Canton Reference 2.2

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Canton Reference 2.2

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem natrefil na velmi dobře hodnocenay bedny v Německém Stereu, Canton Reference 2.2.
Jedná se o krásné sloupy v klavirním laku s cenovkou 15.000,-€ a hodnocením 94% za zvuk. Mají bi-wiring terminály, které umožňují zapojení bi-amping, což jim bude náramně vyhovovat při jejich minimální impedanci 2,9 ohm. Výhybka umožňuje mírnou korekturu na středech a výškách, mohutný basreflex je vyveden do podlahy.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Canton Reference 2.2

Příspěvek od Mark Levinson »

Slyšel někdo tyhle bedny? Třeba teď v Mnichově?
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Canton Reference 2.2

Příspěvek od Mirek »

Canton Reference 2.2 v Mnichově jsem neslyšel, pouze 1.2, ale myslím si, že charakter zvuku bude u obou typů beden vzhledem k víceméně stejné konstrukci dost podobný - 2.2 jsou vlastně menší variantou 1.2.....ale vzhledem k tomu, zástupci Cantonu mají podle mého zřejmě poněkud masochostické sklony, tak vždy v Mnichově napájí tyto bedny Audionety, takže zvuk se stává díky tomu poněkud (aspoň pro mne) "uchořezný". Ostrý zvuk Audionetu podle mých zkušeností Cantonům (a nejenom jim protože v Mnichově je používalo více německých vystavovatelů a zvuk měl vždy týž aspoň pro mně nepříjemný charakter) opravdu nesedí. Recenzeti německých časopisů sice Audionet náramně vychvalují a dokonce v i konbinaci s Cantony, ale osobně si myslím, že je buď to o penězích, jak to znám z naších časopisů nebo o protěžování domácí německé značky, což je u naších západních sousedů obvyklé i v jiných oborech.Tohle není kritika Cantonů Reference, protože sám jedny vlastním a vím, že hrají s jinou technikou zcela jinak. Nejedná se o typ zvuku bum-cink, jak občas někdo tvrdí (dokonce i někteří prodejci u nás prodávajíci konkurenční značky - nebudu jmenovat), ale naopak dokáží vykresit velmi detailní a barevné středy a exelentně reprodukovat jak ženské, tak mužské hlasy.Asi by to chtělo slyšet je v nějakém studiu....také bych si je rád poslechl.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Canton Reference 2.2

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson
Odpovědět