Bohemia JazzFest

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Bohemia JazzFest

Příspěvek od Mark Levinson »

Pro velký zájem a popularitu festivalu Bohemia Jazz Fest tady máme další ročník v plné parádě, festival má i nové stránky http://bohemiajazzfestival.cz/. Letos se bude konat v období 12.-24.7.2011 v sedmi městech (Praha, Domažlice, Plzeň, Tábor, Brno, Prachatice a na závěr České Budějovice).
Festival zahájí 12.7.2011 v Praze legenda jazzového piána McCoy Tyner se svým kvartetem a saxofonistou Gary Bartzem. Dalším známým bodem programu je vystoupení kytaristy John Scofielda, který vystoupí se skvělým hvězdným kvartetem ve složení: Mulgrew Miller - klavír, Scott Colley - kontrabas a Bill Stewart - bicí. Tento koncert bude na náměstí Svobody v Brně 21.7.2011.

Obrázek

ObrázekObrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

V Praze vystoupí v rámci festivalu Bohemia Jazz Fest 13.7.2011 také Terje Rypdal, Palle Mikkelborg a Bergen Big Band. Závidím Pražanům ;).

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od pajuna »

To je nejaky jizansky festival, ne??? :lol: . Nejsevernejsi mesto ze vsech je Praha!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:To je nejaky jizansky festival, ne??? :lol: . Nejsevernejsi mesto ze vsech je Praha!
Jardo,
to jsi mně rozchechtal. Taky to máme všude daleko, ale festival suprovní.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Na závěr festivalu vystoupí Trilok Gurtu, 23.7.2011 ve 20:30 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Takže dobrý tip pro Fouse ;).

ObrázekObrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Letošní ročník je v plném proudu a mimo jiné si mohou účastníci užívat legendárního jazzového kytaristu Mikea Sterna společně s hvězdným kvartetem, které zahrnuje basovou superstar Richarda Bona, bubeníka Dava Weckla a saxofonistu Boba Franceschiniho.
Závidím těm co to mají kousek.....

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Robinson »

Vystoupení těhle borců ( Mike Stern, Richard Bona, Dave Weckl, Bob Franceschini ) v Praze jsem měl možnost vidět. Hrál se jazz fusion jak jistě jména muzikantů napovídají a jedním slovem nářez. Mike na konci pořád opakoval že už nic dalšího neznají a že jsme lovely :D ,ale hráli dál. Ve finale jsme si vytleskali 3 přídavky :clap:.Super atmosféra a zvuk. Před začátkem si kolem davu cestu na podium probrázdil i Venca Klaus,aby poděkoval Rudymu Linkovi a popřál festu. Černou kaňku možná zanechal pískot davu,tak si asi příště pan prezident rozmyslí jestli se ukáže. Nicméně pro mě zážitek. :clap:

Jsem momentálně v Plzni ,tak jsem zašel i na Dave Hollanda,který od Rudyho linky mimochodem převzal cenu Bohemia festu,ale uniklo mi za co..
Vystoupil:
Dave Holland's Prism Band featuring Kevin Eubanks, Craig Taborn and Eric Harland.

Špatný zvuk,málo lidí a pršelo (čili atmosféra nic moc) a nebyl to přímo můj šálek kávy.
Takový klasičtější jazz to byl.. Bylo piano i hammondovi klávesy,kytara,bici a samo basa. Přiznám se nevydržel jsem do konce.
Tolik z Bohemia festu.
Jazzu zdar Robinson :thumbup:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od tujatuja »

Pražský koncert jsem rovněž navštívil. Pro mě bylo černou tečkou zjevení se našeho vrchního klimatologa. Politici by na jazzových koncertech neměli co dělat.

Doufám, že koncert v Českých Budějovicích se bez těchto šašků obejde.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci,
díky za popis, nějaká fotečka by nebyla?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Robinson »

Fotečky bohužel nemám. Jenom videa v mobilu ,tak aspon tohle jsem našel na ochutnávku. Je to přímo z Oldcity square in Prague :arrow:

http://www.youtube.com/watch?v=ae_F0v3m ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=UyHZ2RedyCM&feature=plcp
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Letošní ročník Bohemia Jazz Fest je za dveřmi, bude se konat 10.-20.7.2013 a bude rozšířen na další česká náměstí, konkrétně do Liberce a do Zlína. Celkový počet koncertů přesáhne čtyřicet. Bohemia Jazz Fest se ovšem také „stáhne“ z Českých Budějovic, kde letos neproběhne.
Jeden z hlavních hostů bude MEDESKI MARTIN AND WOOD, představí se hned na úvodním koncertě v Praze na Staromáku 10.7.2013 ve 20:30 hodin. V Brně by měl mít i sólový recitál John Medeski.


Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od pajuna »

Diky za info Viktore. Nevedel jsem, ze se festival rozsiruje i k nam na sever. Bude to pekne rozehrati pro Benatskou noc na konci mesice :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Další novinky z letošního ročníku:
Prvotřídní program letošního Bohemia Jazz festu se stal ještě zajímavějším poté, co účast přislíbili dva přední účinkující, legenda a současná vycházející hvězda. Kytarista Ralph Towner, jeden ze zakládajících členů vlivné skupiny Oregon, sólově vystoupí v Prachaticích. Cécile McLorin Salvant, zpěvačka navazující v mnohém na tradici Sarah Vaughan a Elly Fitzgerald, se se svým triem představí v Táboře.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Bohemia JAZZFEST 2015 proběhne ve dnech 9.-19.7.2015.
Koncertovat se bude v těchto městech:

Plzeň 9.7.2015
Domažlice 10.7.2015
Tábor 11.7.2015
Praha 13.-15.7.2015
Liberec 16.7.2015
Brno 17.7.2015
Písek 18.7.2015
Prachatice 19.7.2015
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Plzeňáci tam budou mít Yellowjackets a Liberečáci zase vynikající Tingvall Trio.
Jardo, to určitě zajdi, to je fakt dobré.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od pajuna »

...a Bill Frisell :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od pajuna »

Vcera jsem se vydal v Liberci pred radnici na Bohemia Jazz fest, ktery jak je jiz zvykem uvadel nestarnouci Rudi Linka.
Bohuzel jsem nestihal prvni koncert, nicmene o to vice me nadchlo "nemecke" Tingvall Trio. Jiz drive mi ho doporucilo par kamaradu. Individualni vykony, melodicnost, zvuk i kontakt s publikem vzbuzovaly pohodu i usmevy na tvarich. Sola basisty Omara Rodriguez Calvo staly byly vynikajici, stejne jako klavir Martina Tingvalla ze Svedska, o jedinem Nemci za bicimi nemluve. Mrzi me, ze jsem si hned par CD nekoupil na miste.

Po prestavce a nejakem tom pivcu nastoupila kapela Billa Frisella. Trochu jsem nevedel co se od nich da koncertne cekat a byl jsem lehce varovan, ze nemusim cely koncert vydrzet :smile: . No, taky tomu tak bylo. Nazval bych to profesionalnim vykonem, kde Bill a jeho basak meli vetsinu koncertu "oci jen pro sebe", nikdo se nehnul z mista cely koncert, ani nepromluvil a mel jsem pocit, ze mozna ani nevedeli, ze hraji pro lidi. Prislo mi to, ze prijeli proste amici z baru ze zapadu si tak jen zahrat pro sebe. Je to ale jen muj osobni dojem a pocit. Obcasny usmev Billa to zachranoval. Nicmene si myslim, ze i atmosfera byla vyrazne jina nez u predchoziho koncertu, kde lide tleskali pri jednotlivych solech a vykonech. Jak prohlasil kamarad o Frisellovi, ktereho jsem potkal - takovi Shadows z roku 1965:-). Smes stare americke hudby pekne rizle country a bluegrassem za pochodu steal kytary. Jak kdysi nekdo napsal, takova "surfova muzika" na plaz. Kvalitu to to ale jiste melo!

Dovoluji si vlozit par mych fotek. Stal jsem v prvni brazde a cvakal.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od pajuna »

1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sadamek
Příspěvky: 12
Registrován: 12 črc 2013 08:59

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od sadamek »

Jestli ti uteklo živě Otto Hejnic Trio, pak ti dám CD. Stojí za pozornost, pokud jsem tu už vzorek nedával
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BOHEMIA JAZZ FEST

Příspěvek od Mark Levinson »

Jardo,
super fotky, Tingvall Trio tiše závidím. To CD jsi měl koupit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Bohemia JazzFest

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bohemia JazzFest

Příspěvek od Mark Levinson »

Pavle díky za tip, bohužel i letos Rudy nezavítá moc na Moravu. Pro nás je nejblíže Brno kde je pro mne velmi zajímavý program, PAOLO FRESU TRIO.
Rád vzpomínám na výtečný koncert Rudyho Linky v Olomouci.

https://www.bohemiajazzfest.cz/paolo-fresu-trio/umelci/


Letošní program Bohemia Jazz Festu:

Liberec 15. 7. 2021
Praha 16. 7. 2021
Domažlice 18. 7. 2021
Plzeň 19. 7. 2021
Brno 26. 7. - 27. 7. 2021
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohemia JazzFest

Příspěvek od PavelDosko »

Na Rudyho Linku v Brně mám lístky koupené na listopad
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Bohemia JazzFest

Příspěvek od PGH »

Před pár lety byl tento festival i u nas v Olomouci ale přišlo strašně málo lidí. Když jsem tehdá pozoroval Linku jak chodil po náměstí a pozoroval tech par desítek lidí tak bylo vidět že velkou radost nemá. Dokonce mu kamarád který se stará tak trochu o kulturu ve městě psal jestli by to nechtěl u nás zase udělat, ani neodpověděl.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Bohemia JazzFest

Příspěvek od HonzaE »

V pondělí 11.7. startuje v Praze další ročník Bohemia Jazz Fest.
Další termíny zde:
https://www.bohemiajazzfest.cz/program/

Chystáte se někdo? Já zvažuji pro mě nejbližší Liberec.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Odpovědět