Connex Audio cable

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Tenhle stříbrný reprokabel nevypadá vůbec špatně. Začíná mě to čisté stříbro jaksi lákat...
http://cgi.ebay.com/Solid-Core-Pure-Sil ... 4153c74f24
Otázka je, jestli 2 x 4dráty x 0,6mm není třeba málo.
Na stránkách výrobce je i 2x objemnější kabel Ultimate speaker cable složený ze 16 drátů. Něco mi říká, že to bude hodně kvalitní kabel...Kdo máte, nebo máte něco podobného, tak pište prosím.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od bigjoe »

No, mně to spíš říká, že za ty prachy to nemůže být stříbro, natož čisté (i když jsou tam jen 2 devítky) ;) . Navíc bych doporučoval u stříbra opatrnost a vždy vyzkoušet, ale to asi všechny dráty. Říká se, že měď je "muzikálnější" (jestli mi skeptici odpustí tento termín o drátu) a stříbro se doporučuje tam, kde je žádoucí "rozjasnit" výšky, ale někde a někdy to může být moc a nastoupí uječenej nervózní projev končící bolehlavem ~x( .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od jirie »

Ano , tohole Connexe mám už ve sledování nějakou dobu. Ptal jsem se ho na jumpery s Rhodiovanými koncovkami. Podle feedbacku to nemusí být zrovna nějaký šejdíř alchymista.
monte

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od monte »

stříbro se doporučuje tam, kde je žádoucí "rozjasnit" výšky
S tímto názorem souhlasím, víc ve stříbru nebude.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

To bigjoe: O materiálu nepochybuju, kabel není zas tak levný. Drát má průměr 0,6mm, takže průřez nějakých 0,32mm2, což je teňulinký drát. V metráži ho prodávají za cca. 1.200,- Kč za metr, což málo zrovna není. Ten Ultimate kabel to bude ale NĚCO, to se vsadím.
http://connexaudio.com/speaker_cables.php
To jirie: Nezkusíš některý ?
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Oprava předchozího příspěvku: Cena 1.200,- vychází za 1m toho spletence, tedy už čtyř vodičů o průměru 0,6mm. V tom případě se mi cena stříbra zdá přiměřená..
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Rothaudio »

Jen doplním, že berou vodiče a konektory od HGA. Při troše šikovnosti si můžete takový spletenec uplést sami. 4+4 vodiče na repro je opravdu málo. 8+8 už se dá použít. Stříbro rapidně zdražilo, takže čekejte že u všech výrobců půjde cena nahoru.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od jirie »

Ahoj Steve. Mám v úmyslu někdy v budoucnu jít do NAIMu. Výrobce nadoporučuje jiné než firemní reprokabely a konektory. Chtěl bych někdy asi jen ty jumpery. Celostříbrné reprokabely bych neriskoval, mohly by údajně poškodit zesilovač.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Paolo píše: 4+4 vodiče na repro je opravdu málo. 8+8 už se dá použít.

Není to přece jenom furt málo? 8+8 těchto vodičů o průměru 0,6mm vychází pořád pouze nějakých 2,3mm2 + 2,3mm2..Nedovedu si moc představit, že bych ho dal na koncáky...Jinak mě ten kabel moc láká..Jestli by to byl ještě slyšitelný posun kupředu oproti DH labs Q-10.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Ještě musím doplnit: V bi-wire zapojení by to znamenalo 4x4 dráty, jeden svazek by měl plochu jen cca.1,15mm2 a to mě trošku děsí. I když Crystal cable jsou taky tenké a hrají skvěle,tak nevím. Poraďte, přátelé milí, jestli by to u mě doma mohlo hrát nebo ne.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Peer »

Než to kupovat naslepo a mořit se s tím, navíc s nejasným výsledkem, raději
bych si to půjčil od paola a v klidu doma vyzkoušel...
A můžeš se rozhodnout, jestli to má pro tebe smysl, ne? ;)
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Kabel ve verzi Ultimate speaker cable (+ propojovací jumpers) je objednán. Bylo to zase silnější než já, potvora :smile:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od jirie »

Tak to jsem sám zvědav. Poreferuj ;)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše:Tak to jsem sám zvědav. Poreferuj ;)
Steve :thumbup:
taky se těším na bližší informace, snad i nějakou tu fotečku ;)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Jasně chlapi, vždyť to dá rozum, že podám zprávu. Akorát fotečka asi nebude, víte že jako správný fotograf a fajnšmekr fotím stále na film..
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

Dneska dorazila očekávaná zásilka z U.K. obsahující Ultimate speaker cable + jumpers http://connexaudio.com/speaker_cables.php
Takže jsem to vyškubl pošťačce z rukou a schody bral po čtyřech, hnedka roztrhal obal, odpojil DH Labs Q-10, připojil tu stříbrnou nádheru a poslouchal. Hoši, ten kabel je skvělý! Valda měl pravdu. Není proč se bát stříbra, tedy kvalitního stříbra a už vůbec ne k Usherům Dancer 1...Ale abych vás nenapínal. Kabel do sestavy nádherně zapadl. Celkově zvuk neskutečně uvolněný, přirozený, čistý, transparentní a velmi otevřený. Basy pevné a hluboké s krásnými konturami, středy krásné, prokreslené, výšky čisťoulinké a jemné, doslova hedvábné a krásně vzdušné. Separace nástrojů výborná,detail a mikrodetail úžasný. Vokály krásné, dával jsem např. Dianu Krall - The girl in the other room (SACD) a znělo to moc moc příjemně, v nahrávce se najednou objevovaly detaily, kterých jsem si předtím vůbec nevšiml, protože předtím byly mírně zastřené. Dynamika taky super...Takže nevěřte blábolům, že stříbro je ostré a chladné, bez emocí. Vůbec ne a právě naopak! Tento kabel opravdu za ty peníze stojí, o tom žádná. Jsem rád,že mě intuice mě nezklamala a že mě nákup naslepo nevytrestal... Ještě se sluší říci, že reprokabel DHLabs Q-10,který jsem měl doteď ve svém systému, je za svou cenu (cca.3.000,- Kč za 1,5m x 2) velmi dobrý kabel, rozdíl mezi těmito kabely není propastný, ale je. A Connex Ultimate je prostě a jednoznačně lepší. Takže po zkušenosti se signálovými stříbrnými Crystal cable a dnes nabyté zkušenosti s reprokabelem Ultimate Connex audio musím konstatovat, že STŘÍBRO JE STŘÍBRO a tento kabel jednoznačně doporučit. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od jirie »

Tak to jsem rád, že jsi spokojen. Podle toho co psali i ostatní spokojení zákazníci to opravdu není šlápnutí do lejna spíš naopak, trefa do černého :thumbup:
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

To jirie: Thanx. ;)
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Mark Levinson »

Steve,
jsem zvědav na hodnocení s odstupem času až to trochu více naposloucháš. Na kolik to příjde, tedy pokud to není tajemství? Jinak gratuluji k dobrému nákupu, není větší radost než když to takhle sedne a nákup vyjde.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od jirie »

Momentálně není až do 6. přítomen.Jinak toho vede habakuk:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT

Zde počtení: http://connexaudio.com/speaker_cables.php
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

To ML: Dík Markusi. Kupoval jsem 2 x 2 metry, vyšlo to i s těmi propojkami na 12.600,-Kč. Ještě jsem doplnil trošku poslechové dojmy, ale na vedlejším fóru, protože jsem reagoval toliko na dadaftovy zkušenosti. Ještě přemýšlím o svém propojení gramofonu. Mám gramo + phonopředzes + předzes propojený 2x Kingem Cobrou. Když se dívám na ten signálový kabel Connex audio, tak si říkám, jestli by jeho použití aspoň na propojení z grama do phonopředzesíku bylo přínosem nebo ne.Je fakt, že tam je ten signál nejslabší a "nejcitlivější" a tudíž by kabel měl hrát velkou roli.
Další věc je, i s ohledem na tuto skutečnost, jestli by počtem vodičů nebyl v tomto zapojení zbytečně naddimenzovaný. :?:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

I když ten interconnect je tam zase ve dvou verzích, možná by ke gramu ta slabší, levnější verze úplně stačila. Ovšem je samozřejmě otázka, zda by to bylo oproti tomu audioquestu opravdu lepší. Z grama jde totiž trošku míň basů než z CD, a Cobra tento malý nedostatek svým zvukově teplejším projevem celkem posunuje k normálu, takže je to otázka.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Mark Levinson »

Steve píše:I když ten interconnect je tam zase ve dvou verzích, možná by ke gramu ta slabší, levnější verze úplně stačila. Ovšem je samozřejmě otázka, zda by to bylo oproti tomu audioquestu opravdu lepší. Z grama jde totiž trošku míň basů než z CD, a Cobra tento malý nedostatek svým zvukově teplejším projevem celkem posunuje k normálu, takže je to otázka.
Ahoj Steve,
jak jsi pochodil s tím Connex Audio Cable? Jak to nakonec dopadlo, vyhovuje? Zůstal už doma nebo ještě experimentuješ?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Teti »

Ahoj, Connex audio vlastni Tom a je to muj kamarad z anglie, jeho kabelu mohu jen a jen doporucit.
Stribrne kabely kupuje z velkoobchodu a je to opravdove stribro s primesemi.
Je to stribro pouzivane v elektrotechnice a velice se lisi od stribra napr pouzivaneho v klenotnictvi. Jeho kabely se opravdu mohou srovnat s velice drahymi kabely.
Uz jsem od nej nekolik kabelu vzal, podivejte se na muj topic.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Mark Levinson »

Teti,
díky za info., zatím to znám jen z doslechu. Vím, že Steve je velký experimentátor, tak mne zajímalo jak nakonec dopadnul. Vím, že zkoušel i nějaké modely od Furutechu, ale zatím nic nenapsal.
Asi to tají =))
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

To ML: Steve nic netají, Markusi. A od Furutech jsem nikdy nic neměl, to sis mě asi s někým spletl. Ten signálový interconnect ám zatím jenom jeden, z grama do gramopředzesu, odtud pokračuje stále audioquest King Cobra do předzesu. Ještě o tom uvažuji, že koupím stříbro i místo Cobry, např. Achtung audio, Connex teď na ebay není, ale uvidím. Zvuk by byl jistě čistější, hedvábnější a éteričtější než s Cobrou, ale jednak moc LP nemám a hlavně je teď pro mě prioritou napájecí kabel Harmonix X-DC2, který už je na cestě z celnice ke mě domů. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Mark Levinson »

Steve,
díky za odpověď. Tak jsem to nějak spletl, myslel jsem, že jsi zkoušel i ten power kabel od Furutechu. I tak mne zajímá jak u Tebe dopadne ten Harmonix, myslím, že ho má Zappa a je s ním velmi spokojen. Sám jsem neměl možnost se s ním v domácích podmínkách popasovat, ale věřím, že je to dobrý kabel.
Díky a drž se :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Steve »

To ML: Ještě k tomu gramu. Podobný Connexu je achtungaudio:
http://www.ebay.com/itm/5-Wire-Solid-Si ... 2eb2bf7515
Věřím, že to bude výborný kabel, a je levný. Connex z grama je lepší než AQ King Cobra, je to jemnější, průhlednější, hedvábnější a čistější. Asi ho objednám....Jinak napájecí Harmonix X-DC2, co mám zprávy od lidí, kteří ho měli možnost testovat, tak oproti VdHul Mainstream je to prý úúúplně jiná liga. Na netu píší, že je lepší než Shunyata Anakonda (cena kolem 2tisíc USD) a že je to jeden z nejlepších kabelů vůbec. Tak jsem zvědavý. Za skvělou cenu 300USD z ebay se prostě musel zkusit. Zase to bylo silnější než já, potvora :ymdevil:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Connex Audio cable

Příspěvek od Guliver »

Mám 2 otázky:
- dal by sa presnejšie kvantifikovať rozdiel medzi VDH a Harmonixom X-DC2?
- Harmonixy z Hong-Kongu su fejky?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Odpovědět