Gramofon kolem 25000,-

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od vach3742 »

Zdravím zdejší zkušené členy.Zatím hraji na Thorens 280 mk2 a chci jít výš. Koukám na Thorens TD 206,REGA RP3 a Pro-Ject 2Xperience Classic.Nevím co z nich vybrat a jaký bude posun od Thorense 280 mk2 ? Phono předzesilovač mám cambridge audio 651. Která přenoska k němu bude sedět? Poslouchám rock a jazz. Ještě mě napadá jestli není lepší jít do starších vintage bazarových a za podobnou cenu vzít některý už vyšší model. Moc děkuji předem za rady...nebo doporučení.
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od vach3742 »

Ještě doplnění...přenosku mám ortofon omb 10 a zbytek řetězce je dělenec camridge audio 800 řady. Přidávám foto...omlouvám se za kvalitu,foceno mobilem :smile:
P1090600.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od Tinariwen »

Veľmi pekne to máš , verím že Ti tu prítomný skúsení analogisti poradia...
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od efičák »

Já bych dal Grado Gold zvláště na Jazz a jiný gramec bych nekupoval, popřípadě jen nějaký dobrý vintage model Thorensu.
CA 651P umí hezky Sumiko BP2.

Thorens 206 má MM přenosku na stejné úrovni jako tvůj Ortofon 10. Musel bys doplatit a vyměnit. Pak super. Rega 3 je rockový gramec i s dodanou přenoskou.
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od aretax »

Za 25000 asi nič výrazne lepšie nekúpiš. To by si musel zaplatiť podstatne viac. Lepší gramofón si bude pýtať lepšie rameno, prenosku, kabeláž, predzosilňovač a už to ide....
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od efičák »

Vašíku tebe láká nový gramec proto, že nemáš rád retro? Chceš něco moderního k děleným CA? Pak bych Thorens 206 dával smysl.

KDyby retro nevadilo, stačí tvůj nebo jiný vintage kousek, podle toho co ti poradí Thorensáci a na něj vynikající celokovové ramínko SME 3009.
Na takovém ramínku se rozezpívá i ta OM 10 co už máš.
:smile:

Obrázek

Tahle přenoska z fotografie (Ortofon SPU) se na Rock moc nehodí, je velmi neutrální a detailní což je prolém jestli vlastníš i opotřebené záznamy.
Tohle rameno se dá pořídit kolem 9t. Dobrou přenosku do hladiny 10t. a máš supr gramec a spoustu peněz na sbírání LP.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od efičák »

Také jiné kvalitní ramena ti se zvukem velmi pomofou. Nač to tlačit přenoskama, když stačí mít špičkové rameno s báječným zvukem.
Vzpomínám na kolegovo rameno Ortofon 309 a Audiotechnica 95. Ta nenápadná myška se na dobrém phonu RCM a pořádném gramci s hliníkovým talířem rozezpívala tak, že mě nenutilo nic zlepšovat.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od MB »

neviem, ci ja som povolany poradit, tolko skusenosti ako efičák nemám, ale ak chceš nový gramec s Pro-jectom v tejto cenovej kategorie neurobíš chybu. Rega RP3, RP6 & RP10 ma zaujala na poslednej Hifimasse v Stockholme, vedel by som si ktorukoľvek z nich predstaviť doma, rameno RB303 ktoré je na RP3 aj RP6 vyzerá solídne, osadené boli firemnými MM prenoskami. Výrobcov gramofónov nie je málo ale v tejto cenovej kategórii by som sa tiež pozeral na Rega alebo Pro-ject.Linn moja nová srdcovka sa v tejto cenovej kategórii už nová kúpiť bohužiaľ nedá.
Po kamarátovej skúsenosti s Thorensom 295 Mk.(posledny) ma tato znacka nejak prestala zaujímať. 280ku bohužiaľ nepoznám.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od vach3742 »

Všem děkuji za rady. Zatím to vidím tak, že vyřazuji nové Thorense. Vintage se nebráním...dlouho jsem hrával na dělence MX od yamahy. O nějakém vylepšení toho Thorense 280 jsem také uvažoval,ale to by chtělo snad vše vylepšit..šasi,jiné raménko,předrátovat,uchycení motorku se mě také nezdá atd..kdysi jsem ho kupoval spíše na starší desky a hrál jsem ho jen občas.
Ty starší co vypadají kvalitně jsou často s přímým pohonem..Denon,Technics atd..je to velký problém?
Tak se to zatím zůžilo na něco od Pro-ject.. PRO-JECT 2XPERIENCE,PRO-JECT RPM 5.1 a REGA RP3
Jen ta subtilnost té Regy mě trochu děsí..vybrace?
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od lidumil »

Měl jsem JVC i Technicse DD, nikdy nebyl problém, teď mám Obrázek a jsem spokojen.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od Patmann »

Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od MB »

:thumbup:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od efičák »

vach3742 píše:Všem děkuji za rady. Zatím to vidím tak, že vyřazuji nové Thorense. Vintage se nebráním...dlouho jsem hrával na dělence MX od yamahy. O nějakém vylepšení toho Thorense 280 jsem také uvažoval,ale to by chtělo snad vše vylepšit..šasi,jiné raménko,předrátovat,uchycení motorku se mě také nezdá atd..kdysi jsem ho kupoval spíše na starší desky a hrál jsem ho jen občas.
Ty starší co vypadají kvalitně jsou často s přímým pohonem..Denon,Technics atd..je to velký problém?
Tak se to zatím zůžilo na něco od Pro-ject.. PRO-JECT 2XPERIENCE,PRO-JECT RPM 5.1 a REGA RP3
Jen ta subtilnost té Regy mě trochu děsí..vybrace?

Rega je náchylná na vibrace, to je pravda. Pro zvuk gramce s citlivější přenoskou je skleněná police problém, pro mne určitě.

Je-li inzerovaný starší PJ 6 PerspeX ještě v prodeji, určitě ho vidím jako skvělý stroj právě díky odolnosti na vibrace či dokonce odrazy plovoucí podlahy vzniklé chůzí. Levitující šásko na magnetických polštářcích s nastavitelnou účinností, kročeje odfiltruje.
6 PerspeX má překrásné středy a dle mě předstihuje všechny modely 2 Xperience.
Alespoň v "té" kvalitě analogového zvuku, kterou vyhledávám.

Obrázek

Azur 651P je dost dobrý kus, na netu je k dohledání jeho úprava. Výměna OZ NE5532 a vylepšení filtrace.
http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... &start=180

http://ruvox47.blogspot.cz/2015/07/ruvo ... -651p.html
Zvuk dobrý - všechno dobré
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od vach3742 »

Díky za odkaz. Nový gramo už budu instalovat na polici na zed..police bude z mfd desek,bude dvojitá proložená bublinkovou folií a celé to bude na ostrých hrotech. Vím že ta rega má něco kolem 5kilo a je taková subtilní,ale naopak podle testů v zahranicí je právě proto zvuk prý rychlý a svěží. Ten PRO-JECT 2XPERIENCE není zas až tak dobře hodnocen...raménko je proti Rega také horší. Někdo psal že Rega PR 3 je rockový gramec... :smile: no pro mě možná dobře,na deskách to bude tak 80%
Na jazz budu používat dále cd...přece jen jazz pořád na cd má určitou zvukovou kvalitu,což o rocku a metalu nelze vůbec říct..DR je naprosto katastrofální!!
Škoda že tu asi nikdo neměl oba gramofony a mohl srovnat,nebo dlouhodobější zkušenost z jedním z nich. Ono testy bývaj často zavádějící..
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od vach3742 »

Co je toto za gramofon? Tuším že je to čína.. http://www.htpshop.cz/gramofonove-prist ... on-sph-r7/
má o něm někdo info?
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od Patmann »

Nevím,jestli jsi to zaregistroval,ale můj tip nebyl na 2Xperience, ale na Pro-Ject 6 PerspeX, což je jiná liga. A za ty peníze skvělý kup...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od efičák »

Vědci v Litovli a Vídni, pro Tebe dokončují gramofon v Tebou určené cenové hladině 24.540 Kč.

Obrázek

Vyrobí se dva až tři exempláře a prodělá se na nich utajená částka, jen aby jsi byl spokojen.
(*)

Je to pár let Topson koupil a otestoval jeden pan konstruktér. Výsledek ohledání je jen jeho vlastnictvím. Já se podělím jen s překvapením, kolik se mi nelíbilo věcí ač ten gramec vypadá jako plagiát Transrotoru nebo Oracle.

Gramo Regu jsem měl nižší model v gramofonu dělanému pro Goldring, s přenoskou MM Goldring 1012. Opravdu dobré pro zvuk Rocku.
Přenosku Rega MM nevím přesně jaký model má kolega na RPM9 s phonem ClearAudio a ač má vlastní zvuk jako třeba AT 95e, poslouchá se příjemně, doporučuju.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od Zdeny »

Kuwa , efičáku, nemůžeš psát normální češtinou? Tak, abychom tomu, co nám chceš sdělit, porozuměli?? Po tobě číst je horší, než luštit šifry...
Česká věta má nějakou stavbu - podmět-přísudek-příslovčená určení bůhvíčeho a zejména slovosled! Mně nevadí překlepy, ale muset číst větu 3x, než mi docvakne její obsah, to je na palici :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:razz:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od efičák »

Děkuji za jazykové okénko Zdeny.
Já to do tebe beru, myslíš že slovosled je přehozený?

Snažím napovědět pánovi, že Patmann má pravdu. Nic lepšího než 6PerspeX není.
Ti vědci jsou nadsázka, snad je to srozumitelné. :razz:

Můj favorit na Rock je PJ RPM Carbon 3 s MMkou Silver.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Děkuji za jazykové okénko Zdeny. Já to do tebe beru, myslíš že slovosled je přehozený?
Tentokrat spise pismenka :smile:
Dieter Burmester
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Gramofon kolem 25000,-

Příspěvek od vach3742 »

Všem děkuji za návrhy.
Z těch starších kousků jsou právě na prodej tyto-Kenwood KD-770D a TECHNICS SL-M1 ...má cenu o tom uvažovat...jak na tom jsou proti dnešním kolem 20 tisíc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět