SAGA

Odpovědět
monte

SAGA

Příspěvek od monte »

Moje velmi oblíbená skupina,Saga je kanadská progresivně rocková skupina. Založená v Oakville v Ontariu V Kanadě v roce 1977. \m/ \m/ \m/

Obrázek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SAGA

Příspěvek od jirie »

Ty jejich první se Ti nelibí ?
Nikde je tam totiž nevidím :???:
monte

Re: SAGA

Příspěvek od monte »

Někde budou, ale nevím kde. Nedávno jsem poslouchal Silent :thumbup:
Odar

Re: SAGA

Příspěvek od Odar »

Vdaka za typ. Vyzera to pouzitelne :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SAGA

Příspěvek od Mark Levinson »

Saga, tuhle kapelu mám moc rád. Nejraději mám tu starší tvorbu a vůbec nejraději mám desku Worlds Apart. Ovšem už dlouho jsem ji nepouštěl.......... :sad:.
Mám jejich věci ještě na kazetách, stále je někde přechovávám, snad z nostalgie ;).

Obrázek
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: SAGA

Příspěvek od paul »

-tak trochu a kapele Saga,kterou mám velmi rád a všechny zásadní věci od nich samozřejmě mám.

Kanadská pětice Saga se dala dohromady v roce 1977 v Torontu. Původně se kapela nazývala Pockets, ale když v roce 1977 její členové zjistili existenci stejnojmenné skupiny ve Spojených státech, přejmenovali se podle severské mytologie na Saga. Stabilní sestavu od počátku tvoří kytarista Ian Crichton, jeho starší bratr, baskytarista Jim Crichton, zpěvák a hráč na klávesové nástroje Michael Sadler, doprovodný vokalista a klávesák Jim Gilmour (nahradil předešlého Grega Chadda) a bubeník Steve Negus. V roce 1978 kvintet debutoval se svým eponymním albem. Již v raném stádiu skupina nalezla svůj vlastní experimentální, na klávesách a kytarách postavený zvuk, jež později systematicky zdokonalovala. Některé písně byly poskládány z úplných kaskád rytmu a nálad, plných všemožných klávesových barev a odstínů. Téměř vše vzniklo různorodou kombinací kytar, kláves a později i syntezátorů, hrajících rockové a melodicky senzitivní pasáže pospojované v jeden nedílný celek. Na jednotlivých deskách se Saga textově zaměřovala na mezilidské vztahy, politiku, náboženství, kulturu či nastupující mladou generaci. Na většině obalů dominuje "G.B.", jakýsi zmutovaný kříženec člověka s vážkou, jenž se postupně transformuje do rozličných podob. Saga byla první rockovou kapelou, která své album kromě vydání na tradiční dlouhohrající desce nechala vylisovat i na tehdy zcela revoluční CD nosič. (Stalo se tak u firmy Polydor.) Progresivní Sagu tak v boji o "CD prvenství" údajně předběhlo jen pár opusů s vážnou hudbou. Ke zvláštnostem kanadského souboru patří tzv. "Chapters", tedy "kapitoly", jež jsou očíslovány a dějově na sebe navazují i když jsou roztroušeny po různých studiových počinech a někdy je od sebe dělí mnoho let.

Po natočení šesti studiových alb v roce 1986 kapelu na sedm let opustili bubeník Steve Negus a klávesista Jim Gilmour, kteří v té době potřebovali změnu. Zbylé trio za tuto dobu nahrálo jen dvě studiová alba a pak opět přijalo dva dobrovolné odpadlíky zpět do svých řad. Vzápětí se kapela Saga autorsky, produkčně i hráčsky podílela na hudbě k televiznímu seriálu "Cobra".

V polovině devadesátých let Kanaďané vytvořili ambiciózní projekt "Generation 13", koncepční album složené z osmnácti skladeb, jehož se prodalo více než 200 tisíc kusů. Po tomto zajímavém, avšak trochu přeceňovaném konceptu o mladé generaci se Saga chtěla progresivně posunout ještě o kus dál avšak zplodila jen svoji nejslabší, alternativně-taneční desku "Pleasure and the Pain", jež zaskočila fanoušky experimentálními skladbami "Where's My Money", "Gonna Give It to Ya", coververzí beatlesovského songu "Taxman" a také předělávkou svého vlastního titulu "You're Not Alone" z druhého alba "Images at Twilight". Na tomto elpíčku se při nahrávání nepodílel bubeník Steve Negus, který byl tou dobou zaneprázdněn jinými projekty. Ostatně, kapela nežije jen hudbou, například Jim Crichton je "polovičním" vlastníkem nahrávacího studia South Entertainment.

Skupina Saga se neustále snaží využívat nových technologií. V roce 1997 potěšila vlastníky osobních počítačů CD-ROMem "Softworks" s interaktivní antologii kapely. Rok nato vyšlo koncertní dvojalbum "Detours", pořízené během evropského turné 1997 na kterém byly jako bonusy zaznamenány i dvě videa "Pitchman" a "Intermission", jež mohly být přehrávány na počítači, jenž měl nainstalován přehrávač multimédií Quicktime. 12. února 2001 vydala pětka ze Země javorového listu studiové album "House of Cards", ke kterému po patnácti letech natočila i video k singlu "Money Talks". Jako bonus byla na tento singl umístěna i coververze balady "Don't Give Up" od Petera Gabriela na níž v duetu s Michaelem Sadlerem zpívá Kanaďanka Alannah Myles, která se proslavila vlastní hitovkou "Black Velvet".

Saga během své kariéry pravidelně, zhruba každého půldruhého roku koncertuje v Evropě. Studiové album "Marathon" vyšlo 17. února 2003. Na evropské části turné, odstartované 17. března 2003, kapelu Saga doprovázelo seskupení A.C.T & Ray Wilson. (Skotský zpěvák Ray Wilson v roce 1997 nahradil Phila Collinse ve skupině Genesis.)

12. července 2003 se skupinou Saga naposledy vystoupil bubeník Steve Negus. V srpnu 2003 se k Jimovi, Mikeovi, Ianovi a Darylovi připojil nový bicák, americký rodák žijící v Kanadě Christian Simpson. Skupině Saga vyšlo 20. září 2004 album "Network".

Saga živě a chronologicky uspořádaně nahrála všech svých šestnáct kapitol, které se objevovaly na jejich deskách v posledních 27 letech. Dvojalbum "Chapters Live" se záznamem této 'kompletní sady' vyšlo 30. září 2005. Nejstarší kapitoly, které byly celá léta schválně neuspořádaně nahrávány na studiová alba mají číslo 5 a 6 a pocházejí z eponymního debutu z roku 1978. Poslední dosud známá kapitola s názvem "Worlds Apart" pochází ze studiovky "Marathon" z roku 2003. Sestava: Michael Sadler (zpěv), Ian Crichton (kytara), Jim Crichton (klávesy), Jim Gilmour (baskytara), Christian Simpson (bicí nástroje).

21. dubna 2006 bylo skupině Saga vydáno nové studiové album "Trust". Kanaďané celosvětově prodali přes dvanáct milionů nosičů.

Zakládající člen kapely Saga, zpěvák a klávesista Michael Sadler na jaře 2007 zveřejnil svůj úmysl opustit své spoluhráče koncem téhož roku, tedy poté co skupina oslaví 30 let od svého vzniku v roce 1977. Kanaďané společně se Sadlerem natočili své osmnácté studiové album "10.000 Days", které vyšlo 22. října 2007.

Na podporu této desky Saga 24. října 2007 v Německu odstartovala své 34-zastávkové evropské turné nazvané 10 000 Days Tour - The 30th Anniversary & Farewell. Vedle Německa, kde odehrála sérií 28 vystoupení, zakončených 5. prosince 2007 koncertem v Mnichově, se zastavila také třikrát v Holandsku, dvakrát v Dánsku a jednou ve Švýcarsku. Line-Up: Michael Sadler (zpěv, klávesy, baskytara), Jim Crichton (baskytara, klávesy), Ian Crichton (kytara), Jim Gilmour (klávesy, zpěv, klarinet, harmonika) a Chris Sutherland (bicí). Brian Doerner na evropské turné nevyjel kvůli svému prodělanému infarktu.

Saga od listopadu 2007 hledala prostřednictvím poněkud netradičního způsobu nového zpěváka. Na svých stránkách www.sagaontour.ca skupina zveřejnila text, že v Německu nahrála během zvukové zkoušky dva dobře známé songy "Win Him Up" a "On the Loose", kterým ale chybí zpěv. Kanaďané vyzývali všechny případné adepty na post zpěváka, aby si tyto 'caraoke' skladby stáhli, natočili se na video jak na tento podklad zpívají, pověsili to na proslulé stránky YouTube a linku společně se jménem a životopisem poslali na jejich e-mail.

Na počátku května 2008 pak Saga ohlásila svého nového zpěváka. Stal se jim Rob Moratti, se kterým Saga odehrála i svůj první evropský koncert v rámci The Human Condition Tour 2009. První album s novým zpěvákem Robem Morattim dostalo název "The Human Condition" a vyšlo v roce 2009.

22. května 2009 vystoupila kapela Saga se svým novým zpěvákem Robem Morattim poprvé v České republice, konkrétně pod hradem Loket. Stalo se tak v rámci evropského turné, které započalo 16. dubna téhož roku v Německu.

4. dubna 2010 se kanadská pomprocková pětice Saga vrátila do Česka. Její teprve druhé koncertní zastavení v tuzemsku proběhlo v pražském klubu Retro Music Hall.

V lednu 2011 kapela Saga oznámila, že se její zpěvák Michael Sadler vrací do její sestavy a hodlá, společně s ostatními členy této kanadské formace, natočit nové studiové album, které vyjede propagovat na turné.

Kapely Saga a Marillion vyjedou v listopadu 2011 na společné turné po Německu, na kterém se každá z kapel bude na jednotlivých zastávkách střídat v roli hlavní hvězdy večera a odehraje 90-ti minutový koncert. První představení proběhne 11. listopadu v Mnichově v Circus Krone.
monte

Re: SAGA

Příspěvek od monte »

Dík Paul za práci, nechtělo se mi vytahovat knihu rocku a něco napsat. Jinak poslední dobou se hodně vracím k albu Generation 13 z roku 1995. Nevím proč, ale u mne nějak vede. :thumbup: Vystupovat s Marillion, to bude zážitek. http://www.youtube.com/watch?v=Q7sIzWKHGwQ
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: SAGA

Příspěvek od pink »

Já znám akorát desku "Behaviour" z roku 1985. Vůbec to není špatná věc :thumbup:
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SAGA

Příspěvek od Mark Levinson »

Paule, skvělé :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Re: SAGA

Příspěvek od Pininfarino »

Mne sa zas najviac páčia dosky z konca 70´a začiatku 80´rokov... a úplný strop bol kultový WORLDS APART .... \:D/
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
monte

Re: SAGA

Příspěvek od monte »

Už jsem našel, byly půjčené. Taky máte problémy, když něco půjčíte, tak lidi nechtějí vracet. Saga je spíše lepší a lepší u nových desek, většinou to bývá naopak.

Obrázek

Obrázek
monte

Re: SAGA

Příspěvek od monte »

30 listopadu mají hrát v Plzni, to se někdo má. Ve Zlíně krom Master of Rock ve Vizovicích http://www.mastersofrock.cz chcípla koza.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Zde bych navázal a připomněl jejich desky z raného období, od roku 78 do roku 89.
IMG_20200416_155614.jpg
IMG_20200416_155633.jpg
Debutová deska z roku 78 obsahuje do té doby neslýchaný styl progresivního rocku, který se stal poznavacim znamením souboru
IMG_20200416_155729.jpg
Deska se velmi dobře prodávala v Německu.
Na snímcích je reediční německé vydání z roku 87.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Druhé album vyšlo v roce 79.
IMG_20200416_155820.jpg
IMG_20200416_155833.jpg
Obsahovalo hity, které se hráli v radiích v Kanadě i jinde ve světě.
IMG_20200416_160143.jpg
Deska je propracovanější než debut.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Ve stejném duchu se nese i třetí deska z roku 80.
IMG_20200416_160227.jpg
IMG_20200416_160239.jpg
Z alba vznikly dva singly, kapela nabrala na popularitě, jak doma, tak ve světě.
IMG_20200416_160316.jpg
Je připravená půda na vydaní jejich nejlepší desky raného období.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Ta vychází v roce 81.
IMG_20200416_160404.jpg
IMG_20200416_160416.jpg
Deska má obrovský úspěch, kapela získává ocenění Juno Award.
IMG_20200416_160447.jpg
Tuto desku mám nejradši, po těch letech má pořád náboj. Nadčasová záležitost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

V roce 82.vychazí kapele první koncertní album.
IMG_20200416_160529.jpg
IMG_20200416_160544.jpg
Jedná se o záznam z koncertů v Mnichově a Kodani.
IMG_20200416_160640.jpg
Deska je špičkově ošetřena, co se týče zvuku, jeden z nejlepších živáků vůbec.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Páté řadové album vychází v roce 83.
IMG_20200416_160756.jpg
IMG_20200416_160810.jpg
Deska má obdobný úspěch jako "Worlds Apart".
Otevírák desky se stává úspěšným singlem.

IMG_20200416_160921.jpg
Deska má neskutečný zvuk, pro zajímavost uvedu, že cd tohoto titulu má DR-15db.
To se u rockové kapely dneska nevidí, možná polovinu.
Doporučuji poslechnout.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Další řadovka vyšla v roce 85.
IMG_20200416_160956.jpg
IMG_20200416_161007.jpg
Stále vysoký standard, jak obsahově, tak zvukově. Pěkně se to poslouchá, nemůžu se ubránit dojmu, že na předešlé dvě řadovky tato deska nemá.
IMG_20200416_161043.jpg
Toto je poslední deska na které hraje bubeník Steve Negus.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

O dva roky později vychází sedmé řadové album skupiny.
IMG_20200416_161126.jpg
IMG_20200416_161148.jpg
Se Stevem Negusem odešel z kapely i klávesák Jim Gilmour a na desce je to bohužel znát.
IMG_20200416_161232.jpg
Chybí signatura kláves a bicích, reputaci nezachrání ani špičkový producent Keith Olsen, který bohužel letos odešel do hudebního nebe.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Poslední album raného období z roku 89.
IMG_20200416_161354.jpg
IMG_20200416_161407.jpg
Album si tentokrát kapela produkuje sama.
Hrají ve třech s najmutym bubeníkem.
IMG_20200416_161455.jpg
Deska je vcelku povedená, zvukově nadprůměr.
Hudba skupiny není v žádném případě určena širokým masám.
Pro ty, kterým určená je, jí berou jednou pro vždy.
Pozdní období u SPV popíši někdy příště.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SAGA

Příspěvek od jirie »

To jsou skvosty!
Až po Behaviour mám všechny na CD - Polydor 1. vydání :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SAGA

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedalo mi to a musel jsem si pustit onu slavnou Worlds Apart, kterou mám léta doma. Mám vydání Polydor POL899 (821 479-2) a nehraje to vůbec špatně. Ani nevím jestli jejich alba vyšla na nějakých remástrech nebo v Japonsku SHM? Ta kapela vždycky byla tak nějak jiná než zbytek hudební scény a to se mi líbilo včetně zajímavého hlasu Michaela Sadlera.
.
2020-04-17 08.56.38.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Jedenáct titulů nabízí v remasterované verzi label SPV na svojí značce Steamhammer.
Všechny tituly o kterých jsem psal, kromě "Wildest Dreams" a "The Beginners Guide To Throwing Shapes".
Přibyly tituly""The Secret of Illusion", "Steel Umbrellas", "Softworks", "Pleasure& The Pain".
Chybějící dva tituly, zřejmě proto, že, nevyšly na Polydoru, ale na Atlantic, nebo v Evropě na Bon Aire.
V současnosti se v Japonsku nabízí, pouze místní kapela Saga, kanadská nikoliv.
Možná že přes nett lze něco objednat, ale Bertus ofiko nic z Japonska do Evropy nebral. Tuto informaci ohledně Japonska mám od svého dodavatele.
Remastery od SPV mají velmi slušný zvuk.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SAGA

Příspěvek od Mark Levinson »

Honzo, díky moc :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SAGA

Příspěvek od jirie »

Na repliky jsem čekal více jak 10 let a ..... nic.
Asi tam bude nějaký právní zádrhel, že je to jedna z mála skupin 70. let, která v Japonsku jako replika nevyšla.
Jejich obálky měly něco do sebe.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: SAGA

Příspěvek od matori »

Worlds Apart
Jen taková perlička ze života.
Tak tuto desku jsem kupoval celkem 3x.
Poprvé 5ks - udiv u regálu. U pokladny opět údiv, když jsem se ptal -mehr Stücke hast du nicht?
Podruhé asi za týden opět 5 ks - u kasy Wir haben mehr auf Lager.
Potřetí po nějaké době 4ks. Velký dlouhý ůsměv (ano úsměv z kroužkem :lol: ) a jako bonus jsem dostal jsem dostal sice s poškozeným obalem Silenth Knight. Byl jsem dobrý zákazník =)) .
Takže asi někdo má i to co jsem přivezl tenkrát. Já distribuci nedělal, vezl jsem to na objednání.
Jinak Dasto - jen tak dál.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Druhá část o deskách od Sagy, bude většinou o cédéčkách, protože v devadesátkách tituly už moc na lp nevycházely.
Dále nebudou uvedeny desky z roku 98 (Phase 1)a 99 (Fool Cirkle).
První je nesehnatelná rarita, která obsahuje demo tracky z natáčení druhého alba, které však nebyly na albu uvedeny.
Druhé album nemám ve své sbírce,protože jsem ho půjčil a po dlouhé době už mně bylo blbý si o něj říkat. Je však hodně podobné albu následujícímu z roku2001.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: SAGA

Příspěvek od matori »

Jo a chtěl jsem se tě Dasta zeptat, co máš od SAGA nejraděj, a které vydání? Musím se přiznat, že zrovna Worlds Apart pro mne není to IN. Mám hrozně rád jejich 2 a 3. Asi to bude emočně nebo nevím.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Po čtyřech letech vychází kapele nové album.
IMG_20200420_101536.jpg
IMG_20200420_101554.jpg
Do kapely se touto deskou vrací Steve Negus a Jim Gilmour.
Album se povedlo a bylo přijato jak v Evropě, tak v Americe a Kanadě.
O rok později vychází
IMG_20200420_101705.jpg
IMG_20200420_110635.jpg
Ocelové deštníky jsou pro mně zvláštní deska, když jsem jí tenkrát koupil, byl jsem šokován tím, co to je za hrůzu.
Dnes patří mezi moje oblíbené, aby se tak stalo musel jsem jí napřed prodat, abych si jí po letech, tentokrát už napořád pořídil znova.
V porovnání s předešlým titulem není tak povedená, nicméně taky má něco do sebe.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: SAGA

Příspěvek od komak »

Toshiba nie je chyba :smile:
005f36a4.jpg
005f36a5.jpg
005f36a3.jpg
0043c8aa.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Matori,
Já mám Worlds Apart nejraději, ze staré doby ještě In Transit a Heads Or Tales.
Z novější tvorby House of Cards, nebo20/20.
Jinak si od Sagy rád poslechnu všechno.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

V roce 95 vychází
IMG_20200420_101817.jpg
IMG_20200420_101840.jpg
Koncepční album progrockového ražení s metalovými postupy. Některé části evokují další kanadské progrockery Rush, nebo Triumh.
Další deska je z roku97
IMG_20200420_101739.jpg
IMG_20200420_101755.jpg
Deska diametrálně odlišná, nebyla moc kladně přijata, jak kritikou, tak fanoušky.
Nicméně, mně se líbí.
Naučil jsem se přistupovat k tomu s odstupem času, nedělám závěry po dvou posleších.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

Tato deska vyšla v roce98.
IMG_20200420_101907.jpg
IMG_20200420_101924.jpg
Toto koncertní album má vynikající zvuk, od nerozeznání od studiové nahrávky.
V roce 99 vyšlo album, které nemám, jak jsem uvedl na počátku.
O dva roky později kapela vydala
IMG_20200420_101957.jpg
IMG_20200420_102023.jpg
Velmi povedená záležitost, připomíná kapelu na přelomu 70tých a 80tych let. Z alba vyčnívá skladba "Money Talks "
IMG_20200420_102053.jpg
O deset let později v roce 2011 vychází tento titul na lp.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

IMG_20200420_102155.jpg
IMG_20200420_102222.jpg
Rok 2003 a jejich deska Marathon pokračuje ve stejném duchu jako předešlý titul.
V roce 2004 vychází
IMG_20200420_102325.jpg
IMG_20200420_102341.jpg
Kvalita desek co se týče hudby má vzestupnou tendenci, kvalita zvuková je na horním konci tehdejší doby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

IMG_20200420_102408.jpg
IMG_20200420_102426.jpg
Na této desce už nebubnuje Steve Negus, který odešel z kapely.
Deska je povedená, progres je vyvážen melodií, úžasné klávesy a kytara.
Taková byla Saga v roce 2006.
O rok později bylo vydáno toto album
IMG_20200420_102829.jpg
IMG_20200420_102849.jpg
Po této desce ukončil činnost v kapele zpěvák Michael Sadler a skupina v roce 2009 vydala album s novým zpěvákem.
IMG_20200420_102503.jpg
Nebylo to špatný, ale asi jako když se Sabathama přestal zpívat Ozzy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SAGA

Příspěvek od Dasta »

O tři roky později v roce 2012 se vrací Michael Sadler do kapely a vydávají album
IMG_20200420_102915.jpg
IMG_20200420_102941.jpg
Jako by se znovu nadechli, svěží zvuk, úžasné nosné melodie jak za starých dobrých časů.
V roce 2014 vychází poslední studiové album
IMG_20200420_103007.jpg
IMG_20200420_103024.jpg
S úžasným zvukem je vydáno na lp jako dvojalbum 45rpm.
IMG_20200420_103100.jpg
Po hudební stránce jde o nadstandard, po zvukové taky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět