Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Edo »

Ja mám spomínaných 5 metrov a zároveň ak dám posledný meter lepší, alebo iný kábel tak je to poznať. Na koncovkou som to nakoniec neukončíl aj pre možné rizika ako aj strata možnosti vyskúšať zostavu bez filtra a napojiť ju priamo na kvalitne zásuvky v stene. To by ale mohola vyriesiť kvalitná lišta ktorou Terahera disponuje.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od YamahaMan »

Ja myslím, že ísť by to malo. Ako sa píše vyššie - problém by mohol mať revízny technik.
Zhodou okolností toto rieši kolega v práci pri stavbe domu. Zisťuje to u architekta a elektrikára /dám vedieť/.
Istič na túto konkrétnu vetvu vybral:
https://enigma-audio.sk/istice/3715-hif ... olovy.html
A kábel tiež s "rodiny" GW:
https://enigma-audio.sk/kable/3722-kabe ... az-1m.html
Asi to tiež v budúcnosti vymením ale len po zásuvku Furutech.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Dasta »

Vůbec bych o revizním technikovi nemluvil.
Bude li pevný přívod z lankového kabelu, ukončený schuko zásuvkou,tak žádný revizák na to revizi nenapíše.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Pytell »

Zkompletoval jsem několik desítek solo přívodů a ani nepočítám kolikrát mi hifisti volali a psali o radu, a hlavně potom i nešŤasný elektrikáři co kompletovali hifistovi solo přívod. Poslední dobou používám ViaBlue X-40 -- 3 x 4mm, dvojité stínění, DE kvalita, postříbřená měď. Samozřejmě dle normy ukončeno WBT dutinky, odpojovač pojistky a poslední dobou osvědčená dvojzásuvka Furutech NCF. Stínění zapojeno jen v rozvaděči.

Na dotaz zda ukončit solo na zásuvce -- ano je to nejlepší řešení. Za poslední 10 roků jsem pouze jednou ukončoval solo přimo na IEC konektor do lišty ( klient to požadoval ), má sestavu od SROLL.

Ten kabel Gigavat je také hodně dobrý, ale ty jejich ala jističe ?!?! , zkuste se podívat dovnitř, zlatý odpojovač pojistky.

U některých klientů je požadavek na jednotlivé vodiče nasadit ferity ( to třeba požaduje SROLL ).

Osobně mám už 20 roků SUPRA LORAD 3 x 2.5, ukončen na odpojovači pojistky, a na druhé straně Furutech, nedávno jsem si i nasadil ferity , ale jen pro pocit .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Jj,ferity mám taky,v podstatě taky jen pro pocit :cool: Jinak díky za postřehy všem :thumbup: Asi to udělám tak,že na stávajícím přívodu vyměmím kabel a nechám zásuvku,a když už to budu mít rozjebané,tak udělám ještě druhý přívod s delším kabelem ukončen IEC,budu mít tedy furt zadní vrátka,kdyby mě svrběli ruce a chtěl měnit kabely :cool: Mám to fakt kousek,takže na těch pár metrech mě to nezrujnuje :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Bude li pevný přívod z lankového kabelu, ukončený schuko zásuvkou,tak žádný revizák na to revizi nenapíše.

Když je lícna ukončená dutinky, barevně dle normy označené vodiče, a tato metráž uložena do husího krku, PVC lišty, trubky, atd.. neodporuje normě !!!!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Je to tak,ale ta schuko zásuvka stejně asi neprojde :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 26 led 2022 09:25 Cituji : Bude li pevný přívod z lankového kabelu, ukončený schuko zásuvkou,tak žádný revizák na to revizi nenapíše.

Když je lícna ukončená dutinky, barevně dle normy označené vodiče, a tato metráž uložena do husího krku, PVC lišty, trubky, atd.. neodporuje normě !!!!
Tak som to nakoniec konzultoval s avizovaným architektom a el. projektantom sám.
V zásade to neodporuje norme za určitých podmienok. A to - celkový max. odber by nemal prekročiť kapacitu ističa. Ak by prekročil - musí byť na prívode inštalovaný vypínač /čo už nerieši zadanie a myšlienku na priamo/.
Istič musí byť označený "stále pod napätím".
V takom prípade je to na štempel.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Vienna »

Edo píše: 26 led 2022 08:27 Ja mám spomínaných 5 metrov a zároveň ak dám posledný meter lepší, alebo iný kábel tak je to poznať. Na koncovkou som to nakoniec neukončíl aj pre možné rizika ako aj strata možnosti vyskúšať zostavu bez filtra a napojiť ju priamo na kvalitne zásuvky v stene. To by ale mohola vyriesiť kvalitná lišta ktorou Terahera disponuje.
Mam husi krk ve zdi, zkousel jsem Supru od jistice k zasuvce (priblizne 40 metru, diky laskavosti tehdejsiho prodejce, ktery to byl ochoten pujcit). A zkousel jsem CYKY (stejna delka) k zasuvce. Pak od zasuvky do listy ruzne kabely.
Pro sebe jsem si z toho udelal nasledujici (overeny a realizovany) zaver:
Vliv tech ruznych kabelu od zasuvky do listy byl pokazde radove vetsi, nez vliv toho, co bylo ve zdi. Pokud je rozpocet na Supru v dnesnich cenach zhruba 17000 Kc + na konci kabel za 20000Kc, tak CYKY 3 x 2,5 za 1000 Kc + na konci kabel za 36000 Kc je sice stejny rozpocet, ale diametralne lepsi vysledek.
Jinak na te cinovane Supre je zajimave snad jen to stineni, ktere konci na zasuvce v mistnosti plne wifin, spinanich zdroju a dalsiho neporadku.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Viena
Pěkný příspěvek,prakticky ověřený u tebe a jasný názor,jak se říká,ze života :thumbup:
V mé řeči teda,jebat na kabel ve zdi a nechat původní(u mě Supra) a radši plánované love vrazit do kabelu,který půjde od zásuvky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Fidji99 »

@terahera - zda sa mi, ze som niekde zachytil, ze chces riesit aj akustiku.

Moja skusenost - najlepsie minute peniaze su prave do profesionalne urobenej akustiky, Miestnost s akustikou za 5.000 euro a kablami od zehlicky bude hrat ovela lepsie ako ked 5.000 eur investujes do kablov.

Tiez overene. Ziadny kabel sveta ti neodstrani rezonanciu na 65Hz.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Jj,právě kvůli akustickým prvkům budu mít rozjebanou poslechovku,jak jsem výše psal,proto mě ta myšlenka s výměnou kabelu ve stávajícím samostatném přívodu napadla :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od F2014 »

terahera píše: 26 led 2022 09:23 ...tak udělám ještě druhý přívod s delším kabelem ukončen IEC,budu mít tedy furt zadní vrátka,kdyby mě svrběli ruce a chtěl měnit kabely ...
Taky to tak mám. Z dvojzásuvky Furutech jsem jedno "jadérko" vyjmul a protáhnul přívodní kabel až do IEC konektoru, který šel do lišty. Druhou půlku zásuvky jsem normálně osadil. Úvaha byla v tom, že méně kontaktů = lepší výsledek a ještě navíc ušetřím za jeden propojovací kabel.
Nakonec to ale dopadlo tak, že to nepoužívám - ze zdi do lišty teď vede Valhalla2.
Ale možná je na místě, abych to znovu vyzkoušel - mezitím jsem změnil dost podstatně aparát a výsledek může být jiný.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Pavel M. »

terahera píše: 25 led 2022 13:40 Samostatný přívod už mám řadu let,ale ... přemýšlím, že bych vynechal zásuvku a udělal to napřímo z rozvaděče do filtru. Zajímal by mě názor zdejšího osazenstva a jestli to tak někdo již nemá, případně zkušenost
Mám přívod od elektroměru přes pojistkový odpojovač (Hifi-Tuning) a dále 15 m Viablue X-40 silver.
Viablue je zakončený Furutechem FI-50 NCF(R) rovnou do pračky.
:idea:
Moje myšlenka byla ušetřit jeden kabel před pračkou (filtrem) a investovat to do lepší hadice mezi pračkou a zesilovačem.
A spokojenost.
Předtím jsem měl samostatný přívod cyky měď a přepojil jsem na Via, jak píšu výše. Nesrovnatelné. ;-)
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Pavel M. »

PS:
Jsem ten klient o kterém Mirek píše :lol:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Frogyman »

Všichni jsme klienti :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Pavel M
Díky za sdílení zkušenosti.Mně nejde o ušetření za drát,ale o to,že jestli když vynechám zásuvku a půjdu z přívodu přímo do filtru,tak si polepším zvukově :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jiste se vyhnes nekterym mistum, kde vznika prechodovy odpor. Ale jestli to pak i uslysis, to uz nevim :lol:
Dieter Burmester
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Vienna »

Fidji99 píše: 26 led 2022 12:25 @terahera - zda sa mi, ze som niekde zachytil, ze chces riesit aj akustiku.

Moja skusenost - najlepsie minute peniaze su prave do profesionalne urobenej akustiky, Miestnost s akustikou za 5.000 euro a kablami od zehlicky bude hrat ovela lepsie ako ked 5.000 eur investujes do kablov.

Tiez overene. Ziadny kabel sveta ti neodstrani rezonanciu na 65Hz.
+1 :thumbup:
kychtax

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od kychtax »

to zní sice dobře, ale zase kolik obývákový pokojík (a manželka) snese akustických prvků. Čím méně tím lépe. :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Udělat rovnou kabel ve zdi jako přívod na přístrojový konektor do lišty/filtrace zní sice jako správné řešení, které přinese vynechání spojovacích prvků s kontaktem zásuvka ve zdi a zástrčka na kabelu ze zdi, ale v praxi to je omezení možností variabilyty.
Musím se připojit k tomu co sděluje Vienna.
Velký vliv na zvuk má kabel ze zdi do lišty/filtrace, a volbou tohoto kabelu se dá hodně zvuk měnit, a o to bych se nechtěl nechat ochudit.
A pokud on vyzkoušel vedení od jističů běžným elektro vodičem a audio speciálem s malým slyšitelným rozdílem, tak ty nemalé prostředky za lepší dlouhý kabel v přívodu je jednoznačně smysluplnější využít na přívodní kabel ze zdi a ty k přístrojům.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Halys »

Budu teď řešit samostatný přívod 10 m . Chtěl bych to udělat kompletně.
Pojistka GigaWatt G-C16A , kabel GigaWatt LC-Y EVO 3x4 , nebo Furutech FP-S032N , zakončeno zásuvkou Furutech FT SWS NCF(R) . Je to jednozásuvka do filtru.
Chtěl bych se zeptat na názory na můj záměr .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Já myslím,že to je hodně slušné :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od F2014 »

Kdysi jsem dostal v hifistudiu doporučení na nějaký stíněný Olflex (nevím přesně ???), což byl stíněný kabel používaný běžně pro připojení průmyslových robotů, takže nebyl z pevných vodičů (aby se mohl pohybovat a neulomil)... ale to už jsme měl ve stěně pod omítkou obyčejný CYKY 3x4mm2 z místního elektra - a i ten u mne představoval velké zlepšení.

Jestli se letos dostanu rekonstrukci v bytě, tak taky zvažuji podobně jako Ty "Pojistka GigaWatt G-C16A , kabel GigaWatt LC-Y EVO 3x4 ". Je to výstřel naslepo, ale snad to nebude horší než jak ten CYKY :razz:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Fidji99 »

Halys píše: 12 led 2023 21:22 Budu teď řešit samostatný přívod 10 m . Chtěl bych to udělat kompletně.
Pojistka GigaWatt G-C16A , kabel GigaWatt LC-Y EVO 3x4 , nebo Furutech FP-S032N , zakončeno zásuvkou Furutech FT SWS NCF(R) . Je to jednozásuvka do filtru.
Chtěl bych se zeptat na názory na můj záměr .
Ku konkretnej kabelazi sa vyjadrit neviem.

Moja skusenost - jedna zasuvka sa ti momentlane zda dost. AJ mne sa zdalo 18 zasuviek dost. Urcite by som potiahol aspon 4 vetvy. Vies to pekne poskladat v skrini, aby sa ti to tvarilo ako lista uz v rozvodnej skrini.

Nech mas moznost zapojit aspon napriklad monobloky priamo do zasuvky, co je cast ovela lepsie reisenie ako ich tahat cez filter.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Nech mas moznost zapojit aspon napriklad monobloky priamo do zasuvky, co je cast ovela lepsie reisenie ako ich tahat cez filter."

Takto to může být vnímáno za předpokladu, že uživatel místo dostatečně kvalitních linkových a repro kabelů použil nějaké levné či profi kabely ( běžná měď lanko v PVC izolaci) takže je zvuk máznutý a není dosaženo dostatečné transparentnosti. Pak se to dohání zesilovačem přímo do zásuvky, protože tak hraje zesilovač syrověji a více nápadněji, což kompenzuje to poznamenání neoptimální kabeláží.
Když to shrnu, vychází se z toho, že profi kabeláže musí být přece dostatečně ok, vychází se jen ze základní fyziky a dogmatu technokratů, že obecně jsou hifi speciály jen tahání peněz z kapes naivních audiophilů. Pak je ten zvuk jaký je a musí se to někde kompenzovat a proto se vyřadí filtrace, což zvuku přidá na atributech ostrost, hrubost, nápadnost.
Jako příklad pro představu může sloužit pohled přes zamlženou skleněnou tabulku. V takovém případě budeme preferovat přeexponovaný obrázek před vyváženým. Pokud ale použijeme tabulku čirou budeme preferovat obrázek vyvážený. Vysvětlivky: zamlžené sklo - levný, profi kabely, přeexponovaný obrázek-zesilovač přímo do zásuvky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Fidji99 »

NA-Noble Audio píše: 13 led 2023 10:36 "Nech mas moznost zapojit aspon napriklad monobloky priamo do zasuvky, co je cast ovela lepsie reisenie ako ich tahat cez filter."

Takto to může být vnímáno za předpokladu, že uživatel místo dostatečně kvalitních linkových a repro kabelů použil nějaké levné či profi kabely ( běžná měď lanko v PVC izolaci) takže je zvuk máznutý a není dosaženo dostatečné transparentnosti. Pak se to dohání zesilovačem přímo do zásuvky, protože tak hraje zesilovač syrověji a více nápadněji, což kompenzuje to poznamenání neoptimální kabeláží.
Když to shrnu, vychází se z toho, že profi kabeláže musí být přece dostatečně ok, vychází se jen ze základní fyziky a dogmatu technokratů, že obecně jsou hifi speciály jen tahání peněz z kapes naivních audiophilů. Pak je ten zvuk jaký je a musí se to někde kompenzovat a proto se vyřadí filtrace, což zvuku přidá na atributech ostrost, hrubost, nápadnost.
Jako příklad pro představu může sloužit pohled přes zamlženou skleněnou tabulku. V takovém případě budeme preferovat přeexponovaný obrázek před vyváženým. Pokud ale použijeme tabulku čirou budeme preferovat obrázek vyvážený. Vysvětlivky: zamlžené sklo - levný, profi kabely, přeexponovaný obrázek-zesilovač přímo do zásuvky.
Zapajanie koncovych zosilovacov priamo do zasuviek je odporucane vyrobcami aj skutocne high endovych strojov. Aj s adekvatnou kabelazou.
Ale kazdy nech sa rozhodne, ako sa mu hodi.

Ci da na odporucanie konstruktera zosilovaca, alebo predajcu filtrov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fidji99 píše: 13 led 2023 08:25 Ku konkretnej kabelazi sa vyjadrit neviem.
A to ja zase ano, protoze timto kabelem mam taktez reseny samostatny privod. A za me dobry 👍🏻
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Fidji99 »

Ja mam v stenach Supru, elektrikari ndavali jak pohania ;-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Urbino »

Fidji99 píše: 13 led 2023 13:03 Ja mam v stenach Supru, elektrikari ndavali jak pohania ;-)
Proč? Vždyť má certifikát k instalaci pod omítku, jestli dobře pamatuji. Já ji používám také, ale vedu ji po stěně.
http://www.supracables.cz/supracables/e ... 5-MkII-16A
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Jj,mám taky Supru ve zdi a ještě to furt hraje :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od marasten »

Ještě před vánoci jsem stihl nový přívod a použil jsem HiFi-Tuning Ultimate 3 + Supreme 3 , GigaWatt LC-Y EVO 3X4 , Furutech FT-SWS NCF Rhodium.
Musím říci, že rozdíl je výrazný, ale já přecházel z hliníku.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Zapajanie koncovych zosilovacov priamo do zasuviek je odporucane vyrobcami aj skutocne high endovych strojov."
A jsou i high-end výrobci, kteří vyrábí zesilovače i filtrační jednotky a specializovanou kabeláž....
Jen namátkou : PS Audio, Accuphase, Burmeister, Sroll
A je sto lidí a sto názorů...
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Halys »

Dieter Burmester píše: 13 led 2023 11:57
Fidji99 píše: 13 led 2023 08:25 Ku konkretnej kabelazi sa vyjadrit neviem.
A to ja zase ano, protoze timto kabelem mam taktez reseny samostatny privod. A za me dobry 👍🏻
GigaWatt a nebo Furutech ?
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Halys »

Fidji99 píše: 13 led 2023 08:25
Halys píše: 12 led 2023 21:22 Budu teď řešit samostatný přívod 10 m . Chtěl bych to udělat kompletně.
Pojistka GigaWatt G-C16A , kabel GigaWatt LC-Y EVO 3x4 , nebo Furutech FP-S032N , zakončeno zásuvkou Furutech FT SWS NCF(R) . Je to jednozásuvka do filtru.
Chtěl bych se zeptat na názory na můj záměr .
Ku konkretnej kabelazi sa vyjadrit neviem.

Moja skusenost - jedna zasuvka sa ti momentlane zda dost. AJ mne sa zdalo 18 zasuviek dost. Urcite by som potiahol aspon 4 vetvy. Vies to pekne poskladat v skrini, aby sa ti to tvarilo ako lista uz v rozvodnej skrini.

Nech mas moznost zapojit aspon napriklad monobloky priamo do zasuvky, co je cast ovela lepsie reisenie ako ich tahat cez filter.
Mám 20 husí krk , musel bych to zase překopat . Na filtru mám 6 zásuvek to asi stačí , momentálně využívám dvě .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od blesk666 »

NA musim povedat, ze u Fidjiho je napriek napajaniu zosikov priamo zo steny ten zvuk vynikajuci
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Může se ten zvuk zdát vynikající. Pokud by tam byla pořádná kabeláž a vhodně zvolená filtrace tak by to mohlo být ještě výce vynikající :cool:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Dieter Burmester »

🙈🙈🙈🙈🙈
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Opičky, řešíte gramatiku nebo obsah :-? stane se :sad:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět