Ground box

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
kychtax

Re: Ground box

Příspěvek od kychtax »

taky používám - koaxy.. je to slyšet. Ground box je diy.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Ground box

Příspěvek od šeďour »

Pytell píše: 08 úno 2022 13:47 zabiny007 : koax byl zapojen stínění vč. středného vodiče na obou stranách spolu.
Pak to, ale z technickýho hlediska není koaxiální vodič !

Je to jen běžný vodič se zvětšeným průřezem.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Ground box

Příspěvek od šeďour »

Rothaudio píše: 08 úno 2022 13:31 Dle mě bude záležet hodně na průřezu a také zda kabel je stíněný. Za mne bych klidně zkusil koax s max průřezem. Ground box od SR je špičkový produkt.
Kam chceš smysluplně zapojit stínění zemnícího vodiče...na zemnicí vodič ? :-?
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Ground box

Příspěvek od Rothaudio »

Dá se vytáhnout "ven". Těch možností je více
kychtax

Re: Ground box

Příspěvek od kychtax »

Taky se chystam jeste na to sahnout a vylepsovat samodomo. Da se s tim delat dost, ale moc se o tom nepise.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Ground box

Příspěvek od pepO77 »

Taktiez ste ma inspirovali a chystam sa (Nordost QKore) vyskusat. Vyzera to, ze aj tu sa da vyhrat s kablikami a miestami pripojenia zemnenia komponentov.

Vsimol som si na roznych fotkach, ze zemniace kabliky (na rozdiel od napajania a signalovych prepojeni) su len “ledabolo” pripojene, prepletene. Dodrzujuete nejake pravilo ako viest a comu sa vyhnut pri vedeni zemniacich kablikov?

Nedopatrenim mi zostali izolacne spikes, takze krabicku budem rovno aj izolovat.

Zasnem ako sa da zvuk zostavy stale posuvat, sice uz to nie su tak velke skoky - a nie kazdy skok za to stoji. Vyskusat a potom … nakupy nikdy nekoncia.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Ground box

Příspěvek od dvader »

Tohle je také velmi slušný uzemňovací box… :mrgreen:
19808381-F59B-46F9-A5F5-9E48C010EDDA.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ground box

Příspěvek od terahera »

To je ten nejlepší box :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Ground box

Příspěvek od pepO77 »

dvader píše: 12 úno 2022 20:24 Tohle je také velmi slušný uzemňovací box… :mrgreen:

19808381-F59B-46F9-A5F5-9E48C010EDDA.jpeg
Tento box je teda parada. A ani kabliky netreba testovat a hladat kam to dat.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Ground box

Příspěvek od Pytell »

Protože jsem zkompletoval desítky kablíků k těmto Ground boxům, tak jsem si půjčil tento základní model . Zkompletoval ke všem mašinkám kablíky z postříbřené mědi v teflonu ( Kraut ), tzn. XLR, RCA, USB, LAN a i HDMI ( k Nuclueus ) . Nejdříve jsem změřil jaké mají jednotlivé strojky potenciál vůči zemi, nejvyšší měl kombajn Primare skoro 0.4 V. Po zapojení všech aparátů do boxu , se potenciál vyrovnal. Jako přívod do boxu jsem stočil 3 x Krautovu metráž a zapojil a začal poslouchat --- neskutečná čistota pozadí, změnu zvuku vnímám jako příjemnější . Dodávané kablíky ani nezapojujte, průser a hlavně od zásuvky.
20240302_095036.jpg
Zůstává v sestavě. i když mě láka aktivní box .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ground box

Příspěvek od aretax »

pepO77 píše: 13 úno 2022 00:04
dvader píše: 12 úno 2022 20:24 Tohle je také velmi slušný uzemňovací box… :mrgreen:

19808381-F59B-46F9-A5F5-9E48C010EDDA.jpeg
Tento box je teda parada. A ani kabliky netreba testovat a hladat kam to dat.
To mi pripomína situácie, keď sa chodíme uzemňovať na "1" pivo...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět