Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Můj KPVL anebo kufřík první vinylové pomoci a průběh nastavení MSL, které jsem do té doby měl seřízeno "na prasáka" jen pomocí goedisku.
20220327_004648_resized.jpg
Nejdříve kontrola a úprava montážní vzdálenosti,
20220327_001239_resized.jpg
Pak nastavení přesahu
20220327_002555_resized.jpg
Kontrola ofsetového úhlu a dále (já bez fotky) i azimutu a VTA
20220327_002617_resized.jpg
Následuje nastavení antiskatingu
20220327_003844_resized.jpg
20220327_003838_resized.jpg
A ve finále přítlak. Doporučeno je 1,9-2,2, takže začínám lehce nad středem.
20220327_005018_resized.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
pepO77
Příspěvky: 380
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pepO77 »

uzitocne fotky a napady. Takto prilepit tuhu (alebo nieco lahke a rovne) ma nepadlo!
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
tm.watch
Příspěvky: 135
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od tm.watch »

Pořád si nedovedu vysvětlit, jak funguje ten tool na nastavení antiskatingu. Wally mají sice na jutubu videa, ale chtěl bych k tomu nějak dojít bez nich. Je to přesnější než podle 315 hz modulačnich tracků na testovací desce?
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Ramones »

pepO77 píše: 27 bře 2022 13:51 uzitocne fotky a napady. Takto prilepit tuhu (alebo nieco lahke a rovne) ma nepadlo!
Vidis to a ja to tak mam i na levnem Technicsu uz asi 6 let. Je to nejjednodušší zpusob jak zarovnat hranu prenosky s sablonou.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

@tm.watch
Já jsem nechápal po shlédnutí videa nic a když jsem si přečetl návod a něco nastavil, zjistil jsem za pár týdnů, že moje intepretace návodu byla chybná a tedy i nastavení nepřesné.
Nyní už mám jasno a je to pro mne pro antiskating nástroj č. 1. Před tím jsem dělal pomocí různých nastavovacích desek a občas jsem dost laboroval, ale až šibenice mi vnesla do některých věcí jasno.
Jestli je to ale opravdu nejlepší řešení netuším. Provedení moc důvěry nebudí a systém a souvztažnosti mi nejsou jasné. Je tam pro mne strašně moc otazníků, které si člověk uvědomí, když s tím nastaví desítku různých ramínek/přenosek. Rozhodl jsem se ale to neřešit s tím, že když je to dost dobré pro Michaela (Fremer - viz http://highendforum.cz/viewtopic.php?p=73271#p73271 ) , tak to musí stačit i mne. Zatím o ničem lepším nevím a na AnalogMAgic, který třeba používá na nastavování např. i Francois ze SculptureA , jsem ještě nedozrál. Jsem totiž líný rozpojovat sestavu a napojovat ji na PC, abych udělal nastavení. Ale třeba k tomu časem dozraji, jen se bojím, aby to neskončilo jako Adjust+, které jsem před časem koupil, ale používám opravdu minimálně.

@pepO77
třeba právě za tuto informaci vděčím fóru a těm, kteří zde byli v době, kdy jsem začínal a nyní už nejsou - viz výše můj příspěvek, proč přispívám. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 135
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od tm.watch »

Díky za reakci. Já si zatím vystačím s LP, stejným které máš v rescue kufříku. Adjust má kamarád, jenže já teď mám ramínko, kde se na azimut nehraje a vlastně se nehraje na vůbec žádnou možnost nastavení geometrie mimo výrobcem dané LofgrenA/Baerwald. Raménko má pevnou (neměnnou) vzdálenost mezi hrotem a ložiskem a taky ofsetový úhel. Teď mě napadá - je to změna oproti roku 2019, kdy jste se tu stavovali s Honzou před výstavou ve Varšavě. To jsem hrál na Michel Mycro s Regou RB300. Letos už to určitě vyjde (ta Varšava), ale i kdyby ne a měl bys cestu na ostravsko, rád tě uvidím.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

@pepO77
ještě pro doplnění...
Základní informace, které jsem v začátcích čerpal a v podstatě se k nim vracím dodnes, sepsal a zveřejnil zde (nebo vedle??? už nevím) Rowing.
Podle mne je to absolutní základ, který by si měl osvojit každý, kdo se chce s gramofonem posunout.
Tady nemohu dohledat, ale je to ke stažení např. zde:

http://www.graled.cz/files/gramo/gramof ... taveni.pdf


@tm.watch
jj, já křivky zkouším různé a většinou buď končím u UNIdin, nebo u klasiky LofgrenA/Baerwald, což je doporučená volba od většiny výrobců.
Jsem zvědav, za co jsi gramo vyměnil. Dej vědět prosím sem, nebo do SZ, pokud nechceš veřejně.
Varšava doufám že bude a určitě bychom to rádi spojili s návštěvami a přijeli do Ovy o den/dva dříve. Před tím to moc za mne nehrozí - konečně po dvou letech to vypadá, že budu moci dělat svoji práci bez omezení, takže se toho budu snažit využít v maximální míře a tím pádem nebudu mít do konce září/půlky října nějak moc volného prostoru. A pak už je hned Varšava. Ale kdyby se něco pracovního naskytlo i na SM, ozvu se a spojil bych to.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
pepO77
Příspěvky: 380
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pepO77 »

Dakujem za odkaz a pripomenutie tohto materialu (tam je ta tuha prilepena :)

Cerpam z tohto fora + vinylengine, a nejako sa snazim kombinovat. Prenosky casto nemenim, takze na niektore "triky" zabudnem. Majstra robi 'practise', a bohuzial prax kde si vyskusat co a ako funguje nemam. Naviac som sa priucil ked som mal este vintage grama (a lacnejsie MM prenosky), ktore som predal (nemal som miesto). Teraz mam SME 345, a to me specificke "nastavovanie", preto chcem prejst na ine rameno.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak SME 345 neumožňuje nějaké alternativní nastavení, je to hlavně o montážní vzdálenosti + VTA + přítlak, ofsetový úhel je fixně daný.
Mimochodem - nastavovat montážní vzdálenost, vyčíslenou na desetiny, si bez protractoru a velké lupy nedokáži představit a vlastně ani nevím, zda se dá u verzí s pevným headshellem nějak doladit azimut. Ovšem posun po kolejničkách je exkluzivní a uživatelsky velmi přívětivý. Zrovna před pár dny jsem u kamaráda jedno moderní SME nastavoval. A co mne překvapilo, tak že antiskating, nastavený podle manuálu, přesně seděl s antiskatingem, který ukázala "šibenice" :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
pepO77
Příspěvky: 380
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pepO77 »

Presne tak - na SME 345 sa da nastavit menej, resp. inak.

[off-topic, ktory do sukromneho vlakna asi nepatri]

Natocenie hlavicky na SME 3xx je mozne (zatial som to nastavoval pomocou zrkadla, lupy, sablony a posluchu - dost mozne, ze to nemam na 100%, pretoze som to este nenatacal). To posuvanie je sice komfortne, ale je kontra-intuitivne, vzdy mi to trva dlho a este niekolko dni, pretoze nie som spokojny ako je to zarovnane.
Capture.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, u verzí, které mají výměnný headshell se to dá. Což jsou tuším všechny z řady 3xx. Ale u těch, co mají pevný headshell (mel jsem v ruce řadu V a tuším, že to stejné má i řada IV, u trojkové nevím) netuším, zda a jak jde azimut řešit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

pepO77 píše: 28 bře 2022 11:22 Presne tak - na SME 345 sa da nastavit menej, resp. inak.

[off-topic, ktory do sukromneho vlakna asi nepatri]

Natocenie hlavicky na SME 3xx je mozne (zatial som to nastavoval pomocou zrkadla, lupy, sablony a posluchu - dost mozne, ze to nemam na 100%, pretoze som to este nenatacal). To posuvanie je sice komfortne, ale je kontra-intuitivne, vzdy mi to trva dlho a este niekolko dni, pretoze nie som spokojny ako je to zarovnane.

Capture.JPG
Když používáš originál šablonu dodanou k raménku, tak to je nastavené přesně(!) za pár minut. Azimut na 3xx chce jenom "grif" a jde to také rychle. Azimut, ale i VTA je lepší nastavovat pomocí šablony Nasotec a nebo acoustical system. U antiscatingu nesmíš zapomenout na správnou pozici vůči ložisku talíře (viz manuál), tuším 205mm. Ačkoli výrobce tvrdí, že tato vzdálenost není kritická, z logiky věci se nemůže lišit významně. Matoucí je ale hlavně počet čárek na stupnici - je jich 8
pepO77
Příspěvky: 380
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pepO77 »

Quentin píše: 28 bře 2022 12:14
pepO77 píše: 28 bře 2022 11:22 Presne tak - na SME 345 sa da nastavit menej, resp. inak.

[off-topic, ktory do sukromneho vlakna asi nepatri]

Natocenie hlavicky na SME 3xx je mozne (zatial som to nastavoval pomocou zrkadla, lupy, sablony a posluchu - dost mozne, ze to nemam na 100%, pretoze som to este nenatacal). To posuvanie je sice komfortne, ale je kontra-intuitivne, vzdy mi to trva dlho a este niekolko dni, pretoze nie som spokojny ako je to zarovnane.

Capture.JPG
Když používáš originál šablonu dodanou k raménku, tak to je nastavené přesně(!) za pár minut. Azimut na 3xx chce jenom "grif" a jde to také rychle. Azimut, ale i VTA je lepší nastavovat pomocí šablony Nasotec a nebo acoustical system. U antiscatingu nesmíš zapomenout na správnou pozici vůči ložisku talíře (viz manuál), tuším 205mm. Ačkoli výrobce tvrdí, že tato vzdálenost není kritická, z logiky věci se nemůže lišit významně. Matoucí je ale hlavně počet čárek na stupnici - je jich 8
Ten grif zatial nemam; na SME som menil prenosku iba dvakrat. A kedze som zbieral skenosti na klasickych riesenych ramienkach, kde nie je prenoska napevno - tak mi pride u SMe “vsetko” naopak. To prvi krat bola pre mna velka skola, a vtedy som donastavoval este niekolko dni (sice to boli seba-kontroli ale sablona a lupy a pod som znava musel vybrat). Antiskating nastavujem na zrkadle, v SME navode som prehliadol -bigtime- poznamku o vzdialenosti k lozisku. Podla hifinews LP (sekcie na testovanie antiskatingu zvukom) to mam dobre, nemam ziadne pazvuky. Pozriem vsak este pre istotu este raz do navodu. Dakujem za cenne rady.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Moje dlouhá pouť s heslem "najdi pro každou přenosku ideální rameno" již došla téměř k cíli. Po hledání vhodného partnera pro mono přenosku Miyajima se ke mne nedávno dostalo rameno německého malovýrobce Thomas Schick s označením 9, což znamená délka ramene 9,6". U této délky je montážní vzdálenost 229mm, což je na hraně toho, co je možné na můj Garrard umístit, aniž bych musel dělat velké úpravy základny.
Rameno je to na první pohled neskutečně jednoduché, sparťanské a primitivní, ale funguje skvěle díky preciznímu výběru materiálů, kvalitnímu ložisku a s jednoduchým, ale pevným a stabilním osovým uchycením trubky k základně. Navíc moje verze je včetně kabelu, který je bez jediného spoje až k RCA konektorům.
Na testování mám použitu univerzální základnu s SME uchycením, kterých pro tyto případy pár s různými otvory doma mám, abych při každém testování nemusel vrtat nové díry do horní desky gramofonu. Zatím budu hrát takto, ale časem určitě dořeším buď s originál nebo nechám udělat novou základnu na míru, jako mám třeba pro FR64S.
Headshell zatím dřevěný, 15g těžký Timestep T-01HS Ebony, který pro Miyajima přenosky doporučuje jejich anglický dealer. Určitě chci ale časem vyzkoušet i jiné, včetně originál headshellu Thomas Schick.

WhatsApp Image 2022-04-24 at 20.32.57 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-24 at 20.32.57.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-15 at 17.05.45.jpeg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

To rameno vypadá až neskutečně jednoduše,asi zde platí,že v jednoduchosti je krása :cool: Jinak gratulace k dalšímu(už ani nevím kolikátému :lol: ) ramenu :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Mne sa hrozne pacia tie ramena. Gratulujem. Headshell by som vymenil za ten od Thomasa tiez. :-D
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Určitě chci ale časem vyzkoušet i jiné, včetně originál headshellu Thomas Schick.
Tak nakonec to ani tak dlouho netrvalo a naskytla se mi příležitost koupit lehce jetý originál, tak jsem bez váhání bral. Tento headshell se v 2handu objevuje opravdu jen velmi výjimečně. Jsem zvědav, jak obstojí proti ostatním kouskům, co mám doma. :angel: :angel: :angel:

BTW - pořídil jsem k němu i špičkové kablíky od MSL.


20220516_140719_resized (002).jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Naleštěné prdy :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

pepO77 píše: 27 bře 2022 13:51 uzitocne fotky a napady. Takto prilepit tuhu (alebo nieco lahke a rovne) ma nepadlo!
je lepsie ako to naposledy odporucal aretax a to je naslinit. pekne sa tuha prilepi a drzi. super tip! tymto mu dakujem ked to cita...

@zabiny007 gratulujem k headshellu a kablikom :-).
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Edo »

Keď som vytiahol tuhú z puzdra od tuh a bola jemne zaoblená zrejme kôli dlhému uskladneniu v ležmo, som skúsil fintu s čepeľou od rezatka. Ta na prenoske drži magneticky. Snáď to nie je nebezpečné…

Obrázek

Obrázek
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

Problém je v tom, že musíš navíc 2x nastavovat přítlak...tuha, na rozdíl od čepele nic neváží
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Quentin píše: 16 kvě 2022 19:44 Problém je v tom, že musíš navíc 2x nastavovat přítlak...tuha, na rozdíl od čepele nic neváží
Tak já třeba přítlak nastavuji až úplně nakonec a to už tam tuhu nemám,takže bych to jako problém neviděl,spíše naopak,podle mě je to od Edy skvělý nápad
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

:-? hmm, to není asi řešení úplně pro každou přenosku, ale zkusím to.
A pak pro jistotu ještě projedu demagnetizérem přenosek. Mám v šuplíku dva. Jeden od Luxmana, ale ten se hodí jen na přenosky s headshellem (kdyby někdo sháněl, bude na prodej, až najdu čas jej nafotit a dát na bazar...). Nedávno jsem totiž pořídil verzi od phasemation, který umí nejen přenosky, ale celou cestu včetně kabelu a ramínka a zvládá i SUT. Jen jsem ještě neměl čas to doma vyzkoušet. Ale zkoušeli jsme společně s kamarádem, když za námi přijel společný známý z Francie a "musel" jsem jej hned objednat :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Ramones »

Tak s tim zalamovaken mi to přijde uz opravdu moc. Kdyz uz, staci jehla, ale varianta s tuhou se mi jevi jako nejméně riskantni a mam ji na přenosce porad.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od efičák »

Edo to je husté řešení, díky že ses podělil. Pro mou levnou Audiotechniku to není problém, snížím přítlak a zarovnám. :thumbup:
Jehla je jistě lehčí, , časem nějakou seženu.

Až se bojím Saši zeptat, jak pomáhá odmagetování, aby nevznikl souboj. Jisté je, že čím větší rozlišení, tím víc se to projeví...
V pravěku sem pravidelně odmagnetovával kotoučák.
Ale ten šok co mi Pavel Diok pustil mé CD a pak ho dal do pro mne tehdy lehce okultní mašinky a pak pustil znovu!
I Peer tvrdil, že mu po tom MC LO Dynavector hrál lépe.

Zdali není problém u magneticky odlehčených talířů vyzařování na přenosku odloženou v držáku ?


Sašo děkuju za fotky, to je maximum možného a jsi nám vzorem. Teď Ty inspiruješ ostatní a věřím že se teď s tebou pouští do větších akcí více kolegáčků.

Zajímavý tvar té Tvé poslední přenosky : My Sonic Lab Hyper Eminent EX
Dovol dotaz, přenoska vypadá vyšší , je to jen zdání?

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

O demagnetizaci nemá smysl diskutovat. Kdo to vyzkoušel, tak má jasno. A skeptiky a techniky nemám ambice přesvědčovat. Je to každého svobodné rozhodnutí. Já byl u použití phasemation demagnetizéru u transrotor s magnetickým nadnášením a následně i ukázky funkčnosti s SUT a to mne přesvědčilo jej pořídit a nahradit tak stávajícího Luxmana, který byl jen na SME headshell . I když i to jsem měl vyřešeno, protože jsem si nechal udělat redukci, aby se dalo použít i na ramínka s 5DIN konektorem (u mne graham). BTW - Luxman už má nového majitele.

"Kouzlo" s demagnetizérem CD mi taky PD ukazoval. Jen pro mne je CD doplněk, takže se mi do toho investovat nechtělo.

Ta MSL je vysoká stejně, jako všechny ostatní, je to jen optický klam, protože má tělo cca poloviční. Na stejném rameni točím i jiné přenosky, zejména SPU Century a není potřeba řešit úpravy VTA.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 507
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Miles »

Ono na toto téma rohu již v budoucnu napsáno hodně již v dávných dobách o demagnetizéru psal Peer
Kdo to mysli s kolotočem vážně nezbytnou součástí je pračka na desky stejně tak i demagnetizér na přenosky
A takových prkotin je potřeba hodně
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, psalo se tom třeba v tomto vlákně...
viewtopic.php?t=40&start=40
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: 16 kvě 2022 14:19
Určitě chci ale časem vyzkoušet i jiné, včetně originál headshellu Thomas Schick.
Tak nakonec to ani tak dlouho netrvalo a naskytla se mi příležitost koupit lehce jetý originál, tak jsem bez váhání bral. Tento headshell se v 2handu objevuje opravdu jen velmi výjimečně. Jsem zvědav, jak obstojí proti ostatním kouskům, co mám doma. :angel: :angel: :angel:

BTW - pořídil jsem k němu i špičkové kablíky od MSL.



20220516_140719_resized (002).jpg
Tak konečně po dvou měsících jsem dnes našel chvilku a vyměnil u ramene Thomas Schick ebenový headshell za originál grafitový. :thumbup:
Na zvuku je to hned poznat, je to jiné a první dojem je, že lepší, přesnější, vykreslenější. Ale až čas ukáže, zda je to posun správným směrem. :cool:

20220723_140119.jpg
20220723_140243.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak dnes návrat ke kořenům.. Po cca 30letech jsem vytáhl ze sklepa jeden ze svých prvních "opravdových" gramofonů. Jsem zvědav, zda se mi jej podaří rozchodit... Ale zatím to nevypadá nadějně. Vše je zatuhnutý, takže se to po zapnutí skoro ani nehne...
Ale docela mne překvapil pohon hnacím kolečkem, jako je u mého garrarda...

20220802_213645.jpg
20220802_213650.jpg
20220802_214046.jpg
20220802_214634.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

No hurá,konečně jsí po těch všech naleštěných prdech pochopil,o čem to hifi je :lol: Jinak vážně,krásný kousek a věřím,že ty jej rozchodíš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak stačily dvě kapky kapky oleje z mého ORACLE na ložisko a jedna na střed hnacího kolečka (což cenu gramofonu nejspíš ztrojnásobilo) a už se točí :-). Jen tedy trochu pomaleji a nevyrovnaně. Nechám to běžet přes noc a uvidíme ráno. Pak zkusím připojit i bedny (zatím uloženy ve sklepě, také nějaké "TOP" regálovky TESLA z konce osmdesátek), Jsem zvědav, zda zesák to skladování přežil a vyjde z toho nějaký zvuk.

Screenshot_20220802-234609 (002).jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

toto Teslacke riesenie s tym kolieskom bolo otrasne prevedene, hluk sa velmi prenasal do zvuku. Skoda casu, pri tom co mas doma vhodne do smetiaku
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

blesk666 píše: 03 srp 2022 00:03 toto Teslacke riesenie s tym kolieskom bolo otrasne prevedene, hluk sa velmi prenasal do zvuku. Skoda casu, pri tom co mas doma vhodne do smetiaku
To snad nemyslíš vážně,to řešení je stejné,jako u Garrarda
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, řekl bych, že celá střeva této tesly váží míň, než hnací kolečko u Garrarda. Když jsem to otevřel, tak to celé vedle toho, co z garrarda důvěrně znám, působí jako parodie, nebo hračka pro děti... :cool:
Každopádně - já na tom nemíním hrát. Jen mne prostě zajímá, jaký zvuk z toho půjde, protože tenkrát mi to přišlo boží a s takovým gramcem jsem byl king. Navíc jsem na něj celé léto makal na brigádách a pak se stejně ještě doma zadlužil, protože to nestačilo... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od efičák »

Udělat si kalibraci Vysokého konce začátečním systémem je hezké. :thumbup:
Tohle bylo drahé a umělo nahrávky.

Podobný gramec Tesla se zesilovačem a bednama přinesl kámoš, z legrace vyzkoušená MMka nebo MI ? Goldring 1012 s hrotem F. Gyger tak nějak zahrála velmi hezky. Repro bylo asi širokopásmové, hrály živě.

Ani já nelenoším, dnes nadšený z MC Hana SH, detailní a barevná.
Zvuk dobrý - všechno dobré
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zatty »

tak to je husté retro ... sem zvědavý co s toho poleze :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Urbino »

zabiny007 píše: 03 srp 2022 00:23 Ano, řekl bych, že celá střeva této tesly váží míň, než hnací kolečko u Garrarda. Když jsem to otevřel, tak to celé vedle toho, co z garrarda důvěrně znám, působí jako parodie, nebo hračka pro děti... :cool:
Každopádně - já na tom nemíním hrát. Jen mne prostě zajímá, jaký zvuk z toho půjde, protože tenkrát mi to přišlo boží a s takovým gramcem jsem byl king. Navíc jsem na něj celé léto makal na brigádách a pak se stejně ještě doma zadlužil, protože to nestačilo... :angel:
Aby tě jeho zvuk neohromil :smile: :smile: :smile: :smile:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

terahera píše: 03 srp 2022 00:21
blesk666 píše: 03 srp 2022 00:03 toto Teslacke riesenie s tym kolieskom bolo otrasne prevedene, hluk sa velmi prenasal do zvuku. Skoda casu, pri tom co mas doma vhodne do smetiaku
To snad nemyslíš vážně,to řešení je stejné,jako u Garrarda

“rovnake” je to asi len tym ako druhova “rovnakost” dvoch ludi ze maju dve nohy a dve ruky. Toto nie je ani trochu dobre odizolovane od chassis a hluk sa prenasa velmi silno do zvuku, taktiez drzanie otacok nebolo dobre
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

...řekněme si to na rovinu, je to TEchnicky SLAbší :silent:
Odpovědět