Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dílo (téměř) dokonáno! Ještě jsem sice nestihl ošetřit dřevo, ale už jsem nevydržel odkládat zapojení a po prvotním večerním poslechu jsem zvukem úplně učarován. To je něco fantastického! Řekl bych, že až nyní jsou schopny obě SPU ukázat, co v nich je. SPU classik - naprostá fantazie na bigbeat. Neskutečný koule a přitom i takový detail, že nechápu, jak jej takto může přenoska s kulovým hrotem přednést. SPU Century = něco neskutečného na nahrávky starých bigbandů. Je to naprosto reálné a strhující. Jsem neskutečně happy!
Zatím nechám na TP15 tyto dvě přenosky, ale za pár týdnů mi dorazí ještě MySonicLAb a také dvě další vintage SPU, které jsem poslal na retipping/tunning, kdy krom výměny chvějky a hrotů proběhne i úprava tlumení a celkového nastavení. Až se toto sejde tak jsem zvědav, co se bude dít. :angel:

SP15_A.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Maxpower »

Vypadá to perfektně! To jsi stihl rychle poskládat, je vidět, že to nešlo vydržet. Co jsi použil za nohy?
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

si naprosty manik :thumbup: , krasne su tie tvoje gramce
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Naprostá krása a dokonalost! Blahopřeji a... Užívej :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Maxpower píše: 05 bře 2022 09:53 Vypadá to perfektně! To jsi stihl rychle poskládat, je vidět, že to nešlo vydržet. Co jsi použil za nohy?
Nohy jsou zatím magnetické "maglev" od alíka. Ale beru je jako provizorium a plánuji zkoušet a hledat. Tyto totiž jsou - díky celkové hmotnosti gramce přes 50kg, už skoro nadoraz a to je špatně a na hraně. Mám připraveny Townshendy, cerabal, cerapuck, plánuji vyzkoušet i AAI atd.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Vyzerá to bohovsky. Gratulujem ti. Užívaj a dúfam, že raz to naživo uvidím a počujem. 😊
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak maglev nožičky přeci jen na tu váhu nestačily, takže nyní townshend.
TP15_townshend.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Overgrounder »

Sašo, to je oltář. Naprostá dokonalost. Smekám.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Mike_Czech
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2022 17:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mike_Czech »

Krásný stroj, gratuluji :thumbup:
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od marasten »

Na to se tak krásně kouká, o poslechu asi ani nemluvě :clap:
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
KarlN

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od KarlN »

zabiny007 píše: 06 bře 2022 09:36 Tak maglev nožičky přeci jen na tu váhu nestačily, takže nyní townshend.

TP15_townshend.jpg
Nikdy jsem tvé parádní gramofony naživo neslyšel, ani nemám dostatek zkušenosti abych je jakkoliv po technické stránce hodnotil, ALE vzhledově a provedením (i bez úpravy dřeva u Technicsu) jsou prostě boží! :eek: :thumbup: A možná bych to dřevo nechal takhle surové... :ympeace:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Díky všem za povzbudivé komentáře a pokud budete mít cestu "kolem", ozvěte se. Rád poznám další členy osobně a gramofony pustím. :cool:
U dřeva neplánuji žádné moření či lakování, jen napuštění ochranným olejem. Už dělám na vzorku testy, takže to brzo dotáhnu do finále...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Před týdnem mi dorazily poslední plánované/očekávané kousky do mé sbírky přenosek.

Nejdříve dvě modifikované SPU. Na ebay jsem koupil SPU diam17 a SPU GT a odeslal po dohodě s François (http://anamightysound.com/ ) do jejich dílny na úpravu. Protože již vlastním dvě SPU (clasic G mkII a century), chtěl jsem udělal takové úpravy, které zvukový charakter těch co mám rozšíří. Po zjištění stavu a vzájemné konzultaci jsme se dohodli, že u obou přenosek udělají modifikaci tlumení, vymění chvějky za boronové, původní hroty nahradí lepšími a u diam17 vymění i vnitřní kabely. Díky všem těmto úpravám bude možné přenosky hrát s nižším přítlakem a dosáhne se vyšší sledovací schopnosti, než měly původní.
Finální hodnoty upgradovaných kousků jsou:
Snímek obrazovky 2022-03-24 185939.png
Ortofon SPU diam17
- VTF: 23mN
- TRA: 80micron/23mN/315Hz
- Stylus: conical (15micron) with boron cantilever (new)
- Coils: copper (original)
- Coils imp.: 1,8 Ohms/DC
- Damp.: mod.
- Interconnect cables: new
- cleaned and tested

Ortofon SPU GT-E
- VTF: 20mN
- TRA: 75micron/20mN/315Hz
- Stylus: LC III with boron cantilever (new)
- Coils: copper (original)
- Coils imp.: 2 Ohms/DC
- Damp.: mod.
- cleaned and tested

K testu SPU GTE (přenoska s integrovaným Step up trafem) jsem se ještě nedostal. Ale poslech modifikované diam17 mne absolutně nadchl. Neskutečné emoce, detaily. Nádherný ženský hlas, trubka i veškeré smyčce... :clap: . Řekl bych, že se jim podařilo díky úpravám udělat ze základní SPU přenosku "dělo", jehož zvuk je srovnatelné úrovně, jako prémiové SPU přenosky typu SPU90, SPU95 atd. A to vše (i s náklady na ebay pořízení) vyšlo na méně než polovinu. Opravdu paráda a pokud někdo máte starší SPU, doporučuji zkušeností lidí kolem François využít (v případě potřeby mohu s domluvou a konzultací pomoci a dosánout i na nějakou výhodnější cenu :shh: )


No ale, pak mi dorazil ještě jeden dáreček. Jak jsem již dříve psal, hledal jsem pořád nějakou přenosku, která by mi nahradila "díru" po Miyajima (nejdříve Shilabe, následně Kansui). Jít do další Miyajima jsem už nechtěl (nízká životnost a vysoké náklady na retip, který díky exotické konstrukci není možné dělat jinde, než přímo u výrobce atd atd). Delší dobu jsem si myslel na nějakou Koetsu, ale při jedné poslechové sesions, kde jsem měl možnost slyšet téměř desítku TOP přenosek a mezi nimi i koetsu Urushi blue sky (společně např. s AudioTechnika ART1000, phasemation pp-2000 atd) jsem pochopil, že Koetsu pro mé uši není ta správná volba. Na té sesion jsem se ale absolutně zamiloval do My Sonic Lab Hyper Eminent EX. Byl to zážitek tak silný, že jsem ani dlouho neváhal a jeden kousek objednal. Nyní, po pár dnech soužití vím, že jsem udělal dobře. Osobně jsem v životě nic lepšího nikde neslyšel. Je to přenoska, která vše co doma mám převyšuje a zastíní. Je to opravdu něco neskutečného, bombastického, fantastického. Jsem z ní absolutně nadšený.
WhatsApp Image 2022-03-23 at 15.13.43.jpeg
WhatsApp Image 2022-03-23 at 09.29.23.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od tm.watch »

Tak to je dobrá zpráva, že se dílo mistra Matsudairy rozšířilo do naší vinylové kotliny a hlavně, že se ti líbí. Posloucháš napřímo do phono preampu, nebo přes svá stávající trafa? Prý jsou MSL nejlepší s jejich SUT, ale to jsou jen cizí poznatky. Osobně jsem zatím neměl tu čest.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Diky za zdieľanie. Pecka. :clap:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Nádhera,postup k absolutnímu vrcholu je vidět na první dobrou, konečně se Ti zúročuje všechen ten čas, který tomu věnuješ.
Škoda , že je to bez ohlasů a proběhne to téměř bez povšimnutí.To je veliká škoda.
Možná tak napsat o nějakém kabelu,bude ohlas na pár stránek .
Gramofon, bohužel se v Československu moc nebere, lidé o tom moc neví, většinou to končí na setupu Xtension/Cadenza Black,nebo Lyra Delos, dál už se to u nás nehrotí, zájem je napřený spíše do oblasti digitálního audia.Zda je to komfortem,nebo mozností získat něco zadarmo nevím.
Svojí snahou neustále vylepšovat reprodukci z gramofonových desek jsi se zapsal jako jeden z největších gramofonových guru v československém hifi prostoru.
Jsem potěšen a hrdý,ze jsme přátelé.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

ano Zabiny tu velmi nema parterov do diskusie, mozno tak Aretax do nejakej miery. Tento vysoky level analogu ma on hodne dobre zmapovany aj prakticky odskusany a drviva vacsina ostatnych z toho moze akurat cerpat informacie. Myslim ze v tomto smere to hodnotu pre vinilistov ma.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

Ono je to Honzo i kupní silou, ale i povahou v Československém prostoru. Vidíš, že jak si člověk koupí něco dražšího, řada lidí mu na tom hned hledá mouchy. Přitom i v Cz je taková spousta lidí s krásnými sestavami. Holt toto už člověk asi nezmění. Čest Zabinymu, že se podělí a má s přehledem myslím nejhezčí vlákno v Cz/Sk prostoru. (*) :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Troska OT. neda mi vsak nereagovat. Samozrejme nemam ani zdaleka analog na urovni ako Sasa no napriek tomu som do toho vrazil dost prachov. Preto len pre ilustraciu pre vyznavacov digitalu...Momentalna analogova vetva ma vysla so vsim vsudy okolo 7k (gramo, prenoska, kabelaz, phono...atd) samozrejme nepocitam preamp, koncak, filtraciu, repro, kabelaz, rack.. Takze nejedna sa o fazulky .. A dalsia polozka su lp, do ktorych som nalial cez 5-6k. :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 25 bře 2022 11:35 Nádhera,postup k absolutnímu vrcholu je vidět na první dobrou, konečně se Ti zúročuje všechen ten čas, který tomu věnuješ.
Škoda , že je to bez ohlasů a proběhne to téměř bez povšimnutí.To je veliká škoda.
Možná tak napsat o nějakém kabelu,bude ohlas na pár stránek .
Gramofon, bohužel se v Československu moc nebere, lidé o tom moc neví, většinou to končí na setupu Xtension/Cadenza Black,nebo Lyra Delos, dál už se to u nás nehrotí, zájem je napřený spíše do oblasti digitálního audia.Zda je to komfortem,nebo mozností získat něco zadarmo nevím.
Svojí snahou neustále vylepšovat reprodukci z gramofonových desek jsi se zapsal jako jeden z největších gramofonových guru v československém hifi prostoru.
Jsem potěšen a hrdý,ze jsme přátelé.
V prvom rade gratulujem Sašovi k MOŽNO poslednému kroku do analogového neba.
Fakt sa to dobre číta a tu sa chcem zastaviť. 99 percent prítomných len čerpá informácie lebo naozaj - toto je už taký level, že málo kto by vedel niečo rozumné a z praxe niečo pridať.
@Dasta - máš čiastočne pravdu. Gramo pozitívny väčšinou kúpia +- tebou spomínaný HW a hrá to SUPER. Nie je pravda, že je to pre nich konečná. Všetko je to o peniazoch a PRIORITÁCH. Však ladenie nie len spomínaného analogu je beh na dlhé trate. Niekomu trvá určitý krok rok, niekomu päť.
Hlavné je hudbu počúvať a tešiť sa z nej.
Sorry za OT - nech Vám to všetkým hrá k spokojnosti :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Sorry za preklep - gramo pozitívni ^:)^
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PítrsPraha »

Já tvoje vlákno čtu rád. Bohužel nemám čím přispět, nemaje gramofon.
Upřímně obdivuju tvou nehynoucí ochotu a chuť do testování mnoha mnoha komponent. Osobně to nemám rád a od poslechu mě spíš odrazuje, když vím, že nejdu jen tak pro radost poslouchat, ale musím místo hudby vnímat zvuk a rozdíly. Zároveň je to ale nejlepší cesta k najití a dopilování sestavy do maxima. To mě zároveň od analogu odvedlo, protože jsem rychle pochopil, že ten bez dokonalého vyladění komponent tak, aby k sobě pasovaly, nelze provozovat na špičkové úrovni. Tedy i já klobouk dolů. Věřím, že na téhle úrovni je analog zvuková nirvána a sestavy na úrovni, o které píše Dasta, se nechytají.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Ešte taka poznámka... Co poznám väčšina z nás co mame dajme tomu strednú úroveň analogu by sme kľudne mohli ficat na digitaloch na top úrovni. Ale všetci vieme prečo aj napriek tomu preferujeme analog. Kvôli zvuku, ktorý digital nedozenie ani v daných úrovniach. Žiaľ...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PítrsPraha »

Netahej sem (myslím obecně, nejen žabinyho vlákno) zase ten stupidní flame analog vs digitál. Nemáš ani špičkový analog ani špičkový digitál, natož oboje, takže relevance takovýho tvrzení je stejně nula.

Analog a digitál jsou dva rozdílné světy, dva rozdílné přístupy. Žádný není lepší či horší, jsou prostě jiné. Stejně jako preference každého z nás. Oba mají své výhody a nevýhody, oba hrají na špičkové úrovni božsky, na základní úrovni blbě a mezi tím jsou všechny možné kombinace.

Sorry za OT, snad to tímhle příspěvkem skončí (za mne ano).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Vinco »

Howgh !
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

@ tm.watch .
MSL trafa jsem neměl možnost vyzkoušet. Ale zkoušel jsem u sebe všechna trafa co mám (stříbrnou verzi SculptureA 1:20 a 1:26, Cu verzi 1:26 a pak Consolidated celostříbrný 1:25). A nejlépe mi to sedí se stříbrnou 1:20, takže ta u něj zůstala. A jak píšeš - mistr Matsudairy je génius a jeho přenosky jsou opravdu neskutečné. Věděl jsem o nich, protože jeden člen vaší ostravské kliky ji také zvažuje, ale dokud jsem neslyšel v reálu, tak jsem všechny ódy na její jedinečnost považoval za marketing. Pak už ale nešlo jinak, než objednat :angel:

@Dasta
občas se divím, že se ještě do těch zbytečných válek pouštíš. Lidé, kteří gramo odsoudili jako zastaralou a nepoužitelnou větev, protože skončili u Tesly v lepším případě s nějakou MM přenoskou, to prostě nikdy nepochopí. Stejně tak, jako já nepochopím, že někdo cpe desetitisíce do swičů a LAN kabelů, ale není schopen zaplatit si svůj Tidal a je schopen kohokoliv prohlásit za člena své rodiny, jen aby ušetřil pár desetikorun měsíčně. :silent:
Ale ať každý poslouchá co chce a jak chce. Vždyť by v tom našem koníčku mělo jít hlavně o poslech hudby. A je jedno, jak k tomu kdo přistupuje. Mimochodem - nedávno mi došlo, že i když tvrdím, že je digitál mimo mne, tak jej poslouchám mnohem více než viny. Mám totiž pořád do beden u PC nebo v autě puštěný spotify... :lol:


@PítrsPraha
vím že to tak nevypadá, ale já opravdu testování a zkoušení nesnáším. Nedělá mi to radost a nebaví mne to. Beru to ale jako nutné zlo, které musím absolvovat, pokud se chci někam pohnout. Protože bez toho, aniž by člověk zkoušel a jezdil po návštěvách, e nikam nikdo nedostane. Fóra jsou super na to, že člověka mohou nasměrovat, popř. spřátelit s někým, stejně smýšlejícím, ale od klávesnice se vše vyřešit nedá.


ad prachy a vinyl
vinyl sice je o penězích, ale spíš než o absolutní hodnotě je to o správném vyvážení. Měl jsem možnost slyšet sestavy, kde majitel utratil za vinyl přes mega, přenosku měl v ceně škody fabie, ale na druhé straně republiky má kamarád sestavu ani ne za desetinu a natrhla by mu perdel na dva takty.

A i u nás je dost kvalitních sestav s komponenty z opravdového high endu. Jen majitelé o tom nepíší. Nestojí jim to za to. Třeba zrovna dnes jsem byl u jednoho se svým vybavením udělat precizním nastavení, protože si udělal radost novou přenoskou na TOP TOP ramínku. Poslech byl neskutečným zážitkem. Ale on psát nebude. Nestojí mu to za to.

Celkově se dá říct, že je několik přístupů ke gramofonu. Mohu si koupit něco hotového, k tomu pár desek a gramo poslouchat jako "svátek" třeba jednou za měsíc. Znám takové lidi.
Ale pokud má být gramofon hlavní zdroj, je potřeba, aby byl majitel aktivní a měl chuť najít správné sladění všech prvků. V gramofonu je totiž opravdu strašně moc proměnných a absolutně vše má vliv. Třeba jen výměna nožiček udělá z průměru nadstandard. A o dalších věcech nemluvě - viz např. můj projekt gramofonu SP15. Chtěl jsem nekompromisní gramofon na více ramen. Ale kdybych chtěl koupit nový, tak se pohybuji v částkách na úrovni vybavené Oktávky. Tak jsem se rozhodl udělat absolutně nekompromisní DIY řešení, jehož fotky jsem před časem zveřejnil. Zde to v podstatě nezanechalo žádnou reakci, protože pro neznalého to je "jen bedna". A kdyby neznalý znal i cenu, na co to vyšlo, tak si poklepe na čelo a myslí, že jsem debil. Ale je to neskutečně důmyslná konstrukce. Nejen svým sendvičovým provedením, kdy je použito X druhů materiálů, ale hlavně třeba detailem spodní nerezové zátěžové desky, ve které je ukotvena mosazná závitová tyč, která se po sestavení gramofonu vyšroubuje až k tělu motoru, kterého se lehce dotýká a funguje jako odvod vibrací. Díky tomu je gramofon absolutně tichý. Technics elektronika zajistí přesné otáčky a v celku se jedná opravdu o ultimativní řešení, které by stálo majlant.


Mimochodem - když jsme o tom hledání detailů a posedlosti - před časem jsem koupil v 2handu TOP ramínko, na kterém už nejde snad nic vylepšovat. Ale z historie vím, že u ramen FidelityResearch, Ikeda i třeba Seac se dělal tununing v podobě zátěže pod základnu ramene. Tak jsem s kamarádem sehnal materiál a chtěli jsme u známého soustružníka nechat zátěž vyrobit. Bohužel jsme ale zjistili, že potřebný závitník 30 s jemným stoupáním nejde nikde půjčit a museli jsme jej docela za velký peníz koupit. A to vše jsme podnikli bez jistoty, že to k něčemu bude dobré. Ale MUSELI jsme to prostě vyzkoušet a udělat. Ale světe div se - je to dokonalé! A protože stejný závit používají i další ramena která mám (Ikeda, FR), nechal jsem si tyto zátěže udělat pro všechny.

originál
WhatsApp Image 2022-03-22 at 21.53.26.jpeg
tuningový díl
WhatsApp Image 2022-03-22 at 21.53.26 (1).jpeg

A takových drobností jsou mraky... Za vše třeba ještě jeden příklad. Když jsem dělal základnu a sendviče na Technics, zbyla spousta odpadu. Tak jsem z toho nechal udělat ultimativní základy na bázi SME se čtyřmi velikostmi límců, abych v tom mohl bez problému testovat různá ramena.
20220325_201726 (002).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše: 25 bře 2022 11:46 ano Zabiny tu velmi nema parterov do diskusie, mozno tak Aretax do nejakej miery. Tento vysoky level analogu ma on hodne dobre zmapovany aj prakticky odskusany a drviva vacsina ostatnych z toho moze akurat cerpat informacie. Myslim ze v tomto smere to hodnotu pre vinilistov ma.
Do žiadnej miery. Aretax vynechaj. Aretax sa zariadil sám pre seba a už nemá chuť nič zdieľať. Howgh !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Ani sa nečudujem, ze ľudia tu už nepíšu keď tu komentujú taky kkti ako pitrs z Prahy. Same hovna nič viac. S ničím nepridu nič neprinesu len hodnotia a dávajú rozumy z klávesnice.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

P.S. Sašo, prepáč, že som Ti vstúpil do vlákna. Zariadil som sa iným smerom, ako Ty. Ty skúšaš, kupuješ, ja sa zas snažím navrhovať a realizovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ti, co sem nepíší, se mne ptají, proč pořád přispívám. A já sám občas nevím. Vlastně vím. Je to jednoduché. Prostě se cítím fóru zavázán. Za to co mám a kam jsem se analogem dostal vděčím lidem, které jsem poznal na fóru, nebo díky fóru. Někteří pomohli radou, jiní kontakty, další dodáním odvahy, že jsem začal aktivně oslovovat zahraniční výrobce, kteří v ČR neměli zastoupení, aby mi jejich výrobky půjčili. A díky tomu jsem zase našel spoustu přátel i v zahraničí (a díky tomu někteří zdejší prodejci zase získali náměty, o co rozšířit své portfolio :cool: ).

A kdyby nebylo fóra? Asi bych nejspíš byl pořád u své vylepšené NC 450 s přenoskou Clearaudio Aurum v domnění, že to je absolutní gramofonový TOP. A i tak bych si poslech užíval. I když asi na tak jak teď, protože bych za ušetřené prachy koupil chajdu v Alpách, trávil tam většinu času a věnoval se svému dalšímu velkému koníčku, což jsou hory a kopce na všechny možné způsoby :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše: 25 bře 2022 21:04 P.S. Sašo, prepáč, že som Ti vstúpil do vlákna. Zariadil som sa iným smerom, ako Ty. Ty skúšaš, kupuješ, ja sa zas snažím navrhovať a realizovať.
V pohodě, vždyť oba víme. Každý to má tak, jak si to zařídí a jaké jsou jeho možnosti. Já nejsem manuálně zručný a ani nemám dílnu či možnosti, které poskytuje bydlení někde na vesnici či maloměstě. Takže co chci musím koupit. A když něco nejde koupit, musím si sehnat dostatek informací a nechat si to u těch šikovných vyrobit.
Osobně každého, kdo něco umí vyrobit, velmi obdivuji a svým způsobem i závidím. Musí to být skvělé. Já když nechám něco vyrobit, tak po čase zjistím, co by se dalo vylepšit a jak bych to bych dělal "příště". Ale na to většinou už nedojde. DIY vyrobené věci neprodám ani za cenu materiálu a než by se mi doma hromadily mraky prototypů, tak se s tím naučím žít. Ale kdybych měl dílnu, nedalo by mi to a vylepšoval bych :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od fox »

Dasta píše: 25 bře 2022 11:35 Nádhera,postup k absolutnímu vrcholu je vidět na první dobrou, konečně se Ti zúročuje všechen ten čas, který tomu věnuješ.
Škoda , že je to bez ohlasů a proběhne to téměř bez povšimnutí.To je veliká škoda.
Možná tak napsat o nějakém kabelu,bude ohlas na pár stránek .
Gramofon, bohužel se v Československu moc nebere, lidé o tom moc neví, většinou to končí na setupu Xtension/Cadenza Black,nebo Lyra Delos, dál už se to u nás nehrotí, zájem je napřený spíše do oblasti digitálního audia.Zda je to komfortem,nebo mozností získat něco zadarmo nevím.
Svojí snahou neustále vylepšovat reprodukci z gramofonových desek jsi se zapsal jako jeden z největších gramofonových guru v československém hifi prostoru.
Jsem potěšen a hrdý,ze jsme přátelé.
Dasto. Říká se, že potrefená husa se vždycky ozve. Proto se taky ozývám.
Já mám gramofon opravdu rád, i když k poslechu mi stačí jeden + jedná přenoska. Myslím, že většina z nás to má taky tak.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Ale já taky mám pouze jeden gramec s jedním ramenem a vystačí mně to k maximální spokojenosti.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

U vinylu je na každém, zda se rozhodne vše řešit přes jeden "univerzál", nebo bude mít více ramen a každé využívat na něco jiného. Osobně myslím, že tři jsou ideál. Já mám ještě čtvrté na mono a páté je rezervní, když se ke mne dostane na test nějaká přenoska, tak abych nemusel rozhazovat seřízení u ostatních ramen. Ale chápu a rozumím tomu, že někdo má jedno a nechce/nepotřebuje víc.
To stejné je ale přeci v každém lidském hobby. Třeba na kole - já mám jen jedno a odjezdím na něm vše a mám kamaráda, co má HT, fulla, silničku i gravel a bere podle toho, kam a kudy máme v plánu jet. Na druhou stranu - mu na zimu stačí jedny lyže a já vozím minimálně dvoje a volím podle toho, zda jdeme na sjezdovce řezat oblouky do manšestru, nebo se topit ve freeridu v prašanu anebo na výšlap na skialpech. Ale když dojde na běžky, zase jedny mám já, ale on troje a k tomu i různé boty - na klasiku, skejt a combi... Takže opravdu je to podobné v každé činnosti a absolutně to neznamená, že ten kdo má více kol je lepší cyklista, kdo více lyží lepší lyžař atd... Je to jen o přístupu, svobodném rozhodnutí a vnitřním nastavení každého.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Taky jsem chtěl druhé rameno,ale:
Rameno by mělo být propojené s ložiskem gramofonu,jinak hraje zkresleně.Takovýto zásah jsem nechtěl podstoupit, protože jsem si nebyl jistý výsledkem,pro tento účel bych potřeboval šasí, které se ukládá do plinthu.
Za druhé hrají roli prostředky, druhé rameno by vyšlo asi na kilo,to je pro mně docela dost,tak se musím spokojit s jedním a to také jsem.Když si chci poslechnout třeba bigbít na spu,tak přehodim headshell.
.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, souhlas. Druhé a další rameno by mělo být řešeno vždy s minimem kompromisů, aby vyzněly rozdíly a mělo to význam. Tedy jiný typ ramene (těžké vs lehké) a používat přenosky s jiným charakterem (SPU, analytická, mono atd). A ideálně i osadit jiné koncepty gramofonů (vintage vs moderní, odpružený vs těžkotonážní). Jedině pak má smysl řešit více ramen. Když se to udělá s kompromisy a z obou (tří, čtyř) ramen jde stejnozvuk, je to jen vyhazování peněz... pak je opravdu nejlepší řešením, i když lehce diskomfortní, mít jedno TOP rameno a měnit přenosky na něm podle nálady. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

A možnosť výmeny trubky na jednom ramienku? V jednom ramienku je možnosť použiť rôzne dĺžky (9", 10,5" a 12") a aj rôzne hmotnosti trubky (ľahká, stredne ťažká a ťažká). Teda: jedno ramoenko + požadované trubky s headshellom. Veľmi jednoduchá výmena, žiadne dodatočné nastavenie. Stačí nastaviť prítlak. Ramienko patrí medzi absolútnu špičku. Zvukovo aj technologicky a navyše je nádherné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, to je podobný princip jako výměna headshellu. Já mám třeba náhradní trubku k Phantom III a používám občas když chci zjistit, jak některá přenoska bude hrát na Oracle.
Ty ale máš na mysli své oblíbené Reed. Vím, že u nich je ta variabilita velká, lze měnit trubky různé materiálů a doladit tak sestavu k dokonalosti. Ale nemám s nimi zkušenosti, takže o tom psát nemohu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

https://www.hifitest.de/test/tonarme/reed-3p-6035
Vymeniteľná trubka je na modeloch 2G, zvukovo a cenovo s príslušnou výbavou prakticky zhodné s 3P.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Vinco »

Zaujimave, vdaka
Odpovědět