Doporučené nahrávky k poslechu

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
KarlN

Re: Dave Holland - Another land

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 30 kvě 2021 23:11 Ty mi ale dáváš :angel: Tohle je jiný kafe,kvalita na Qobuz neskutečná,husí kůže,opět díky za tip :thumbup:
Ten to valí, viď? :thumbup: Paráda! Pouštím si postupně všechna jeho alba... :cool:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Dave Holland - Another land

Příspěvek od Janik »

Dobre to je diky za tip.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
KarlN

Re: Dave Holland - Another land

Příspěvek od KarlN »

Janik píše: 31 kvě 2021 11:12 Dobre to je diky za tip.
:thumbup:
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

A pro toho kdo rád odpočívá, relaxuje v latinskoamerickém rytmu...je tady tahle nadějná dvojice : Cande y Paulo. Brzy mají vydat prvotinu a zatím to vypadá velmi nadějně. :clap: Určitě doporučuji vaší pozornosti.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od PGH »

Toto album mám na původním anglickém LP a pak i CD vydané v roce 89 a to je pro mě úžasná hudba a zvuková reference!!!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Hodil jsem tipy na dobrou muziku do jednoho vlákna, ať se to nepoztrácí.
Doufám, že to nikomu nebude vadit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od terahera »

:thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od jolefoto »

PGH píše: 31 kvě 2021 16:05 D0DE48CC-AAC1-42CD-9D66-E886385AA11D.jpeg
Toto album mám na původním anglickém LP a pak i CD vydané v roce 89 a to je pro mě úžasná hudba a zvuková reference!!!
Toto mám tiež na tom pôvodnom anglickom vydaní LP. Muzika a aj zvuk sú veľmi dobré a ešte keď poviem že som toto LP kúpil na burze za 12 € tak úplne že paráda.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Vinco »

Mas moj obdiv.
Ani jednu cenu platne z burzy si totiz nie som schopny zapamatat....a naco aj ? Hralo by to lepsie ?
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Dave Holland - Another land

Příspěvek od Vienna »

KarlN píše: 28 kvě 2021 18:38 Takže pánové, kdo chce otestovat jak je na tom jeho systém s reprodukcí a lokalizací basové kytary, popřípadě si chce jen podupat do rytmu, doporučuji...dnes vyšlo na Tidalu. :thumbup:
22.jpg
Dotaz: Streamovaci sluzby potazmo vinyl naji nejakou jinou verzi alba nez je CD? Hledal jsem reprodukci a lokalizaci basove kytary, ale nahrane je to strasne (alespon to CD). Jako cerna sjezdovka: hluboky bas nic, pak velky peak nekde kolem 80-100Hz a pak brutalni sesup 25 dB(!) smerem k 10 kHz. Nad 10 KHz tam uz skoro nic neni. Tolik informace z analyzeru. Poslechove rozmazana basa pres celou stenu, ktera prehlusuje uplne kytaru, bici jsou jak kdyby na ne hrali igracci (proporcionalne). Mozna je takhle zpackane jen to CD?????
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

Těžko mohu posuzovat CD, ale já nemám s lokalizaci basy problém, je zvukově velmi dobře podána, ohraničená...v mém prostoru stojí basák cca na jedné hodině, prostě mírně od osy poslechu vpravo. :thumbup:
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

...ještě doplním, záleží také podle skladby a přesunu hudebníků. Ve druhé je více uprostřed, vlastně "čentro" a vpravo el. kytara, ale vždy jasně separovaná od ostatních nástrojů. Snad to takhle stačí. :cool:
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

Parádní nahrávka i prostor...no a hudba...třešnička. Rozhodně doporučuji, skvělé album. :thumbup:
4997184924030.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od zappa »

PGH píše: 31 kvě 2021 16:05 D0DE48CC-AAC1-42CD-9D66-E886385AA11D.jpeg
Toto album mám na původním anglickém LP a pak i CD vydané v roce 89 a to je pro mě úžasná hudba a zvuková reference!!!
Nevím proč se mi tento druh odkazů nedá otevřít!? Nevíte?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Janik »

Lebo ten obrázok už neexistuje. Preto je super dávať url z discogs. Aj v budúcnosti sa k tomu dá dostať aj keby fórum klaklo a zmizli fotografie.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od PavelDosko »

nedavno tu byla jakasi havarie serveru a spousta fotek zmizela
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

PavelDosko píše: 03 led 2022 21:10 nedavno tu byla jakasi havarie serveru a spousta fotek zmizela
Moc mne to mrzí, ale při přechodu na novější verzi fóra došlo ke zhroucení systému a část fotek z určitého období se nepodařilo znovu nahrát zpět.
Budeme se snažit, aby se to už neopakovalo.
Díky za pochopení.
Mark Levinson
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

Dobrý den pánové,
Pokud vám nevadí italština, jednoznačně doporučuji. Jako vždy u tohoto umělce, skvělá nahrávka. :thumbup:
ab67616d0000b273c7f4f092753638657afa2f15.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

..a dovolím si doporučit ještě jedno album...
a0536399808_10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od pepO77 »

KarlN píše: 08 led 2022 20:19 ..a dovolím si doporučit ještě jedno album...
na tak mlady vek, velmi pekne. Celkovy arrangement. Clovek by nepovedal, ze pocuva tak mladeho umelca.

Skveli objav.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

pepO77 píše: 09 led 2022 09:47
KarlN píše: 08 led 2022 20:19 ..a dovolím si doporučit ještě jedno album...
na tak mlady vek, velmi pekne. Celkovy arrangement. Clovek by nepovedal, ze pocuva tak mladeho umelca.

Skveli objav.
Děkuji, také jsem byl příjemně překvapený...ještě si zkuste někde vyhledat toto album Brii Skonberg...velmi dobrá trumpetistka i zpěvačka. :ympeace:
0023605006_10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od pepO77 »

KarlN píše: 09 led 2022 12:37
pepO77 píše: 09 led 2022 09:47
KarlN píše: 08 led 2022 20:19 ..a dovolím si doporučit ještě jedno album...
na tak mlady vek, velmi pekne. Celkovy arrangement. Clovek by nepovedal, ze pocuva tak mladeho umelca.

Skveli objav.
Děkuji, také jsem byl příjemně překvapený...ještě si zkuste někde vyhledat toto album Brii Skonberg...velmi dobrá trumpetistka i zpěvačka. :ympeace:
0023605006_10.jpg
Diky za super typ. Hudovne ten mladenec z Indonesie zneje lepsie, chlapec ma buducnost. Budeme o nom pocut.

Spat k Bria. Hned prva skladba super test na bas, a akustiku miestnosti. Zaroven test Tidal vs Qobuz. Tak Qobuz prave tu vytazi. Bas je konkretnejai, neduni, a pocut aj bubon. Tidal to ma nejako vsetko v jednom kotli boomu.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

Tak to je fajn, že se album líbí. :thumbup: Díky za zpětnou vazbu.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od pepO77 »

Vitazi … preklep. V slovnecine toho vela nepisem.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak pis cesky, to se tady taky muze :smile:
Dieter Burmester
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od pepO77 »

V cestine by to bolo este horsie ….

Dnes som nasiel tento album. Hudba super, co ma vsak zaujalo viac je ako je to nahrane. Ciste mono predpokladam, ale ten priestor - nechapem.
1613A420-D669-4195-9BEA-B896DFC605FC.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

Díky za tip, určitě poslechnu...neznám. :smile:
KarlN

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od KarlN »

Další výborné album kanadské trumpetistky... :thumbup: ^:)^
Zvláště skladba s názvem "Egyptian fantasy" mě dostala.
811gIgBpd1L._SL1500_.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Vienna »

Velmi me zaujal tenhle listing na Discogs:
https://www.discogs.com/sell/item/1902462944

Jako investicni polozka by to nemuselo by spatne, cena jiste casem posplha nahoru, bangladesske kapely jsou v kurzu :)
Kupodivu to je docela fajn muzika...stoji to za poslech...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera jsem se náhodou dostal k poslechu jedné České kapely s názvem Oxhole - Ocean Of Colours. Přistupoval jsem k tomu skepticky, ale byl jsem mile překvapen zajímavou hudbou, kterou sami muzikanti nazývají prog/metal, ale já bych to spíše dal do prog/rocku, ono je to tak na pomezí. Deska je zpívaná anglicky, fakt to stojí za poslech.
Jejich deska je i na Tidalu
.
2022-07-29 14.28.56.jpg
2022-07-29 14.29.20.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od PGH »

15A486A1-D3AF-4C4F-AF39-67BC54111E68.jpeg
Já musím doporučit toto CD
Mám to par dnů a poslouchám už po šesté a pořad se mě to víc a víc líbí! Všichni tři muzikanti co zde hrají jsou fakt extratřídy svého nástroje !
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH, díky za tip, už mi to hraje. Dá se pustit na Tidalu v CD kvalitě.
Mark Levinson
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od tm.watch »

Mark Levinson píše: 30 črc 2022 18:35 Včera jsem se náhodou dostal k poslechu jedné České kapely s názvem Oxhole - Ocean Of Colours. Přistupoval jsem k tomu skepticky, ale byl jsem mile překvapen zajímavou hudbou, kterou sami muzikanti nazývají prog/metal, ale já bych to spíše dal do prog/rocku, ono je to tak na pomezí. Deska je zpívaná anglicky, fakt to stojí za poslech.
Jejich deska je i na Tidalu
.
2022-07-29 14.28.56.jpg
2022-07-29 14.29.20.jpg
A navíc jsou to fajn mladí kluci, co mají všechno před sebou. Potkali jsme se před pár dny na prog festivalu v německém Loreley, který už poněkolikáté doporučuji všem fanouškům prog rocku.Koukněte na letošní lineup:

https://www.nightoftheprogfestival.com/en/lineup/

Za mě byly topovky: Renaissance, PFM, Lazuli a Hackett.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od komak »

Odporúčam si vypočuť
Dan McCafferty-Last Testament 2019
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od komak »

Patricia Barber - Café Blue: UN-mastered (1994/2016) SACD
Krásny zvuk ako keby hral z pásu-super :clap:
Premonition Records' reissue of Patricia Barber's audiophile classic, Café Blue on Hybrid SACD and un-mastered. For the first time, listeners will be able to hear the mixes as they were done in the studio and not in the mastered -for-release form of all prior releases. This is the closest audio fans will get to the studio mixes - Capitol Studios remix from 2011 - and it is a remarkable experience. Now is a much quieter recording busting with dynamic contrasts.
Cafe Blue was recorded at Chicago Recording Company in early 1994 by recording engineer Jim Anderson. It was the first release Barber recorded for Premonition Records. Recorded in 16/48 kHz on a 32-track Otari machine, the original multitracks were then transferred and remixed in 2011 at Capitol Studios in Holywood, California.
"…Premonition has taken an oft-reissued audiophile chestnut, Barber's 1994 quirky and capitvating Cafe Blue, and handed over the Capitol Studio 2011 mix to the estimable engineer Gun Skinas for a new hybrid CD/SACD disc. Rather than retouching the work of the previous mastering engineers, Skinas has "unmastered: the digitual recording, removing the fine tuning and limiting often engaged to commercial recordings. His intention was to let the benefits of DSD shine particularly in "its ability to preserve the integrity of the very quiet parts of the music" and more specifically to caputre the magic of Capitol's analog reverb chambers and custom Neve board…the SACD sounds more analog than even the excellent 2011 two-LP set…" – Patricia Barner, The Absolute Sound

"Unlike any other version thus far released. You feel the character of Capitol's vintage Neve console and you hear all the detail and feel and space of those famous analog reverb chambers". -— Gus Skinas, The Super Audio Center.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od HonzaE »

Dnes jsem náhodou na Tidal narazil na toto album
9415.jpg
Aneta Langerová, Richard Müller, Jarek Nohavica, Vojtěch Dyk, Peter Lipa, ...
vyšlo 24.11.
více zde:
https://www.supraphon.cz/novinky/2418-stastny-zacek
a zde:
https://stastnyzacek.cz/
Doporučuji :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes jsem si pustil opět jednu lahůdku z novějších věcí i když rok vydání je 1973. Narazil jsem na tuto věc na výstavě ve Varšavě kde to prezentovali jako horkou novinku na CD (ještě ani neměli obal, bylo to jen bílém papíře) i na LP. Hudba úžasná a zvuk ECM je garance kvality.
Doporučuji k poslechu, případně pořízené CD/LP.
Gary Burton - The New Quartet
.
2024-01-14 09.46.16.jpg
2024-01-14 09.46.54.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od PGH »

IMG_3626.jpeg
Já mám toto vydání asi první na CD, výborná hudba i zvuk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od PGH »

IMG_3627.jpeg
Toto je taky výborné album.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od HonzaE »

Mark Levinson píše: 14 led 2024 10:12
Gary Burton - The New Quartet
Díky za tip. Právě poslouchám z Tidal. Výborná věc :thumbup:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Odpovědět