Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Blesk
Byla to samozřejmě nadsázka :angel:
Ale je super,že to tu Zabiny trochu oživil retro strojem ze svého mládí :thumbup: Když tu dává příspěvky o svých super gramcích a jejich posunech,nikdo nereaguje,stačí Tesla a už to žije :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od jupol »

Kedysi začiatkom 70. rokov som mal Supraphon NC 410, bol to na tú dobu super stroj a tiež mal náhon medzikolom. Mal už MM prenosku VM 2101. Máš tam osadenú kryštálku VK 4301 ?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

blesk666 píše: 03 srp 2022 08:28 Toto nie je ani trochu dobre odizolovane od chassis a hluk sa prenasa velmi silno do zvuku, taktiez drzanie otacok nebolo dobre
jj, hluk slyšíš po celém pokoji, ale až na něm pustím nějaké HNF, Visáče, Orlík, Jahelku, Kamarády táborových ohňů a podobné desky, které jsem na něm v tu dobu točil, bude to jedno... :angel:
BTW - otáčky se přes noc zlepšily...

Screenshot_20220803-081950.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Fidji99 »

Niekedy je najlepsie ked minulost zostane len krasnou spomienkou. Netreba si to pokazit realitou.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

Fidji to myslim vystihol.
Ake mas kolisanie otacok u “najhorsieho” tvojho gramca? 0,75% priemerne sa mi javi ako dost vela
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Moje klasické gramce jsou o řád někde jinde nejen v odchylce od 33,3, ale i v kolísání. I když třeba takový garrard potřebuje zapnout cca 20minut předem, než se to ustálí... Kdyžto Technics se na přesných otáčkách okamžitě po zapnutí... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Fidji99 píše: 03 srp 2022 14:16 Niekedy je najlepsie ked minulost zostane len krasnou spomienkou. Netreba si to pokazit realitou.
Tak ztratit iluze o "skvělé zvuku co jsem měl" je pořád lepší než zjistit, že těch 30let jsem jen zbytečně ztrácel čas vylepšováním, protože ten rozdíl není adekvátní investici časové, natož finanční. :lol: :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

O víkendu se mi opět potvrdilo, že fungovat na fóru smysl má, i když se člověku spousta „chytráků“ snaží působení znechutit. Je to bez dvou týdnů přesně dva roky, co se zde objevil dotaz ohledně nově pořízeného gramofonu. A tazatel dostal hned od několika členů takovou sodu, že psát přestal. Spojili jsme se ale mimo forum a začali si pravidelně psát a volat. No a nyní se tento člen může pochlubit jednou z nejlepších a nejdotaženějších poslechovek. Proto jsme se v rámci balkánské kliky rozhodli využít pozvání a zajet na poslech, i když to znamenalo věnovat tomu celý víkend a v autě strávit úmorných 13 hodin na cestě 500km směr východ a následně zase zpět... Ale těch 12 hodin poslechu a 5 hodin diskuze u piva za to stálo. Byl to super víkend a jsem rád, že jsem něco takového mohl slyšet a vidět na živo. Majitel má obdiv a respekt všech členů výpravy. Opravdu paráda :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

WhatsApp Image 2022-11-08 at 13.51.41.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Ramones »

Takovy maly koncertni salecek 👌
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od ciro69 »

Nádhera :thumbup:
Díky za foto :clap:
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od slayers »

Takových poslechovek po republice mnoho nebude, ta musí dělat radost.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Díky za info a foto.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Overgrounder »

Tak to je velká paráda :thumbup:
Díky za sdílení!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Pytell »

Nádherná solo poslechovka, s majitelem se znám osobně, několik kabelů jsem mu kompletoval, gramofon předrátoval, a poskytl nějaké rady ohledně solo přívodu. Má to ultimativně a skvěle vše provedeno, škoda , že je to tak daleko, rád bych to viděl a slyšel na vlastní uši.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

I to je jedna z věcí, za které má majitel můj obdiv. Při plánování a budování poslechovky si vyslechl mnoho názorů od různých lidí, jak prodejců z CZ/SK/PL, tak i členů fór, načetl informace ze zahraničí a byl schopen z toho všeho vždy vyselektovat to relevantni pro sebe, protože ne vždy byly rady upřímné a nezištné. Nebojí se investovat do testů čas i prostředky, nejde po věhlasných značkách či cenovkách a má přesnou představu, jaký zvuk chce. Navíc je otevřen i řešením, za které by byl napříč fóry lynčován, protože nemá předsudky a věří osobní zkušenosti na vlastní sestavě. A když se občas některé kroky ukázaly jako slepá cesta, nebo polovičaté, jeho sestavě neadekvátní řešení, neodradilo jej to, dal bokem či do šuplíku a šel dál. Opravdu respekt a těším se na další návštěvu. Myslim, že víkendové hrátky s kabely, trafy a prenoskami nezůstanou bez následků :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

WOW, to bylo první slovo co mne napadlo. K tomu nemá smysl nic víc říkat, krásná poslechovka a k tomu patří ty skvělé setkání se stejně postiženými osobami. Sašo, díky za tu fotku a report :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Během tohoto úžasného víkendu,který byl poučný pro obě strany,se potvrdilo to,co už já i mnoho dalších ví,ale co mnoho dalších taky naopak nutí nás nazývat finančně negramotnými pacienty :cool: I sám majitel zažil na vlastní kůži,jak se dá jediným nevhodným kabelem zabít zvuk i tak úžasné sestavy v neskutečně propracované poslechovce.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pepO77 »

Nadherna posluchovka, ako z casopisu. Zvuk tam musi byt uzasny
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

nadherna mistnost
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Hmmm, tak to je sen.... :shock:
Ak to nie je tajné, aké sú rozmery tej miestnosti? Vyzerá dosť vysoká, aj keď sú kraje po obvode znížené.
Ps.: dobre som pochopil, že je to na SK?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

To foto s výškou stropu zkresluje, přikládám ještě jedno s celkovějším pohledem. Velikost je naprosto ideální, protože se v tomto případě nejednalo o vytvoření poslechovky z již hotové místnosti, ale od prvního kopnutí do země bylo jasné, jakému účelu bude sloužit a tomu bylo vše podřízeno a průběžně konzultováno s odborníky. Prostě absolutní dokonalost pro ucho a díky vkusu majitele i pro oko.

A na umístění v rámci mapy a na dalších detailech zde opravdu nezáleží, to zveřejňovat nebudu, nemám na to ani mandát.
Můj příspěvek je hlavně o tom, že by se nad sebou někteří měli zamyslet, protože svými hejty dokáží od psaní odradit ty, kteří mají co říct a od kterých bychom se mohli vše učit. Majitel je velice sdílný a otevřený, má kompletně zdokumentovaný každý krok stavby, včetně průběžných měření a prošel si mnoha testy i slepými uličkami při výběru kabelů, podložek, beden i různých blbinek, jejichž přínos/nepřínos je díky dokonalé akustice zřejmý, jasný a neoddiskutovatelný.


WhatsApp Image 2022-11-08 at 09.07.17.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Spominana tema - http://highendforum.cz/viewtopic.php?t=7028 citat niektore tie komentare k Edovej otazke s odstupom casu su presnym zrkadlo toho ako to nema vyzerat na fore. Kto nie je zaujaty alebo nejak spolceni si urobi obrazok. Vobec sa mu necudujem ani dalsim, ze neprispievaju. S Edom si piseme a je to jeden pokorny, ustretovy clovek, ktory aj napriek tomu, ze mu preslo dost vela zaujimavych veci sa na nic nehra. Ma kopec unikatnych porovnavani a je stale ochotny ich zdielat.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Rothaudio »

Ano, mohu potvrdit. Také se chystám na výlet. Napadlo mne, kdo by měl zájem, tak místa v autě určitě jsou.
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Edo »

Chalani ďakujem pekne za návštevu. Som rad že som mohol spoznať osobne skvelých ľudí s rovnakou záľubou a odhodlaním tento koníček zdokonaľovať a budovať. Veľa som sa dozvedel a môžem na základe nových skúsenosti ďalej veci zlepšovať. Skvelí pokec pri pivku. Ani nepamätám kedy som do 3 rána vydržal byť ready :) Ako za starých čias :) Keď je očom debatovať čas letí…

Ps. Mirko Roth, rád ťa u seba uvidím, uvítam a teším sa na tvoju návštevu. Zober so sebou aj kamoša či dvoch. Len prosím nie zasa takto verejne.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 09 lis 2022 20:56 Ano, mohu potvrdit. Také se chystám na výlet. Napadlo mne, kdo by měl zájem, tak místa v autě určitě jsou.
Cirkus Humberto :shock: Snad nemáš velké auto :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Frogyman

Příspěvek od aretax »

Ďakujem za dnešný posluch. Nechcel som nič vypisovať, ale nedá mi to. Hrá to u Teba naozaj super. Medzi prenoskami, ramienkami a gramofónmi rozdiely síce boli (čo je logické), ale každá verzia hrala super. Klobúk dole, ako si v tak malom priestore (typická panelová obývačka) dosiahol tak výborný zvuk. SUPER !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Frogyman

Příspěvek od efičák »

Žabák má pravdu s přemrštěnou reakcí pár členů.
Však zadání do diskuze bylo na odbornější rovině a nejlépe osobní návštěvu. Připomíná mi to jak pár ajťáků slíbilo nainstalovat něco jednoduchého, např. Audacity do notebooku a seděli u toho 2 hodiny.

Za brum Phono boxu RS, Eda nemohl, to je na výrobci. Není důvod předpokládat, že se PB RS musí oddálit od čehokoli elektrického. DJ RIX to umí odstranit. Vždyť existuje spousta vynikajících gramofonových předzesilovačů v integráčích nebo linkových předzesech aniž by to byl kompromis. (*)

Ostatní členové konstruktivně poradili s vedením v headschellu čímž naplnili možnosti fóra. Já psal omluvu Edovi za ostatní členy soukromou zprávou.
Edo gratuluju k výsledku. Tvá poslechovka je světová.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Frogyman

Příspěvek od Frogyman »

Aretax
děkuji za návštěvu i za slova. Od tebe mne to zvlášť těší, protože tvůj zvuk byl pro mne vždy referencí, kam až se dá dojít v domácích podmínkách.
Já jsem se zvukem u sebe nyní maximálně spokojen. A když se mi nedávno podařilo opětovně vstoupit do světa Miyajima a pořídit novou Kansui, nechybí mi už ke štěstí nic. Teď už jen poslouchat a užívat si. :thumbup: :lol:

:shh: :shh: :shh: A sem tam si pohrát s drobnostmi "co přeci na zvuk nemůžou mít vliv :cool: ", jako podložky, kablíky, clampy, headshelly atd. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Frogyman

Příspěvek od terahera »

Díky tvému(a nejen tvému) hraní si s drobnostmi co přeci nemůžou mít vliv a díky sdílení tvých zkušeností v rámci naší kliky se mi daří i v mých chabých podmínkách vykouzlit relativně uspokojivý zvuk :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Frogyman

Příspěvek od Frogyman »

V poslední době u mne trochu tuningu, který se může zdát kosmetický, ale zvukově je významný a zásadní.

Stříbrná trubka ke Graham rameni místo černé. Vše po pečlivém testu, kdy na stejnem rameni byly nainstalovány identické přenosky s použitím různých trubek. Ve finále tato větev patří přenosce MSL.
20230329_121954 (2).jpg
20230407_092534.jpg
20230407_112048.jpg

A nový bráška k mému již stávajícímu SUT, tentokrát speciálně navinut pro přenosku MSL.
20230420_221141 (002).jpg
Obrázek WhatsApp, 2023-04-20 v 22.25.05.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Frogyman

Příspěvek od tm.watch »

Jak jsi spokojen s těma SUT? Už na ně taky nějakou dobu koukám. 1:20 a 1:25 se nezdá být až takový rozdíl. Máš oboje pro sebe, nebo zkoušíš co lépe sedne? Něco (vizuálně) podobného se vyrábí ještě někde v Řecku, pokud se nemýlím.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Frogyman

Příspěvek od Frogyman »

Mám oboje pro sebe. Rozdíl není jen 1:20 a 1:25, ale hlavně ve sladění s přenoskami.
Klasicky se v Consolidated dělají tyto varianty:
  • Low Impedance

    If your preferred cartridge has an impedance smaller than 10 ohms we recommend a step-up transformer with low primary inductance.
    Examples: Ortofon SPU, Lyra

    Medium Impedance

    If your favourite cartridge's impedance is between 6 and 20 ohms a step-up transformer with medium primary inductance is most suitable.
    Examples: Miyajima

    High Impedance

    For MC phono cartridge impedances between 12 and 40 ohms we recommend a step-up transformer with high primary inductance.
    Examples: Denon DL 103, EMT TSD

To 1:25 je LOW, 1:20 je zakázkově dělaná x-low a je určena pro přenosky s impedancí pod 2ohm, takže u mne MySonicLAb.
SUT 1:25 plánuji spárovat s SPU CENTURY, ale zkusím i k Mjyajima Kansui. Uvidíme, kde mi sedne lépe.
Pak mám ještě SPU 1:26 a 1:20 SculptureA AG, takže ve finále jedna z nich půjde k té, která nezíská Consolidated a jedno půjde nejspíš na bazar. Ale ještě o tom nejsem úplně přesvědčen. Ceny teď tak letí nahoru, že možná skunčí v šuplíku vedle Ortofon A95, na které již také nemám místo.
Anebo někomu udělám radost a prodám mu dokonalý set Ortofon A95 a SculptureA AG 1:26... Věřím, že pro 98% lidí to může být absolutní konečná. :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Frogyman

Příspěvek od Frogyman »

tm.watch píše: 21 dub 2023 13:43 Něco (vizuálně) podobného se vyrábí ještě někde v Řecku, pokud se nemýlím.
A vizuálně podobné dělá v bulharsku THRAX.
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Frogyman

Příspěvek od tm.watch »

Myslel jsem tyto:

[url] https://ypsilonelectronics.com/mc-step-up/ [url]

Třeba se jednou naučím vkládat i obrázky…
kolda
Příspěvky: 26
Registrován: 28 led 2013 18:15

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kolda »

Frogyman píše: 08 lis 2022 18:19 O víkendu se mi opět potvrdilo, že fungovat na fóru smysl má, i když se člověku spousta „chytráků“ snaží působení znechutit.

Tak bych tě poprosil o fungování-přispívání na fóru,hodně rád čtu tvoje články! Takové zkušenosti s analogem tady (podle mě) nemá nikdo! ^:)^ :thumbup:
Odpovědět