetove konkurenci. Btw, po strance designu se mi libi moc. Vic nejsem schopen v soucasne dobe posoudit.

Zde jeste vycet lidi, kteri stoji za celym projektem

•Pavel Dudek – hlavní konstruktér / elektronika
•Lukáš Podlaha – hlavní konstruktér / reproduktorové soustavy
•Ing. Arch Břetislav Lukeš – design
•Jana Kafková – CAD modeling
•Martin Čechlovský – návrh plošných spojů, programming
•Martin Bureš – návrh plošných spojů
•František Blažek – konstruktér / elektronika
•RNDr. Bohumil Sýkora – frekvenční filtry, akustický modeling
•Mário Lelovský – investor
•Martin Mareček - manažer projektu
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od pasul »

Musím něco k tomuto napsat. Na výstavě asi většina z vás byla. Zvuk byl takový, jaký prostě byl. Pro mě katastrofa. Ostrý žiletkový nářez do hlavy, který se mě ani trochu nelíbil. Někdo možná tento zvuk vyhledává a má to rád. Budiž. Jen bych rád napsal to, že pokud je někde vystaven přístroj kategorie High-end na těch našich fórech, tak je okamžitě smeten ze stolu a zadupán do země celou tou naší DIY profi sférou. I to bych překousnul a chápu to. Jakákoli konkurence je špatně. A ten náš rybníček je hodně malý. Ovšem pokud někdo postaví přístroj takové cenové u nás(bedýnky tuším 4 000 000Kč), tak nemůže očekávat ten pokorný a milující přístup jako u přístrojů pro masy (DPA 222 za 8 000Kč). Tam můžu klidně přimhouřit obě oči a je to prostě neskutečný přístroj. Ale u tohoto budu naprosto nekompromisní. A za tyto peníze to byl pro mě opravdu hodně špatný vtip.

A jedna poznámka na závěr. Byl bych opatrný v případě zájmu se zaplacením nějaké zálohy. Tady na tmto odkazu je vidět, že na firmu vlastněnou pány manažerem a investorem (hezké to funkce) bylo vyhlášeno insolvenční řízení. Nic to samozřejmě nemusí znamenat, ale je třeba si dávat pozor na svoje peníze....

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/ ... ia+control
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od Mark Levinson »

Ante - Supersonic One
Obrázek

Ante - Integra Standard One
Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
davidsound

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od davidsound »

Viki diky za fotky, ja jsem asi nejak blbe hledal. Moc hezke.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od bigjoe »

To Pasul.
Pochvala za informace, sice neveselé, ale užitečnější, než jakýkoli HIFI rozbor.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od Mark Levinson »

Na výstavě asi většina z vás byla. Zvuk byl takový, jaký prostě byl. Pro mě katastrofa. Ostrý žiletkový nářez do hlavy, který se mě ani trochu nelíbil.
Ovšem byla to výstava, takže se nedají dělat žádné definitivní závěry (v Praze jsem už slyšel špatně hrát špičkové značky, o kterých vím, že umí hrát výborně). Problém výstav je (hlavně v Praze), že na nich nebývají ideální akustické podmínky a vystavovatelé (ne všichni) to ani nemají zájem nějak řešit. Nebo se to řešit snaží, ale s něpřesvědčivými výsledky, protože akustika hlavně pokojů v patrech je hodně špatná.
Myslím, že ideál pro objektivní posouzení zvuku je poslech v mateřské poslechovce vystavovatele, teprve potom se dají dělat nějaké závěry. Jistě, určité náznaky se dají vyčíst i na výstavě, ale poslech v ideálních podmínkách řekne vše.
Mně se zvuk Ante na výstavě také nelíbil, ale byla to výstava ;). Líbí se mi design integrovaného zesilovače Ante-Integra standard one, ale ten jsem neslyšel. Jaká je vůbec jeho cena?


P.S. Docela by mne zajímalo, jak jste to na výstavě slyšeli?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od Bína »

Myslím že se mluvilo o 400 tisících.
Zaměstnanec firmy Shanling
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od Peer »

Repro Ante Supersonic One nebyl takový průser, jak jsem čekal.
Tím ale nechci říct, že se mě zvuk líbil!
Když ale vezmu v úvahu cenovku, pak je to nebetyčný průser...
A to nemluvím o designu. Ten je pro mne otřesný.
Design zesilovače se mi také vůbec nelíbí.
Osobně si myslím, že pokud se něco vůbec prodá, bude to podobně jako
s jedním nejmenovaným českým výrobkem, za zcela jiné ceny, než jsou
deklarované.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od pajuna »

Bedny jsem na vystave slysel a to co zrovna hralo, nehralo spatne. Ovsem prodavat takhle osklive krabice za takovou cenu :roll: Zajimalo by me, kdo o to muze projevit vubec zajem.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od Mirek »

I když jsem měl pozitivní očekávání, tak to co jsem slyšel v Praze....kdyby mi zavázali oči, tak bych to typoval na nějaké hodně levné sloupové bedny, kde za málo peněz chce výrobce ohromit velkým zvukem. Ale pravda je taková, že výrobce nás asi hlavně chtěl ohromit velkou cenou :razz:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od lubin »

Nechci posuzovat zvuk Ante na výstavě kriticky z poslechu pár minut. Co bylo dobré, tak tvrdý a hluboký bas. Výšky se mě zdáli ostré. Celé mě to připadalo jako lepší aparatura na ozvučení diskotéky. Samozřejmě celý systém není jistě určen do paneláku.
Cena je šílená, to je jasné. Věřím ale v to, že se v patřičné akustice dá z Ante vydolovat velmi dobrý zvuk. O tom nepochybuji. Je otázkou, jestli celková cena se zesíky kolem 4,5 mega je adekvátní. Podle mě, se na trhu dají sehnat věci, které hrají tak, jak by si člověk představoval již v řádech několika málo stovek (rozuměj tisíc). Jen se k nim nějakým způsobem "prokopat" :lol: :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od boxer »

Stále jen je to plácnutí do vody. Nic novýho,zesilovače nejsou,jsou to jen vábničky.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od lubos »

monte

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od monte »

Dnes tady zdechnul pes :lol: , co si myslet ? Klasický nepřející česká dušička :thumbdown: . I blbá Čína nás už převálcovala o sto let :lol: Český hoch jen kecá u piva a není schopen vyrábět ani toaletní papír, dnes dovoz Španělsko, oplatky ORION jsou z Belgie atd. :lol: , tečka. Takže, raději .................
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od tujatuja »

Problém není v nepřejícnosti, ale v docela obyčejné hlouposti, se kterou se obyvatelé česko-moravské kotliny "otevírali světu" - až je ten svět sežral.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od tujatuja »

Celý ten bombastický projekt ANTE je jen důkazem neschopnosti racionálně uvažovat. Pro koho jsou ty výrobky vlastně určeny? Už vidím audiofily z celého světa, jak se hrnou do Prahy, aby si tam nakoupili hifi výbavičku za pár set tisíc EURO či dolarů. =))
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od Mamut »

tujatuja píše:Celý ten bombastický projekt ANTE je jen důkazem neschopnosti racionálně uvažovat
Promin, s tímhle se však nikdy nestotožním..
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
monte

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od monte »

Myslím, že repro jsou určené pro velké místnosti. Když si někdo koupí, postaví zámek, tak nebude problém je koupit. Strop 4m, místnost 8x19m, hrály by ptačí budky ? Stačí si vzpomenout na arabáše, tady je cílový zákazník. Asi je fakt, cena je trochu mimo :lol: .
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od lynxtwo »

http://www.anteaudio.com/cz/o-spolecnosti-pg2.html

... Martin Vitvar (alias Check) ... ve spolupráci s panem Bohumilem Sýkorou ... pracuje na projektu Supersonic Three, reprosoustav, které rozšíří portfolio Ante Audio směrem k cenově dostupné High End reprodukci. Jejich uvedení je plánováno na jaře roku 2012.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od anawak »

pasul píše:Ovšem pokud někdo postaví přístroj takové cenové u nás(bedýnky tuším 4 000 000Kč), tak nemůže očekávat ten pokorný a milující přístup jako u přístrojů pro masy (DPA 222 za 8 000Kč). Tam můžu klidně přimhouřit obě oči a je to prostě neskutečný přístroj. Ale u tohoto budu naprosto nekompromisní. A za tyto peníze to byl pro mě opravdu hodně špatný vtip.

Ja si myslim, ze tu ani tak nejde o nejaku pokoru ci nepokoru zo strany potencianlnych klientov alebo fanusikov Hi-Fi. Ani o zavist ci nenavist. Ani o zast alebo neico podobne.
Ide tu skor o to, ze tu pokoru nemaju sami vyrobcovia tychto nechutnych , otrasnych a "autocenzura" bedni.
ide o to, ze si robia""autocenzura"" z celeho sveta Hi-Fi a myslia si, ze ked tomu daju tonu na vahe a set nul do ceny, ze sa tu z toho vsetci poondeju.

Pytam sa NACO je komu takato bedna??
Pytam sa KOHO chceli oslovit , ked okrem nejakej indianskej bubnovacky na tom nechcu nic pustit?
Pytam sa ci mali BOHA pri sebe ked tuto bednu projektovali??

podla mna je to jeden nechutny megalomansky projekt zamerany na marketing , reklamu a pripadny zisk (aj ked v tomto pripade hooooodne pochybujem, ze si to niekto kupi) a s hudbou a srdcom pre HIFI to nema absolutne nic spolocne.

Vystupovanie samotnych "MANAGEROV" projektu je tak arogantne a "autocenzura", ze strach.

Este aj pana DUDKA len zneuzili aby mohli vyuziot jeho meno.

Tak mi to cele pripada.

A co mi najviac vadi (uz som to tu raz pisla) je, ze si dovolia napisat a zverejnovat take dristy ze NAJLESIA BEDNA NA SVETE, co si nedovolia ini, tisic krat lepsi konstrukteri a staviteli bedni.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od aretax »

Anawak: absolútne presne si vyjadril môj názor na tie monštrá. Počul som ich na High End Bratislava, ale na to, aby som si ich "vychutnal" stačilo pár minút. Znechutený som odišiel. Môžem konštatovať, že všetci vystavovatelia mali problémy s akustikou, ale u väčšiny z nich bol zvuk podstatne lepší, a to bez ohľadu na cenu prístrojoov, ako zo "slávnych" Ante. Bolo to obrovské fiasko. Väčšina bední, ktoré stoja rádovo 10000 € zahrajú o triedu lepšie, ako Ante.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od boxer »

Vzhledem k různým kličkám Mediacontrolu jsem čekal ,že se děje něco nekalýho už po výstavě v Praze. Stačí si přečíst vše okolo.

Toto je výsledek. Pro mne není až tak překvapivý.
--------------------------------------------------------------------------------------
Zaslal: ne duben 15, 2012 09:26:50 Předmět:

Vysvětlení zde: ....
-------------------------------------------------------------------------------------

Jen mi je líto lidí, kteří věřili do poslední chvíle že tvoří něco super a že to bude OK.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od tujatuja »

Mamut píše:
tujatuja píše:Celý ten bombastický projekt ANTE je jen důkazem neschopnosti racionálně uvažovat
Promin, s tímhle se však nikdy nestotožním..
Jak projekt ANTE dopadne, ukáže samozřejmě až čas. Strašně rád bych se mýlil, protože obecně si přeji, aby české nebo slovenské výrobky měly úspěch. Žádnou naději však projektu ANTE nedávám. [-x
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od tujatuja »

monte píše:Myslím, že repro jsou určené pro velké místnosti. Když si někdo koupí, postaví zámek, tak nebude problém je koupit. Strop 4m, místnost 8x19m, hrály by ptačí budky ? Stačí si vzpomenout na arabáše, tady je cílový zákazník. Asi je fakt, cena je trochu mimo :lol: .
Bohatí Arabové jako cílový zákazník? Obávám se, že o arabském světě toho moc nevíš, respektive o kulturní odlišnosti. Neumím si představit Araba, který by se uzavřel do místnosti a poslouchal tam hudbu na audofilském zařízení. Arabové žijí velmi společenským životem na rozdíl od Evropanů a když si chtějí poslechnout hudbu, tak především jejich vlastní hudbu a hlavně naživo. \:D/
monte

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od monte »

Kulturní odlišnost ? Proč myslíš, že dnes jsou všude nepokoje a každý má na střeše satelit. Mladí lidé už nechtějí náboženský fanatismus a nucenou kulturu. Myslíš, že šejkové nemají hifi ? Spíše píšeš o velmi chudých lidech, kteří nemají ani elektřinu a nic jiného jim nezbývá. U nás doba nedávná. Pamatuji nanejvýš šedesátá léta, každý neměl radio a taky bylo víc společenského života. Jsou i jiné Tv pořady, TOP GEAR, jak jeli arabským světem :thumbup: . Život lidí byl velmi odlišný, než co popisuješ.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od anawak »

Clapci, tu sme na fore o Hi-Fi. Naco sem tahate kulturne zvyklosti jednotlivych narodov. Aj tak tomu pramalo rozumieme a neviem ci niekedy budeme. Ved je to jedno , nie?
Mozno si bohaty arabi kupia ante, mozno nie. A aj to je jedno, nie? Ved nech si len kupia.

Inak poviem vam jednu perlicku, ktoru prerozpraval pred niekolkymi rokmi manager predaja B&W speakers.

Ich svetozname bedne NAUTILUS ( to su tie slimaky) si raz objednal jeden sejk ( samozrejme arabsky). Oni mu ich samozrejme vyrobili a dodali. Prisli mu to zapojit a ustavit do obyvacky a on sa ich pytal, preco z toho trcia kable, ze on to tam nechce.
Technici od BW mu vravia, ze tie kable tam musia byt, lebo bez nich to nebude hrat. A on na to, ZE ON PREDSA NECHCE ABY TO HRALO; ON TO CHCE LEN AKO DOPLNOK DO INTERIERU A ZE TIE KABLE MAJU OKAMZITE ODSTRIHNUT.

Tak sa nanho zacudovane pozreli ale podla hesla, nas zakaznik, nas pan, mu tie kable odstrihli a bedne ostali ako nehrajuci doplnok obyvacky. A nech sa vam toto zda akokolvek nemozne, naozaj sa to stalo.


Tak mozno bedne ANTE najdu podobne uplatnenie. Aj ked neviem ci ich design je natolko TRENDY aby si to niekto dal ako dekoraciu.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od fox »

Ante asi nebudou pro šejka zajímavým doplňkem. Na rozdíl od "šneků".
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od monte »

Jsou různé názory z poslechu.



Právě skončená výstava High End Bratislava 2011 jistě přinesla hodně zajímavého k zamyšlení a také srovnání s těmi českými výstavami. Mohli jsme vidět a slyšet plazmový 3D panel Panasonic s uhlopříčkou 218 cm, sestavu Mc Intosh včetně reproduktorových sloupů stejné značky a především gigantické repro Ante Audio Supersonic One českého výrobce, který si vzal do hlavy vyrobit nejlepší reprosoustavy planety.

V případě těchto reprosoustav jsme mohli poprvé na Slovensku slyšet (v Česku to bylo na jaře 2011 H.E.Praha) opravdu jedinečný zvuk a vidět nádnerně zpracované obrovské monolity (450 kg ks) vyrobené s nesmírnou pečlivostí tradičním výrobcem klavírů Petrof. Zvukové ukázky mohly být pečlivěji vybrány i s ohledem na akusticky nevhodné prostředí prezentace. Záměr ale byl ukázat dynamiku, razanci a obrovský výkonový potenciál a tomu i hudební nahrávky odpovídaly. V ukázce bubenického sóla hotelová místnost svými rezonancemi přehrála i samotné reproduktory. Otázkou je i volba partnera v podobě komponentů Accuphase ale výrobce už avízuje vlastní zesilovač Ante Audio Integra Standard One. Závěrem lze asi říci, že Ante mohou v kvalitních podmínkách a s vhodně vybraným zesilovačem vytvořit hudební obraz který ve světě jen tak snadno nenajdete. A tak všem tvůrcům mimořádného českého výrobku jistě patří velké uznání.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: ANTE - In Veritate Victoria

Příspěvek od tujatuja »

monte píše:Kulturní odlišnost ? Proč myslíš, že dnes jsou všude nepokoje a každý má na střeše satelit. Mladí lidé už nechtějí náboženský fanatismus a nucenou kulturu. Myslíš, že šejkové nemají hifi ? Spíše píšeš o velmi chudých lidech, kteří nemají ani elektřinu a nic jiného jim nezbývá. U nás doba nedávná. Pamatuji nanejvýš šedesátá léta, každý neměl radio a taky bylo víc společenského života. Jsou i jiné Tv pořady, TOP GEAR, jak jeli arabským světem :thumbup: . Život lidí byl velmi odlišný, než co popisuješ.
Chápu, že na základě dojmů z televize lze snadno nabýt povrchního a falešného obrazu o životě v jiných zemích. O arabském světě však přece jenom něco vím, protože s arabskými obchodníky se stýkám déle než čtvrtstoletí a procestoval jsem téměř všechny arabské země. Obávám se, že střílíš příliš rychle od boku. Co mají společného satelity na střeše s mentalitou národa? A když už jsi u toho náboženského fanatismu, tak ten se mimochodem vyskytuje především u mladých lidí. Jestli své informace čerpáš z českých sdělovacích prostředků, tak jsi bohužel ovšem úplně vedle. \:D/
Odpovědět