Předzesilovače pro gramo

Diskuze o phono předzesilovačích.
Odpovědět
Bond 007 alias Monte

Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nakouknul jsem do starého dobrého obchůdku v Londýně a našel pěknou novinku.

Musical Fidelity MX-VYNL Phono Stage cena 827,- asi 26500,- Czk

MX-VYNL je zcela vyvážený, velmi vysoký výkon phono stádium, který je schopen pracovat prakticky s každým kmitací cívkou nebo pohyblivý magnet kazety. Jak s tradičními RCA vstupy a naší jedinečné XLR zcela vyvážené spojení MX-VYNL může být připojen k 2 gramofony současně.



MX-VNYL nabízí širokou škálu nastavení vstupní impedance pro kmitací cívkou kazet stejně jako několik nastavení kapacitní pro pohyblivý magnet jednotek. Na rozdíl od mnoha našich konkurentů jednotek MX-VYNL umožňuje snadnou úpravu těchto nastavení při hraní. To umožňuje snadné experimentování a ladění najít optimální nastavení pro všechny vaše zařízení.

MX-VYNL zahrnuje i specialit korekci RIAA, která nabízí extrémně přesné výsledky nad 80 kHz. To může znít jako extrémní, ale tam je hodně informací nad 20 kHz, který potřebuje opravu. Pokud není opravena, bude to projeví jako vyzvánění a přestřelení.



S oběma mimořádně nízkou úrovní šumu a mimořádnou přetížení rezervou MX-VYNL mohou pohodlně zvládnout i ty nejnáročnější nábojů a uspokojí i nejnáročnější posluchačů.

FUNKCE:

Plně vyvážený XLR a tradiční RCA vstupy
Plně vyvážený XLR a tradiční RCA výstupy
Plně izolované vstupy umožňují přepínání mezi dvěma gramofony najednou
Nastavitelné vstupní impedance na MC i když se hraje
Nastavitelný kapacitní na MM i když se hraje
Velmi široký přetížení marže
Přesné RIAA se za 80 kHz
Poměr neuvěřitelný hluk
Nízká výstupní impedance
Nejmodernější technologii SMD
Krásné estetika a kvalita zpracování

musicla-fidelity-mx-vynl-phonostage-tizoacryl_MG_5775_manual (1).jpg
musicla-fidelity-mx-vynl-phonostage-tizoacryl_MG_5811_manual.jpg
musicla-fidelity-mx-vynl-phonostage-tizoacryl_MG_5786_manual.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Federmann »

Bond 007 alias Monte píše:
MX-VYNL je zcela vyvážený, velmi vysoký výkon phono stádium, který je schopen pracovat prakticky s každým kmitací cívkou nebo pohyblivý magnet kazety. Jak s tradičními RCA vstupy a naší jedinečné XLR zcela vyvážené spojení MX-VYNL může být připojen k 2 gramofony současně.
Velmi pěkný, jen ten popis je poněkud kostrbatý a jak se do jednoho RCA či XLR konektoru zapojí dva gramofony současně mi poněkud uniká.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od adrian »

Monte :thumbup:
A nevies ci to ma ci nema subsonic filter ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zajimavy je hlavne ten balanced input konektor :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Federmann »

Dieter Burmester píše:Zajimavy je hlavne ten balanced input konektor :lol:
Je to malý XLR 5kolík
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Dieter Burmester »

To vim taky. Ja mel spise na mysli to mnozstvi vhodnych tonearm kabelu vzhledem k takto nestandardne zvolenemu konektoru :smile:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od efičák »

Název vlákna jsi myslel, jako pro všechny značky phon?

Phono vyžaduje DIY zásah do kabelu ?
Neviděl jsem phono kabel s 5tikolikolíkovým koncem. Snad se to dá u některých firem objednat, pájka není pro každého.

Uvidíme jak dopadnou srovnávací testy, zdali někdo napíše, jak hraje ve srovnámí s starším modelem MF Vinl.
Třeba vymysleli lepší zapojení, phona celkem MF umí.

Já měl jeden prototyp od výrobců MF v Asii : PH 1000 a přesto že byl z OPA 2134 a šuměl, hrál výborně i na MC LO.

Nabídka je pestrá a pořád se zlepšuje. A to je pro nás dobře.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Efíku ,jo pro všechny, popis je překladač google, zbytek si domyslete. Už jsem sledoval první řadu a skoro koupil, ale tento si na Vánoce nechám poslat. I libra bude přívětivá. Dnes jsem si koupil různé maličkosti, dráty, čistění, 502, nitry atd...

Tube RS je šílený šunt, už mám i studené spoje. Než se zahřeje, tak rana na R !!!
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od efičák »

Ano, levná libra by byla fajn.
Mám už jeden kabel z UK ebay a potřebuji druhý k dělenci. :-)

Když už phono máš, dokonce lampové, kupuješ MF MX-VYNL ?
Sleduješ tím jen změnu, nebo doufáš, že si polepšíš?
Kdybys měl symetrický integráč, nebo dělenec, něco to dát může. Na cinch je za tu cenu velká konkurence.
Uznávám, že je hezký. :thumbup:

Píšeš, že máš studeňák v Tube box RS, ale ten se teprve bude vyrábět, a ty už s ním máš zkušenost ? Nebo myslíš Tube box DS.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Chce to změnu, máš pravdu. je na něm napsáno DS. Tak špatný předzesilovač jsem ještě nikdy neměl, chtěl jsem ho vyhodit hned první týden. Dnes co koupíš, stojí za hooo :lol: . S klidem posílají použité, rozbalené, myslím všeobecně, naši obchodníci už lepší nebudou. Pak se jen hádají, ano, ne. Na Ebay nekupuji, přímo, ale myslím mají obchod i na Ebay s omezeným výběrem. Odkazů je tady na foru už několik http://www.analogueseduction.net/
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ještě se mi líbí, můžeš zapojit víc gramofonů, polepším si určitě. DS žádný analogový zvuk nemá a vyndat elektronky, tak to je zážitek. Jelikož je slepený nebo co, nemůžeš se na ně dostat. Doslova jsem si popálil prsty, než jsem je vysoukal ven !

Studený tam je, jako prase. Někdy nenaskočí R a třeba po deseti minutách pecka do pravého repra, až se lekneš.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Federmann píše:Velmi pěkný, jen ten popis je poněkud kostrbatý a jak se do jednoho RCA či XLR konektoru zapojí dva gramofony současně mi poněkud uniká.
Tak, ze jedno rameno se pripoji na RCA a druhe (zatim tedy neni jasne jakym kabelem :lol: ) na XLR :cool:
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Obrázek

TUBE DS, opět nechtěl poslouchat, už jsem se ho bál dotknout. Už není v záruce, tak jsem vysmýkal elektronky a podívám. Není nic vidět, na pájení zespodu se nedostanu, tak jsem dal aspoň Harmonix Gold a čekám, zatím OK. Aspoň jsem zjistil, že mám na gramu totálně KO gumičku. Seschlá, praskliny, divné, no už není guma, jako bývala :lol:
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak jsem problém našel, vidíte tu červenou mrchu pro cinch, nahřál jsem spoj do tištěného a hraje, jak ještě nehrál. Použil jsem elektronky TDA a paráda, na staré se podívám kladivem :lol:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od efičák »

Hifista je povinen :-) mít pájku a zkoumat tišťáky svých elektrických ohřívačů hudby.

Kamarád mi poslal špičkový předzesilovač s phonem z diskrétních fetů s romantickým až elektronkovým zvukem. Už mi ho tu opravovali 3 x. Stejně jako Tobě se mi oddělovaly spoje na deskách.
Ale to byl vintage kousek.
Dneska mají omluvu, že obsah pájek je regulovaný EU, tudíž to nevydrží tolik jako poctivá olovem prosycená pájková směs.

Jiné elektronky jsou radost. Já vyměnil operáky v Tube boxu a bylo to jiné. A o to jde. :smile:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od lubin »

Já mám v PJ Tube SE II phonopreampu elektronky Gold Lion (B759) a spokojenost. Hraje to na svoji cenu výborně. Jiný problém také nemám...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Efíku ano, od roku 2006 díky EU je zakázáno olovo. Těžko se pájí z nových slitin, nedrží, kape spíš na stůl atd. Mám ještě 30cm starého dobrého olova a rakovinu nedostanu :crazy:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Federmann »

Pájka SnPb je stále v prodeji, ti normální se k ní vrátili, má výrazně vyšší životnost a nižší bod tání, výrobky vydrží daleko za hranici dvouleté záruky, bez Pb je to načasováno 2roky +10dní?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Fox_25 »

Četl jsem že si to pro-loboval philips který už měl hotové linky pro výrobu, ale článek se mi už nedaří najít.

Něco málo je i tady.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonom ... nomika_wag
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

retro Dudek, předzesilovač hraje skvěle, donesl mi ho kdysi známý, je na prodej, uvnitř se nastavují hodnoty přemostěním, slyšitelný vliv, manual k němu není, tak neptat se


Obrázek
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od DinosaurJr »

Měl bych o něj zájem. O jakou verzi se asi jedná ?
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Federmann píše:
Dieter Burmester píše:Zajimavy je hlavne ten balanced input konektor :lol:
Je to malý XLR 5kolík



Obrázek

našel jsem jich několik, jenže třeba tento je za :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mily Bonde, s timto kabelem jsi ponekud mimo. Ano, na jedne strane to ma opravdu konektor o peti kontaktech, nicmene se nejedna o mini 5 pin XLR, nybrz o 5 pin DIN uzivany zejmena rameny SME (proto take nekdy zvany jako SME 5 DIN). Nicmene snaha je vzdy vitana, hledej tedy dale :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Dieter Burmester »

A aby nahodou nedoslo k mylce v souvislosti s tvou Teslou, ktera z vyroby vyjela taktez s 5 pin DIN konektorem, tak pro uplnost dodavam, ze ten 5 pin DIN konektor na vyse zobrazenem obrazku se uplnym nazvem nazyva 5 pin DIN 240 degree, kdezto tva Tesla byla vyrobena s 5 pin DIN 180 degree konektorem.

Obrázek
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

když jsi tak unikátní znalý človíček, tak proč se nevyjádříš k věci dříve, bez posměšku, jen moje TESLA má pozlacené RCA Oehlbach, když už nevíš znalče všeho :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Proto jsem taky napsal "z vyroby vyjela", nebot je mi naprosto jasne, ze s 5 pin DIN 180 degree konektorem bys to do Projectu/Dudka asi nepripojil :roll: A zadnych posmesku jsem neuzil.
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Když už by to musel člověk nějak řešit a chtěl zapojit druhý gramec, osobně budu kupovat příští rok Michell Orbe a 6-perspex prodávat nechci. Byl by to problém, myslím žádný. Bude tam asi fakt zapojení jako stará dobrá DIN, záměr tady nevyřešíme. Za dva dolary ano http://fr.aliexpress.com/item/High-Qual ... .53.WsHcVY

Obrázek


nebo opačně, na předzesilovači
Bond 007 alias Monte

Re: Předzesilovače pro gramo

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Škoda, že tady už není teti, jako mnoho dalších, mohl by jim zavolat a zeptat se http://www.musicalfidelity.com/support , jaký mají záměr
Odpovědět