Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
lichta
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2016 19:17

Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Příspěvek od lichta »

Zdar lidi, mám v plánu pořidit sloupové repro k zesíku Yamaha A-S501 - stereofonní poslech spíše tvrdší hudby (rock,metal, punk, hardrock, rock'n'roll), místnost 20 m2, bez použití sub. A rozmýšlím se mezi:

Acoustic Energy Neo V2 N 3 - http://excelia-hifi.cz/acoustic-energy-neo-3.html - přímo doporučené, vyzkoušený poslech - spokojenost

Canton Chrono 509 DC - http://elektromass.cz/canton-chrono-509-dc-PID1662.html - velmi dobré reference, ale určené spíše do většího prostoru, německé repro obecně ostřejší zvuk - kombinace s Yamahou ??

Canton Chrono CL 580.2 DC - https://www.alza.cz/canton-chrono-cl-58 ... 276323.htm - velmi dobré reference, ale dražší - potřeba výkonějšího a stabilnějšího zesilovače než Yamaha ??

Díky za radu..
lichta
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2016 19:17

Re: Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Příspěvek od lichta »

ještě bych dodal, že zmiňované Canton Chrono mám možnost koupit nové, za prakticky stejnou cenu jako Neo 3. Jen si nejsem jistý kombinací Yamaha - Canton a u CL 580.2 DC dostačující kvalitou zesilovače
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Příspěvek od pajuna »

Osobne se touto kategorii nezabyvam, takze tyto konkretni vyrobky neznam, nicmene bych z historickych znalosti a zkusenosti neladil k sobe Yamahu a Canton, byl bych opatrny. Jeden vetsi bumcink nez druhy. Ale opravdu mluvim o teto tride a minulosti. Nicmene, si myslim, ze charaktery si znacky +- drzi.
A proc zrovna Canton, Yamahu mas doma a nechces menit?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lichta
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2016 19:17

Re: Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Příspěvek od lichta »

Díky za názor, stejnou radu jsem dostal už od 3 lidí, bohužel teď nemám možnost poslechu. Šel bych do toho buď a nebo přes internet, sice s možností vrácení, ale i tak je to risk. Mám doma starší regálovky a dospěl jsem k tomu, že je čas na změnu. Přemýšlel jsem o Heco Music Style/Aleva nebo Magnatech, ale to je podobný případ jako Canton - ostrý zvuk, JBL Studio 280 a spíš ze zvědavosti mám domluvený poslech Yamaha NS-555/777, ty recenze co o nich jdou na netu, jsou až neuvěřitelně pozitivní. Strop kolik můžu dát je 25 000,-.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Příspěvek od pajuna »

Na recenze se vykasli a zajed neco poslechnout, treba jen k lidem z for nebo do studia at mas predstavu.
25000 - za co? Za bedny?
Kdybych ti mel poradit, nekupuj tebou momentalne vybrane veci a podivej se po kvalitnejsim zbozi z druhe ruky.
Odkud jsi?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lichta
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2016 19:17

Re: Repro k zesilovači Yamaha A-S501 ? Váhám mezi...

Příspěvek od lichta »

Tak jasný, recenze... Ale jak řikám, zatím jsem se dostal jen k poslechu Acoustic Energy 3, budu zkoušet dál. Pardubice a 25 000,- myslím za repro. Dík moc
Odpovědět