Co právě vyšlo

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od fox »

Opravuji. J.T. je v prodeji ode dneška. Kolega ho dokonce koupil už v pátek v Ostravě u Fojtíka. Jinak deska se mi moc líbí. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

pajuna píše:Dej vedet jako to je Monte!
Akorát došel mail, chybí jedno CD z objednávky, takže deset dnů. Asi ho zatím sosnu, čekat deset dnů na legendu se mi nechce.
davidsound

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od davidsound »

9.4.2012 vychazi album Live od Nik Bartsch's Ronin

Obrázek
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

monte píše:
pajuna píše:Dej vedet jako to je Monte!
Akorát došel mail, chybí jedno CD z objednávky, takže deset dnů. Asi ho zatím sosnu, čekat deset dnů na legendu se mi nechce.
Právě poslouchám, Jethro Tull jako vyšité. Ian se silně pochlapil a i lovci zvuku si příjdou na své. Top album, dávám (*) (*) (*) (*) (*). Prvotřídní koupě, už se těším jak dojde. Hlavně si ho ohmatat a založit. Na disku je jen chiméra. :lol:
JethroTull2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

Ian Anderson dnes dorazil. Tak večer olá :thumbup:, ještě je zabalený.
ian02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Mark Levinson »

Právě vyšla nová deska u Concord/Universal, Chick Corea & Gary Burton - Hot House.
Excelentní hodnocení:
Zvuk - (*) (*) (*) (*) (*)
Hudba - (*) (*) (*) (*) (*)


Obrázek
Mark Levinson
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

Viktore , hudba jen pro velmi úzký okruh. Nevím jakou úlohu má na desce Corea. Jako laik v této oblasti, jen džem bez melodie. Jsem u třetí skladby, možná, ani nepoznám rozdíl :lol: . Takovou hudbu chápu spíš jako kulisu, někde v baru, filmu :thumbup: . Fandové jazzu řeknou, musíš se zaposlouchat, ale nevím do čeho. Snad jen hra, tony klavíru.
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

Musím říct, osmá skladba mne zaujala. Objevila se melodie, která se dá slyšet.
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

18.6.2012 vychází GUN, pro mne velké překvapení, zároveň ASIA
gun.jpg
asia.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od noaid »

Neil Young už opět lítá na ztřeštěném koni a zpívá si k tomu americké "lidovky".
http://www.uncut.co.uk/neil-young-on-hi ... icana-news

Samozřejmě opět na bluray (24/192), ale pro méně náročné i na vinylu i CD či FLAC(16/44).
http://www.neilyoung.com/news/index.html

ukázky
http://www.youtube.com/watch?v=AqOrZP2EpNk
http://www.youtube.com/watch?v=0NghGoIdv-E
http://www.youtube.com/watch?v=ei2PVpSKkF4

Ukázka jamu ve studiu s krásnými vintage stroji (skoro 40 min.) http://www.neilyoung.com/crazyhorsevideo.html
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

Youngovinu mám velmi rád, už se těším. I poslední vydaná deska byla nářez, hlavně po zvukové stránce :thumbup: .

A už vyšlo ? Spíš ne, nemohu ho najít, aspoň v naši kotlině. Už vidím 5 june. Bude zajímavý červen :thumbup: .
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

Santana - Shape Shifter-2012
-parádní věc,zase se Carlos trochu "vrátil" do svých začátků.Tady jeden malý odkaz.
http://musicserver.cz/clanek/39172/Sant ... e-Shifter/
Obrázek
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od boxer »

Paul

Poslechl jsem si to dvakrát a nedoposlouchal. Bohužel, Carlos již asi nikdy nepřekročí svůj rubikon prvních tří (6?)desek. Hned po poslechnutí této novinky jsem si pustil jeho slavnou 3 a je to prostě jinde.

Na prvních albech rouboval Carlos rockové věci na svoje vlastní "domácí" hudební cítění a ta radost a ta nádherná soudržnost v dalších jeho albech chyběla tu více tu méně,ale už to nikdy nebylo ono. Později se snažil hrát od rocku,přes jazz až po nevím co a na to rouboval své "mateřské" hudební vlivy, ale to už bylo umělé.

Jistě zde budou někteří namítat, že jeho Caravanserai, Welcome a Lotus jsou taky výborné,ale pro mne už ne zdaleka tolik.

Ještě mne zaujal na Supernatural a Shaman, ale ty nejhezčí skladby jsou stylově podobné právě těm prvním třem albům.

Jeho první tři LP patří do platinovodiamantového pokladu světové hudební scény vůbec. Můj názor.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

boxer - mě se to líbí.každý to máme jinak. ;)
-já považuji také jeho prvotiny za NEJ,ale tahle deska mě po dlouhé desce zase sedla-hlavně i s ohledem na jeho poslední spíše "komerční" věci-Já bych jeho začátek nepovažoval třeba výše jako LedZep,ale je to vše věc subjektivní a hlavně je to totálně odlišná muzika.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno vyšla nová deska Pat Metheny - Unity Band. Vydáno u (jak už je u jeho posledních desek zvykem) Nonesuch/Warner, hodnocení excelentní, DR-10.

Hudba: (*) (*) (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavá novinka by mohla být i tato deska Marcus Miller - Renaissance, která vyšla nedávno u Dreyfus/Soulfood. Hodnocení excelentní.
Hudba: (*) (*) (*) (*) a půl
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)


Obrázek
Mark Levinson
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od tujatuja »

Brad Mehldau Trio: Ode.
Moc se mi líbí. Na rozdíl od některých jiných nahrávek (The Art of The Trio, atd.....) méně "akademický" jazz, posluchačsky přístupnější.
Mehldau Trio.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

PGH
Příspěvky: 3196
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od PGH »

Pro jazzove posluchače, nedavno vyšel poprve v reedici EMIL VIKLICKY - V HOLOMOCI MĚSTĚ a jeho dalši 2 lp OKNO a DVEŘE ktere jsou na jednom CD. Tyto dvě nahral s americkymi spoluhrači BILL FRISELL kytara, KERMIT DRISCOLL baskytara, VINTON JOHNSON bici v roce 1979. Už mam objednano :thumbup: :D
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od jirie »

Už to mám, ale ještě jsem neposlouchal. Obálka je klasika od R. Deana, proto je to pro mě skoro povinnost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

jirie - Jiříku,ta Asia je pro mě velké zklamání.Jsou tam tak 2 -3 dobré skladby-jinak bída.Ale každý to máme samozřejmě jinak.Poslední jejich desky už je dost slabý odvar na to,jaký "páni" muzikanti tam hrají.
-ta nová Saga je proti tomu bomba ;)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od boxer »

Asia mne nezaujala nikdy.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od fox »

steven wilson - get all you deserve (blu-ray + dvd + 2cd preorder)
Vyjde 24.září. Neodolal jsem a zakoupil v předprodeji. Má to být edice s omezeným počtem kusů. Původní záznam na LP /600 ks /a CD /2000 ks/ byl okamžitě vyprodán a teď se nabízí za horentní sumy na ebay.

https://www.burningshed.com/store/steve ... t/65/4009/
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od noaid »

Po vlastních věcech a King Crimson, Jethro Tull a Caravan Steve Wilson pokračuje na dalších surroundových remixech, tentokráte jedné zatím nejmenované ne-progrockové kapely a 6 albech ELP. Problém je ale s firmou Sony, která snad zrušila masteringové studio (jestli jsem to správně pochopil), naštěstí ale našel pomoc u Neila Younga a k vydání 27.8. jsou připravena první 2 alba Emerson,Lake & Palmer a Tarkus jako 3-diskové sety (původní a nové stereo mixy a surround DVD-AV MLP,DTS,DD). MLP tam původně nemělo být, jen DTS, ale naštěstí se to povedlo teď na poslední chvíli prosadit, čímž se lehce posune původní termín vydání. Popravdě tam původně nemělo být ani hires (důvod patrně Sony), ale díky N.Youngovi nakonec bylo dostupné příslušné studio s hires, takže bude výsledek lepší než bylo původně plánováno. Na DVD nebude na rozdíl od CD použita žádná limitace, komprese, ekvalizace apod. Takže ti s CD přehrávačem za čtvrt melounu mají opět smůlu.

Další remixy budou : Pictures At An Exhibition (1971); Trilogy (1972), Brain Salad Surgery (1973), Welcome Back My Friends To The Show That Never Ends (1974).

Bohužel z finančních důvodů remixy nevyjdou na blu-ray. Bluray mastering je prý pořád drahý, což moc nechápu, jednodušší věci zvládnu i já sám za chvilku s free nástroji, tak proč ne "profesionálové". U výroby je to jasné, ta dražší je, ale mastering...
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od mac »

Ian Gillan & Tony Iommi - WhoCares
http://www.iommi.com/index.php?story=163
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

noaid - díky za zajímavé info,ten Caravan se také velmi povedl :thumbup:
-co jsem někde zaslechl,tak měl dělat i nové mastery pro Rush-což bych uvítal.Zvuk jejich některých alb je dost hrůza-i dle samotných muzikantů,hlavně těch novějších alb
mac - mrknu na to,díky za tip,zatím mě hodně baví ta nová Saga a nový The Flower Kings nejsou také vůbec špatní
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od fox »

noaid píše:Po vlastních věcech a King Crimson, Jethro Tull a Caravan Steve Wilson pokračuje na dalších surroundových remixech, tentokráte jedné zatím nejmenované ne-progrockové kapely a 6 albech ELP. Problém je ale s firmou Sony, která snad zrušila masteringové studio (jestli jsem to správně pochopil), naštěstí ale našel pomoc u Neila Younga a k vydání 27.8. jsou připravena první 2 alba Emerson,Lake & Palmer a Tarkus jako 3-diskové sety (původní a nové stereo mixy a surround DVD-AV MLP,DTS,DD). MLP tam původně nemělo být, jen DTS, ale naštěstí se to povedlo teď na poslední chvíli prosadit, čímž se lehce posune původní termín vydání. Popravdě tam původně nemělo být ani hires (důvod patrně Sony), ale díky N.Youngovi nakonec bylo dostupné příslušné studio s hires, takže bude výsledek lepší než bylo původně plánováno. Na DVD nebude na rozdíl od CD použita žádná limitace, komprese, ekvalizace apod. Takže ti s CD přehrávačem za čtvrt melounu mají opět smůlu.

Další remixy budou : Pictures At An Exhibition (1971); Trilogy (1972), Brain Salad Surgery (1973), Welcome Back My Friends To The Show That Never Ends (1974).

Bohužel z finančních důvodů remixy nevyjdou na blu-ray. Bluray mastering je prý pořád drahý, což moc nechápu, jednodušší věci zvládnu i já sám za chvilku s free nástroji, tak proč ne "profesionálové". U výroby je to jasné, ta dražší je, ale mastering...
Na Emersny se moc těším. Díky S.W. jsem zase oprášil multikanál.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od monte »

FOX, žije a já myslel. že potkal jezefčíka :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno vyšla nová deska Cassandra Wilson - Another country. Velmi dobré hodnocení za hudbu i zvuk, natočeno v Itálii s kytaristou Fabricoi Scotti, DR-11.

Hudba: (*) (*) (*) (*) 1/2
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Mark Levinson »

U ECM právě vyšlo Keith Jarrett - Sleeper.

Hudba: (*) (*) (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*)

Obrázek
Mark Levinson
davidsound

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od davidsound »

Výborné album
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od jirie »

SUPERTRAMP LIVE IN PARIS
Tak konečně zítra po více než 30ti letech vychází na BD koncert z vrcholné éry skupiny. Měla by to být velmi slušná kvalita obrazu z původního 16 mm filmu :clap: :thumbup:

http://www.amazon.co.uk/Supertramp-Live ... _cp_d_h__0
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno vyšla nová deska mé oblíbené kapely Mezzoforte, deska Islands. Jedná se o zajímavý fusion a i když jejich tvorba nezískává nijak výborné hodnocení, tak si jejich hudbu rád poslechnu.

Island má hodnocení:

Hudba: (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*)


Obrázek
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

ZZ TOP - LA FUTURA -po delší době jsem si tento styl opět s chutí poslechl
http://hudba.vltava.cz/Rock-Metal/South ... rie=15875/
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

Dave Matthews Band - Away From The World-slyšel jsem první "nástřel" a je to velmi povedené,za mě :thumbup:
http://www.freemusic.cz/clanky/19328-vy ... -the-world
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od Guliver »

paul píše:Dave Matthews Band - Away From The World-slyšel jsem první "nástřel" a je to velmi povedené,za mě :thumbup:
http://www.freemusic.cz/clanky/19328-vy ... -the-world
A tak to vyzerá dobre, vďaka za tip!
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od fox »

Jethro Tull - Thick As a Brick/ Thick As a Brick 2 - (Special Vinyl Collection preorder)

Výjde 5.11.2012. Cena 49,99 liber. Obsahuje 2LP, 72 stránkovou knihu, originál noviny ...
http://www.burningshed.com/store/jethrotull/
JT.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od fox »

King Crimson - Larks' Tongues In Aspic - 40th Anniversary Edition (cd/dvd-a preorder)
http://www.burningshed.com/store/kingcr ... /362/4113/
Vychází 15.10.2012
KC.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Co právě vyšlo

Příspěvek od paul »

NEAL MORSE - MOMENTUM
-moc jsem se na jeho nové album těšil a nezklamalo mě.Nahrávali to s ním opět jeho staří známý Mike Portnoy a Randy George a mnoho hostů-např. Paul Gilbert atd.Skvělá je poslední dlouhá kompozice World Without End s typickým prog-rockovým se rozvíjejícím motivem-prostě za mě moc povedené album mého oblíbence. :clap:
Obrázek
Odpovědět