Sonus Faber

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

DK76 píše: 28 bře 2021 16:45 Quentine, popsal jsi tady toho dost, padlo spoustu dotazů, ale bez Tvých odpovědi :-? , krom teda Tvé špatné zkušenosti momentálně se SF (jak psal Terahera nějak se Ti nedaří v nákupech, čím to asi bude :?:), ale stále v tom nevidím další přidanou hodnotu tady pro čtenáře tohoto fóra, otázky byly položené a dále z Tvé strany nic :-? . Proč jsi zde nedodal třeba foto :?: a proč tento Tvůj postoj, nebo se bojíš zde popsat jak probíhají Tvé nákupy, protože jinak by se to asi dalo v pohodě vyřešit, nemyslíš :?: Ať Ti to hraje :ympeace: .
Jelikož máš asi problém s vnímáním, tak ještě jednou ve zkratce a speciálně pro Tebe:

1, Ve vlákně o Sonus Faber jsem napsal pouze informace, které jsem napsat chtěl, možná i tak jich bylo až až...
2, O žádné rady jsem zde nikoho nežádal! Bylo to pouze sdělení.
3, Na co jsem chtěl odpovědět, jsem odpověděl. Na co jsem odpovídat nechtěl, tak i po Tvém osobním útoku odpovídat nebudu!
3, To co píše @terahera mi je volné, ale vůbec nechápu, kam Ty míříš otázkou o mých nákupech?!
4, Pokud nenacházíš v mých příspěvcích nějakou přidanou hodnotu, tak to nečti. Víc Ti poradit neumím.
5, Máš pravdu, foto jsem mohl dát, už je pozdě.
6, Sorry a znovu, co Ti je do mých nákupů? Ty jsi u nich byl? Leda že by se Tě týkala nějaká z mých odpovědí, pak se spíš ptej sám sebe, co děláš špatně!
7, Opět, jak si přišel na to, že se to nevyřešilo v pohodě? Znovu se ptám, Ty jsi u toho byl?!
8, A jízlivou a jedovatou poznámkou Ať Ti to hraje si tomu všemu opravdu nasadil korunu...
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Sonus Faber

Příspěvek od DK76 »

S vnímání problém nemám, co Ti je volné je Tvoje věc, jen by jsi se měl zamyslet Ty sám nad sebou, co tady pouštíš a jak se presentuješ, jó a nezapomeň se opět přejmenovat, nebo vymazat část, nebo celé své vlákno🤣. Na druhou stranu tady zase není nikdo takový jako Ty s takovými nákupy, co se moc nepovedly😉. Jinak k Tobě už asi nic, ztráta času s Tebou, o hifi už to není😢.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PGH »

Mě kdyby se něco podobného stalo tak bud to sem nepišu nebo ano ale popsal bych jak jsem to vyřešil a pozitivní nebo negativni zkušenost se studiem a s kterým.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Ale zde je vlákno Značky, ne vlákno Oficiální Prodejci...a ti, jak známo, nic nevyrábí. A já psal o výrobku! Nebo se pletu? :-?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PGH »

Tady jde o to aby se připadni zajemci vyhnuli špatnému studiu kde to bylo pořízeno, nic víc nic mín. Bohužel se ten kus nepovedl nebo to bylo odflaknuté nebo něco jiného.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Vienna »

No jo, Quentine, nesmis se divit tomu diveni, je to jako by nekdo napsal:
Koupil jsem si novou Octavii, ale uvolnilo se mi na ni kolo. Tak oddelam vsechna kola a zjistuju, ze nejsou dotazene srouby. Tak se podivam pod kapotu a zjistuju, ze i kabely jsou tam nejak divne zapojene a jeden valec ma slabsi vykon. Tak jsem napsal vyrobci na internetovy formular a neozvali se, smejdi. Vyfotil bych to, ale je uz stejne pozde. Navic mam informace, ze vsechny modely od Octavie dolu jsou takhle zprasene, snad jen Superb je OK. No pak se to nakonec vyresilo, tak ahoj...

Kdyz plivnes, tak je to potreba necim podlozit, jinak je to jen plivnuti...
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Přijde mi, že pár z vás nerozumí psanému textu! :-?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PGH »

Já ano ale ty ne!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Frogyman »

Quentin píše: 29 bře 2021 12:28 Přijde mi, že pár z vás nerozumí psanému textu! :-?
Všichni chápeme, že jsi nám napsal jen to, co jsi napsat chtěl a víc nepustíš.
Ty bohužel nechápeš, že takto selektivně podaná informace je zbytečná informace, protože si pak všichni musíme domýšlet zbytky příběhu.
Na druhou stranu, možná pak lépe chápeme tvé časté mazání profilu a již třetí nick atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Došly vám argumenty, tak akorát kopete kolem sebe...!

A nejen to, totálně jste zaplevelili vlákno značky Sonus Faber :thumbup:
kychtax

Re: Sonus Faber

Příspěvek od kychtax »

Holt se setri a I na ukor kvality provedeni. Pro mne tech informaci je azaz. Negativni zkusenost je cennejsi, nez chvalotechna. Skoda ze jsi neco z popisovaneho nevyfotil.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

kychtax píše: 29 bře 2021 13:27 Holt se setri a I na ukor kvality provedeni. Pro mne tech informaci je azaz. Negativni zkusenost je cennejsi, nez chvalotechna. Skoda ze jsi neco z popisovaneho nevyfotil.
A nebo nepopsal, pro mne a vsechny majitele repro SF jasneji postup, jak jsi to vyresil. Jestli si vsimnes v mem podpisu, tak jsem majitelem SF Olympica l. Pro mne jsou to vyborne bedny. Kdyby se mi melo stat, to, co tobe, tak bych postupoval v ramci reklamacniho “procesu”, jak mi doporučuje “zakon a zvyklosti”. Pokud bych neuspel, tak bych rad byl poucen zlusenostmi jinych, jak to vyresit.
Mozna jsem to cetl spatne, ale poucen nejsem. Repro SF mam rad a myslim, ze je nas vice. Preze vsechno je mam a moc rad.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Sice to je jako když hrách na stěnu hází, ale původní pojednání bylo o konstrukci bedny Olympica a odfláknuté práci. Chtěl jsem popsat vadu, která mě potkala a při té příležitosti i popsat bednu zevnitř. Bednu, kterou spousta z vás tady má. Bednu, o které ale i spousta z vás tvrdí, že vůbec nehraje (narozdíl od Olympica Nova) :mrgreen:

Ale ne, tady nikoho nezajímá, co jsem koupil (a o čem píši), ale pořád se domáháte postupu reklamace!!! Kde jsem to koupil a za kolik. Do toho tady opravdu nikomu nic není! Copak si kupujeme věci, abychom je reklamovali?! Já tedy ne! Mě to nebetyčně sere!!!

To, že jsem měl poslední dobou smůlu, ale není důvod jízlivých poznámek některých z vás o tom, "bůh ví jak mé nákupy probíhají". Já nic nekupuji v 2nd handu, to nechávám druhým. Nekupuji vystavené ani jinak vybaleno zboží. Ale naopak, ten, kdo si ode mne něco koupil, si nemůže NIKDY stěžovat.
To, aby bylo jednou provždy jasno :cool:
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Janik »

Je evidentne, že tie bedne sú konštrukčné odflaknute. Šetrili kde sa dalo. Pritom sa nejedná o lacné butky.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

vinyl_and_coffee píše: 29 bře 2021 19:41 Je evidentne, že tie bedne sú konštrukčné odflaknute. Šetrili kde sa dalo. Pritom sa nejedná o lacné butky.
Laciné nejsou, ale až tak drahé také ne. Vypadají parádně, zvuk je líbivý...ty bedny se prostě kupují srdcem.
Bohužel, pro Itala někdy platí "nevadí, že to nefunguje, hlavně že to dobře vypadá" :mrgreen:
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Vienna »

Quentin píše: 29 bře 2021 19:51 Bohužel, pro Itala někdy platí "nevadí, že to nefunguje, hlavně že to dobře vypadá"
Ha ha, ja bych to opravil - pro Itala to plati skoro vzdycky. 5 let jsem tam pracoval. A kamarad, co mel Lamborghini, uz znal nazpamet i telefony na odtah. Ale design umeji, to jo...
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

Ttoto “narodnostne” pausalizovanie u Sonus Faber asi nemusi platit z Talianskej strany. Co pamatam SF z konca 90-tych rokov a zaciatku milenia, tak kazde co som mal v ruke aj po viac rokoch boli stale v top stave.Dnes uz to nie je len Talianska firma...
Mal som niekolko rokov dost zlozito, remeselne paradne a nakladne postaveny preamp Audia Flight Pre a nebol s nou jediny problem. Naproti tomu Audio Analogue Maestro CD 24/192 sa menila mechanika a po par rokoch bola opat hlucna (pocas prehravania) - mechanika vsak bola lacny CD ROM sunt od Teac a nie Taliansky vyrobok. Mam doma viacero rucnw robenych Talianskych rucne robenych kozenych tasiek, ktore maju uz co to za sebou a je to proste excelentna kvalita stale bez chyby...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Janik »

Urbino píše: 28 bře 2021 11:45
vinyl_and_coffee píše: 28 bře 2021 11:07 Vyhodiť peniaze za tieto bedne je riadna sprostosť.
Proč, nehraji? Nebo? Jaký je tvuj navrh v teto cenove relaci?
Napr:

https://pkaudio.webnode.cz/satwave/
Alebo https://pkaudio.webnode.cz/nextwavess/

Zvuk a kvalita spracovania z inej dimenzie ako SF, ktore tu boli publikovane.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Frogyman »

A to jsou tvé real zkušenosti? Můžeš prozradit, jaké SF jsi slyšel? A co jsi slyšel z dílny od Kocoura?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Janik »

Od SF mam napocuvane takmer všetko čo má bis audio v portfóliu nikdy ma to nenadchlo (ako som mnohokrát písal môj kamoš je marketingový manažér a rodinne spojený s majiteľom :thumbup:) Mal som možnosť počuť aj bedne od kocoura nie vsak tie konkrétne keďže sú to novinky.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

O Sonus Faber platí presne to isté, čo aj o ostatných bedniach. Na niektorých aparatúrach hrajú výborne, na iných sa nedajú počúvať. Jednoducho ich treba zladiť (ako aj všetky ostatné): zosilňovač + kabeláž. Kamarát má SF Guarneri Tradition so zosilňovačom Mark Levinson 585 a zvuk je jednoducho fantastický. Ešte som tak regálovky hrať nepočul.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

...protože Guarneri Tradition hrají fantasticky! :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

A se vsim :lol:
Dieter Burmester
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Sonus Faber

Příspěvek od harley44 »

:ymsick: Podle me vynikajici nabidka. Kdyby mel nekdo zajem.
04C648EC-8A77-4F57-861E-A3A9B8977134.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

Quentin píše: 30 bře 2021 22:48 ...protože Guarneri Tradition hrají fantasticky! :thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Odpovědět