Pioneer a-x66 + JBL LX22

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
monak
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2015 14:30

Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od monak »

Zdravím,
koupil jsem výše uvedené věcičky, ale jsem docela zklamaný zvukem :sad:
Po basové a výškové stránce je vše ok, ale chybí mi tam středy a zvukový prostor.Resp. basů je tam až až, takže ubírám korekcí.
Trošku mně to přijde, že je zvuk jakoby zastřený. Třeba je to jen mým nehifistickým hluchem nebo nevhodným vstupem, ale možná k sobě zvukově zesík a bedýnky moc "nepasují". Jako zdroj používám starý HDD MP3 Zen Jukebox a jeho sluchátkový výstup, který hraje jak ve sluchátkách, tak ve starém RFT receiveru "výborně". Hudbu mám 320 a 640kbps.
Můžete mi k tomu něco napsat? Hlavně mě nekamenujte :ympeace:

Díky...
Bond 007 alias Monte

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Klasický případ, mp3 nebrat. Na dobrém zesilovači hned poznáš, že tomu něco chybí. Pokud nebudeš mít kvalitní zdroj, nic neřeším. Proč to hraje na druhém, protože nehraje. :-j
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od tujatuja »

Hodně záleží na rozmístěni reprobeden. Posunutím dále od stěny a případně natočením reproduktorů směrem k posluchači by se měl zlepšit stereo obraz a středy trochu vystoupit. Basům by asi prospělo zatlumení poslechového prostoru.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od Fox_25 »

A je ten pincek určitě v pořádku? Slyšel jsem několik zesilovačů před repasí a po repasi, byl to vesměs celkem velký rozdíl.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od Zdeny »

Mám doma Pioneer A60, což je velmi blízký příbuzný A66. Zvuk je naprosto výborný, středy mu rozhodně nechybí a navíc jsou krásně malebné, protože A60 má lehké zabarvení, příjemné.
Usuzuji, že tvoje bedny nejsou to pravé ořechové, že to je průběh spektra se zdůrazněnými basy a výškami a lavórem na středech. Bumcink charakteristika. Zkus nějaká slušná sluchátka, jestli se ti to bude jevit stejně.
Já hraji na Alesis Monitor One mkII a zvuk je opravdu dobrý s ohledem na cenu, netrpím u toho:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monak
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2015 14:30

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od monak »

Vidím to také na ty bedýnky. Zkoušel jsem na tom přehrávat flac. Posun tam nějaký je, ale ten střed je pořád trošku zastřený.
Zatím to řeším korekcí basů a výšek a dá se, ale basy mám téměř stažené a výšky asi o čvtrtinu víc.
Zkusím v okolí sehnat někoho s jinýma bednama a prohodit je.
Díky za rady...
monak
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2015 14:30

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od monak »

Fox_25: jestli je v pořádku nevím, to by poznal asi jen znalý člověk.
Mně připadá, že je ok.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od Fox_25 »

Pokud mě paměť neklame tak se prodával někdy v 90 letech, takže může to být ok, ale také může potřebovat repasi. A co takhle vyzkoušet na tom starém RFT JBL LX22? Pokud to bude hrát dobře tak vina padá na pincka.

http://elektro.bazos.cz/inzerat/5028923 ... -VOGEL.php
Pokud budou JBL hrát špatně tak bych koupil tyhle filcky. Kalota na středech opravdu dovede velice dobře hrát a cenovku mají takovou že nad nimi přemýšlím i já.

http://philips.pytalhost.com/philips80/
monak
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2015 14:30

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od monak »

RFT by to neutáhnul, má jen 2x10w.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Pioneer a-x66 + JBL LX22

Příspěvek od Fox_25 »

Jestli má 2x10W při 8r tak by to zvládnout mohl, navíc ty bedny mají slušnou citlivost a jde jen o to zjistit jestli hrají alespoň trochu slušně.
Odpovědět