problém s CD přehrávačí - Audia a Primare

Odkazy na servis, dotazy a rady nebo zkušenosti s opravami High End přístrojů apod..
Odpovědět
tsemenuk
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2015 14:11

problém s CD přehrávačí - Audia a Primare

Příspěvek od tsemenuk »

Zdravím,

Rád bych se svěřil s několika problémy, které mne trápí u mých domácích hifi zařízení.

Jako majitel CD a zesíku Audia Flight Three si musím bohužel postěžovat na problém s CD mechanikou, kdy mi po stisku OPEN tray vyjeden jen cca o 5mm a zarazí se (motorek bručí dál). Takže tray v takovým případě chytnu z boku a pomůžu mu ven, při opětovným stisku tlačítka otevření se rozjede motorek, ale tray stojí, takže mu zase musím trochu pomoci a ne vždy zajede sám od sebe úplně dovnitř a začne načítat CD. Někdy sám sice zajede, ale motorek se točí dál a CD se nezačne načítat a po chvíli se rozhodne ho zase vysunout. Prostě asi klasický symptomy špatnýho výsuvnýho mechanismu. CD jsem měl asi před rokem na servisu v Tykonu, kde mi to ještě v rámci končící záruky technik vyčistil a řekl, že uvnitř na tom nic špatného neshledal. Problém s otevíráním mechaniky se bohužel začal brzo projevovat znovu a dneska už jen čekám, kdy se to dosere úplně a já budu muset platit shánět, kdo to vůbec bude schopen opravit, když už Audia CD playery nevyrábí.

Asi mám na tyto věci smůlu, prakticky to samé se mi stalo po pár letech od zakoupení fungl nového CA 640C V2.

Rád bych slyšel vaše názory na tuto problematiku neb asi nebudu jediný, kdo toto řeší. Určitým zdrojem problému může být to, že ten CDP Audia až tak často nepoužívám, někdy ho třeba nezapnu klidně měsíc, ale je to skutečně důvod k tomu, aby se ty mechaniky takhle dosraly...?

Druhý problém se týká opět CD a to Primare CD22, který mám asi rok (ještě v záruce), používám ho oproti té Audii docela často a všimnul jsem si, že mi jednak špatně reaguje na DO jako, že se musí občas DO opakovaně zmáčknout, než si to přehrávač převezme (s tím bych se ještě dokázal smířit), ale dost mi vadí, že některé CD (pochopitelně lisovaný originály) se při vložení do mechaniky a roztočení chovají dost hlučně - prostě to vevnitř klepe a rachtá, obvykle na začátku CD, pak to většinou ustane, ale už jsem identifikoval jeden disk, který klepe po celou dobu přehrávání. Máte někdo podobnou zkušenost. Může to být nějaká chyba ve vyvážení nebo konstrukci hřídele u motorku? Přemýšlím o reklamaci...

Nejsou to přeci jen spotřební vehikly za pár tisíc, tak bych očekával mnohem vyšší spolehlivost, ale zatím mne provází spousta zklamání s problémů, které se nevyhýbají "highend" výrobkům. Už vůbec nemluvím ani svým CA 840A, na kterým se mi svýho času podělalo, co jen mohlo...

Předem díky všem za reakce.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: problém s CD přehrávačí - Audia a Primare

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja myslim, ze nepouzivanim prehravace to asi nebude. Ja cd player pustim dvakrat do roka a vubec byl ten stroj takhle "casto" pouzivany od koupe a je porad v rychtyku. Co se nezadoucich zvuku CDcek tyce, tak to je dano jejich excentricitou a ruznymi odchylkami. Nektere stroje jsou na to citlivejsi, nektere zase vubec - vyplyva to z konstrukce mechaniky samotne. Pokud se chces uplne vyhnout problemum s trayem a porad poustet placky, resenim by mohl byt prehravac s hornim ulozenim disku - odsunes rucne kryt (a nebo ani to ne - viz Ancient Audio), a pak jej zase rucne zasunes. A nebo to vsechno ripnout do souboru, poridit na to transport a vykaslat se na digitalni nosice uplne :thumbup:
Dieter Burmester
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: problém s CD přehrávačí - Audia a Primare

Příspěvek od paul »

-jak píše tsemenuk...jde asi o to,že jsou to přístroje rel. za dost peněz a taková triviální věc jako vyjíždění šuplíku apod. nezvládnou :crazy: Ale to už je dnes pomalu u všeho....to se již mnohokrát rozebíralo.
Odpovědět