Tipy na Blu-ray prehravac

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od pajuna »

Seslo se mi doma nekolik BD, tak bych si je casem docela rad prehral :smile: Jedna se predevsim o hudebni koncerty, obcas nejaky film + starsi DVD. Me ocekavani je jednoduche, dobry zvuk a slusny obraz za rozumnou cenu.

Muzete mi doporucit nejake typy na zaklade vasich zkusenosti, pripadne recenzi?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Vlado222 »

Za seba doporučujem oppo 83 SE. Je to :thumbup: kombajn. Prednedávnom som ho predal.
Bolo super ale málo využívané, pretože počúvam hlavne CD nosiče a to hlavne na CDP Electrocompaniet EC 1up. Tak som ho poslal do sveta, nech robí inému radosť -> viewtopic.php?f=33&t=4093&p=45195#p45195
Dlho sa v inzercii neohrialo. Kupujúci ani nezjednával cenu. Na BDP Ti ho môžem plne doporučiť.
Výborný zvuk výborný obraz.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Tinariwen »

Za mna tiež OPPO

Mam OPPO 95 EU , za tu cenu obraz vynikajuci a zvuk aj vďaka Sabre čipom nemá chybu. Môžeš pripojiť externý harddisk a zvukovo zvláda 24/192.Nema ale funkciu gapless ( prehrávanie bez medzier),ale nekupuješ streamer že :smile:

Pozri si napriklad tento

http://www.whathifi.com/oppo/bdp-105d/review
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Ramones »

Také se přimlouvám za OPPO, ale pokud nechceš utrácet zbytečně peníze, stačí běžný přehrávač od 3000,- Kč. Na přehrávání koncertu a filmů bohatě postačí. Na kritický poslech (myslím tím hi-fi) stejně využiješ lépe stereo sestavu s CD nebo gramcem.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od -NIN- »

Souhlasím s "Ramones". Já vybral BR k televizi a pouze jen na koncerty. Mám Panasonic, tak jsem zvolil nejvyšší z řady Panasonic DMP BDT500. Dle výrobce je určen pro ty náročnější na obraz i zvuk. Nemám proti němu žádné výhrady a jako bonus mi k tomu stáčí jedna dálka od TV.
Ayon+MF+Tannoy
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Ramones »

-NIN- píše:Souhlasím s "Ramones". Já vybral BR k televizi a pouze jen na koncerty. Mám Panasonic, tak jsem zvolil nejvyšší z řady Panasonic DMP BDT500. Dle výrobce je určen pro ty náročnější na obraz i zvuk. Nemám proti němu žádné výhrady a jako bonus mi k tomu stáčí jedna dálka od TV.
..tak to jsme na tom podobně, ale já vybral levnější kousek "270"
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od PGH »

Taky souhlasím, zrovna včera jsem koupil Philips za 2800, na občasné zhlédnutí filmu a koncertu bohatě stačí. Na kvalitní poslech cd a Sacd mám jiný přehrávač.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Taky souhlasím, zrovna včera jsem koupil Philips za 2800, na občasné zhlédnutí filmu a koncertu bohatě stačí. Na kvalitní poslech cd a Sacd mám jiný přehrávač.
Ramones píše:
-NIN- píše:Souhlasím s "Ramones". Já vybral BR k televizi a pouze jen na koncerty. Mám Panasonic, tak jsem zvolil nejvyšší z řady Panasonic DMP BDT500. Dle výrobce je určen pro ty náročnější na obraz i zvuk. Nemám proti němu žádné výhrady a jako bonus mi k tomu stáčí jedna dálka od TV.
..tak to jsme na tom podobně, ale já vybral levnější kousek "270"
I já jsem to takto vyřešil. TV mám Panasonic, tak jsem volil BD od stejné značky. Šlo mi především o kvalitní obraz na filmy a slušný zvuk na nějaký ten koncert. Doplňuji to Soundbarem stejné značky a zvuk u koncertu neurazí, u filmu mi to také dostačuje.
Myslím, že tak jak to píše PGH má i Jarda na poslech hudby špičkový SACD McIntosh MCD-500.
Volil bych z tohoto:
Panasonic DMP-BDT 700
Panasonic DMP-BDT 570
Panasonic DMP-BDT 371
Mark Levinson
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Pajunovi jde především o poslech hudebních Blu ray s koncerty,to žádná křupka za 3t nedá,probuďte se.
Rozdíly mezi komercí do cca 10 litrů a střední třídou(např.Oppo,CA...)jsou na analogových výstupech brutální.
Zvlášť,když má člověk apošku,jako Pajuna... :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Vlado222 »

Preto som mu doporučil to oppo 83 SE pre stereo výstupy má vstavané čipy Sabre 9016 -> https://translate.google.sk/translate?h ... rev=search
Za to čo som ho predával (bolo ako nové) nič lepšie nekúpi, mohol byť vysmiaty a užívať si svoje BD, CD, SACD v super kvalite.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od pajuna »

Libor Šulc-TYKON píše:Pajunovi jde především o poslech hudebních Blu ray s koncerty,to žádná křupka za 3t nedá,probuďte se.
Rozdíly mezi komercí do cca 10 litrů a střední třídou(např.Oppo,CA...)jsou na analogových výstupech brutální.
Zvlášť,když má člověk apošku,jako Pajuna... :thumbup:
Libore, i ostatní poradci:-):
Jaky bude rozdil ve zvuku v pripade propojeni optikou do MACa?
Bude nejaky rozdil ve zvuku z komponentu napr. Panasonic za 5 kontra 12 tisíc v analogovem propojeni?
Nechce se mi davat vyrazne vetsi peníze pro cca 10-20 koncertu, které občas pustim. Na druhou stranu bych rad aby to nebyl vyrazny skok od napr. CD, která jsem zvykly poslouchat. Ikdyz vim, ze se to neda prilis srovnat.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od lubin »

Rozdíl bude minimální. Přesně tak jsem si to myslel, že to chceš. Pokud Ti stačí stereo a napojíš to přes optiku do externího Dacu, kup si téměř cokoli, co má optický výstup. Jí mám takto doma doma zapojený BDP Pioneer a zvuk je přes externí DAC vynikající. Jen ten Pincek stojí ve zbytku za prd (tedy v ovládání ap.). Bohužel.
Zvuk samotného pincka přes analog výstupy je slabší. Je to stroj za cca. osmičku.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od blesk666 »

ja budem riesit k telke Mac Mini+BD USB mechanika. Bude sluzit na hudbu prehravanu z hard disku aj na filmy a BD mechanika je uz najmenej pripojit cez USB. ovladanie cez IR+bluetooth klavesnicu. Zvuk napojeny cez USB do DA prevodnika. Na prehravanie filmov aj hudby pouzivam VLC player. Vyhodou Macbook Mini je okrem malych rozmerov aj to ze je uplne tichy
Primarne ho chcem na hudbu kedze teraz taham USB z Macbook cez pol izby
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od PGH »

PGH píše:Taky souhlasím, zrovna včera jsem koupil Philips za 2800, na občasné zhlédnutí filmu a koncertu bohatě stačí. Na kvalitní poslech cd a Sacd mám jiný přehrávač.
Je pravda že koncerty mam jen 3 a hlavně to budu použivat na film a tam je rozdil oproti staremu dvd Panasonic velký i stara dvd to přehraje lepe. Obraz jsme v obchodě porovnavali se Sony za 8 na tv Sony za 30 a rozdil v obraze jsem nepoznal.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Ramones »

... u těchto doporučovaných Panasoniků jsou výstupy většinou HDMI
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od lubin »

Zrovna hraju z externího HDD přes toho Pincka (USB vstup) a jeho opt. výstup do externího DACu a hraje to jako o život. Z placek BR je to ještě lepší.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od pajuna »

Ramones píše:... u těchto doporučovaných Panasoniků jsou výstupy většinou HDMI
Nejsem si zcela jisty, tak je to u Panasonicu s opt.vystupem. Napr.u 371 uvadeji ze ANO, u vyssiho modelu 570 NE, coz mi je divne. Ten druhy jsem zvazoval jako jednu z moznosti. Myslim ale, ze je to nejaky problem opisu info na ruznych strankach
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od lachim »

Pajuna

Vyberu bd playeru jsem se venoval dlouho. Psal jsem o tom na nasem, sousednim foru.
Musim souhlasit s Liborem. Ac jsem pouzival vsechny testovane bdp predevsim jako transport, rozdily ve zvuku jsem slysel jasne a fatalni. Do tve sestavy minimalne oppo.
A to vazne hodlas poslochat zvuk z SF Accordo pres optiku?? Tim jsi mi tzv. vykopnul dech.
Neni navic nahodou budoucnost v nakupu hudby na b-r? Koupil sis uz nejakou klasiku na bd?
Osobne hooodne vyuzivam dts hd na Dk. Stereo nepaoloucham vubec.... Ale z te optiky ted trochu koko ko koktam.
:silent:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od pajuna »

lachim

Diky za tve postrehy a zkusenosti. Uprimne jsem cekal az se ozves i ty, fotolaik ci pytel.

Nemam 100% jasno, na ktere sestave budu BD poslouchat. Kdyz to bude nejaky lepsi stroj, tak asi na te hlavni.
Kdybys zachoval zaklady komunikace, neodpovidal sis na tebou kladene otazky sam, neko ko koktal bys, a mozna bychom se dozvedeli vzajemne vice :smile: .

U me pretrvava casto postup - dotazovani (ziskavani info) - shrnuti informaci - overeni - rozhodnuti. Tudiz smerovane dotazy maji vzdy sve opodstatneni :shh: a jsou to stale ale jen dotazy a zajimaji nejen me ruzne nazory :smile:, a jak je zde videt i zkuseni "hifisti" je maji ruzne. Neptam se casto jen kvuli me, ale take jako prinosne informace pro ostatni, treba mladsi navstevniky for(a). Nevim jeste jestli hodlam propojit tak ci tak...jsem v prvni fazi :smile:

A proto by bylo prinosem, kdybys mohl strucne zminit napr. nekolik konkretnich typu, o kterych ma smysl uvazovat, rekneme k me prvni sestave za predpokladu nevelkych nakladu, strucne dal typ a proc co ano/ne, jak zapojit apod. Jakou kategorii vubec nezvazovat a proc.
To by bylo urcite pozitivni i pro ostatni, kteri zvazuji nakup,... specialne jako vysledek testovani ci vyberu od zkusenych lidi, kteri se DK, BD na vyssi urovni zabyvaji. Diky
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od fotolaik »

popravde, ja jsem nechtel puvodne psat vubec, protoze jsem se nechtel dostat do faze, kdy pak budu cist, ze preci kdyz je BD jen jako jako transport, tak staci cokoliv za 3 tisice korun a tak ze pisu nesmysl, ktery neumim ani technicky zduvodnit ... ale budiz
vyberu BD jsem se take venoval celkem dost a snazil jsem se najit co nejprizivnejsi pomer cena/vykon .. musim vsak podotknout, ze ja stereo neposloucham vubec, uz jen multikanal a tim padem je to muj jediny zdroj zvuku ...
Dnes je na vyber urcite mnohem vic kombajnu, nez 2 roky zpatky .. osobne bych koukal po Arcam 411, Cambridge CXU, OPPO 105D, nebo Primare BD 32 ( obe verze jak 32 tak 32MK II ), pokud by Ti nevadilo neco ze starsich, tak Denon A1 UD, nebo Denon 4010 UD ( oba stale dobre, ale nemaji 3D - coz je nepodstatne - asi, jsou pomale na nacitani a samozrjme uz nejsou nove ) ...
osobne jsem vyzkousel OPPO 103, OPPO 105, Denon 4010, Primare 32, pak nejaky tehdy nejvyssi Panasonic ...
Primare bylo nejlepsi ... s ohledem na finance jsem vsak musel volit jinak - nejdrive Denon 4010 ( bohuzel mel spatnou desku a casto zamrznul ) a pak nove OPPO 105D .. OPPO lze pak dale nechat upravit u cinemike.de - v nejvyssim levelu uz to pak bude excelentni kombajn ...
za sebe tedy - i jen pro "par" koncertu a filmu radeji lepsi BD, nez nejaky kram za par korun - je to videt a slyset, bez ohledu, ze jsou to preci jen 1 - 0 .. ale musis si to zkusit sam ...
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Pytell »

Jardo, nejsem tak kovaný v problematice DK jako Lachim a Fotolaik. Mám u DK BR Samsung ( s HD asi 250 Giga ) v ceně asi 8.000,- Kč. Občas velitelce něco nahraji a na běžné shlédnutí nějakých DVD, BR a fotek z Flash velice dobré. V stereo sestavě mám Primare BD 32, je to neskutečný kombajn , přehraje cokoliv mu vložíš, zvuk z BR audio přímo excelentní, o SACD a DVD-a nemluvě. V loni jsem ze stránek Primare udělal SW upgrade, tzn. přednosti MK II + něco navíc, které ani nepoužiji.. Co mne potěšilo , že bez problémů přehraje ISO. z SACD, ale proč to píši, když je klídek a chci si pustit a plně vychutnat nějaký ten koncert ve fakt kvalitě zvuku a hlavně super obrazu, tak odpojím od sterea a připojím k TV. Ten obraz je někde úplně ale úplně jinde než ze Samsungu. A v porovnání s výše uvedenými kombajny vše předčil.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše:Pajuna

Vyberu bd playeru jsem se venoval dlouho. Psal jsem o tom na nasem, sousednim foru.
Musim souhlasit s Liborem. Ac jsem pouzival vsechny testovane bdp predevsim jako transport, rozdily ve zvuku jsem slysel jasne a fatalni. Do tve sestavy minimalne oppo.
A to vazne hodlas poslochat zvuk z SF Accordo pres optiku?? Tim jsi mi tzv. vykopnul dech.
Neni navic nahodou budoucnost v nakupu hudby na b-r? Koupil sis uz nejakou klasiku na bd?
Osobne hooodne vyuzivam dts hd na Dk. Stereo nepaoloucham vubec.... Ale z te optiky ted trochu koko ko koktam.
:silent:
V čem vidíš problém při použití optiky nebo koaxu? Interní dvoukánálový DAC v Intoshi 5000 bude pravděpodobně takto lepší než z jakéhokoli běžného Blu-ray (je vybrat přehrávač s kvalitním digitálním výstupem). Zkoušel jsem kdysi hodně moc modelů kombajnů a v dvoukanálovém zvuku u koncertů mě oslovil pouze hodně drahý Denon A1UD. Pajuna, je dneska už McIntosh pozitivní a zaslouženého klidu dojde stejně jedině s MVP891 :mrgreen:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od fotolaik »

to Yngwie - myslim, ze proti pouziti koaxu nepadlo od Lachima ani slovo ... proti optice ano a pokud jsi zkousel "hodne", budes vedet proc ...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Yngwie »

Zabij mě, ale nevím :mrgreen: ... problém bych měl u dvoukanálových transportů versus DAC, kde bych viděl raději I2S nebo AES, ale pro nasazení u filmů a koncertů na Blu-ray či DVD nevidím jediný problém. Sám jedu z mediálního centra přes optiku do DA-06 a necítím se být nijak zásadně ochuzen. Jediné, kde shledávám menší problém, tak jsou extrémně dobré zaznamenané koncerty klasické hudby. Tam už bych dedikovaný player ocenil, ale rockové nebo jazzové koncerty se mi to zdá jako rozmařilost, když máš dobrý převodník.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Yngwie »

Yngwie píše:Zabij mě, ale nevím :mrgreen: ... problém bych měl u dvoukanálových transportů versus DAC, kde bych viděl raději I2S nebo AES, ale pro nasazení u filmů a koncertů na Blu-ray či DVD nevidím jediný problém. Sám jedu z mediálního centra přes optiku do DA-06 a necítím se být nijak zásadně ochuzen. Jediné, kde shledávám menší problém, tak jsou extrémně dobře zaznamenané koncerty klasické hudby. Tam už bych dedikovaný player ocenil, ale pro rockové nebo jazzové koncerty se mi to zdá jako rozmařilost, když máš dobrý převodník.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše:Neni navic nahodou budoucnost v nakupu hudby na b-r?
To nastesti neni.
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od lachim »

pajuna
1. předpokládal jsem, že tvůj zájem o doporučení nevznikl dnes a v rámci svého
" postup - dotazovani (ziskavani info) - shrnuti informaci - overeni - rozhodnuti"
jsi četl vlákno na našem sousedním fóru o doporučení na b-r player.
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... ay#p141687
vlákno s názvem: "blue-ray přehrávač"
2. optikou posílat muziku do tvé A - sestavy .... opravdu považuji za pitomost.
již v někdy v roce 1997 mi můj tehdejší hifi-učitel, technicky vždělaný, uváděl optiku jako špatné řešení.
buď coax nebo hdmi nebo xlr.
optiku maximálně jako nouzovku/test nebo k sestavě DK denon avr 2107+ dvd 1910 + repro dexon +sony trinitron.
ať nevrčí anténa do beden.
:-)

yngwie
1. mě zaskočilo pouze propojení po optice. o coaxu jsem ani nevzdechnul.
2. Denon A1UD jsem u sebe doma testoval. zvukově vyhrál s přehledem. v době testu jsem ho měl " v nabídce" za 1.900 Euro. v top stavu.
více ve vlákně na sousedním fóru odkazovaném výše.
3. MVP891 je pro pajunu rozhodně řešením sakra dražším. tento stroj jsem nikd neslyšel. ač mi prošlo kinem určitě více než 10 b-r playerů.
sám bych chtěl být při testu tohoto "oppa z usa" kontra panasonic za 5.
:-)
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od noaid »

Optika kromě horší kvality má limity v tom, co přes ní lze prohnat.
stereo max 24bit/96kHz, multikanál myslím max Dolby digital, což je něco jako dost špatná mp3.
U koaxu je situace mírně lepší - stereo až 24/192, multikanál zvládne i staré ztrátové DTS.
Optika i koax jsou hodně staré formáty a na novou kvalitní techniku prostě nestačí.

Na bd je vše kódovano v PCM až 24/192 (někdy i jen), DTS HD MA 7.1, Dolby True HD. Na to funguje dobře jen HDMI. Nebo analog out.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od Yngwie »

noaid píše:Optika kromě horší kvality má limity v tom, co přes ní lze prohnat.
stereo max 24bit/96kHz, multikanál myslím max Dolby digital, což je něco jako dost špatná mp3.
U koaxu je situace mírně lepší - stereo až 24/192, multikanál zvládne i staré ztrátové DTS.
Optika i koax jsou hodně staré formáty a na novou kvalitní techniku prostě nestačí.

Na bd je vše kódovano v PCM až 24/192 (někdy i jen), DTS HD MA 7.1, Dolby True HD. Na to funguje dobře jen HDMI. Nebo analog out.
Optika samozřejmě chodí v závislosti na použitém receiveru na straně převodníku a limitům na straně vysílače (player) většinou do 24/192 (Toslink má teoretický limit někde u 125 mbs). Pajuna řeší výhradně 2-kanál. Pokud má přehrávač slušný digitální výstup (masterclock je zdroj), tak u "živáků" neexistuje žádný reálný problém a důvod proč by měl být výrazně tratný na využívání optiky/koaxu pro 2-kanál. Leda by měl daný přehrávač tak kvalitativně tak špatný digitální výstup, že by to skutečně degradovalo výsledek. U velmi levných stroj si nedělám iluze, že to tak nemůže být. V podstatě má jenom dvě možnosti a) využít digitální vstup Intoshe a nebo za b) pořídit si velmi drahý player s kvalitním dvoukanálovým výstupem (takové stroje jsou ale extrémně drahé na to, že chce točit 20 koncertů a pouze a občas). Bohužel pro Pajunu má jeho McIntosh limit na digitální vstupech na 44,1kHz a 16-bitů, takže mu stejně asi nezbude nic jiného než pořídit slušný přehrávač.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Tipy na Blu-ray prehravac

Příspěvek od noaid »

Yngwie píše:Bohužel pro Pajunu má jeho McIntosh limit na digitální vstupech na 44,1kHz a 16-bitů, takže mu stejně asi nezbude nic jiného než pořídit slušný přehrávač.
Tak tím je jasně rozhodnuto.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Odpovědět