terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

aretax píše: 18 lis 2022 06:41
terahera píše: 17 lis 2022 21:51 Tak jsem s pár,no možná víc než pár,nejbližšími mimo fórum řešil natírání a stříkání těchto hybridních difuzorů a smysl této myšlenky.No došli jsme k tomu,že je to asi nesmysl :cool:
Neskúsiš - nezistíš. Celý čas bojuješ proti tým, ktorí hodnotia na základe "dobre mienených rád" a teraz robíš to isté. Ako píše Zabyni - každý priestor je jedinečný. Z toho vyplýva, že treba všetko vyskúšať vo svojich podmienkach. Ja som písal iba to, čo sa osvedčilo u mňa. Ale naozaj nemá zmysel tu rozdávať svoje skúsenosti a "dobre mienené rady".
NIe, nie je treba vsetko vyskusat. Niekedy staci sa poucit na skusenostiach ineho. S EPSka tu farbu tazko zoskrabes, ked sa ti zvuk nebude pacit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Podle mne je potřeba taky brát v úvahu, kde jsou tyto panely umístěny. Z toho nejspíš plynou rozdílné zkusenosti.
U Terahera jsou na stropě a tam plně vyhovují tak jak jsou. Ale kdyz je má někdo mezi bednami, tak tam bude určitě prospěšné je natřít. Tomu se ale Terahera rovnou vyhnul použitím dřevěných panelů.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Podľa mňa nezáleží na ich umiestnení, ale na tom, čo chceme dosiahnuť, či chceme iba difúzny efekt, alebo aj absorpčný. Je jedno, či sú medzi bedňami, na strope, za sedením, alebo na bočných stenách.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes byl u mě Zabiny na plánované návštěvě,kdy mně měl udělat nějaké nastavení analogu.No co vám budu vykládat,byl to úplný analogový vítr,co Zabiny předvedl :razz:

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Analogově vymačkané hrozny v balení na nejvyšší produktové úrovni ! Těší mě, že markeťáci neotočili fotku naopak, jak se nám stalo na Vinyl párty s rakouským vinařem. Koukat na ramínko zleva vyvolává otázky.

Červená vína mohou sloužit trvale v sestavě pokud přece jen nechladíš i takové.
Sklenici na červené doporučuju co nejširší, doplňování z bag in boxu není nejšikovnější.
Stěžoval si jeden vinař, že byl na Valašsku s víny ve firmě a po řízené degustaci si hosté poděkovali a zašli na dorážku tvrdým. :angel:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Hmmm :-? pekné retro, čo za odrody to obsahuje?
Ps.: len tak pre info. Pri pohľade na zostavu ma zarazila dĺžka a poloha repro káblov.
Nie sú krátke? Ľavý vyzerá zapojený dole a pravý hore?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jsou to krabice s vínem :smile:
Jinak bedny jsou normálně jinde a kabely jsou akorát,no teď různě zkouším a jsou krátké :razz:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak mi došla přenoska na můj druhý gramec,takže mám předčasné vánoce :angel:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 01 pro 2022 20:26 Tak dnes byl u mě Zabiny na plánované návštěvě,kdy mně měl udělat nějaké nastavení analogu.No co vám budu vykládat,byl to úplný analogový vítr,co Zabiny předvedl :razz:

Obrázek
ano zde se to dá koupit :thumbup:

https://www.vinologie.cz/v19-254-retro- ... gI4NPD_BwE
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes čučím na zdejší fórum a koukám,že kromě fotbalu se zas nechal smazat Japex(teď Quentin).Je to už docela psycho,po kolikáté se tento člen nechal už smazat během posledních pár let :oops: To jen tak,že jsem si všiml něčeho mimo fotbal :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 18 pro 2022 23:15 Tak dnes čučím na zdejší fórum a koukám,že kromě fotbalu se zas nechal smazat Japex(teď Quentin).Je to už docela psycho,po kolikáté se tento člen nechal už smazat během posledních pár let :oops: To jen tak,že jsem si všiml něčeho mimo fotbal :cool:
sak fotbal byl dramo jak prase i když se smutným koncem :crazy:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

zatty píše: 19 pro 2022 06:17
terahera píše: 18 pro 2022 23:15 Tak dnes čučím na zdejší fórum a koukám,že kromě fotbalu se zas nechal smazat Japex(teď Quentin).Je to už docela psycho,po kolikáté se tento člen nechal už smazat během posledních pár let :oops: To jen tak,že jsem si všiml něčeho mimo fotbal :cool:
sak fotbal byl dramo jak prase i když se smutným koncem :crazy:
Ano, pustal som si to na platno a namiesto komentara som pocuval Nine Inch Nails/Ministry/Young Gods. To vtedy ziska uplne inu dimenziu, ked nemusis pocuvat tie dristy.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: terahera

Příspěvek od dvader »

Fidji99 píše: 19 pro 2022 09:08
zatty píše: 19 pro 2022 06:17
terahera píše: 18 pro 2022 23:15 Tak dnes čučím na zdejší fórum a koukám,že kromě fotbalu se zas nechal smazat Japex(teď Quentin).Je to už docela psycho,po kolikáté se tento člen nechal už smazat během posledních pár let :oops: To jen tak,že jsem si všiml něčeho mimo fotbal :cool:
sak fotbal byl dramo jak prase i když se smutným koncem :crazy:
Ano, pustal som si to na platno a namiesto komentara som pocuval Nine Inch Nails/Ministry/Young Gods. To vtedy ziska uplne inu dimenziu, ked nemusis pocuvat tie dristy.
Nasadit rozpoznávání obrazu, nad hlavou každého čutálisty by bylo v reálném čase jméno a ty okecávače vypnout!

BTW:
Představte si, jak by to vypadalo, kdyby přímý přenos koncertu filharmonie komentoval Čapoun… :silent:
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: terahera

Příspěvek od Patmann »

Fidji99 píše: 19 pro 2022 09:08
zatty píše: 19 pro 2022 06:17
terahera píše: 18 pro 2022 23:15 Tak dnes čučím na zdejší fórum a koukám,že kromě fotbalu se zas nechal smazat Japex(teď Quentin).Je to už docela psycho,po kolikáté se tento člen nechal už smazat během posledních pár let :oops: To jen tak,že jsem si všiml něčeho mimo fotbal :cool:
sak fotbal byl dramo jak prase i když se smutným koncem :crazy:
Ano, pustal som si to na platno a namiesto komentara som pocuval Nine Inch Nails/Ministry/Young Gods. To vtedy ziska uplne inu dimenziu, ked nemusis pocuvat tie dristy.
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: terahera

Příspěvek od Patmann »

Fidji99 píše: 19 pro 2022 09:08
zatty píše: 19 pro 2022 06:17
terahera píše: 18 pro 2022 23:15 Tak dnes čučím na zdejší fórum a koukám,že kromě fotbalu se zas nechal smazat Japex(teď Quentin).Je to už docela psycho,po kolikáté se tento člen nechal už smazat během posledních pár let :oops: To jen tak,že jsem si všiml něčeho mimo fotbal :cool:
sak fotbal byl dramo jak prase i když se smutným koncem :crazy:
Ano, pustal som si to na platno a namiesto komentara som pocuval Nine Inch Nails/Ministry/Young Gods. To vtedy ziska uplne inu dimenziu, ked nemusis pocuvat tie dristy.
Posloucháme stejnou hudbu :-). Pardon za offtopic ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem se po 10ti letech rozhodl zbavit multikanálu,takže už jen čistokrevné stereo :cool:


Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

vyzera to moc pekne a funkcne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

Terahera, dospěl jsem postupně ke stejnému závěru a postupně zmenšují DK až na naprosté minimum.
Je to paráda mít potom tolik volného místa, že?

Máš to moc hezký :clap:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,to místo je super :thumbup: A to nemluvím o mrtě kabeláži atd :cool: Ale trvalo mi to docela dlouho si to v hlavě srovnat a uvědomit si,co vlastně chci.Mí blízcí v hifi mně to říkali pořád,že nelze mít v jedné poslechové místnosti obojí a teď vím,že měli sakra pravdu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od Pytell »

DK má být v jiné místnosti, spojit DK a stereo je vždy komplikace a nelze obě mít na 100%.

Jen otázečka , všiml jsem si na inzerci , že prodáváš oba gramce --- do jakého jdeš ? Nebo je to pro Pražáka troufalost oslovit suplikou člena Balkánské kliky.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Pytell píše: 11 dub 2023 19:51 DK má být v jiné místnosti, spojit DK a stereo je vždy komplikace a nelze obě mít na 100%.

Jen otázečka , všiml jsem si na inzerci , že prodáváš oba gramce --- do jakého jdeš ? Nebo je to pro Pražáka troufalost oslovit suplikou člena Balkánské kliky.
Ahoj Mirku :angel:
Ano,píšeš to zcela přesně,DK je super,ale musí být ve zvlášť místnosti
Jinak k tvému dotazu.Proč by to měla být troufalost?Gramce prodávám proto,že mám v hlavě projekt jednoho gramce s více rameny,ale je ve hvězdách,jestli jej zrealizuji.Oba nynější gramce jsem teprve nedávno dodělal,byla to 9ti měsíční strastiplná cesta a se zvukem jsem nadmíru spokojen.Takže jsem je dal do inzerce spíš jen jako pokus,kdyby se někdo našel a pro mě by to byl impuls se pustit do svého dalšího projektu :cool:
P.S.Proti Pražákům(a ani nikomu z jakéhokoliv kouta) nic nemám :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od Pytell »

Máro díky za odpověď.

Také jsem měl nutkání prodej svého DENONa, dokonce jsem měl tak neodolatelnou cenovu nabídku na prodej, ale když si řeknu co mě stálo času vytunit ho k plné mé spokojenosti, tak jsem si řekl , že s ním už asi dožiji.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 11 dub 2023 20:02
Pytell píše: 11 dub 2023 19:51 DK má být v jiné místnosti, spojit DK a stereo je vždy komplikace a nelze obě mít na 100%.

Jen otázečka , všiml jsem si na inzerci , že prodáváš oba gramce --- do jakého jdeš ? Nebo je to pro Pražáka troufalost oslovit suplikou člena Balkánské kliky.
Ahoj Mirku :angel:
Ano,píšeš to zcela přesně,DK je super,ale musí být ve zvlášť místnosti
Tiez som si to dlho myslel, ale prakticke skusenosti ma vyviedli z omylu. Nejde vobec o moju zostavu a miestnost, ktorej sa urcite da vela vytknut, ale mal som moznost pocut niekolko kin, kde sa hudobna cast nemusela vobec hanbit, priam naopak. Limitujucim faktorom bude vzdy velkost miestnosti - v preistore ako ma terahera alebo Jiri je snaha napchat plnohodnotne kino samozrejme nezmysel. Ja som so svojimi 32m2 by som povedal na dolnom limite toho co je mozne povazovat za akceptovatelne.

ALe aj u mna - stereo mam postavene presne v polohe ako treba [uhol je 55 stupnov, co je odporucanie MartinLogan, platno ma velkost s rezervou splnajucu THX specifikaciu [pozorovacie uhly ako v 2/3 kino saly]. 9.x.7 je plny Atmos a DST"X pro setup. [vedel by som tam nacpat este o 10 palcov vacsie platno]

Terahera - myslim, ze v tvojom pripade islo o spravne rozhdnutie.

Len si treba uvedomit ze DK je kur...ky draha vec a vyzaduje zabudnut vsetko co ste sa naucili pri hifi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od Pytell »

Nechci zde plevit Márovo vlákno, ale zatím nejlepší DK jak zvukem tak obrazem ,dotažené k úplné dokonalosti měl Lachim. Bylo vždy pro mě potěšení si tam něco pustit s výbornou kávou nebo pohárkem dobrého moku.

Bohužel Lachim ze dne na den , vše zrušil, a celé DK vč. kompletní akustiky prodal. Býval to tak náruživý hifsta a kinař, bohužel preference života je veliká změna.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Když jsem slyšel u lachima koncert Police z blue ray,tak jsem si normálně cvrnknul.
To samý u Máry při Metallice
Podotýkám,ze jsem zapřísáhlý příznivec sterea a už jsem za život leccos slyšel.
Mirku, věřím, že se lachim k hifi vrátí.Byl to snad nejvíce zapálený člověk do hifi, kterého znám.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Pytell:
Mirku, moc by mě zajímalo, jak bys ty hodnotil zvuk u Fidji99. Já to u Lachima neslyšel. Ale z doslechu se to každému moc líbilo.
Je fakt, že kvalitní kino je masakr, zlatý ty naše kolotoče 👍
Jinak k Lachimovi... Byl velmi naruzivy. Myslím si, že jeho hlášky zde s námi budou už napořád 😉
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

terahera píše: 11 dub 2023 19:48 Mí blízcí v hifi mně to říkali pořád,že nelze mít v jedné poslechové místnosti obojí a teď vím,že měli sakra pravdu
Myslím, že to jde ale s omezeným rozpočtem a místem to vždy bude buď špičkové stereo na úkor kina a naopak. Já samozřejmě dávám přednost stereu, takže kino je dobré se podívat občas na koncert, film nebo fotbal LM - pro kino nemám přehnané nároky, takže je to víc než dostačující. Pro mé děti je to naše "kino" absolutní pecka, je jasné, že Lachim by se mi vysmál pokud by to viděl :)
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Já byl se svým kinem spokojen,jen furt jsem musel kvůli němu dělat kompromisy ve stereu.Teď už je kino u mě minulostí a jsem úplně nadšen,kolik prostoru mám pro stereo,které jsem upřednostnil.Zatím má tento můj krok samé výhody a nelituji toho
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Jiri píše: 14 dub 2023 11:50
terahera píše: 11 dub 2023 19:48 Mí blízcí v hifi mně to říkali pořád,že nelze mít v jedné poslechové místnosti obojí a teď vím,že měli sakra pravdu
Myslím, že to jde ale s omezeným rozpočtem a místem to vždy bude buď špičkové stereo na úkor kina a naopak. Já samozřejmě dávám přednost stereu, takže kino je dobré se podívat občas na koncert, film nebo fotbal LM - pro kino nemám přehnané nároky, takže je to víc než dostačující. Pro mé děti je to naše "kino" absolutní pecka, je jasné, že Lachim by se mi vysmál pokud by to viděl :)
Já jsem přesvědčen, že to jsou dvě odlišné kategorie a stejně jako auto připravené na Dakar nikdy nebude konkurenceschopné na okruhu a naopak, tak nikdy nebude hrát stereo dokonale v místnosti a na sestavě, stavěné na MCH.
Je to pořád a všude to stejné a scánáře se opakují...
U stereo sestavy skončí pokus o rozšíření na MCH jako rodinný zážitek při společném koukání na pohádky a Marvelovky a občasné puštění koncertu nebo MCH. A jak děti odrostou, přestane to bavit a MCH jde z domu.
U kino sestavy je to naopak - je to pro nadšence a požírače filmů, které "obyčejné stereo" neuspokojí a nebaví, Ale důvod je, i když si to majitelé nechtějí mnohdy připustit, že je to jen kompromis, který musí do poslouchatelné podoby kompenzovat přes Xmožných pomocníčků v chytrých mašinkách. Ale nikdy z toho dokonalé stereo není a nebude.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,většinou to tak bývá,že si kinař namlouvá,jak mu dobře hraje i stereo a naopak
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 14 dub 2023 11:56 Já byl se svým kinem spokojen,jen furt jsem musel kvůli němu dělat kompromisy ve stereu.Teď už je kino u mě minulostí a jsem úplně nadšen,kolik prostoru mám pro stereo,které jsem upřednostnil.Zatím má tento můj krok samé výhody a nelituji toho
:thumbup:
Navyše si neviem predstaviť, ako by som spal pri "rámuse", ktorý robí domáce kino. Teraz si pozriem film, často ani neviem, aký. Vidím začiatok, potom zaspím a vidím koniec. Má to výhodu, že film môžem vidieť viac ráz a neokuká sa mi. Iba ma vie nas.rať, keď pozerám detektívku a zaspím až nakoniec a neviem, kto bol vrah - asi záhradník...
Keď si však pustím stereo, zavriem oči a naraz som uprostred koncertného sálu. Preto som aj TV dal na iné miesto a nie medzi bedne. Keď ma neruší obraz, je to ako čítať knihu - začne pracovať vlastná fantázia a zážitok z počúvania je o to silnejší.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: terahera

Příspěvek od jisk »

aretax píše: 14 dub 2023 16:09 Keď si však pustím stereo, zavriem oči a naraz som uprostred koncertného sálu. Preto som aj TV dal na iné miesto a nie medzi bedne. Keď ma neruší obraz, je to ako čítať knihu - začne pracovať vlastná fantázia a zážitok z počúvania je o to silnejší.
Tak tohle je definice HIFI a důvod proč to všechno děláme.
Do kamene vytesat.
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

Frogyman píše: 14 dub 2023 12:40
U kino sestavy je to naopak - je to pro nadšence a požírače filmů, které "obyčejné stereo" neuspokojí a nebaví, Ale důvod je, i když si to majitelé nechtějí mnohdy připustit, že je to jen kompromis, který musí do poslouchatelné podoby kompenzovat přes Xmožných pomocníčků v chytrých mašinkách. Ale nikdy z toho dokonalé stereo není a nebude.
Hej, ja uz som sa po zopar navstevach poucil. Vyrobl som si specialne nastavenie "hifisticka navsteva" - prifuknute stredobasy a prepalene vysky o 3dB, nech to maju hifisti tak ako su doma zvyknuti. Minule som jednemu dokonca musel vypnut IIR ekvalizaciu [basy do 150Hz], tak aby to bolo klasicky rozlietane o +-10dB a az vtedy mal pocit, ze to je "muzikalne" a spravne.

Ale normalne pocuvam podla B&K krivky - neutralny, pre niekoho nudny zvuk, ktory mi najviac pripomina realnu tonalitu neamplifikoanych nastrojov. ALe to je ako so zenami a jedlom - proti gustu ziadny disputat a spravne to je pre kazdeho tak ako to ma rad. NApriklad moja mama si na topinku s cesnakom natiera marmeladu a potom k tomu tatarak ,,,,
xavian kocour.jpg
Nieco na tento styl - obrazok stiahnuty s kocourovej stranky. Sranda, ako vela reprakov vyzera ako ked sa na starych Technicsoch stlacil "loudness".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

jisk píše: 15 dub 2023 08:23
aretax píše: 14 dub 2023 16:09 Keď si však pustím stereo, zavriem oči a naraz som uprostred koncertného sálu. Preto som aj TV dal na iné miesto a nie medzi bedne. Keď ma neruší obraz, je to ako čítať knihu - začne pracovať vlastná fantázia a zážitok z počúvania je o to silnejší.
Tak tohle je definice HIFI a důvod proč to všechno děláme.
Do kamene vytesat.
:thumbup:
Preto pocuvam v uplne zatemnenej miestnosti. Aretax ma pravdu, senzoricka deprivacia je skvela vec ked sa clovek chce na nieco sustredit. Preto napriklad neznesiem hudbu ako podklad pri praci, a keby som bol nuteny sa s niekym delit o kancelariu alebo nebodaj sediet v open space, asi by som sa zblaznil ....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Fidji píše:
i]Hej, ja uz som sa po zopar navstevach poucil. Vyrobl som si specialne nastavenie "hifisticka navsteva" - prifuknute stredobasy a prepalene vysky o 3dB, nech to maju hifisti tak ako su doma zvyknuti. Minule som jednemu dokonca musel vypnut IIR ekvalizaciu [basy do 150Hz], tak aby to bolo klasicky rozlietane o +-10dB a az vtedy mal pocit, ze to je "muzikalne" a spravne.[/i]
[/quote]
Bavíme sa často o tom, ako má hudba správne hrať, kedy je čo prepálené, alebo poddimenzované, ale všetci zabúdame na jeden fakt: každý počujeme ináč a hlavne v každom veku sa sluchové vnemy menia. Druhá stránka je, čo sa komu páči. Aj na koncertoch si hudobníci ten "správny" zvuk namixujú tak, ako to vnímajú oni. Pre mňa boli (už nechodím) rockové koncerty často nepočúvateľné. Ale aj v Redute na koncerte Mahlerovej 1 symfónie som sa stretol s "prepáleným" zvukom, dunenie tympánov v časti Búrka úplne prehlušilo zbytok hudby. Z koncertu som si odniesol hluchotu a kvalitnú masáž celého tela. Záverom - "proti gustu nie je dišputa". Niekto má rád rezne, iný sviečkovú, tretí zas brokolicu... Keď som si tesne po revolúcii kupoval v Rakúsku prvý Accuphase a nevedel som sa rozhodnúť, či Luxman, alebo Accuphase a pýtal som sa predavača - ktorý hrá lepšie? Dostal som krásnu odpoveď: a ktorá farba je krajšia, modrá, alebo červená? Tým povedal všetko a ja sa tým riadim dodnes.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Fidji99 píše: 15 dub 2023 14:47
Frogyman píše: 14 dub 2023 12:40
U kino sestavy je to naopak - je to pro nadšence a požírače filmů, které "obyčejné stereo" neuspokojí a nebaví, Ale důvod je, i když si to majitelé nechtějí mnohdy připustit, že je to jen kompromis, který musí do poslouchatelné podoby kompenzovat přes Xmožných pomocníčků v chytrých mašinkách. Ale nikdy z toho dokonalé stereo není a nebude.
Hej, ja uz som sa po zopar navstevach poucil. Vyrobl som si specialne nastavenie "hifisticka navsteva" - prifuknute stredobasy a prepalene vysky o 3dB, nech to maju hifisti tak ako su doma zvyknuti. Minule som jednemu dokonca musel vypnut IIR ekvalizaciu [basy do 150Hz], tak aby to bolo klasicky rozlietane o +-10dB a az vtedy mal pocit, ze to je "muzikalne" a spravne.

Ale normalne pocuvam podla B&K krivky - neutralny, pre niekoho nudny zvuk, ktory mi najviac pripomina realnu tonalitu neamplifikoanych nastrojov. ALe to je ako so zenami a jedlom - proti gustu ziadny disputat a spravne to je pre kazdeho tak ako to ma rad. NApriklad moja mama si na topinku s cesnakom natiera marmeladu a potom k tomu tatarak ,,,,

xavian kocour.jpg

Nieco na tento styl - obrazok stiahnuty s kocourovej stranky. Sranda, ako vela reprakov vyzera ako ked sa na starych Technicsoch stlacil "loudness".
Takže v podstatě přiznáváš,že si zvuk koriguješ svými přístroji na nějakou křivku,která ti sedí.Takže krásná definice věrného zvuku ve tvých očích :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od -Kocour- »

Fidji, k tomu memu mereni xavian xn270, na prvni pohled to muze vypadat jako loudness, ale opatrne s interpretaci.
1. Je to bedna 6+1 bez wg, tzn smerovostne to hur navazuje, a pro dosazeni monotonne klesajici power response je potreba onlast kolem 2k decibel dva promacknout, na zaklade posledu. Nechat to v ose rovne vede ke zvukove trosku prepalenemu ostrejsimu zvuku. Neco jineho jsou bedny ktere maji wg, typicky 3p KH atd.
2. To mereni je i s mistnosti, vzdalenost mikrofonu myslim asi 70cm, vyhlazeni 1/12. Zvlneni pod 1k uz je mistnost. Muze to vypadat ze se krivka zveda, alebje to minimalne.
3. Hrb nad 10k je vlastnost vyskace. Z me zkusenosti, tato oblast uz uplne zvukove nekoresponduje s merenim u vyskacu. Drive bych se toto snazil zkorigovat ma to mam treba i Satori tw29rn i dn, a zvukove to ani u scan speak 9700 ani u tech satori neni problem, ani to neni zadna zvyraznena, neprirozena jiskra nebo vzduch. Naopak napriklad beryliove vyskace ci keramika accuton ci bw diamant nad 10k lehce padaji, ale zvukove bych to neoznacil za nahore tupejsi.

Rad bych dal jednozny navod ke korelaci mereni a poslechoveho dojmu, ale bohuzel, obzvlast co se tyka oblasti nad 10k jsem tu korelaci nenasel.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Kluci,jestli mohu poprosit,v mém vlákně běžte s gtafama a pod do prde.le.....
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od -Kocour- »

Hmmm, jsem to chtel smaznout, sorry, ja vim, je to moc premejsleni.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

-Kocour- píše: 16 dub 2023 00:05 Hmmm, jsem to chtel smaznout, sorry, ja vim, je to moc premejsleni.
Nejde o přemějšlení,to je pro vás,já fakt jen poslouchám hudbu a grafy se mi hnusí,proto má prosba
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět