MBL 101E MkII

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

MBL 101E MkII

Příspěvek od Mark Levinson »

Firma MBL nedávno představila novinku, reproduktorové soustavy 101E MkII. Jejich soustavy mají specifický vzhled, patentované konstrukce a vynikající zvuk. Kdo měl na výstavách možnost slyšet, tak ví o čem mluvím. Vždy jejic expozice patřily k nejlepším zvukům výstavy, alespoň pro mne. Jak se líbil zvuk vám?
MBL 101E MkII dostaly hodnocení v německém Stereu 99% za zvuk, minimální impedance je 3,3 ohm. A cena? Cena je prostě MBL, tedy 48.000,- €.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: MBL 101E MkII

Příspěvek od Zdeny »

Tak tohodle bych se doma v noci vždy bál. Je to jako bomba z filmu Baron prášil:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: MBL 101E MkII

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem slysel tuto znacku pouze na letosni vystave v Praze a musim rict, ze me to na prvni poslech nijak nenadchlo, a vuci cene :roll: , ale slo o jine typy a take ne idealni prostor, takze se to prilis hodnotit neda. Nelibi se mi ani ten prilis specificky a technicky vzhled. Nicmene, par fotek jsem tam udelal, tak prispeji i sem pro rozsireni povedomi o teto znacce.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: MBL 101E MkII

Příspěvek od monte »

Něco takového vidím poprvé v životě, vzhled jako oltář pro šejka. Mám dotaz, jak se šíří zvuk. Vše vypadá jako dokola, okolo.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: MBL 101E MkII

Příspěvek od Mirek »

To Monte : jak to šíří zvuk neřeším, ale vždy pokud jsem sestavy MBL (kromě Prahy) slyšel šířily ho skvěle :smile:
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: MBL 101E MkII

Příspěvek od pasul »

Ve Warszawe to byl jeden z nejlepších zvuků výstavy. Oni to mají dobře sladěné. Samozřejmě nehodnotím ten jejich TOP systém v Mnichově. To byl řádný mazec. Tam byla ta místnost (25x25m to bylo určitě) opravdu malá na takový systém. Škoda, že tam nechtěli pouštět nahrávky od lidí. Protože to cinky linky mě už za celý den lezlo krkem.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MBL 101E MkII

Příspěvek od zappa »

monte píše:Něco takového vidím poprvé v životě, vzhled jako oltář pro šejka. Mám dotaz, jak se šíří zvuk. Vše vypadá jako dokola, okolo.
Všesměrový zvuk je geniální a velmi reálný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět