Praskot gramodesek

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Roman2

Praskot gramodesek

Příspěvek od Roman2 »

Chtěl bych se zeptat zdejších odborníků na analog a vše kolem něj, čím je způsobeno praskání, které je slyšitelné sice jen v tichých pasážích, nebo v pauzách mezi skladbama, nicméně vnímám to jako rušivý element. Dělá mi to na všech deskách bez rozdílu. Je jedno, jeli to audiofilní 180g LP a úplně nové, nebo stará Supraphonka či MFSL
Dá se stím něco dělat? Pomohlo by desky vyprát, nebo je něco špatně v nastavení ramene a přenosky?
Děkuju za odpovědi. \m/
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od MB »

Skus vyprat a uvidíš, mne to skoro vždy pomože, a tie čo praskaju aj po vyprani idú z domu kamarátom na horšie gramofóny.
Pravdepodobne ich predchádzajúci majitel nebol zrovna šetrný pri zaobchádzaní s nimi...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Mark Levinson »

Roman píše, že mu to dělá i u úplně nových i audiofilních desek.
Romane, to je divné. U nových desek by to dělat nemělo, snad poradí nějaký vinylový guru (Peer, MB, Lubin, Fox, eLko, Bohus, anawak nebo Monte atd.).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od MB »

Prosim, ja nie som ziaden vynilový guru...tam zaradit este Rowinga, Renowna, a Pytella
Nové LP vyprat takisto, v podstate su na tom niekedy este horsie, po tom ako ich namačajú do roztokov, odporučam vyprat.
Bohužial niektoré prenosky sú náchylnejšie na tento praskot, skoda Roman2, ze si nepočkal na tu Benz-Micro, moj Glider si s praskotom užasne poradil.
Pochybujem o tom, že by to bolo nadstavením ramienka alebo samotnej prenosky, pokial prenoska neskresluje pred koncom strany, všetko bude spravne.
Pozicat si inu prenosku a skusit to...ja viem, to sa fakt blbo uskutocnuje
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od fox »

To by mohla dělat statická elektřina. Nejlépe vyprat, používat antistatické obaly a "pistolku" na odstraněni statické elektřiny.
Berkovi taky prskala přenoska. Nevěděl si s tím rady. Nakonec zjistil, že má špatný kontakt na kabelech. Holt gramofon je složité zařízení. Někdy dlouho trvá, než se vychytají všechny mouchy. Navíc to není CD.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Roman2

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Roman2 »

Chlapi, děkuju všem za názory. Jinak desky jsou nové a i ty, které kupuju použité od dobrého zdroje jsou v absolutně bezvadném stavu. Zkusím se podívat na kontakty u přenosky a taky koupím Zerostat. Mám taky podezření na statickou elektřinu, jenže zdá se mi, že se to prskání objevuje na stejných místech a přitom na desce není ani škrábaneček. No bude to zajímavé přijít tomu na kloub. Zrovna mi pošťák přinesl Rush-Pernament Waves od MFSL, tak ji zkusím přehrát a uvidíme. A co se týká přenosky Dynavector DV 10X5, tak v recenzi Audio 2003 je psáno, že výhodou této přenosky je, že není náročná na VTA a vyniká jakousi absencí šumu a povrchového praskotu při přehrávání LP.
monte

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od monte »

Nové desky, lupance na stejném místě. Existuje na Aukru prodejce, který prodává údajně nové nerozbalené desky. Jenže koupil jsem jich pět a všechny byly hrozné, dokonce jsem i vracel. Připadá mi jako by prodával výrobní vady z Loděnic. Dokonce mi napsal další kupující, měl úplně stejné problémy.
Zerostat, lepší investice do pračky. Tekutiny obsahují látky, které dlouhodobě ruší elektromagnetické problémy. Není nad ramínko z uhlíkových vláken :thumbup: :thumbup: :thumbup: Mám demagnetizer na magnetofonové hlavy a někdy jemně objedu i přenosku.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Mark Levinson »

MB píše:Prosim, ja nie som ziaden vynilový guru...tam zaradit este Rowinga, Renowna, a Pytella
MB, nač ta skromnost? Člověk s Kuzmou není žádný neználek.... ;)
Na Pytlla jsem zapomněl, omlouvám se. Rowing a Renown to tady nečtou.


Zrovna mi pošťák přinesl Rush-Pernament Waves od MFSL
Romane, gratuluji ke koupi. Z tohohle musíš mít velkou radost, že? Tohle je jedna z nejlepších desek Rush, mám ji moc rád. Snad to praskání vyřešíš, možná Zerrostat pomůže.
Jinak vyrábí výbornou pomůcku Furutech deMag ;):
Obrázek

Mám demagnetizer na magnetofonové hlavy a někdy jemně objedu i přenosku.
Monte, na demagnetizaci přenosky existuje nějaký přípravek. Vím, že delší dobu ho používá Peer, snad nám tady napíše jak se to jmenuje atd..
Mark Levinson
Roman2

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Roman2 »

Tak jsem si pustil Rush-Pernament Waves od MFSL a musím říct, že zvuková kvalita je naprosto špičková a šum velmi malý a prskání jen v pauzách a velmi slabé. Kdyby byly takto nahrané všechny desky, tak to by byla paráda. Jen ta cena je šílená. Už začínám pomalu šetřit na pračku, snad se mi ta investice vyplatí. Pak ještě Zerostat, demagnetizér přenosek...atd. Analog je opravdu běh na dlouhou trať, ale odměnou je zvuk, který z CD člověk nevydoluje. :thumbup:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Peer »

Pro toho, kdo to myslí s LP vážně, je kvalitní pračka nutnost...
A samozřejmě originální tekutina, ne nějaké pokusy se saponáty a aviváží. :sad:
I novou desku, před prvním přehrátím, vyperu a dám do nového obalu.
Zerostat mám doma a skoro vůbec ho nepoužívám, jelikož mě desky nepraskají a nešumí.
Pokud je na desce lupanec, čili mechanické poškození drážky, tak tomu nic nepomůže.
Každou desku také ošetřuji katáčkem s uhlíkovými vlákny, když ji položím na gramofon.
Na hrot mám kapalinu od Clearaudio.
Jo, není nad hygienu. :smile:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Peer »

O demagnetizaci MC přenosek jsem psal tady:
viewtopic.php?f=21&t=56&p=580&hilit=aestetix#p580
Ten demagnetizér Furutech je vynikající ale stojí hrozné prachy... :sad:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od fox »

V létě je vyšší vzdušná vlhkost Zerostat nepoužívám. V zimě při suchém vzduchu z ústředního topení je ho někdy třeba.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od monte »

Hošani, prostě vinyl je vinyl, momentálně jsem ze zvuku staré Shure plně v pr.... a to je hifi koníček. :thumbup: :thumbup: :thumbup: Sem tam prsk nehraje roli, od néj (neboli šumového ticha), je CD.
monte

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od monte »

Po poslechu Neckyho - Planetárium - lidi neprodávejte steré Shure. Máte v rukách zlato, problém je, že každý držák přenosky Shure nezvládne. Má svůj určitý náklon.

A žádný praskot, jako slovo boží.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Praskani nekterych uplne novych desek

Příspěvek od Romix »

Dobry den,

mam problem se silnym praskanim u nekterych novych LP. Vim, ze k prehravani lp proste praskot patri a pokud je mirny a slysitelny v tissich pasazich skladby, nevadi mi. Ale pokud je silny a slysitelny prakticky po celou dobu prehravani u hlasite hudby a jeste k tomu na novem LP, rikam si, zda neni neco spatne. Deska je vzdy po zakoupeni vyprana v pracce na vinyly... Mate s tim zkusenost? Je na miste v tomto pripade reklamace desky?
JAPEX

Re: Praskani nekterych uplne novych desek

Příspěvek od JAPEX »

A praská to na stejných místech desky/skladby, nebo nahodile/pokaždé jinde?

...aby to nebyla jenom statická elektřina...;-)
Potom by stačilo tohle: http://www.graled.cz/p/452/milty-zerost ... love-desky

jP
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Praskani nekterych uplne novych desek

Příspěvek od Dieter Burmester »

Romix píše:Dobry den,

mam problem se silnym praskanim u nekterych novych LP. Vim, ze k prehravani lp proste praskot patri a pokud je mirny a slysitelny v tissich pasazich skladby, nevadi mi. Ale pokud je silny a slysitelny prakticky po celou dobu prehravani u hlasite hudby a jeste k tomu na novem LP, rikam si, zda neni neco spatne. Deska je vzdy po zakoupeni vyprana v pracce na vinyly... Mate s tim zkusenost? Je na miste v tomto pripade reklamace desky?
A proc by nova deska nemohla praskat, kdyz je evidentne lajdacky vylisovana? Jestli to je neunosne, zkus to reklamovat.
Dieter Burmester
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Praskani nekterych uplne novych desek

Příspěvek od Romix »

Me pripadne, ze je to jakoby v pravidelnych intervalech... Mam i 30 let stare desky, ktere nepraskaji skoro vubec a to jsou poskrabane treba. Mam ale i nove, co praskaji jak blazen. Vetsinou jsou to ty 180gr... Staticka elektrina to nebude, desky ihned po zakoupeni vyperu v antistatickem pripravku.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od PGH »

Gramofon mám nastavený přímo Rowingem, desky mě také pere a občas praskají a při hlasitějším poslechu je mírný šum slyšet vždy oproti CD u kterého je ticho.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Romix »

PGH píše:Gramofon mám nastavený přímo Rowingem, desky mě také pere a občas praskají a při hlasitějším poslechu je mírný šum slyšet vždy oproti CD u kterého je ticho.
Jo tak to je jasne...s CD tu nechci ani porovnavat. Jen me zarazi, ze nova deska tak silne lupe a starsi deska hraje krasne s takovym tim prijemnym obcasnym lupnutim...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Dieter Burmester »

Stari desky ve smyslu poctu jejiho prehrani totiz v souvislosti s praskavosti hraje presne opacnou roli - cim je vice prehravana, tim mene lupe, protoze se ty lupance hrotem obrousi. Protichudnym faktorem ale je, ze cim casteji ji poslouchas, tim vice si pamatujes, kde ktery lupanec je. To potom budi dojem, ze deska vetsim poctem prehrani vice lupe, protoze si tech lupancu vice vsimas nez v obdobi prvnich poslechu. Ovsem je to celkem zbytecne resit - deska bud lupe nebo nelupe. A lupe budto spatnym lisovanim, galvanoplastikou, pripadne spojenim obeho.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od aretax »

Každú novú LP je potrebné vždy najprv vyprať. Okrem statickej elektriny (niektoré elektrizujú aj keď sa prvý raz vyberú z obalu) je na nich aj zbytkový prach, ktorý sa na ne dostane v priebehu procesu od lisovania po balenie. Druhou príčinou praskania je aj prenoska. Spravidla drahšie prenosky majú hroty brúsené tak, že "zapadnú" hlbšie do drážky, lepšie snímajú a teda aj lepšie kopírujú drážku. Veľa ráz sa mi stalo, že som kúpil staršiu LP, ktorá na prenoskách s bežným eliptickým hrotom praskala. Keď som ju prehral u seba na Ortofon Xpression, praskanie bolo výrazne slabšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Romix »

Hraju to na Ortofon Red... S prenoskama nevim..to se hrozne blbe odhaduje... Taky jsem si rikal, ze bych treba zkusil jinou, ale nevim vubec kterou...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od aretax »

Pri Tvojich požiadavkách na kvalitu hudby moja rada znie, aby si ostal pri CD prehrávači. Ja som písal o prenoskách rádovo okolo 2000 € a vyššie. Ani takáto prenoska Ti však nezabezpečí absolútne čisté prehrávanie bez praskotu a pukancov. To jednoducho patrí k LP. Už som tu dávnejšie písal, že kúpiť si gramofón nie je perpetuum mobile pre dobrý zvuk. Obecne sa tvrdí, že LP hrá vždy lepšie, ako CD. To však nie je pravda. Na to, aby hral analóg lepšie, musíš investovať niekoľko násobne viac, ako do CD zostavy. Ani to Ti však nezabezpečí, že LP bude lepšie. Ja mám dosť drahú analógovú zostavu a nájdem LP, ktoré mi hrajú horšie, ako CD. Za cenu kvalitného gramofónu (mám na mysli gramofóny ako napr. Project Xtenzion 12 cc a vyššie) kúpiš kvalitný CD prehrávač. Kde sú ďalšie náklady na analóg? Prenoska, predzosilňovač, kabeláž, kvalitné ramienko? Ortofon Red je pomerne slušná prenoska, ale ja som mal na mysli prenosky od Cadenza Black vyššie. Veľmi čisto hrá napr. Transiguration Axia Sii a Sumiko Pearwood Celebration, Van Den Hull Colibri, Frog ...
Alebo ešte jedna rada: vykašli sa na praskot a počúvaj hudbu...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od fox »

Nové desky jsou někdy průser. Stačí se podívat na video českého výrovce. Ženské berou ještě teplé výlisky z lisu a pokládají desku jednu na druhou bez proložení. Desky se o sebe třou a lehce se můžou poškrábat. Vždy mě může vytočit, když otevřu nový obal a tam je statickou elektřinou přilepená LP k vnitřnímu rukávu z tvrdého papíru. Když desku opatrně vyndám, mnohdy má na sově mapy jemných odřenin. Staré japonské vinyly praskají mnohem méně, než nové desky. Za to může většinou lidský šlendrián. :thumbdown:
Nevěš hlavu. Přehrávání nepotřebuješ zas tak nákladný aparát. Když nestojí nosič za mnoho, nezpraví ho ani přenoska za sto tisíc. Z hovna bič neupleteš. A když upleteš, tak s ním nezapráskáš. :smile:
Taky jsem si všiml, že když desku vyperu a potom hned hraji, tak mnohdy prská ještě víc, než před praním. Když si ji pustím po několika dnech, tak se prskání z větší části vytratí. Nevím, čím to je. Možná, že při praní vzniká v LP napětí, které se časem vytratí ? Nedovedu si to vysvětlit. Kdysi jsem četl rozhovor s konstruktérem firmy Marantz Ishiwatou, který říkal, že si oblíbenou hudbu kupuje na vinylu vždy čtyřikrát. Pokud pouští tu samou desku obden, tak je střídá, protože v ní vzniká napětí, které mizí až po třech dnech. Čtvrtou desku má do zásoby, jako náhradní.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Dieter Burmester »

fox píše:Taky jsem si všiml, že když desku vyperu a potom hned hraji, tak mnohdy prská ještě víc, než před praním. Když si ji pustím po několika dnech, tak se prskání z větší části vytratí. Nevím, čím to je.
To proto, ze vypranim odstranis i mastnotu drazky, kterou zpusobuji saze urcene predevsim k obarveni vinylu nacerno. Kdyz to parkrat prehrajes a tim hrotem drazku trochu obrousis, tak se zase k te mastnote dostanes a situace se zlepsi.
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od valderon »

Kdyz mastnota,tak mastnota....
https://www.youtube.com/watch?v=o2s-Sis0T80
Jen teda nevím nevím :crazy: . Co to dělá s hrotem přenosky,se samotnou LP atd.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od slayers »

Chtěl bych požádat o radu ohledně statické elektřiny na desce. Podložku používám korkovou k čištění kartáček Thorens.
Kolikrát se mě při výměně přilepí podložka k desce, je to bída :sick: .
Z toho pak smozřejmě plyne praskání a jiné neduhy.
Děkuji vám.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od aretax »

Ja vidím problém práve v podložke. Skús dať preč tú podložku a vyskúšaj, či Ti statická elektrina nezmizne. Ak nie, tak jedine oprať LP antistatickým roztokom. Antistatická handrička, alebo kefka Ti pomôže odviesť iba povrchový náboj s LP.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od slayers »

Měl jsem tam původně tu filcovou a korkovou jsem kupoval právě kvůli té statice která moc taky nepomohla. Zkusím vyprat tedy.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Dasta »

Mě pomohl proti statické elektřině kartáček na čistění desek "Flux HiFi Vinyl Brush".
Má kovové držátko, což je nutné.
Nechá se koupit u Dioka.
Vyprání je pochopitelně též řešení.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, vyskúšať môžeš túto karbonovú podložku /pri 0,3mm by nastavovať VTA nemusel byť problém/:

http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... RECORD-MAT

Mám ju v pláne kúpiť práve kôli tej statickej elektrine....
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od tujatuja »

136EC299-A5FD-4DD3-95AB-58AAB829ACE8.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od terahera »

Tak pistolka zerostat je úplně k ho....,aspoň u mně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Janik »

slayers píše: 18 bře 2021 21:30 Chtěl bych požádat o radu ohledně statické elektřiny na desce. Podložku používám korkovou k čištění kartáček Thorens.
Kolikrát se mě při výměně přilepí podložka k desce, je to bída :sick: .
Z toho pak smozřejmě plyne praskání a jiné neduhy.
Děkuji vám.
Moze byt zle nastavena prenoska.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od marks »

U mě statická elektřina zmizí po vyprání desky , když je deska nová , tak to dělá . Nepíšeš jestli ti to dělá u nových desek nebo už použitých a jestli novou desku první vypereš .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od slayers »

Aha tak já mám všechny desky nový a jsem ještě bez pračky. Nějaká pračka viz. https://www.techhouse.cz/tonar-Knosti-D ... vIQAvD_BwE
je k ho.vnu a nebo stačí?
S tím nastavením gramce, to mě docela vnitřně trápí :mrgreen: , je nastaven jen z výroby a já na to nemám ani nervy a oči a hlavně o tom vím prd.
Kdyby byl někdo kdo to umí ochoten rád bych ho uvítal a podmínky nastavení samozřejmě akceptuji.
V rovině a přítlak to jo ale nic dál nevím.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od tujatuja »

terahera píše: 19 bře 2021 13:34 Tak pistolka zerostat je úplně k ho....,aspoň u mně :cool:
Pokud je pistolka vadná, tak pochopitelně nefunguje. Funkčnost lze ověřit pomocí nástavce, dodávaného s pistolkou.

Mě pistolka funguje perfektně - ovšem až druhá dodaná, protože první nefungovala. Vadnou jsem vrátil, ale vsadil bych se, že zase putovala k jinému zákazníkovi, jak bývá neblahým zvykem u některých prodejců.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od tujatuja »

marks píše: 19 bře 2021 14:22 U mě statická elektřina zmizí po vyprání desky , když je deska nová , tak to dělá . Nepíšeš jestli ti to dělá u nových desek nebo už použitých a jestli novou desku první vypereš .
Vypraním desky ji zbavíš statického náboje jen na krátko......
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od YamahaMan »

tujatuja píše: 19 bře 2021 18:38
marks píše: 19 bře 2021 14:22 U mě statická elektřina zmizí po vyprání desky , když je deska nová , tak to dělá . Nepíšeš jestli ti to dělá u nových desek nebo už použitých a jestli novou desku první vypereš .
Vypraním desky ji zbavíš statického náboje jen na krátko......
...?
Čo je to na krátko? Vyprať nové, staré - to je jedno. Hlavne ich vložiť potom do NOVÉHO antistatického obalu.
Tu potom funguje napr. pistolka. Čiže vinyl sa dá riešiť.
Otázka znie - ČO s tým, čo je pod LP... Ako sa zbaviť stat. el. na slipmate, resp. podložke...

Môj experiment z pred cca. roka, ktorý som skúšal ešte na predchádzajúcom gramofóne.
Keďže mám staré gramo na kľuku /práve sa repasuje/ a aj šelakové platne, použiľ som ako slipmat vypraný šelak.
Niekomu sadne, niekomu nie. Zvuk bol v pohode ale výhoda nezanedbateľná. Dal sa hocikedy vyprať... :D
Odpovědět