Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
lukas.vrchovsky@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2016 18:54

Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od lukas.vrchovsky@seznam.cz »

Dobry den,
Timto bych se na vsechny kdo si toto precte chtel obratit s prosbou o nazor a radu.
Resim velke dilema s porizenim sluchatek.
Hlavni pozadavek je nahrada 5.1 kanalove sestavy kterou pouzivam hlavne na poslech hudebnich koncertu a demo pisnicek zaznamenane v DTS-MA a DTS.
Jde mi o to, ze uz jsem zvyknuty na urcitou "kvalitu/zabarveni" zvuku a nejsem schopny posoudit ktere sluchatka ji nejlepe napodobi.
V klubovne mam postavenou prumernou sestavu kterou si rad postim hodne hlasite.
Sestava se sklada ze sloupovych repro Dexon Maestro 130, zadni repro dexon maestro 70, center dexon moderato 100, subwoofer jamo e8 sub. Zesilovac je onkyo 575x a signal do nej dekoduje externi zvukova karta creative soudblaster x-fi 5.1 pro.
Nejvic posloucham DTS demonstration disk. Vyslo jich asi 20 a jsou na nic nahrávky v různých kvalitách (prevazne v DTS-MA). Hodne se mi zvukove libi treba koncert ACDC Stiff upper lif (nahrávka je v DTS) nebo koncert Nightwish - From Wishes To Eternity (DVD) (taktez DTS).
Hlavni vec o se mi libi na zvuku sestavy je pomerne dobra vyvyzenost celeho spektra. Mam rad basy ale ne takove ty „zadunene“ ale spise takove nenasilne co se vnímaji celym telem a zaroven mi vyhovujou plne vysky elektrických kytar, takove ty ostre az se zarezavaji do ucha.
Jake sluchátka by dokazali napodobit moji sestavu ? Nejlepe bez sluchátkového zesilovace, pohanene vyse zminenou zvukovou kartou do 4000 kc
Co jsem si tak precetl uvazuji o AKG K67 Tiesto nebo treba sony hi-res mdr 100.
PS: sluchatka by mohla slouzit na poslouchani horsich zvukovych zdroju (mp3) nebo hrani her. Mam strach, ze pri porizeni nejakych high-end sluchatek nebudu spokojen, protoze ma paratura takke neni rozhodne high-end a ja uz jeji "nepresnosti" beru treba jako plus. U vyse zminenych nahravek jsem ale opravdu spokojen splnym basovym spektrem a cistotou vysek.
Muzete se prosim podelit o Vas nazor ?
Predem dekuji.

PS: Omlouvam se vsem kdo toto cte podruhe, stejnou diskuzi jsem zalozil i na Avforum ...
Jeji prubeh je zde
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11323094
petr-f
Příspěvky: 11
Registrován: 29 črc 2016 14:06

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od petr-f »

Ahoj,

nevšiml jsem si, jestli jsi zařadil do užšího výběru i Sennheiser??
Kdysi jsem měl otevřená Hi-Fi sluchátka HD595 (model z roku 1999 tuším), sloužily asi 8 let v hodně těžkých podmínkách (v klubech) k mé velké spokojenosti.
Nyní jsem si po mnoha letech bez sluchátek konečně pořídil legendární uzavřené HD25-CII, na které jsem tenkrát neměl dostatek financí.
Podle popisu to bude blízké tomu co hledáš, doporučuji poslechnout, klidně i u mne (východní Čechy)
Jsou to profi sluchátka pro DJs a monitoring, stojí cca 5900,- dříve to bylo okolo 7000,- a to v době kdy byla průměrná mzda asi 13000,-:)))
Nevýhodou je, že mušle můžou po cca půl hodině začít trochu terorizovat uši svým "stiskem", ale pokud si chceš něco opravdu naprat do hlavy, nebo brzo ohluchnout, tohle je HODNĚ dobrá volba.

(nejsem odborník, toť můj osobní názor)
PF
JBL Ti5000, SONY SS-B2, NAD C272 x2, SONY F808ES, FA30ES, XA3ES, DA5ES, TC-K611S, VESTAX PDX 2000, SENNHEISER HD25 C-II
lukas.vrchovsky@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2016 18:54

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od lukas.vrchovsky@seznam.cz »

Ahoj,
dekuji za nazor ...
Premyslim ted nejvic o Sony Hi-Res H.ear MDR-100 ale urci dam do uvahy i tvuj navrh ...
akburt
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2013 15:31

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od akburt »

Mám nástupce HD25 Senny Amperior,s hlinikovými poháry a také spokojenost.
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

lukas.vrchovsky@seznam.cz píše:...
Premyslim ted nejvic o Sony Hi-Res H.ear MDR-100 ...
... to si za tie cca dva týždne, čo sa to už rieši na AVmanii, moc "ideologicky" nepokročil :crazy: ... nie je mi jasný ani tvoj cenový limit ... inak Amperiory sú prima, ale nie sú fullsize ... čo napr. také Meze 99 Classic - tie by som ti mohol tiež odporúčať
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od pajuna »

Lukasi

Mam pro tebe par dotazu, bodu a doporuceni...
- neni bezne si davat celou email adresu jako nick, ale jestli si to tak chtel, tak neni problem. Jen nevim zda ji tu nekdo bude opisovat, kdyz ti bude chtit osobne odpovidat ci reagovat
- precti si pravidla HEF nez neco napises (nechci byt ras a davat ti napomenuti hned pri prvnich prispevcich
- nahrada repro sestavy za sluchatka pro poslech koncertu je samozrejme pitomost
- pro jednotliva doporuceni jaka sluchatka apod - bys mel napsat alespon cenu, predstavu (otevrena, uzavrena...)
- doporucuju Sennheiser jiz zminene rady
- high end sluchatka patri k highendu
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

pajuna píše:- nahrada repro sestavy za sluchatka pro poslech koncertu je samozrejme pitomost
Prečo pitomost ?
... akceptovateľná miera kompromisu pri reprodukcii zvuku/hudby predsa záleží čisto individuálne na každom jednom poslucháčovi. Nekompromisnému puristovi sa môže zdať ako úplná pitomost už len samotná snaha o náhradu atmosféry skutočného živého koncertu posluchom na sebekvalitnejšie reprobedne. Naopak niektorým menej náročným jedincom dokáže sprostredkovať úžasný hudobný zážitok aj posluch z obyčajného MP3 prehrávača
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od pajuna »

Ano, jde jen o to jak si to vysvetlis. Poslech v otevrenem prostoru z repro a ze sluchatek je proste jiny a nemusime se bavit vubec o kvalite retezce, takze kompromis je jedna vec a zpusob poslechu a jeho zprostredkovani je vec druha. Cimz vubec nesnizuju poslech pres sluchatka, jen jsem premyslel o te tzv."nahrade"
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od Dieter Burmester »

bacil2 píše:Prečo pitomost ?
Protoze to jsou dve ruzne discipliny. Je to jako chtit nahradit jizdu automobilem jizdou na motocyklu. Jedinym spolecnym jmenovatelem je, ze se presunes z bodu A do bodu B. Jinak to v samotnem zpusobu prepravy moc spolecnych znaku nema.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

... takže posluch na kvalitnej sluchátkovej zostave je v tomto prípade už z princípu vždy väčšia "pitomost" ako sa nechať ohučovať nejakou apokalyptickou low-end 5.1 zostavou?
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

Dieter Burmester píše:
bacil2 píše:Prečo pitomost ?
Protoze to jsou dve ruzne discipliny. Je to jako chtit nahradit jizdu automobilem jizdou na motocyklu. Jedinym spolecnym jmenovatelem je, ze se presunes z bodu A do bodu B. Jinak to v samotnem zpusobu prepravy moc spolecnych znaku nema.
... ak body A a B nie sú veľmi vzdialené a je pekné počasie, potom môže byť motocykel zdrojom podstatne väčšej radosti z jazdy ako automobil ... navyše ak je cena motocyklu porovnateľná alebo dokonca vyššia ako cena automobilu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od Dieter Burmester »

To sice ano, ale tazateli slo o co nejvetsi podobnost, ktera neni dle meho nazoru mozna.
Dieter Burmester
lukas.vrchovsky@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2016 18:54

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od lukas.vrchovsky@seznam.cz »

pro pana administratora ...
jeho nazor "- nahrada repro sestavy za sluchatka pro poslech koncertu je samozrejme pitomost "
Co to jako ma byt ? Vse bylo popsano .... Posloucham nahravky koncertu (a nahravek pisni) v dts-ma na reprosoustave a potrebuji co nejpodobnejsi nahrazku ve sluchatkach ...
Myslel jsem, ze je vic lidi kteri neco podobneho resi ... Dotaz jsem dal na 2vou forach a dostal jem rozumnou odpoved asi od 4 lidi ...
Jern by me zajimalo jake ma zkusennosti s audiotechnikou pan administrator ... a jeho nazor na to "je to samozhrejme pitomost" ...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od pajuna »

Vysvetleno 1.11. mnou a první vetou DB!

Jestli se tady ptas na nahradu systemu 5.1. sluchátky, tak mi prijde, ze o technice moc nevis anebo si delas z lidi tady srandu. Muzes si poridit sluchátka, ale rozhodne to nebude nahrada repro na poslech koncertu. Kdybyses zamyslel alespon nad nekolika prispevky tady napsanych na tvuj podnet, mozna by ses nekam posunul. Dostal si tady návrhy i na konkretni sluchátka. V pripade, ze jsi dostal uz 4 rozumne odpovedi, tak si je vezmi k srdci a mas vyhrano.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lukas.vrchovsky@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2016 18:54

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od lukas.vrchovsky@seznam.cz »

zajimal by me nazor cloveka, ktery uz nejakou nahravku v dts-ma poslouchlal ... i na 5.1 ... 7.1 sestave jde hlavni zvuk z predich reproduktoru ... ale vsechny tyhle nahravky jsou uplne jinde, nez nejake cd verze ... takze jsem chtel najit sluchatka (ze budou stereo je jisty) ktere to zahrajou podobne
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

lukas.vrchovsky@seznam.cz píše:... i na 5.1 ... 7.1 sestave jde hlavni zvuk z predich reproduktoru ... ale vsechny tyhle nahravky jsou uplne jinde, nez nejake cd verze ... takze jsem chtel najit sluchatka (ze budou stereo je jisty) ktere to zahrajou podobne
... myslím, že som tvoje skutočné "potreby" trochu podcenil ... je evidentné, že ty sa už nachádzaš niekde úplne "inde" ako obyčajní "milovníci sluchátkového posluchu" ... kľudne môžeš zabudnúť na všetky predchádzajúce doporučenia a kúp si toto:
http://avmania.e15.cz/steelseries-siber ... adset-test

=))
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od timcs »

Tu si môžeš vyberať http://www.soundencore.com/the-best-sur ... ones-2016/
Zvuk (5.1, 7.1) bude môžno podobný ako cez repro ale kvalita bude podľa mňa niekde úplne inde.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
lukas.vrchovsky@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2016 18:54

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od lukas.vrchovsky@seznam.cz »

bacil2 píše:
lukas.vrchovsky@seznam.cz píše:... i na 5.1 ... 7.1 sestave jde hlavni zvuk z predich reproduktoru ... ale vsechny tyhle nahravky jsou uplne jinde, nez nejake cd verze ... takze jsem chtel najit sluchatka (ze budou stereo je jisty) ktere to zahrajou podobne
... myslím, že som tvoje skutočné "potreby" trochu podcenil ... je evidentné, že ty sa už nachádzaš niekde úplne "inde" ako obyčajní "milovníci sluchátkového posluchu" ... kľudne môžeš zabudnúť na všetky predchádzajúce doporučenia a kúp si toto:
http://avmania.e15.cz/steelseries-siber ... adset-test

=))
"milovnici sluchatkoveho poslechu" by meli taky mit zkusennosti se zvukem z kvalitnich sestav ... Sluchatkovy zvuk bude vzdy horsi nez poslech na "volno" ... Vstoupil jsem do fora s nadeji, ze narazim na lidi kteri se poslechu hudby venuji nejak vic rozsahle ... Prijde mi, ze tady mam reakce od lidi, kteri maji dobry prehled ve sluchatkach ale s poslechem na repro moc praxe nemaji .... Nebudem do toho teda montovat vicenakalovy zvuk ... celou nahravku DTS-MA pustime jen jako stereo (vse smichame a budeme mit pnohodnotny stereo zvuk) ... A jake tedy sluchatka ? :-) .... 90% procent nizkych frekvenci/basu mi zahrajou reproduktory ale tech 10% dokonci subwoofer ... Pomohlo by kdybych dal odkaz na jednu dve skladby v kvalite jake posloucham .... A vy by ste mi rekli, na to se hodi tyto sluchatka ?
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

lukas.vrchovsky@seznam.cz píše: "milovnici sluchatkoveho poslechu" by meli taky mit zkusennosti se zvukem z kvalitnich sestav ...
... môžeš byť úplne v kľude ... skúsenosti majú ... naopak na základe tvojich otázok a navyše s tou tvojou dexoňáckou drevárňou je skôr otázka, že aké skúsenosti máš ty
lukas.vrchovsky@seznam.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2016 18:54

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od lukas.vrchovsky@seznam.cz »

Zkusennosti asi nejsou tak pestre jako mate tady ... Kdyz prumernou sestavu nazivame "drevakama" ale casto jsem dohraval akci po zivem vystoupeni rockovych kapel ... Walda Gang, debill heads, 7seven, procock, tesnevedle a pod ... Bohuzel vse v uzavrenych prostorech a tak jsem vlastne nikdy nebyl zvukove spokojeny ... Moje nejlepsi zvukove zaziitky jsou zatim z testovani sestavy KV audio na parkovisti pred Libereckou homecredit arenou na ktere vystoupil v te dobe zacinajici Divoky Bill (neskutecna cistota vsech nastroju a velmi presny a silny spodek) ... no a pak posledni benacka noc na vedllejsi stage kapela Dymytry ... Ale ten zvuk co byl v Liberci bych bral jako meritko kvalitniho koncertu ... Byla to proste nadhera ... Divoky Bill ma az prehnane nastroju a je problem ho nacpat na bezny mix ... Vetsinou se zvuk smicha dohromady a hudebni nastroje jsou tezko roreznatelne ... Ale tam to byla pastva pro usi ... jako kdybych sedel pred "drevakama" ... A takove sluchatka prave hledam ....
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Jak nahradit sluchatkama repro sestavu na poslech koncertu

Příspěvek od bacil2 »

lukas.vrchovsky@seznam.cz píše:... Moje nejlepsi zvukove zaziitky jsou zatim z testovani sestavy KV audio na parkovisti pred Libereckou homecredit arenou ...
... s tým ti ja neporadím ... sluchátka, ktoré by dokázali cez uši podobným spôsobom "naklepať mozok" ja nepoznám ... snáď možno niečo od Grado, ale určite žiadne sluchátka na svete nedokážu rozvibrovať človeku črevá na basoch ... a to ty zjavne potrebuješ
Odpovědět