bohus

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Koukám že jsem u sebe nebyl předlouho a teď když není do čeho vrtnout, tak je příležitost udělat u sebe pořádek. Tak jak to vypadá :

a) phono cesta : Pro-Ject Xperience (ten nejstarší typ, upgrade karbonovým ramínkem a prodrátováno stříbrnýmo VDH), přenoska Ortofon Jubilee. Pak káblíky VDH Orchide do Ortofon Verto a z něj kabely phono Tri-Vista do phono předzes PS Audio GCPH. Pak opět káblíky VDH Orchide do Audioresearch REF 5.
b) CD cesta : buď z SACD Krell EVO 505, nebo z Audionet ART G2 s EPS káblíky Nordost Valhalla do REF 5.

Z REF5 pak přes Kimber 1026 do výtečně vytuněných monobloků Musical Fidelity 550K a pak přes Nordost Valhalla do repro ATC 40 (rovněž skvěle vytuněných).

Pak ještě v trucovně repro SF Guarneri Palladium, které výtečně hrají s Audionetem SAM V2 na který jsou napojené repro kabely Musical-Fidelity Tri-Vista.Zdroje signálu jsou pak buď Stream Box RS nebo CD Box RS od Pro-Ject. DAC je Pre Box RS Digital. Mimo Audionetu je vše napájeno z Power Box DS2 T.

Pak ještě pár hraček u televize a ty je vidět ve vláknu "co právě poslouchám" z dnešního dne. To mám hlavně kvůli mé ženě bo na ostatním mi nesmí ani utřít prach.

Toť vše. Berte to prosím jako výsledek předlouhé cesty výměn všech komponentů a kabeláže a toto si opravdu sedlo alespoň pro mé uši a už nemíním utrácet.
IMG_0058.JPG
IMG_1689.JPG
IMG_2331.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: bohus

Příspěvek od kychtax »

Ahoj, nezkoušel jsi ty monobloky zapojit do Guarneri? Kamarád má SF Guarneri Evo a jsou dost dost hladové. Podle mne to bude úplně jiný zvuk než s tím Audionetem. :-?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: bohus

Příspěvek od lachim »

Bohuš
Paní, Oto...to už je let. S potěšením koukám na tvé slavné bedny. Co gumicky? :lol:
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

to Kychtax :
Původně byly Sonusy na monoblocích, ale potřeboval jsem vzhledem k umístění beden uzavřené bedny.
Sonusy šly do mé malé myšárny, kde jim Audionet plně dostačuje.

Lachim:
srandičky Miško :thumbup: ,gumičky jsou v šuplíku :lol:
IMGP4102.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: bohus

Příspěvek od Urbino »

Guaneri paráda ty závidím a zbytek sestavy, také dost dobré.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: bohus

Příspěvek od vitek »

Gramec paráda, měl jsem ho dlouho. Jak se ti projevilo přehození nožiček?
venda kamera 074.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Ty SF Guarneri Palladio byly vyrobeny k nějakému výročí a bylo jich vyrobeno jen 100 párů. Ten můj pár má cedulky 017/100.
I to byl důvod se jich nezbavovat a raději je strčit do myšárny kde mi dělají radost. Sice jsem obrečel původní regálovky nejvyšší řady Triangle, ale z těch má radost kluk.
IMGP4232.JPG
IMGP3870.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

to vitek:
Nezlob se chlape, ale já nejsem typ který by uměl vyumělkovaně popsat rozdíl.
Prsknul jsem tam na zkoušku carebaly a už tam zůstaly. Prostě se mi to líbilo víc na první šup. :mrgreen:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: bohus

Příspěvek od vitek »

Jasně tomu rozumím, mám je taky rozprsknuté všude možně...
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus - důvěřuj, ale prověřuj

Příspěvek od bohus »

Jen pro informaci (neboli důvěřuj, ale prověřuj)
Zhruba před 10-12 lety jsem u RP Audio koupil CD player Audionet ART G2. Poslouchal jsem jej sdřídavě s Krell EVO 505. Nedávno jsem si řekl že jej dám z hlavní aparatury do své myšárny a do hlavní opět nasadím Krell. Po přehození do myšárny přišlo překvapení, neboť ART G2 se ani nehnul. Říkal jsem si že je mi to líto (cena přes 120 litrů) a poslal jsem jej na opravu do Německa (Gelsenkirchen).
Odpověď mě zaskočila. ART G2 už někdo opravoval a nejsou v něm originální součástky a dalo se časem očekávat že půjde do háje. Já však nedal ART G2 z domu a sám bych se neodvážil odšroubovat jediný šroubek. Podobnou zkušenost s RP Audio má i kolega s Audionetem VIP G2.
Tož asi tak. Píšu jen holou skutečnost.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: bohus

Příspěvek od Jiri »

bohus
jak ses dostal k servisu Audionet v Gelsenkirchenu? Je to důvěryhodný servis? Každopádně přeji ať ART opraví a dál ti dělá radost.

Od r2016 má Audionet oficiální servis v Berlíně a posílat tam přístroj (v mém případě to byl Audionet VIP G3) na opravu napřímo nešlo, musel jsem přes RPAudio jako lokálního oficiálního distributora. Vše proběhlo hladce a k plné spokojenosti.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Vážený pane Jiří,
mám taky své známé a své informace a lidi kterým plně důvěřuji a i když pošlete Audionet na opravu do Berlína, stejně skončí jeho oprava jinde.
PS: viděl jste po opravě fakturu od němců, nebo jen od RP Audio?
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Ještě maličkost,
jelikož je CD Audionet ART G2 ve věčném nebi, tak mi zbylo napájení Audionet EPS, nemáte někdo zájem. Cena 21000 Kč.
(nákupní 56000 Kč).
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: bohus - důvěřuj, ale prověřuj

Příspěvek od vitek »

bohus píše: 01 pro 2020 17:18 Odpověď mě zaskočila. ART G2 už někdo opravoval a nejsou v něm originální součástky a dalo se časem očekávat že půjde do háje. Já však nedal ART G2 z domu a sám bych se neodvážil odšroubovat jediný šroubek. Podobnou zkušenost s RP Audio má i kolega s Audionetem VIP G2.
Tož asi tak. Píšu jen holou skutečnost.
A co na to prodejce?

Jinak je divné, že to neumí ten servis opravit. Je to škoda.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: bohus

Příspěvek od Miles »

Dobrý den obrátil bych se na tento servis určitě vědí co a jak http://www.benedictus.de/
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

to Vítek a Miles :
co si na prodejci vezmu po takové době?
Navíc může zapřít cokoliv a já nedokážu nic. Jak jsem psal, nebyl to první případ kdy byla opravená mašina prodána jako originál.
A opravit to jde, ale za takovou cenu, že se mi do toho již jít nechce.
A je to info od toho, kdo opravuje reklamace Audionetu v Dojčlandu, takže asi tak.
Odpovědět