terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak on je to pravý opak difuzoru,jeho úkol je pohlcovat :cool: Potřeboval jsem zpřesnit bas a zbavit se takového toho zahoukávání,což tyhle perfektně zvládl

https://www.mega-acoustic.pl/sklep/pula ... b-premium/
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 17 dub 2022 18:41 Tak on je to pravý opak difuzoru,jeho úkol je pohlcovat :cool: Potřeboval jsem zpřesnit bas a zbavit se takového toho zahoukávání,což tyhle perfektně zvládl

https://www.mega-acoustic.pl/sklep/pula ... b-premium/
:D
Máro, pred 3mi rokmi som si ich osadil a mám ich do teraz.
Vtedy si mi písal, že lepšie sú tie drevené.
viewtopic.php?p=68052&hilit=rovnostrann%C3%BD#p68052
Nemal som možnosť ich vyskúšať ale som rád, že nakoniec "pristáli" aj u teba tie "molitany".... :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ano,před třemi roky jsem měl ale v podstatě jinou sestavu,kde jsem řešil jiné věci,takže tam mi ty dřevěné seděli a sloužili skvěle,jenže situace se od té doby u mě hodně změnila :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: terahera

Příspěvek od dr.fish »

Pro mne byla návštěva u tebe zásadním setkáním s gramofonem. Je faktem, to má Zabiny pravdu, že bez těch návštěv to fakt nemá význam. Jedině tak se člověk má šanci posunout...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ano,návštěvy podobně postižených mají největší přínos,lepší jedna praktická návštěva,než 1000 různých teorií ve virtuálním prostoru :cool: Já osobně to takhle praktikuju od začátku a krom mraky zkušeností jsem poznal spoustu skvělých lidí
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem totálně propadl popelnicovému hifi(někdy též nazývané vintage),po velmi milém překvapení s gramcem Pioneer PL12D následuje další upgrade :cool:

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Máro - parádne bedničky. Môžeš dať bližšie info?
Ps.: trocha ma mätie, že majú na rovnakú stranu hodený stred a výškač. Ako keby boli dve ľavé alebo pravé....
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Další počin v umění : " baví / nebaví " !

Bravo Máro. :thumbup: Jsi odvážný a pouštíš se do větších akcí. SK Valmez ? :mrgreen:
Beovox S75 ?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ano jsou to Beovox S75 :cool: To uložení měničů tak prostě mají,asi to tehdá tak neřešili :smile: Zvuk je neuvěřitelný,neskutečná masa hudby a emocí,vůbec nevíte,odkud se to vše line,bedny úplně zmizí v prostoru a absolutně popírají svou velikost(nebo spíše malost :lol: )
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Hezké retro, ovšem bez krytu mírně ....no.
BO zněly jinak vždy poměrně hudebně, jakoby s mírným loudness, příjemně na ucho.
10" repro na basech nebo podobný průměr vyplní v pohodě i větší místnosti. To se ti povedlo :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: terahera

Příspěvek od fox »

Diok má ve svém studiu nové americké repro ve vintage provedení - KHL Audio model 5. Když koukám na bedny od terahera, nepadlo mě, sem dát jejich obrázek.


Obrázek
Naposledy upravil(a) fox dne 23 kvě 2022 13:25, celkem upraveno 2 x.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ramones
Zde s krytem :cool: Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

...už jsem spokojen :angel:
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: terahera

Příspěvek od Janik »

paci sa mi to. mal som 3p canton karat 40. bol to pohodovy zvuk.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

to musí být docela změna od proac, jsem zvědav co zvítězí. :thumbup:
kamarád přestupoval podobně. Od Ab k lampám a velkým "old school" bednám a teď ještě pořídil i gramec. Místo streamu z Ntb.
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Neprestavas udivovat Maro, :thumbup: za vintage, prijemne zprestreni!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak včera mi konečně dorazil na zakázku udělaný lineár k phonu a gramci(ke Classic).Jelikož mám ale Classica momentálně rozdělaného(dělám total tuning,jak jsem psal dříve),nemohu vyzkoušet a tím pádem zjistit vliv na zvuk :cool:

Obrázek
Je to 5kg drobek
Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: terahera

Příspěvek od Vienna »

Podle te krabice by to melo byt i laditelne - dava se tam toner, nejspis kvuli zmene tonu? :-?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak to nevím,přepravní krabice do sestavy nezapojuji,ani mě to nikdy nenapadlo :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Maro. Diky za knihy a za pujceni teto. Co nejdrive vratim. :lol:
IMG_20220712_112620_compress50.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Slyšel jsem gramofon za čtyři sta tisíc na bednách za mega, který nehrál zdaleka tak dobře,jako Márův pincek za šest litrů s přenoskou za tisíc.
Jak je to možné? Za podpory zbývajících komponentů,akustiky a celkové sladěnosti celku,lze se dopracovat k výsledkům, které berou dech.Zabavnost reprodukce je taková, že posloucháte a vůbec neřešíte co hraje.
Z toho plyne, že cena v hifi nehraje vždy tu nejdůležitější roli,daleko důležitější je sladěnost celku.Pak vam bude behat mraz po zádech už za pár korun.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Dasto, díky že to píšeš. (*)

Pincek je jen talentovaný a řekl bych že všechno je u Marka dotažené implementací patentovaného systému zvukového inženýringu : Baví/nebaví. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dasta
Díky za návštěvu a pochvalu popelnicového gramce s přenoskou v ceně dvou bas piv :cool: Bylo to,jako vždy,příjemné a zábavné s tebou :thumbup:
Eficak
Ano, je to přesně,jak píšeš.Spousta kluků řeší technické parametry,věrnost zvuku a nevím co.Já vždy říkám,že ani nevím,jak většina nástrojů vypadá,natož jaký mají mít zvuk,proto ladím svůj aparát pouze podle parametrů-baví/nebaví :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

terahera píše: 26 srp 2022 10:29 Eficak
Ano, je to přesně,jak píšeš.Spousta kluků řeší technické parametry,věrnost zvuku a nevím co.Já vždy říkám,že ani nevím,jak většina nástrojů vypadá,natož jaký mají mít zvuk,proto ladím svůj aparát pouze podle parametrů-baví/nebaví
Máro parametry přece jen řešíš, protože ti doma nic neshořelo.
Já šel jen za heslem šéfa Densenu : život je krátký na špatné hifi a koncák šel do křemíkového nebe spolu se čtyřma repráky.
Kouř a pach spálených cívek nesehnatelných středobasů Seas dodnes cítím v nose.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Další,pro mě důležitou součástí,je používání spousty šamanských voodoo doplňků,jako jsou třeba napájecí kabely,různé podložky atd,za které by mě zde někteří nazvali finančně negramotným pacientem :cool: Ale stačí tyhle věci vyřadit z řetězce a je po úsměvu na tváři.Takže já to u sebe beru tak,že je mi jedno,co tvrdí studovaní odborníci,ale řídím se citem,srdcem,ušima a vše si prakticky vyzkouším,když to zapadne do řetězce a líbí se,tak zůstame
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

efičák píše: 26 srp 2022 11:08
terahera píše: 26 srp 2022 10:29 Eficak
Ano, je to přesně,jak píšeš.Spousta kluků řeší technické parametry,věrnost zvuku a nevím co.Já vždy říkám,že ani nevím,jak většina nástrojů vypadá,natož jaký mají mít zvuk,proto ladím svůj aparát pouze podle parametrů-baví/nebaví
Máro parametry přece jen řešíš, protože ti doma nic neshořelo.
Já šel jen za heslem šéfa Densenu : život je krátký na špatné hifi a koncák šel do křemíkového nebe spolu se čtyřma repráky.
Kouř a pach spálených cívek nesehnatelných středobasů Seas dodnes cítím v nose.
Takhle jsem to nemyslel,samozřejmě nezapojím 4ohm bedny do 8ohm zesilovače,nestrkám reprokabely do zásuvky atd :lol: Myslel jsem to tak,že neřeším různá měření,grafy,součástkovou základnu....Třeba zmiňovaný Pincek má papírově technické parametry tak žalostné(hlavně odstup rušivých signálů),že kdybych se měl tímto řídit,tak ten gramec vživotě nekoupím a už vůbec ne zapojím do sestavy
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Dasta píše: 26 srp 2022 09:37 Slyšel jsem gramofon za čtyři sta tisíc na bednách za mega, který nehrál zdaleka tak dobře,jako Márův pincek za šest litrů s přenoskou za tisíc.
Jak je to možné? Za podpory zbývajících komponentů,akustiky a celkové sladěnosti celku,lze se dopracovat k výsledkům, které berou dech.Zabavnost reprodukce je taková, že posloucháte a vůbec neřešíte co hraje.
Z toho plyne, že cena v hifi nehraje vždy tu nejdůležitější roli,daleko důležitější je sladěnost celku.Pak vam bude behat mraz po zádech už za pár korun.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: K tomu netreba žiaden komentár.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Když mám kamaráda s talentem na maximalizaci zvuku jako Terahera, nebudu sedět v koutě se streamerem za 15t. (*)
I po sociální síti umí nastavit všechny zatržítka a aplikace které nedávám.

Velké přání dostat Quobuz do mobilu s Androidem mi Mára splnil. Protože Auralic s UPNP umí víc než se svou jablečnou apkou.
Díky HEF a díky Márovi a Dastovi. moc příjemný bonus osobní návštěvy kdy mi nejvyšší Zvuková rada fóra - Mára s Dastou označili můj utahaný gramofon za 15t. za talentovaný. ^:)^
Čekal sem tvrdou kritiku, nebo dokonce Exkomunikaci z fóra za moje 50t. hifi. :razz:
Stačí pry pár kabelů a doladit.
Kocourův zásah do zvuku DIY beden je prostě zásadní a stačí to nezkazit. Sdílejme a radujme se.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak drobná změna u mě :cool:

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: terahera

Příspěvek od omarisko »

Máro, to je kvíz " rozeznej maketu od pravého světla"?
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

To chtel zateplit strop, ale je to nejake derave :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: terahera

Příspěvek od omarisko »

....a teď vážně. Máš to umístění na základě nějakou měření nebo postupuješ jako profík na základě zkušeností a pocitu?🤪
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dva difusory jsou na základě zrcátkového měření,ty další jen na okrasu a aby doplnily tvar a samozřejmě baví/nebaví systém :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Asi krestan 👀
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 18 zář 2022 12:47 Dva difusory jsou na základě zrcátkového měření,ty další jen na okrasu a aby doplnily tvar a samozřejmě baví/nebaví systém :angel:
Ak je to EPS, tak pridaj este 4 a urob z toho 3x3 s lampou v strede. Na strop uz potrebujes vacsiu plochu, tam je ten prvy odraz uz dost rozhadzany nasiroko, tak nech to zachytis vsetko. EPS trochu aj absorbuje, takze pohoda.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Fidji
Jsi pokušitel :smile: Ale je to pro mě impulz k přemýšlení,s nadšením čtu tvé příspěvky o tvém multikanálu,o DSP a všem kolem toho,tvé stroje a přístup doslova žeru i když je to kolikrát pro mě jiný vesmír,proto ve tvém vlákně ani nereaguji,není jak :angel: Zatím jsem nadšen i z toho,co se mi jakž takž daří u sebe a vím,že jde jít mnohem dál.No úvaha je u mě zatím taková,jak jsi naznačil,že ještě další 4 panely na strop,ale jiné,ovšem jak jsi napsal,aby to bylo 3x3 s tím,že světlo bude nahrazovat 9tý díl :cool: Piš dál,je to svěží,jiný přístup a hlavně,pro mě a věřím i spoustu jiných,inspirativní a poučné :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ramones píše: 18 zář 2022 18:06 Asi krestan 👀
Ano,ten největší,což lze poznat z mého fungování zde i jinde :cool: :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, díky za dnešní návštěvu a ještě jednou klobouk dolů před tvýma ušiskama.

Na vysvětlenou... Mára u mne už docela dlouho nebyl, takže neslyšel můj vytuněný technics a GLANZ ramenama, ani MSL přenosku, tak jsem se rozhodl na něm ověřit své poslechové zkušenosti a dojmy, co jsem za poslední půl rok nasbíral jak u sebe, tak i při různých návštěvách.
Když jsem se rozehřáli u kafe digitálem a následně mono přenoskou na Garrard, pustil jsem mu zaráz tři přenosky v cca stejné cenovce na třech ramenech v cca stejné cenové kategorii a dálkáčem jsem mezi nimi přepínal, aniž by tušil, které rameno zrovna hraje. A mára s neomylnou přesností absolutně přesně popsal nejen charakteristiku jednotlivých přenosek, ale i se 100% úspěšností přiřadil přenosky k jednotlivým vstupům ve phono preampu. Takže Máro, ještě jednou - klobouk dolů. ^:)^
PS:. Zajímalo by mne, kolik lidí z fóra by dokázalo takto neomylně jednotlivé přenosky od sebe poznat, identifikovat a popsat charakteritiku. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No co k tomu říct,pěkně jste mě vyškolili a vycvičili :smile: Díky tobě a ostatním z naší bandy jsem získal tolik zkušeností,že už i poslechem něco poznám :cool: Teď vážně,je radost to u Saši poslouchat,vše perfektně odlazené,dotažené,to se pak dobře poznávají rozdily,když je vše tak zřejmé.Taky kde se mně jen tak poštěstí si porovnávat přenosky cca kolem 150palackých na ramenech cca 250 palackých.A to rovnou 3 :lol: A to vše na vintage gramofonu za 30 :lol: Technicse jsi vypiplal dokonale a pohled na celkový výsledek,mým ožralým okem asi za mega,to už budí respekt.Asi není moc takových nadšenců,co do motorové základny za 30 nasázejí tolik peněz,času a lásky,ovšem výsledek je neskutečný.I když byly všechny ramena ve stejné cenové,tak jako přenosky,rozdíly byly zcela zřejmé a je mi jasné,proč to tak Saša má.Každá přenoska,každé rameno bylo dobré na něco,ale jako komplet je to univerzální řešení na jakoukoliv desku a žánr.Díky za příjemně ztrávený čas,za další cennou a nepřenosnou zkušenost a zato,že zas nebudu schopen doma tak měsíc poslouchat :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak mi včera došli nějaké věci k tuningu mého gramce The Classic a to subdeska sendvič hliník/měď/hliník a rhodiované rca konektory.V podstatě už jen čekám na dodělání plinthu(stolař říkal cca 14 dní,ale to už říká 2 měsíce :lol: ) a budu mít vše pohromadě a můžu Classica zkompletovat.Původní subdeska(mdf) váží asi 1.2kg,nová kovový sendvič cca 7,5kg :smile: Na spodku plinthu bude ještě nerez 4mm a uvnitř plinthu bude asi v 5mm dutině výplň z Atacamy,celková váha gramce by pak měla být malinko přes 50kg místo původních 10kg


Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět