terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Ty vole! Koho já pomlouvam, vzpamatovat se!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 14 dub 2022 21:23 Ty vole! Koho já pomlouvam, vzpamatovat se!
Tak si to po sobě přečti :cool: A já jsem vzpamatovaný,a to i přes to,co se v mém vlákně řeší :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 14 dub 2022 17:51 Tady by měl zakročit admin ale on nezakročí protože zakročí vždy jen na některé, už jsem se o tom přesvědčil několikrát.
Měl jsi potřebu v mém vlákně na něco upozornit a když jsem naopak upozornil já tebe,kde máš upozornit,tak jsi se ohradil,že nejsi Nohavica a já,že jsem vůl,tak nevím tedy,kdo by se měl vzpamatovat :cool: Nic ve zlém,nemyslím si,že by jsme měli být mi dva zrovna ve sporu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Už na mě nereaguj. Tady je lepší nic nepsat na tyto pacienty!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Provedu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jinak pro ostatní,kteří zabrousí do tohoto vlákna,nemám problém diskutovat o čemkoliv,co se hifi týče,jsem pořád ve vývinu a zkouším,objevuji a sdílím :cool: Jsem rád za každé praktické zkušenosti jiných,hodně mě to posouvá vpřed a naopak se snažím sdílet své zkušenosti já,že to třeba posune zas někoho jiného,nebo naopak mě někdo zastaví před slepou uličkou.Pokud někomu připadá,že já,nebo ostatní semnou diskutující a sdílející tyto zkušenosti,jsme pacienti,tak není povinnost tohle číst a už vůbec sem do vlákna chodit :cool: Vlastně není povinnost vůbec na tohle fórum chodit do jakéhokoliv vlákna a číst to a jakkoliv reagovat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

@koudy
Jako že ten, kdo nemá technické vzdělání, ač může být špička v jiném oboru, si tu úctu nezaslouží? A že když NA dělá kvalitní filtr, které ke spokojenosti užívá spousta mých kamarádů a který jsem i já svého času vlastnil, tak jej to opravňuje psát blbosti? Právě přesně kvůli těmto výrokům zde málokdo prezentuje svoji sestavu a poslechovku.

@PGH
podívej se na historii admina a zjistíš, že už tu pár dní nebyl. Takže určitě spravedlivost nastane, neboj se. Já s tím počítám a s tím vědomím jsem i příspěvky psal.
BTW - jaký je rozdíl v tom, napsat o někom, že je kok*t a nazvat někoho volem?

@all
co kdybyste raději místo moralizování představili svoje sestavy?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Ano tito lide posunuji hifi dal a reprezentuji i CR & SK audio produkci. A zaroven mirni obcas az kultisticke hifi vylepseni, ktere tu jsou prezentovana. Potkal jsem uz vice pidi, kteri zabrousili na toto forum a mysleli si, ze jde o recesi po precteni nekterych vlaken.
Uprimne me presla chut tu cokoliv predvadet, ale ne kvuli NA,BVA ad. [-x.
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Myslim ze viac ucty a respektu navzajom, by prospelo nielen tomuto foru. NA svetonazor nezdielam a nie je mi ani sympaticky, ale nemyslim si ze ho treba za to co napisal takto dehonestovat. Jeho prispevky vedia byt aj uzitocne. Uz len kvoli tomu, ze je skoda kazdeho kto prestane na toto forum prispievat (mimo trollov). Vsimame si asi vsetci ze na hififora sa uz menej prispieva.
Len jedna otacka na Terahera: Aku mas vzdialenost sedenia od repro?, vyzera skutocne vyrazne vacsia ako roztec reprosustav (ich roztec je odhadom tak 2,2m). Ak si to skusal sediet blizssie bolo malo basov?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Sedím asi 2,8 m od beden,myšleno stejně od levé i pravé.Když jsem byl blíž,nebylo to ono,jednak míň basů a hlavně pro mě nepřirozený prostor,také detailů bylo méně.S poslechovým místem jsem si hrál téměř 2 roky(i za přítomnosti některých zdejších čkenů) a takhle mi to vyhovuje nejvíc
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

koudy42 píše: 15 dub 2022 12:08 Ano tito lide posunuji hifi dal a reprezentuji i CR & SK audio produkci. A zaroven mirni obcas az kultisticke hifi vylepseni, ktere tu jsou prezentovana. Potkal jsem uz vice pidi, kteri zabrousili na toto forum a mysleli si, ze jde o recesi po precteni nekterych vlaken.
Uprimne me presla chut tu cokoliv predvadet, ale ne kvuli NA,BVA ad. [-x.
No tak pokud tě,jak tedy v mém vlákně píšeš,přešla chuť zde cokoliv prezentovat,tak prostě příště mé vlákno ignoruj a neprezentuj.Pokud tobě a tvým přátelům příjde jako recese to,co dělám,jsem s tím v poho a jsem rád,že jsem vás aspoň pobavil,ale je tu spousta jiných,kteří to jako recesi neberou a třeba je to inspiruje a posune,stejně jako to posouvá mě(proto to dělám,ne pro pobavení tebe a tvých přátel) a proto tyhle věci zde,na fóru ktomu určeném,ve vlákně,které jsem si založil,píši.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 15 dub 2022 12:22 Sedím asi 2,8 m od beden,myšleno stejně od levé i pravé.Když jsem byl blíž,nebylo to ono,jednak míň basů a hlavně pro mě nepřirozený prostor,také detailů bylo méně.S poslechovým místem jsem si hrál téměř 2 roky(i za přítomnosti některých zdejších čkenů) a takhle mi to vyhovuje nejvíc
Kdyz ti to vyhovuje, je to ok, ale pintlich stereo to teda opravdu neni. Najit vhodny poslechovy bod v mistnosti je vcelku slozite diky ruznym modum kmitoctu, ktere se tu scitaji jinde temer vyrusi. Existuji ruzna doporuceni uznavanych firem v oboru (treba Cardas), ake vzdy se jedna o kompromis. Ovsem zasada rovnostranneho trojúhelníku by mela byt dodržena vzdy. Na upresneni poslechoveho mista je idealni růžový sum, který se posouvanim posluchace ruzne mění, zaostruje, rozostruje. Tim, ze poslouchas ve vetsi vzdálenosti a skoro u zdi, vnasis do poslechu neco na zpusob loudness. Hudba muze znit plneji, coz ti pravdepodobne vice vyhovuje, nez presnost. A ohledne detailu v hudbe, ty prave vyniknou na vrcholu rovnostr. uhelnika nebo i v blizsich vzdálenostech k bednam. Pripodobnil bych to ke sluchátkovemu poslechu. Tam ty detaily opravdu jsou. Cim se posliucha dale od beden, vice se zapojuje vliv místnosti (negativni) a prave ty detaily tim zacnou trpet.
Neber to ode mne jako kritiku, kazdy ma v oblibě jiny charakter zvuku.. Je to spise takova uvaha k tomu, co by mělo zabezpecit opravdu stereo poslech.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ramones
Díky za konstruktivní příspěvek,neberu to jako kritiku :cool: Za těch pár let,co se hifi věnuji už jsem se mnohokrát přesvědčil,že co u jednoho platí,je u druhého zcela jinak a je tomu tak i u mě.Zkoušel jsem ustavení jak repro,tak i sedačky podle různých doporučení,ale takhle mně to v mé místnosti opravdu vyhovuje nejlíp.Právě v tomto bodě je přesnost největší,stejně jako detail a bas
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Další věcí je,že fotka fakt zkresluje,sedačka je asi 1,5m před zdí,repro je 1,2m od čelní zdi atd....Mým cílem bylo,aby byl zvuk pro mě co nejpohodovější(rozuměj neseroucí :smile: ),detajlní a vyrovnaný a aby šel úplně mimo repro(jako by tam repro nebyly) a to jak horizontálně,tak vertikálně,velikost celkového soundu aby byla v rozporu s velikostí beden(zvuk je větší) a to se mi docela daří(aspoň myslím :smile: )
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 15 dub 2022 16:27 Další věcí je,že fotka fakt zkresluje,sedačka je asi 1,5m před zdí,repro je 1,2m od čelní zdi atd....Mým cílem bylo,aby byl zvuk pro mě co nejpohodovější(rozuměj neseroucí :smile: ),detajlní a vyrovnaný a aby šel úplně mimo repro(jako by tam repro nebyly) a to jak horizontálně,tak vertikálně,velikost celkového soundu aby byla v rozporu s velikostí beden(zvuk je větší) a to se mi docela daří(aspoň myslím :smile: )
Jo, tak ty odstupy jsou v rozumnych vzdalenostech 👍
Akorat, ja jsem na ty trojuhelniky 😁
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

O fotoaparátech nic nevím a proto k nim nic nenapíšu. =))
Jen že zkreslení dané objektivem a čočkou se dá obejít fotografováním "Dírkovou komorou".

Takové fotografie publikované členy by pomohlo ozřejmit interiéry více věrně. Běžná doba expozice bývá kolem hodiny což chce od rodiny hifisty značnou kázeň neb jen málokdo má samostatnou poslechovku. Vyvolávací temné komory z koupelen také zmizely ale retro vlna udržuje pracoviště kde Vám kinofilm vyvolají.
https://www.fotoaparat.cz/clanek/144/ja ... orou-3326/

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: terahera

Příspěvek od PítrsPraha »

Já zas o focení něco vím a proto musím reagovat :smile: .

Dírková komora v dané věci vůbec nepomůže. Tím hlavním faktorem, který zkresluje vnímání velikosti místnosti a vzdálenosti předmětů v ní, je ohnisková vzdálenost. Široké ohnisko zdůrazňuje popředí na úkor pozadí, proto se místnost nebo vzdálenost sedačka-bedny může zdát větší než ve skutečnosti je.

A přestože dírková komora nemá ohniskovou vzdálenost jako takovou, má svůj úhel záběru daný velikostí světlocitlivé plochy a vzdáleností dírky od ní. Tzn. i dírková komora může vytvořit širokoúhlý záběr, který zkreslí vnímání poměru vzdáleností blízkých a dalekých předmětů. Řešením tedy není.

Toliko fotografické OT.

Jinak pravidlo rovnostranného trojúhelníku je sice hezké jako poučka platná v ideálním světě zcela dokonalé bezodrazové akustiky (bedny i posluchač volně zavěšeni v prostoru). Tak ale poslouchá málokdo :mrgreen: . V reálném světě poslechovek je MNOHEM důležitější, jak se místnost chová akusticky v různých vzdálenostech od repro s ohledem na módy místnosti, odrazy, absorbce... A především tomu uzpůsobit vzdálenost poslechového místa od repro. V každé poslechovce funguje něco jiného. Rovnoramennost se zásadní, rovnostrannost ne. Akustický sweet spot většinou vychází jinam.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Zaroven vsak asi dobre doplnit, ze kolma vzdialenost od repro (vyska rovnoramenneho trojuholnika, by mala byt vzdy vacsia alebo rovna ako samotna vzdialenost medzi osami vyskovych reproduktorov. Inak sa roztrhne stereobaza (samozrejme zavisi este od natocenia repro na seba). Ja mam repro od seba 2,1m vzdialenost od repro 2,1-2,3m podla toho ci sedim kolmo alebo sa opriem. Cokolvek blizssie alebo dalej, je u mna spatne. Ked idem blizssie - trha sa baza, ked idem dalej tak uz posobi scena odtazito a menej konkretne zaostrena a zacinam mat privela spodnych frekvencii
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

Ramones píše: 15 dub 2022 15:59
terahera píše: 15 dub 2022 12:22 Sedím asi 2,8 m od beden,myšleno stejně od levé i pravé.Když jsem byl blíž,nebylo to ono,jednak míň basů a hlavně pro mě nepřirozený prostor,také detailů bylo méně.S poslechovým místem jsem si hrál téměř 2 roky(i za přítomnosti některých zdejších čkenů) a takhle mi to vyhovuje nejvíc
Kdyz ti to vyhovuje, je to ok, ale pintlich stereo to teda opravdu neni. Najit vhodny poslechovy bod v mistnosti je vcelku slozite diky ruznym modum kmitoctu, ktere se tu scitaji jinde temer vyrusi. Existuji ruzna doporuceni uznavanych firem v oboru (treba Cardas), ake vzdy se jedna o kompromis. Ovsem zasada rovnostranneho trojúhelníku by mela byt dodržena vzdy. Na upresneni poslechoveho mista je idealni růžový sum, který se posouvanim posluchace ruzne mění, zaostruje, rozostruje. Tim, ze poslouchas ve vetsi vzdálenosti a skoro u zdi, vnasis do poslechu neco na zpusob loudness. Hudba muze znit plneji, coz ti pravdepodobne vice vyhovuje, nez presnost. A ohledne detailu v hudbe, ty prave vyniknou na vrcholu rovnostr. uhelnika nebo i v blizsich vzdálenostech k bednam. Pripodobnil bych to ke sluchátkovemu poslechu. Tam ty detaily opravdu jsou. Cim se posliucha dale od beden, vice se zapojuje vliv místnosti (negativni) a prave ty detaily tim zacnou trpet.
Neber to ode mne jako kritiku, kazdy ma v oblibě jiny charakter zvuku.. Je to spise takova uvaha k tomu, co by mělo zabezpecit opravdu stereo poslech.
Neber to ako kritiku, prosim, ale je to len take prazdne teoeretizovanie. Neexistuje nic ako jednoducha poucka na umiesntnenie bedni, nakolko uplne nieco si vyzaduje ribbon, uplne nieco ine d appolito a uplne nieco ine 3 pasmo typu Xavian XN s basakom daleko do T/W a uplne nieco ine bedne s menicmi nasekanymi blizko seba.

ProAcy su zname haklivostou na retazec, ale vdaka konstrukcii su relativne nenarocne na umiestnenie.

Vzdy je to kombinacii miestnost/repro/akustika a zaroven aj vkusu/zvyku. Jasne, ze su proste blbe a dobre riesenia, ale pausalizovat sa neda. Ked sa pozeram na teraherovu miestnost, ktora je aj na zivot, tak sa to tam asi relativne moc vylepsit neda - prednu stenu ma velmi dobre, repro vytiahnute do priestoru a ked tam chce mat pohovku, tak uz sa mu tam realne kreslo nezmesti - bolo by lepsie, sediet trochu od zadnej steny? Asi ano, ale 1.5m je uplne OK. Teoreticky by sa to dalo zatlmit nejakymi fakt tazkymi zavesmi, ale to moze byt riziko, ze to pretlmis a bude to mrtve.

@blesk, normalna tolerancia na midfieldove pocuvanie [co tu robime skoro vsetci] je az 1.5x vzdialenost repro. Basove mody nemaju nic spolocne so stereo trojuholnikom, ale skor s velkostou miestnosti a polohou v nej. na 2.1m mozes mat rezonanciu, o 30 cm salej nulu a o dalsich 30 cm zase mod na uplne inej frekvnecii.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Fidji99: dobry prispevok. Asi nemusime blizssie rozoberat moje podmienky v Teraherovom vlakne. Len tolko ze som si vedomy ze basy suvisia so vzdialenostou medzi stenami a umistnenim repro a tzv uzlovymi bodmi (miesto kde ich je najemenej - odcitane a najviac - scitane). Suhlasim, ze v ramci danych podmienok to ma myslim Terahera dobre vyriesene. Ja to mam horsie:-)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pokud je rozteč beden na jejich středy zhruba 2,2-2,3m, jak jsem si nyní z publikované fotky poměrově spočítal podle známé šířky komponentů k poměru rozestupu beden a zároveň platí tyto panem domácím uvedené rozměry:
" Sedím asi 2,8 m od beden, sedačka je asi 1,5m před zdí, repro je 1,2m od čelní zdi"

tak beru zpět ten názor o kulisovém poslechu, a chápu, že poslechové místo umístěné dle mého předpokladu by bylo k bednám příliš blízko a trhala by se stereobáze.
Z té fotky jsem nevhodně usuzoval na hloubku místnosti, nenapadlo mě, že by za těmi žaluziemi mělo být ještě tolik místa.
Omlouvám se, za dopuštění se chyby s odhadem situace na základě nedokonalých informací z fotek. Nemělo by se to stávat, stejně tak by se nemělo stávat, že druhá či třetí strany začnou reagovat jako primitivové a hulváti. Stačí přece reakce ve smyslu udání faktů, zde až v následné diskusi zveřejněných rozměrů. Já jen slušně napsal názor a nikoho jsem nedehonestoval. Je evidentní, že pánové, zejména tedy zabiny007 reagují z pozice podrážděnosti až nějaké alergie, ale s tím jim pomoci nedokážu.
Ko.ot klidně být můžu, ale ten kdo to o druhém veřejně prohlašuje je rozhodně větší, a možná mu to s odstupem času samotnému i dochází.

Když jsem psal o červeném závoji, tak to nebyla kritika, ale pouhé konstatování faktu a reakce na posty:
slayers » 29 bře 2022 16:24
Já jsem na mírnější barvy ale proti gustu žádný dyšputát

terahera » 29 bře 2022 20:35
ono ta fotka hodně zkresluje a to i ty barvy,nejsou ve skutečnosti tak agresivní.


Dokonce jsem si tu fotku stáhl a snížil silně červenou abych dostal představu skutečného vzezření.
A následně jsem seznal, že to je pěkné, a to jsem také napsal.

Nikdo nereagoval na zajímavý poznatek, že lidé mají často v sestavě více gramofonů, ale nikdy více CD přehrávačů....

TH.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Prehravacov mavaju ludia viac casto v pripade kazetakov. Ja mam dva DAC-y (teda tie zapojene, ktore aktivne pouzivam a prepinam). U gramcov to ma este iny vyznam. Jeden napr s mono prenoskou…
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

NA-Noble Audio píše: 15 dub 2022 23:11
Nikdo nereagoval na zajímavý poznatek, že lidé mají často v sestavě více gramofonů, ale nikdy více CD přehrávačů....
CD prehravavac je utilita - nieco ako vysavac, alebo mikrovlnka. Plni funkciu. Nemas k CD prehravacu vztah - zapnes, pustis, vypnes.

Gramofon, aj tym ze umoznuje osobny vklad, uz len napriklad nastavovanim, vymenou prenosky je vyrazne osobnejsi. Gramo je u hifistu proste clen rodiny ;-).
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

@NA
Ano, jsem alergický na vyloženě hloupé soudy od klávesnice. A občas prostě nejde zůstat diplomatem a je potřeba trochu razantnější reakci. Jsem moc rád, že splnila účel a oceňuji tvoji sebereflexi.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: terahera

Příspěvek od ciro69 »

Fidji99

Já tedy mám k mým 2 cd přehrávačům osobní vztah...a velký :smile:

Jsou rozhodně členy rodiny :thumbup:
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Ten stereo trojúhelník by nemel byt dogma od zakladny beden, ze jak je postavim, tak odmerim vrchol. Idealne by se mel celý v prostoru umistit prave s ohledem na co nejvyrovnanejsi zvuk v miste poslechu, coz muze byt neprekonatelny problém ve spolecne domacnosti, chybi li samostatna poslechovka. Pro zaklad muze pomoci pouzit rozdělení mistnosti na 3/3 nebo postup s kruznici vetknutou do místnosti. Kdyz nelze ani jedno, pak se snazit alespon o co nejvetsi odstup repro i posluchace od sten, co spolubydlici povoli 😁.... toliko k temto teoriim 🤗
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zabiny007 píše: 16 dub 2022 07:59 @NA
Ano, jsem alergický na vyloženě hloupé soudy od klávesnice. A občas prostě nejde zůstat diplomatem a je potřeba trochu razantnější reakci. Jsem moc rád, že splnila účel a oceňuji tvoji sebereflexi.
Ta Tvá "razantnější reakce" jak jsi to diplomaticky nazval, vedla akorát k pobouření některých členů, což vyvolalo jejich odpor a volání po zakročení admina.
Ta sebereflexe vyvstala z mého nitra a pokud by nebylo jaké je, tak by místo toho byl naopak obraný útok, jaký se běžně děje u všech, co jsou nastaveni brát si věci osobně, jsou alergičtí a impulzivní.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Ramones: toto skus vysvetlit ako sa aplikuje, nemyslim ze to je kazdemu jasne: “… Pro zaklad muze pomoci pouzit rozdělení mistnosti na 3/3 nebo postup s kruznici vetknutou do místnosti…”
Toto zas neplati hocijak: “… Kdyz nelze ani jedno, pak se snazit alespon o co nejvetsi odstup repro i posluchace od sten,..” V uzavretom priestore vznikaju kmitne a uzly ktore maju dane stale to iste miesto v danom pristore v zavislosti na rozmeroch miestnosti - zjednodusene povedane miesta kde je prebasovane a kde je naopak nedostatok basov - hlavne posluchac by v nich nemal sediet
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ještě jedna věc k mému ustavení,jsem vždy zvyklý poslouchat v předklonu,zásadně(říkáme tomu s nejbližšími pivní poloha :angel: ),takže i to hrálo roli při hledání poslechového místa :cool:
Dále sedačka má vysoký opěr,je nad ušima,když se opřu,což má taky výrazný vliv na výslednou polohu,kde nakonec je
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Blesku, přinutil jsi mne zapnou PC, protože na mobilu se mi to vypisovat nechce :-|
S těma třetinama je to jednoduché, když to rozměry umožňují, zejména ve větších/velkých místnostech o šířkách minimálně 6 m, aby byla zaručena minimální rozteč beden alespoň ty doporučované 2 m. Tzn. rozdělit místnost na třetiny na šířku i podélně a v místě, kde se tyto "čáry" překříží, postavit bedny. Následně vytvořit onen trojúhelník k určení poslechového místa. Při menších rozměrech místností, dodržet alespoň třetiny rozdělením délky. Bedny budou sice blíž k bočním stěnám, ale pořád lepší, než je mít nalepené na zdi nebo v rozích.
Ohledně té kružnice to bylo doporučováno následně:
Podmínkou je obdélníkový půdorys podlahy. Pak se do tohoto půdorysu "nakreslí" kružnice tak, aby se dotýkala zdi za posluchačem a rovněž obou bočních zdí. Střed kružnice by mělo být poslechové místo z kterého se vynese trojúhelník směrem k čelní zdi. V bodech, kde se vrcholy trojúhelníka setkají s kružnicí, postavit bedny. Pro tuto variantu by postačila šířka místnosti i 4 m.
Z výše popsaných doporučení, které nejsou přímo z mé hlavy, vyplývá, že pokud rozměry místností nesplňují základní rozměrové požadavky, neznemožňuje se v nich stereo poslech beden jako takový, jen se stává spíše vhodným pro monitorový druh poslechu, tzn. v blízkém poli.
Obecně by měla platit snaha dostat zvuk z beden co nejkratší cestou k uším, bez zbytečných, zvuk degradajícím odrazům v prostoru.
Akustika je prakticky nejzákladnější věcí dobrého poslechu. Technika už je na takové úrovní, že hraje všechna prakticky stejně (na určité úrovni).
I z těchto důvodů používám stále častěji sluchátka, když si chci poslech opravdu vychutnat do detailu a to mám akustiku jakž tak pořešenou.
Jsem se trošku rozepsal a možná i zbytečně v tomto vlakně jiného člena. Jestli by to byl problém, pak bych požadal admina, aby to přesunul třeba do akustiky poslechového prostoru.
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 16 dub 2022 13:56 Ještě jedna věc k mému ustavení,jsem vždy zvyklý poslouchat v předklonu,zásadně(říkáme tomu s nejbližšími pivní poloha :angel: ),takže i to hrálo roli při hledání poslechového místa :cool:
Dále sedačka má vysoký opěr,je nad ušima,když se opřu,což má taky výrazný vliv na výslednou polohu,kde nakonec je
Já to sice pivem nepodmiňuji, ale také poslouchám hlavou mírně předkloněnou. Vnímání se zlepší, zaostří (na to je právě skvělý ten růžový šum) a rovněž záleží na tvarech našich boltců.
Jinak, kolem hlavy by žádné opěrky být neměly.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Nejsou to opěrky,je to prostě tak vysoké celá ta zadní část sedačky :cool: Napsal jsem to proto,aby byla představa,jak to tu je a proč možná nefunguje vzorec,který fungovat má :angel: Ale dlouho si myslím,že opěr by měl být nižší,ty to jen potvrzuješ :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

Ano, dobra vysoka makka pohodlna pohovka- to je ako sediet na absorberi :lol:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A ještě musíš připočíst mě,hlavně můj bachor,takže jsem přírodní basstrap :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

Ty sa smejes, ale mne ked merali miestnost na kino profici, tak si zo sebou doniesli take velke valcove vankuse plne akusticke peny a dali ich na pohovku, aby nasimulovali sediacich ludi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Věřím,já když měřím u sebe,tak vždy dávám takového velkého plyšového medvěda do místa,kde sedím :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 16 dub 2022 18:45 Věřím,já když měřím u sebe,tak vždy dávám takového velkého plyšového medvěda do místa,kde sedím :cool:
Ale musi byt oblečený. Neverim, ze bys byl tak chlupatý 😁
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

A kde sa podeli bass trapy Mega Acoustic CBT Corner 50 Hz Alder?
Už nebola spokojnosť?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ty,co tam mám teď,jsou taky Mega acoustics,ale jsou mnohem účinnější
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 17 dub 2022 15:00 Ty,co tam mám teď,jsou taky Mega acoustics,ale jsou mnohem účinnější
A máš konkrétny typ tých b terajších?
V čom sú lepšie?
Kľudne daj aj do témy Akustický difuzor.
Odpovědět