Má význam si pořizovat DAC?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Sonorous »

Potřebuji poradit,
přesto, že jsem se zvukem své aparatury spokojen, tak jako každý hifista stále rád něco vylepšuji. Nyní uvažuji o externím DAC.
Nejsem si však jist, jestli si vůbec nějak pomůžu a zvuk nějak povýším. Teď používám repro Martin Logan CLS, které krmím přes Superchanger 550K od Musical Fideli. Jako řídící zesilovač používám Receiver Onkyo TX-SR875, který má převodníky Burr Brown PCM 1796, CD Philips s údajně velmi dobrým převodníkem TDA 1549 a pro louskání hudby a filmů z HDD využívám Asus BDS 700 s rovněž vychvalovaným převodníkem Cirrus Logic CS 4398.
Uvažuji o doplnění externím DAC v ceně 5-15000 (i bazarovým), ale nejsem si jist s výsledkem. Vyzkoušel jsem propojení Philipse i Asusu do receiveru přes digitální i analogové vstupy, ale žádný rozdíl jsem nezaznamenal. Tak si říkám, že přes to Onkyo už asi víc nedostanu nech to bude překládat jakýkoliv převodník??? Co myslíte, pomůže vložení nějakého dalšího převodníku???
Dík za názor...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Yngwie »

1796 je velmi dobrý čip (byť levný) ... u Onkya bude problém spíše v jeho implementaci (přeci jen je to receiver). Na stereo jedině stereo zesilovač, pokud jsi milovník prostorového zvuku, tak koupit integráč s odpojitelným předkem a vsadit ho do domácího kina jako konec pro hlavní kanály. Při stereo poslechu budeš využívat pouze integráč a při sledování filmů bude využívat receiver pro efektové a centrální repro + konec integráče řízený skrze předzesilovač receiveru. Je marné kupovat externí převodníky ... tohle lépe hrát nebude.
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Sonorous »

Přiznám se, že této odpovědi moc nerozumím.
To Onkyo sice má všechny možné vstupy a výstupy, ale jak myslíš to vložení integráče ... tak to nevím?
A jako konce pro hlavní kanály mám ty Superchangery 550K od Musical Fideli....
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od DinosaurJr »

To už bych raději vyzkoušel jiný stereo předzesilovač a DAC. (See SZ)
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Bond 007 alias Monte

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nemá, originál je originál ....
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od palipol »

Sonorous píše:...A jako konce pro hlavní kanály mám ty Superchangery 550K od Musical Fideli....
...od Musical Fidelity ... :!:
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Sonorous »

Vraťme se prosím k mé otázce....
Onkyo vyřadit nechci.... dost jej využívám i na filmy a koncerty, rovněž se mi líbí spoustu hudby v prostorovém režimu Neo:6 kdy hrají i boční a zadní efekty.... taky je na něj napojen subwofer, bez kterého se ty Logany nedají...
Takže ještě jednou... zlepšílo by se něco vložením externího DAC? Nebo nech dám před to Onkyo cokoliv lepšího (DAC, CD přehrávač nebo kvalitnější HDD přehrávač), tak za reciverem to lepší už nebude?
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Sonorous »

A ještě jedna otázka. Máte někdo nějakou praktickou zkušenost z vylepšováním zvuku receiveru domácího kina .... nebo jste nakonec vždy zkončili jeho výměnou za klasický zesilovač?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od Yngwie »

Sonorous píše:Přiznám se, že této odpovědi moc nerozumím.
To Onkyo sice má všechny možné vstupy a výstupy, ale jak myslíš to vložení integráče ... tak to nevím?
A jako konce pro hlavní kanály mám ty Superchangery 550K od Musical Fideli....

Omlouvám se, nějak jsem v textu přehlédl ty monobloky.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od fotolaik »

pokud myslis multikanalovy DAC - tak vyber bude hodne maly a kdyz uz, tak cenove asi nedostupny
pokud trvas na multikanalu ( coz chapu - take bych se ho nechtel vzdat ) - tak jedine koupit nejaky dobry procesor ( multikanal ) a koncaky pro vsechny repro
mozna by slo začlenit klasicky kvalitni stereo predzesilovac s moznosti bypass ( myslim, ze se tomu tak rika - proste signal pres nej pujde i v klidovem stavu kdy pojede multikanal ) - ale nevim zda by to bylo tak pouzitelne ?
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od blesk666 »

z bazarovych by som odporucal skusit (nie hned kupit ale skusit) Emm Labs DAC6e co je 6kanalovy prevodnik. starsi, ale stale moze mat prinos
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Má význam si pořizovat DAC?

Příspěvek od DinosaurJr »

Takto položený dotaz mi přijde, že nelze nalézt správnou odpověď. Spíše by jsi měl trochu nastínit finální stav a upřesnit, co vlastně požaduješ ?
Proč chceš Martin Logan CLS ? Jakou s nima máš zkušenost a jaké jiné repro jsi slyšáál. Repro zůstanou ?
Stereo chceš lepší nebo nechceš a vystačíš si se stávajícím nebo jak ?
Jak asi vypadá poslechový prostor ?
Jak chceš pořešit DK (5.1 k ML ?) a Stereo (2.0 či 2.1) ?
A jaká asi bude asi orientační vynaložená částka ?
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Odpovědět