Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od pasul »

Nakouknul jsem vedle do pipislandu a to do vlákna o časovém zkreslení zesilovačů. Nemůžu tam stále psát, což je asi i dobře. Je mě jedno, co se tam děje a jaké tlaky na koho jak působí. Ale toto mě prostě nenechává klidným. Zde je citace konstruktéra BVa:
Všetky tie stroje, ktoré si vymenoval (ACCUPHASE, MCINTOSH, AUDIO RESEARCH, PASS LABS, CHORD, ELECTRONICS, CARY AUDIO, CLASSE, MARK LEVINSON, MUSICAL FIDELITY, JEFF ROWLAND, ELECTROCOMPANIET, AYRE, QUAD, PRIMARE, AESTHETIX, BEL CANTO, UNISON RESEARCH, LAMM INDUSTRIES, CELLO, VTL, BRYSTON, MANLEY LABS, OCTAVE, THRESHOLD, KRELL, SPECTRAL AUDIO, BOULDER, DARTZEEL, BALANCED AUDIO TECHNOLOGY, AUDIO NOTE, EDGE, HALCRO, MBL, BURMESTER, AUDIONET, MODWRIGHT, JADIS, ACCUSTIC ARTS, AMPZILLA, LINN, NAIM AUDIO, GOLDMUND, CONRAD JOHNSON, BRINKMANN, NAGRA, BLADELIUS, THETA, HOVLAND, KR AUDIO, EINSTEIN, AYON AUDIO....) majú robiť len to, čo napísal bubuxin- preniesť informácie z placky (je jedno či sa ti páčia alebo nie..) s čo najmenšou zmenou na svorky reproboxu, nie niekomu "ulahodiť".
Zajímalo by mě, co si o tom myslíte. Souhlasíte s tím?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od pajuna »

Take jsem to dnes cetl a nejen tento prispevek. Pri prochazeni tohoto vlakna tzv. "vedle" jsem si uvedomil nekolik veci :

1. Neni potreba, resp. nema smysl na vse reagovat, i kdyz bych mel velkou chut

2. Na zaklade vyvoje nejen tohoto vlakna vedle (duvody si odvodte po precteni) jsem velice rad, ze doslo k zalozeni naseho fora vcetne toho jak se vyviji

3. K tematu a otazce

Nemam chut to rozebirat z technickeho hlediska, i kdyby to urcite slo. Co se tyce meho osobniho nazoru na muziku, zvuk a to, co bylo vedle naznaceno - kdyby mel zesilovac prenaset pouze vyse popsane, myslim, ze by to byla velka nuda. Nevidel bych vubec vyznam mit tolik znacek, ktere se tim zabyvaji. Naopak si myslim, ze kazda firma ma nejaky svuj zvuk a neni to jen tim, ze neumi zesilovac udelat bez zkresleni. Spise myslim, ze proste ten "nejaky" charakter k tomu patri, at je to tak technicky a meritelne spravne nebo ne. Nejsem schopen posoudit, jak dalece je tento charakter umyslne vytvaren.
Me osobne je to celkem fuk jestli to co hraje je naprosta pravda ci ne, kdyz me proste ten zvuk sedi a vyhovuje. Alespon je nejaka zabava s kombinaci ostatnich komponentu a hledanim toho co k sobe, jde, ci se komu libi, ci jakkoli to nazveme.
Rozhodne si nemyslim, ze kvalita znacky se pozna nebo je hodnocena, podle toho, jestli hraje nejverneji ci nejpravdiveji

A co vy na to? ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od MB »

To vlakno bolo plne periel, ale uz tyzden ho necitam...nema to cenu
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od Peer »

Celkově je to jedno velké selhání...
A nadpis "Nezávislé fórum o hifi" dávno neplatí!
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od pasul »

Ani bych neřešil vedlejší fórum. To je na mnohem delší a asi né moc příjemnou diskuzi.

Ale jde mě o tento názor přímo konstruktéra. A co tak vím z minulosti, tak je to názor všech ČR/SR konstruktérů. To co tam je napsáno říká vše jasně. Má to být takto. A šmitec. Vše ostatní je špatně a kdo si myslím něco jiného, je vy víte co... Co si tak vzpomínám, tak s kabely to taky tak bylo. Jedna a jediná pravda. Nic jiného neexistuje. A dneska je vše jinak.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od bigjoe »

Myslím, že nemá cenu zabývat se tím , co se děje "vedle". I tamto fórum má své poslání a my musíme být vděční že existuje, protože jinak by se všichni ti cholerici a rádoby machři, navezli sem !!!
Sice mne někdy svrbí ukazováčky (těma píšu) :crazy: , ale většinou se jen zasměju :D .

K tématu:

Was ist das PRAVDA ? Mám známého houslaře a ten říká, že i samy akustické nástroje mají rozdílný zvuk. Každý výrobce (včetně Stradivárek a Guarnerek) má svou barvu zvuku nástroje.
Takže takovéto kecy mne nechávají naprosto chladným (blahoslavení budiž....jejichž království je nebeské) a pustím si svou sestavu se zkresleným zvukem a libuju si a libuju si... \:D/
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od gabik »

Presne Pasule, to uz si myslim dost dlouho. Ja myslim, ze je nesmysl vubec tvrdit, ze vim, jak ma nahravka znit, leda, ze by bych byl u nahravani. Je to jako s vinem - rozdeluju ho na chutna/nechutna a je mi jedno, kolik to ma privlastku a kdesi cosi. U hifi libi/nelibi. A kdyz mi nekdo tvrdi, ze to, co posloucham hraje na h**no, tak at. To by mi taky za chcvili taky moh zacit radit s jakou zenskou mam chodit.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od Mark Levinson »

Hezky to vystihnul Bigjoe :clap:.
Pěkně se snažil vedle bojovat náš přítel Winelover, dovolil jsem si tady citovat několik jeho zajímavých výroků se kterými nejde nesouhlasit:
Ano, zesilovač má pouze zesilovat. Co má na vstupu, má mít zesílené na výstupu. To je ale ideální případ, který reálně asi neexistuje. Navíc, na tom, co leze z beden se nepodílí pouze a jenom zesilovač, že?
Největší vliv na případnou věrnost má myslím původní pořízený záznam!
Pravdu má i Peer, ale to zde nebudeme pitvat.

Pana Federmana vůbec neznám, ale po přečteni onoho vlákna to vypadá, že na některé lidi působí jako červený hadr na býka. Buď je to konstruktérsky úplně špatně nebo je to naopak silná konkurence v tom Československém rybníčku. Podle toho, že prototyp už existuje a údajně i velmi dobře hraje, tak to vypadá spíše na to druhé. Nevidím do toho, tak nechci dělat žádné závěry, ale po průvodních prognózách, že konstrukce p. Federmana exploduje hned po zapojení jsem docela zvědav jak dopadnou poslechové testy a srovnání s konkurencí v redakci HifiVoice.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od Bína »

Otazkou je, zda bude nejaké srovnání, mi přijde ze ostatní konstruktéři se z porovnání začínají vymlouvat.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od gabik »

Predpokladam, ze v hifi-voice budou mit i jiny stroje na srovnani. Urcite to nejak bude hrat, ale ja bych se toho bal, podle toho co tam pise "hifi inkvizice" - to nemyslim nijak hanlive, tak ten pristroj muze bejt nebezpecnej a tomu bych urcite veril. Spis se divim, ze svyma prispevkama to divadlo prizivujou, na vsude na vsech forech uz nekolik let. Dokonce si tu cechackovskou valku prenesli i na DYI, tam to samozejme nikoho nezajimalo a myslim, ze z toho byl docela trapas pro vsechny.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od Pitbull »

Vlákno jsem si přečetl a nejbližší mému poznání se mi zdá názor:
" Zde je citace konstruktéra BVa .....:"
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od dvader »

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od terahera »

A vkusně :lol: Zrovna jsem si tenhle vinyl pořídil,tedy můj věrný balkánský přítel ve zbroji :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od dvader »

Ale trest to byl tedy pekelnej!
Protože ty Planety jsou v rámci klasické hudby trošku něco jako hard´n´heavy v populární hudbě… :mrgreen:

Když si album vyposlechnu, jsem vždycky úplně hotovej.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Jak někomu nakázat, jak to má být správně!!!

Příspěvek od RedBaron »

Pěkný revue článek, trochu rozesmál. Holstovy Planety umí být monumentální. Z podobného kosmického ranku je i další kousek klasiky, který mám rád:
Mason Bates - 2016 - Works For Orchestra (Michael Tilson Thomas, San Francisco SO)
https://open.spotify.com/album/298BMgVDvRW231woqrmLm1
bates.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Odpovědět