terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Teď třeba poslouchám Saru K a nemám o čem moc přemýšlet :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 16 dub 2023 00:34 Teď třeba poslouchám Saru K a nemám o čem moc přemýšlet :angel:
LOL - asi bola nejaka konstelacia mesiaca a pocasia. Tiez som pocuval Saru K. vcera. :thumbup:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: terahera

Příspěvek od PTK »

Máro, ty vždycky zaručeně pobavíš!
Vtipnou hláškou na fóru, nebo noční zprávičkou na WA :lol:
Ale samozřejmě gratulace k prozření = stereo a DK jsou pospolu prostě příliš náročnou záležitostí.
Užívej, Sara K je fantastická.. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ano,kombinace DK a sterea byla u mě stresující.Teď jsem konečně prozřel a došel k cíli,kombinace sterea a piva je můj svatý grál :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem svým miláškům na přehrávání placek pořídil demagnetizér přenosek a SUT Phasemation DG-100.Nedávno byl u mě Valderon a předvedl mi tímto strojkem jeho obrovský vliv,tak jsem okamžitě objednal :cool:

Obrázek


Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

a co přesně robí todle woodoo :thumbup: udělátko? trošec rozepiš :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Ja ho používam už viac, ako 10 rokov - je to naozaj mimoriadne účinné zariadenie. Keď som mal klasické gramofóny, tak som musel prenosku demagnetizovať každý týždeň. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa zbavil gramofónov EAT Forte a po ňom aj ProJect Signature a vyrobil som gramofón bez magnetov (žiaden slušný gramofón bez magnetov som nenašiel). To tzv. nadľahčovanie taniera veľmi silno ovplyvňovalo prenosku. (Doteraz mi nie je jasné, prečo sa má tanier nadľahčovať. NIe je jednoduchšie a lacnejšie vyrobiť ľahší tanier?). Teraz mám pokoj a stačí mi demagnetizovať prenosku po cca 2 mesiacoch, pričom rozdiel vo zvuku je minimálny. Ale demagnetizér doteraz považujem za nevyhnutné príslušenstvo gramofónu. Podotýkam, že to nie je žiadne woodoo. Na otázku, čo to urobí, je jednoduchá odpoveď - "vyčistí" zvuk, všetko hrá čistejšie, jasnejšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

aretax píše: 27 dub 2023 06:51 Ja ho používam už viac, ako 10 rokov - je to naozaj mimoriadne účinné zariadenie. Keď som mal klasické gramofóny, tak som musel prenosku demagnetizovať každý týždeň. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa zbavil gramofónov EAT Forte a po ňom aj ProJect Signature a vyrobil som gramofón bez magnetov (žiaden slušný gramofón bez magnetov som nenašiel). To tzv. nadľahčovanie taniera veľmi silno ovplyvňovalo prenosku. (Doteraz mi nie je jasné, prečo sa má tanier nadľahčovať. NIe je jednoduchšie a lacnejšie vyrobiť ľahší tanier?). Teraz mám pokoj a stačí mi demagnetizovať prenosku po cca 2 mesiacoch, pričom rozdiel vo zvuku je minimálny. Ale demagnetizér doteraz považujem za nevyhnutné príslušenstvo gramofónu. Podotýkam, že to nie je žiadne woodoo. Na otázku, čo to urobí, je jednoduchá odpoveď - "vyčistí" zvuk, všetko hrá čistejšie, jasnejšie.
takže to funguje na podobné bázi jako demagnitzér CD... Ona ta prevetivní údržba systému je celkově důležitá od čištění konektorů přes kontrolu kondíku...

díky za přesný popis. a Marovi gratuluju :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: terahera

Příspěvek od MANA »

Ahoj terahera: Při pročítání fóra jsem si všiml tvého příspěvku ohledně clampu HX Molekula. Pokud jsi ještě neměl možnost vyzkoušet a máš stále zájem, tak rád zapůjčím. Jsi další z členů, od kterého jsem zde čerpal inspiraci a pozorně pročítal tvé vlákno a příspěvky. Motivoval jsi mě např. při sestavení skyline a QRD difuzorů na strop - díky :thumbup:
Na revanč rád zapůjčím Molekulu, pokud budeš mít zájem.
Měj se M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky moc za nabídku a rád bych ji tedy využil :angel: Sorry,že reaguji se zpožděním,ale na fóra už nechodím a na tvou nabídku mě upozornil kamarád :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět