terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Záleží na tom kolik byla investice těch vylepšení?
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Ale aspon si pohraješ.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 13 dub 2022 08:55 Záleží na tom kolik byla investice těch vylepšení?
No tak to je jednoduché,kdybych spočítal cenu původního gramofonu+cenu veškerých investic do úprav a pak bych za tuto celkovou cenu koupil nový gramec,asi by se mu zvukově ani nepřiblížil,o použitých materiálech ani nemluvím :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Dovolím si vstoupit se svojí zkušeností:

Před časem jsem pořídil Vintage technics SP-15, který mne stál ani ne desetinu toho, co můj "hlavní gramofonu" - Oracle Delphi VI mk2.
Mým cílem bylo udělat maximum a získat TOP gramec, který se zvukově Oracle přiblíží. Do základny, nožiček a dalších hovadin jsem investoval několik desítek tis Kč, stálo mne to pár měsíců shánění informací, telefonování, ježdění po republice, shánění materiálu, různých testů, objevení několika slepých uliček atd atd. Pokud nepočítám svoji práci a projetou naftu, dostal jsem se nákladově lehce nad 25% ceny Oracle. A výsledek? Technics nejen podle mne, ale i podle návštěv, kterým jsem své dílo prezentoval, přehraje i Oracle. A takový gramofon bych za těch pár vyšších desítek tis, které mne to vše komplet stálo, rozhodně nekoupil. *
A podobných příběhů znám kolem sebe více. Jen je potřeba, aby na začátku byl vždy takový gramofon, který má potenciál, aby to nebyly vyhozené peníze.


* do cen nezahrnuji náklady na ramínka, přenosky, kabely a další příslušenství. To je další kapitola sama o sobě :angel: .
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 13 dub 2022 09:29, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: terahera

Příspěvek od Quentin »

...a co nakonec zbude z původního gramofonu? Najde se tam něco? :-?
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

A postavit si jej od počátku?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Quentin píše: 13 dub 2022 09:28 ...a co nakonec zbude z původního gramofonu? Najde se tam něco? :-?
Uvažuju,že zachovám vypínač :angel:
Ale vážně,zbude vlastně všechno a nic :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

lidumil píše: 13 dub 2022 09:42 A postavit si jej od počátku?
Tak na to nemám koule ani znalosti a možnosti.Je rozdíl zdokonalit již vyvinutý stroj a postavit nový od počátku
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Já jsem variantu stavby docela vážně zvažoval. Dokonce tak reálně, že jsem měl už i předdomluvený TOP talíř a ložisko z gramofonu s cenovkou několika set tis. Ale nakonec jsem se rozhodl jít pohodlnější cestou úpravy a tunění hotového řešení. Myslím, že těch proměnných je u stavby tolik, že jen čiré nadšení, bez nějakých zásadních technických/konstruktérských znalostí, by mohla být cesta po slepých uličkách, plná černých děr, kam by neutěšeně mizely peníze za pokusy a prototypy. Podle mne se to u jednoho ks nevyplatí. Zvláště v případě, kdy člověk není manuálně zručný kutil s vybavenou dílnou a vše co si namyslí, je potřeba někde nechat vyrobit, protože "za flašku" nebo jen "za materiál" to vždy nejde. Zvláště, u gramofonu, kde je důležitá absolutní přesnost. A když člověk platí normální hodinou cenu strojové i manuální práce, je to mazec...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

Tak pak si ho nechat vyrobit u někoho, kdo má zkušenosti a umí to?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

lidumil píše: 13 dub 2022 10:29 Tak pak si ho nechat vyrobit u někoho, kdo má zkušenosti a umí to?
A kde je potom zábava,radost z každého povedeného kroku,z každého posunu,nemluvě o zdokonalování sama sebe,kdy člověk studováním možností každého kroku a jeho vlivu získává mnoho znalostí a zkušeností a ve finále ta absolutní radost z dobře odvedené práce :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

lidumil píše: 13 dub 2022 10:29 Tak pak si ho nechat vyrobit u někoho, kdo má zkušenosti a umí to?
Závisí, kam člověk míří.
Jsou lidé, kteří dělají komerčně tuning stávajících i stavějí gramofony na zakázku s využitím dílů z komerčních řešení. Jsou to nádherné kousky, které hrají lépe, než kdyby jsi stejné peníze investoval do komerce. Mají ovšem většinou (alespoň co jsem měl možnost vidět/slyšet/nastavovat) své limity a konkurentem pro TOP, o kterém jsem psal já, nejsou.
A pak jsou lidé, kteří mají znalosti i zkušenosti takové TOP gramofony udělat, ale zase nemají na to prostor. Naštěstí jsou sdílní a člověk je vděčný při svých pokusech za jejich rady.

Mám osobní zkušenost s oběma typy :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Jen komentar .... prilozit ruku k dilu jde i pri tvorbe noveho projektu ;). Jsem rad, ze jsem se podilel, i kdyz "humpolacky" (vrtani), na tvorbe sasi pro me ackove lampove monobloky, stejne tak jsem si veci tykajici se vzhledu poshanel sam a samozrejme kecal do vyvoje, cili tam bude i ma signatura :thumbup:. Kdo si hraje nezlobi a clovek se muze lecos naucit :thumbup:.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Terro moc ti fandím, je to famfárové pábení.
Připomíná mi to lehce SEVovský Project Century TT pro Ortofon, jen Tvůj jde dál.

https://www.project-audio.com/en/produc ... n-century/

A ještě lepší Project 175 Vienna Philharmonic Limited Edition.

Obrázek

I tak věřím, že Tvůj Classic vymačká z desek ještě víc. A na plných elektronkách to bude analog naplno. :thumbup:

Proč samodomo úpravy?
Kamoš byl zoufalý z VPI Scout, nehrál mu jak by chtěl . Mi se to furt nezdálo, nerezové unipivotní ramínko, špičkové kabely, talíř a ložisko sendvič kovů bez kompromisů. A přesto mu upravené starší gramce hrály o moc lépe.

Mé výtky k racku a rozumné přenosce neakceptoval a zkoušel VPI prodat. První pozitivní změnou bylo sdílení zkušeností Zabinym a dalšími na zkušenosti nelakomými členy s nožkami pod gramec. Ač má VPI dobré nožky, ty doporučené dodaly šťávu zvuku k dorovnání kvalit zvuku s výborným vintage mašinama.
Pokoj nedovolí nejlepší upevnění na polici a tak nový rack nakopnul zvuk ještě dále.
MC přenoska s důstojnou kvalitou po strašné jeba..e s Azimutem na unipivotu udělala z američana č.1 z 3 gramců. Analog je moc fajn, ale není to pro každého.

Citát : " .. a když můj hlas nejvíc zněl, to nic to jen vzduch se chvěl.." Janda Olympic.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Project 175 Vienna Philharmonic Limited Edition. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Máro, koukám, že většina co řešíš, je už vymyšlená. Je to dotáhnout a dát tělu ještě trochu více objemu :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: terahera

Příspěvek od Janik »

Mara velmi logicke upravy. Gratulujem k upgradu vyzera to velmi dobre (*) . Kto ti dodava material???

Osobne si myslim, ze kazda vec sa da vhodne upravit ak tam je ten potencial (podobnu cestu som si vybral pre pj phono rs). Zalezi tiez ci clovek chce alebo radsej preda a kupi nieco ine.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Janik
Materiál tak různě,ale hlavně pomoc balkánské kliky
Zabiny
Ano,objemný plinth je v plánu v poslední fázi,hned po instalaci subdesky,finální váha The Classic pak bude cca 50kg :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Když jsem se inspiroval v zahraničí před časem u Garrarda, tak u podobného monstra, které překonalo váhu 50kg, se ujal název Garrardzilla. Myslím, že to bylo 45kg bedna, 13,5kg talíř a 25kg samostatná základna pod 16" rameno.
Můj garrad tuto metu nepřekročil, skončil těsně pod ní. Ale myslím, že když sečtu vše na Tp15, tak Technicszilla je na světě :angel: .
A ty budeš otcem první Projectzilla nebo Classiczilla či ProClasszilla :thumbup: . Závisí jen na tobě, jaké jméno jí dáš ... :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Kdeže já jsem se svým 25kg.drobečkem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ke kolotoči nemám co bych smysluplného napsal, tak nepíšu. Možná mě napadá otázka proč vidím v mnoha sestavách dva i více gramofonů, ale nevzpomínám si, že bych někde vidět více než jeden CD přehrávač.
Když si odmyslím silné přepálení fotek do červena, tak to vypadá pěkně.
Jen mi tam chybí křesílko v poslechovém místě, z té sedačky na druhé straně místnosti se dá poslouchat jen tak, řekl bych kulisově. Tedy ke čtení, surfování po netu, pokecu s přáteli či popíjení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: terahera

Příspěvek od zappa »

efičák píše: 13 dub 2022 12:42 Terro moc ti fandím, je to famfárové pábení.
Připomíná mi to lehce SEVovský Project Century TT pro Ortofon, jen Tvůj jde dál.

https://www.project-audio.com/en/produc ... n-century/

A ještě lepší Project 175 Vienna Philharmonic Limited Edition.

Obrázek

I tak věřím, že Tvůj Classic vymačká z desek ještě víc. A na plných elektronkách to bude analog naplno. :thumbup:

Proč samodomo úpravy?
Kamoš byl zoufalý z VPI Scout, nehrál mu jak by chtěl . Mi se to furt nezdálo, nerezové unipivotní ramínko, špičkové kabely, talíř a ložisko sendvič kovů bez kompromisů. A přesto mu upravené starší gramce hrály o moc lépe.

Mé výtky k racku a rozumné přenosce neakceptoval a zkoušel VPI prodat. První pozitivní změnou bylo sdílení zkušeností Zabinym a dalšími na zkušenosti nelakomými členy s nožkami pod gramec. Ač má VPI dobré nožky, ty doporučené dodaly šťávu zvuku k dorovnání kvalit zvuku s výborným vintage mašinama.
Pokoj nedovolí nejlepší upevnění na polici a tak nový rack nakopnul zvuk ještě dále.
MC přenoska s důstojnou kvalitou po strašné jeba..e s Azimutem na unipivotu udělala z američana č.1 z 3 gramců. Analog je moc fajn, ale není to pro každého.

Citát : " .. a když můj hlas nejvíc zněl, to nic to jen vzduch se chvěl.." Janda Olympic.
[/q
Krása :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

NA-Noble Audio píše: 13 dub 2022 19:14 Ke kolotoči nemám co bych smysluplného napsal, tak nepíšu. Možná mě napadá otázka proč vidím v mnoha sestavách dva i více gramofonů, ale nevzpomínám si, že bych někde vidět více než jeden CD přehrávač.
Když si odmyslím silné přepálení fotek do červena, tak to vypadá pěkně.
Jen mi tam chybí křesílko v poslechovém místě, z té sedačky na druhé straně místnosti se dá poslouchat jen tak, řekl bych kulisově. Tedy ke čtení, surfování po netu, pokecu s přáteli či popíjení.
No vidíš,co lze vše vyčíst z fotky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Mnohem víc :cool:
třeba, že aktuálně máš na pozici reprokabelu neohebný výkonový koaxiální vlnovec používaný k vysílačům, který jsem přesně před dvaceti lety také zkusil a tenkrát mě úplně uchvátil k mému lampáči. Jakmile jsem ale přešel na tranzistorový zesilovač bylo evidentní, že ten kabel kompenzoval měkkost zvuku lampy a najednou byl zvuk moc tvrdý a nezáživný.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:eek: :clap: To zírám,klobouk dolů ^:)^ A jde i vyčíst značku a model?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

NA,
Ty dva tvoje poslední příspěvky,to je nějaký tvůj styl humoru,nebo jsi to myslel zcela vážně?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Co není fakt?
1. že lidi mají v sestavách více gramofonů ale ne CD přehrávačů
2. že jsou ty fotky bez vyvážení bílé a jdou brutálně do červena
3. že krom toho červeného závoje to vypadá pěkně
4. že ideální poslechové místo pro vážně míněný hifi poslech je dáno roztečí beren, zde cca 2m, takže ve vzdálenosti 2-2,3m od bedeny a ne nějakých 3,5m na té sedačce a ještě tam mít před sebou konferenční stolek.
5. že použité reprokabely jsou výkonový průmyslový koaxiál
Tyhle prostá fakta vzbudili tolik vášně, nechápu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

No dobrá, možná jsem špatně identifikoval ten kabel, a to nejde napsat, spletl ses, je to něco jinýho.

Prostě mi ho to strašně připomnělo.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

NA
Fakt je,že podle fotky nelze posuzuvat realitu
Fakt je,že né všechna vžitá teorie vždy a všude funguje
Fakt je,že se mýlíš skoro ve všech bodech
Fakt je,že Zabiny má asi pravdu
A to je vážně fakt
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

NA,
Připomíná mně to člověka, který z fotek z mobilního telefonu posuzoval technický stav přes sto let starého krovu a posléze vydával resumé , které vydává statik až po důkladném vizuálním ohledání a výpočtech.
Věz, že terahera opravdu nemá bedny dva metry od sebe a poslechové místo volil po důkladném laborování a zkoušení.
Mohu to potvrdit, pravidelně se s teraherou navštěvujeme.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: terahera

Příspěvek od Janik »

Podla fotiek sa neda posudit absolutne nic. Skresluju a realita moze byt uplne ina. Vynasat sudy ci nejaku kritiku na zaklade toho je hovadina. Sry.

A to ci tam ma viacej cervenej alebo nema vyvazenu bielu. Toto je dokumentovanie nejakeho projektu. Nie nastajlovana fotografia... Ja som velmi rad, ze su ludia ako terahera a neboja sa ist s kozou na trh. Vacsina na tomto fore len skryva nacom pocuvaju a lenivi su hocico pustit von aby nevyzerali za kktov. Ale kritizovat a komentovat to im ide jedna radost.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od ivanb_cko »

heeej hoši! Hoďte to do klidu - v zásadě jde o hovno - blbá poznámka vs blbá reakce. To přeci nemá smysl řešit ^:)^ make peace not war!
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Ach, kdybych jen věděl jaká muka způsobí saturovaná fotografie PJ 175 Filharmonic z mosazného plechu na trubky dodané Kraslickou továrnou na hudební nástroje ! To jsou ty mé fotečky viďte. (*)
Dechy se všeobecně špatně fotí, vzpomínám na dubu elektronkových kamer a televizí, do kterých prasátka házené světly z pozounů odraženými vypalovaly černé díry do stínítek.
K tomu bočnice lakované houslovým lakem ! Celé provedení jde o míli vpřed především v povrchovce a detailech.

Tady je neutrální foto Project Century TT.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Tady by měl zakročit admin ale on nezakročí protože zakročí vždy jen na některé, už jsem se o tom přesvědčil několikrát.
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Zabiny prekvapil.... Hulvat roku 🤔
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Chlapi nejde o zivot, jde o konicek.
Jinak NA je technik a mnozi clenove zde maji jeho produkty, proto nechapu takove reakce, hlavne by to chtelo trochu ucty k lidem co neco dokazali, podobne jako p.Bunta ad., byt je velka propast mezi "merici" a "poslechari". :-t
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Podmínkou projevu úcty není práce v audiooboru.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

mne to uz neprekvapuje
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 14 dub 2022 17:51 Tady by měl zakročit admin ale on nezakročí protože zakročí vždy jen na některé, už jsem se o tom přesvědčil několikrát.
Tak mu to oznam,nepředpokládáš snad,že admin sedí u fóra denně od rána do večera a kontroluje,co se v každém vlákně děje :cool: Zakročí vždy až po upozornění,takže pokud máš pocit,že je třeba zakročit,nic ti nebrání
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Nejsem udavač! Na to bys musel oslovit Nohavicu!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 14 dub 2022 20:58 Nejsem udavač! Na to bys musel oslovit Nohavicu!
No tak ale potom si nestěžuj a nepomlouvej admina
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět