Tip - dovolená na Menorce

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Zdeny »

http://www.ulozto.cz/9434102/menorca-pdf

Zde jsem vložil pár fotek a komentářů z dovolené, kterou jsem s manželkou strávil na Menorce. Většina lidí spíše létá na Mallorcu, ale najde se jistě řada těch, kteří dají přednost klidu a tichu. Pro ně je Menorca zajímavou volbou, viz link.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od monte »

Nedávno byl o ostrovech dokument v televizi, přemýšlím o dovolené a hlavně potkal jsi hippies.

Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Zdeny »

Monte: nevím, jestli je ten dotaz o hippies na mě, ale řeknu ti, my tam nepotkali na pobřeží ani nohu, natož hippies:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Steve »

Hezké Zdeny. Menorca určitě stojí za to, taky po ní pokukuji. Já jako nenapravitelný romantik si přímořské lokality pro dovolenou taky celkem pečlivě vybírám, v podobném duchu. Mraky lidí, řev, diskotéky, přeplněné bary, místa kde je hotel na hotelu a na pláži hlava na hlavě.. to není opravdu nic pro mě a takovým lokalitám se vyhýbám... Za sebe můžu doporučit např. Sardinii, Korsiku nebo Portugalsko. Tam jsou nádherná a kouzelná místa, kde člověk opravdu najde klid v duši a taky trošku sám sebe..A taková ranní procházka po břehu moře, po liduprázdné pláži při východu slunce, to je něco, co mi dává moc a moc.Často na takové okamžiky vzpomínám, zvlášť v zimě, když je tu hnusně a padá na mě deprese.To si pak člověk rád listuje albem fotek,vzpomíná, a je rád, že prožil to, co prožil. To už nám totiž nikdo nevezme a je to k nezaplacení :razz:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Zdeny »

Steve píše:Hezké Zdeny. Menorca určitě stojí za to, taky po ní pokukuji. Já jako nenapravitelný romantik si přímořské lokality pro dovolenou taky celkem pečlivě vybírám, v podobném duchu. Mraky lidí, řev, diskotéky, přeplněné bary, místa kde je hotel na hotelu a na pláži hlava na hlavě.. to není opravdu nic pro mě a takovým lokalitám se vyhýbám... Za sebe můžu doporučit např. Sardinii, Korsiku nebo Portugalsko. Tam jsou nádherná a kouzelná místa, kde člověk opravdu najde klid v duši a taky trošku sám sebe..A taková ranní procházka po břehu moře, po liduprázdné pláži při východu slunce, to je něco, co mi dává moc a moc.Často na takové okamžiky vzpomínám, zvlášť v zimě, když je tu hnusně a padá na mě deprese.To si pak člověk rád listuje albem fotek,vzpomíná, a je rád, že prožil to, co prožil. To už nám totiž nikdo nevezme a je to k nezaplacení :razz:

Ano, přesně ta kriteria byla klíčová při našem výběru. Jinak volili jsme mezi Korsikou a Menorcou, Korsika je v plánu na příští rok. Pár dnů v takovémhle prostředí mi dokáže dodat hromadu energie a mám se aspoň na co těšir. Ty peníze za to rozhodně stojí.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Steve »

Korsiku určitě doporučuji. Krásná příroda, hory, poloprázdné a namnoze liduprázdné pláže, moře křišťálově čisté, z hlediska nejpřísnějších (!) nároků ovšem v barevnosti o chloupek za Sardinií, kde je moře (co se týká Evropy) nedostižné, hrající všemi těžko představitelnými odstíny zelené, přecházející až do temné, až indigové modři.Tam se mi poprvé zatajil dech, když jsem tu barevnou a třpytící se nádheru viděl. Sardinie má obrovskou výhodu, že tam nikde nenajdeme betonové hotely hyzdící pláže a už vůbec ne nějaká monstra.Guvernér tam prý zakázal stavbu více jak dvouposchoďových domů a má to něco do sebe..Korsika jako ostrov taky není zalidněná, a oproti Sardinii je čistější, usuzuju-li z toho, co jsem měl možnost vidět. Lahůdkou a chloubou Korsiky je zřejmě Bonifacio vystavěné na vápencových útesech, tam jsem byl 2x. Duch městečka a jeho kolorit je spíš takový italskofrancouzký, ze Sardinie je to co by kamenem dohodil. Mimochodem tam mají asi nejlepší zmrzlinu, co jsem kdy ochutnal, a to si na zmrzliny moc nepotrpím. Půvabné místo...Jinak je Korsika celkem chudá a samozřejmě poměrně drahá, ale kde to pro nás není drahé, že. Francouzi jsou celkem příjemní, řekl bych náturou nám i trochu podobní a nejsou tak uřvaní jako třeba Španělé. A hlavně je tam fakt klid a pohoda :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od pajuna »

Steve píše: Francouzi jsou celkem příjemní, řekl bych náturou nám i trochu podobní a nejsou tak uřvaní jako třeba Španělé. A hlavně je tam fakt klid a pohoda :thumbup:
Prispevky o cestovani mam rad, nicmene pote co jsem si precetl tento prispevek se me protocily panenky :crazy: ...nechci tady nijak polemizovat, ale musim napsat alespon me naprosto jine zkusenosti.
Korsicane se prilis nedaji nazyvat "Francouzi", ale to je vedlejsi.
Nevim steve odkud mas zkusenosti s timto narodem - myslim Francouze ne Korsicany (treba mas jenom proste jine), ale jsou to nejvetsi nacionalisti v Evrope, nafoukani podvrataci, tak je nazyvam ja. Pracuji s nimi 16 let a jejich natury trosku znam. Jeste bych upozornil, ze Francii jako zemi pro cestovani, pamatky, vino, jidlo, mesta a spoustu mist mam velmi rad a byl jsem tam mnohokrat. Ale Francouzi a nam podobni? Neumim si predstavit v cem. Kdybys napsal toto o Spanelech, nerekl bych ani slovo, jejich otevrenost a pratelsky postoj je nam opravdu podobny a blizky ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Steve »

To pajuna: Zdar, já usuzuji pouze z dovolených, jak jsem je vnímal, a zkušenosti a zážitky mám kupodivu zcela odlišné. Francie, Korsika - lidé ochotní (i když Korsičané uzavření), civilizovaní, vesměs příjemní.Žádná povýšenost, nadřazenost, neochota, fakt nic takového.Neměl jsem s nimi jediný problém, jezdil jsem i párkrát stopem, a ještě jsme si i hezky popovídali.Zvlášť s tou dívkou z Marseille, ta byla moc milá. :smile: Bohužel tam měla manžela, tak jsem to nedotáhl do konce. .To je moje zkušenost. A když zmiňuješ ty Španěle, minulý rok jsem byl dole u Málagy (Benalmádena) a jejich chování bylo otřesné. Uřvaní a hluční jak cikáni, děcka nevycválaný,na pláži ti řvou do uší ze všech stran, šlapou po tobě, div ti neskáčou po hlavě a ze strany jejich rodičů neslyšíš jediné napomenutí. V supermarketu stojíš u pokladny kde obsluhují dva mladí hoši a prostojíš tam 10 - 15 minut, protože hoši si vklidu povídají, a že tam ztrácíš zbytečně svůj čas je vůbec,ale vůbec nezajímá. Já jsem klidné povahy, ale třeba můj švagr je vznětlivější, takže jsem ho musel dost krotit,aby některýmu nenatankoval...Nevím, jak by tihle hoši se svou pracovní morálkou a přístupem k práci obstáli třeba u nás v supermarketu, hádám, že by vydrželi tak den, dva, pak by utekli..No a jak se chovají třeba Němci v Řecku, nebo jak jsem zažil Anglány v Portugalsku, tak to tu nebudu ani psát. Neuvěřitelný hovada...
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od pajuna »

Doufam, ze majiteli fora ci vedeni nevadi nase diskuze i mimo Menorcu ;)
To steve - Predpokladal jsem, ze jde o tve zkusenosti z dovolenych, ja jsem na dovolenych ve Francii take nemel problem, znam je hodne z pracovnich aktivit. Skoda, ze si nedotahl tu peknou fr. zalezitost do konce.
Kdyz se jede na dovolenou na jih, musi se automaticky pocitat s jistym laxnim pristupem, tak to proste je! Ja jsem tam taky dost neprijemny protoze nesnasim cekani.
I kdyz v teto veci mame nektere rozdilne zkusenosti, jednu jsem nasel spolecnou. Ja jsem byl loni v lete take kousek od Malagy, Torremolinos a do Benalmadena jsem chodil na prochazku do krasneho pristavu :smile:, treba jsme se mijeli na promenade. Tyden jsem jezdil po Andalusii a tyden uzival klidku.
Jedna vzpominka...
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Steve »

To pajuna: Jo jo, ten pohled znám velmi dobře.Třeba jsme se zrovna míjeli, kdo ví. Ale lidí tam na můj vkus bylo jak prasat a k tomu moře špinavý. Pro mě vražedná kombinace. Jak jsem napsal výše, tyhlety hlučné, přelidněné lokality vůbec nevyhledávám, ale byl jsem tam loni i se ségrou, páč moje mladá chtěla jet někam i s bratránkem, aby se s taťkou moc nenudila..Má to ta naše mládež s náma těžké,že? Jinak když Śpanělsko u moře, tak určitě a jen Tossa de Mar na Costa Brava. Doporučuji vřele :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od Steve »

To pajuna: poslal jsem ještě SZ. její obsah považuj prosím za přísně důvěrný.. :!:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
DonChuan
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2011 12:32

Re: Tip - dovolená na Menorce

Příspěvek od DonChuan »

Tak Menorca by mě taky celkem lákala, my jsme předloni byli na Mallorce, a jako líiblo se nám tam, ale právě tam bylo taky strašlivě lidí, prostě hlava na hlavě, úplně všude, o Palmě ani nemluvě. No a právě už v hodně článcích jsem četl, že Menorca je mnohem klidnější než ostatní ostrovy Baleár, a teď jste mě tu ještě tak pěkně navnadili, hmmm :ymdaydream:
Odpovědět