Hifi Voice - Názor

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Hifi Voice - Názor

Příspěvek od pasul »

Prosím přečtěte si sluchátkáři tento článek. Miluju Hifi-Voice.

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... oliae.html

No prostě Český člověk zase ukázuje, že proti větru se dá chcát. Nic neřešte. Kupujte K702. Hrají jednoznačně nejlépe. A stojí TŘETINU konkurence. No není to super? To už je opravdu do nebe volající. Jak může nějaký takový Johan psát do internetového magazínu. :???:
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od Bína »

Tenhle chlápek se nacpal všude, na avmanii, Slovanet, hifinazory. Prostě aby si všichni všimli jeho minoritního názoru. Nemám rád recenze ve kterých se lidí ohání naměřenou čárou.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od bigjoe »

Podle mého, to není tím chlápkem, ale tím kdo mu ten článek přijal a zveřejnil. Každý se nějak musíme živit, že. Akorát my se už zase musíme naučit číst mezi řádky a domýšlet souvislosti, kdo s kým, proč a za kolik ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od MB »

Ako vždy som sa dobre pobavil...už som to dávno nečítal
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od tujatuja »

Musím se přiznat, že mnohem více než při čtení zmíněné recenze v Hi-Fi Voice jsem se pobavil čtením následných příspěvků. Je to přece tak jasné: když to stojí 3x tolik, tak to MUSÍ hrát líp! ;)
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od tujatuja »

Musím doplnit svůj loňský příspěvek. Postupně jsem se stal majitelem 3 sluchátek: AKG K702, Sennheiser HD800 a 650. Asi si myslíte, že jsem se zbláznil, ale poslouchám hudbu hlavně v noci a tak s ohledem na své okolí používám sluchátka. Jednoznačně u mě vede HD800 - velmi atraktivní zvuk, jemné výšky, hluboké basy, pohodlně sedí na hlavě. Druhý v pořadí AKG K702 - velmi vyrovnaná frekv. charakteristika (rozhodně nesouhlasím s těmi, co tvrdí, že tato sluchátka mají málo basů), oproti HD800 zvuk není tak éterický (omlouvám se, ale nenapadá mě vhodnější slovo), na mé hlavě nesedí tak dobře. Na třetí místo bych zařadil HD650 - sluchátka sice perfektně sedí na hlavě, ale zvuk mi připadá ve srovnání s předchozími sluchátky poněkud zastřený. AKG K702 (nebo 701 - předpokládám, že rozdíly v provedení nemají vliv na zvuk) nicméně zůstávají dle mého názoru perfektní volbou pro ty, kterým se nechce utratit víc peněz za HD800.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od MB »

Ja mám doma HD800 a aj HD650 a mal som aj K701 a Denony AD-H 7000, po výstave v Prahe chcem doma ešte počut Audio-Technica ATH-W5000, lebo potrebujem jedny uzavreté a tieto sa mi páčia, dúfam, že si sadnu s mojim sluchatkáčom.
K701cky som vydržal počúvat max 5 minut, bolí ma z nich hlava. Je to dané nielen tlakom ale aj zvukom, pozor, opakujem, u mna doma...
S HD800kami počúvam lepšie nahrávky, ideálne nechutne drahé audiofilské MFSL alebo AFZ.
Do HD650 si kludne dam aj tie nahrávky ktoré su v HD800 nepočúvatelné, napr. posledný album Danzig alebo KISS,
Inak AD-H 7000 nehrali špatne ale moje dovezené boli poškodené, po reklamácii som s nimi strávil pár pekných večerov, zavrhol som ich ale ako vyrobené v Číne, za tú cenu som neni ochotný to akceptovat.

Inak K-701 made in Austria, HD800 Germany, HD650 Ireland a 5000ky od AT su japonské. Denony celé spektrum výroby Čina....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od pasul »

Po dlouhé době se zase ukážu. :) Potřeboval bych nějaké sluchátka ke kvalitnímu notebooku, kdy budou buzeny přímo notebookem. Mám HD800, ale k tomu sluchátkový zesilovač musí být. Takže něco rozumného a hlavně s mohutným a níže posazeným zvukem. Uzavřené nebo otevřené je mě jedno. Hlavně ne špuntíky. Díky za tipy.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od NA-Noble Audio »

KOSS PORTA PRO
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
bertram

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od bertram »

Po dlouhé době se zase ukážu. :) Potřeboval bych nějaké sluchátka ke kvalitnímu notebooku, kdy budou buzeny přímo notebookem. Mám HD800, ale k tomu sluchátkový zesilovač musí být. Takže něco rozumného a hlavně s mohutným a níže posazeným zvukem. Uzavřené nebo otevřené je mě jedno. Hlavně ne špuntíky. Díky za tipy.

Aj keď sa nepoznáme ,nedámi to niečo povedať. Prejsť s takéj krásnej a určite aj excelentne hrajúcej zostavy k slúchadlám ,musí mať svoje
opodstatnenie. Stale to predávaš a strata je podla mňa dosť velká a aj tak to nie je tak, ako by si jeden myslel.Zaujímalo by ma ,čo ti na néj vadilo
a prečo si sa rozhodol ju predať.Kôli práci a vyťaženosti , to tu moc už neobstojí. Všetci sme tu určite vyťažený a musíme zarábať a živiť naše
rodiny a naše koníčky ,ak ich máme. Tých pár hodín pohody a relaxu do týždňa ,za to určite stojí.Sluchadlá sú len umelá náhrada.Pohár vína ,krásne
prostredie ,nadherná aparatúra a pôžitok s posluchu krásnej hudby , to dokáže divy.Myslím ,že si na to ešte nezabudol. Možno ,že som už moc osobný,
Tvoja aparatŕa bola :thumbup:
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od pasul »

Hmm. Zajímavý názor Bertrame. Ale opravdu osobní a nikomu do toho nic není. Jen bych podotknul, že určitě nekončím jen u sluchátek a aparatura bude změněna na pohodový a příjemný systém. Mnohem víc, než to bylo do teď.

Sluchátka potřebuju jen na cesty a když trčím na hotelu. Tahat sebou HD800 určitě nebudu. Koss porta pro mám. Ten zvuk je špatný. Asi si budu muset někam vyjet na poslech. ;)
Odar

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od Odar »

KPP / Sennheiser PX 100 su na vystup zo zvukovej karty v notebooku asi najvhodnejsie. Akonahle kupis cosi lepsie, budes pocut vsetok bordel, co lezie zo zvukovky v notebooku. To uz chce zas prevodnik + zosilnovac . . . a to tahat so sebou nechces.
davidsound

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od davidsound »

Robine zkus Bose quiet comfort 15 s noise cancelation. Myslím že by se ti mohly líbit.
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od enregistree »

pasul píše:Po dlouhé době se zase ukážu. :) Potřeboval bych nějaké sluchátka ke kvalitnímu notebooku, kdy budou buzeny přímo notebookem.
Doporucuji jit na innerfidelity (odnoz Stereophile o sluchatkach) v sekci resources je dost sluchatek zmerenych, vcetne uvedeneho vykonu potrebneho k dosazeni stejneho SPL (90dB, to je ppne zvolene jako prumerna poslech. hlasitost, ne maximalni).
Beyerdynamic v novejsi tesla linii dela primo sluchatka urcena pro pouzivani bez zesilovace (takze buzene ze slabych zdroju) - t50p, t70p, t5p a dalsi koncici na p. Predpokladam, ze p znamena podvyzivene, pripadne portable – prave ve smyslu, ze neni zesilovac. Vsechna zmerena sluchatka s radove stejnymi udaji prichazeji v uvahu. Konkretni tip ti nedam, pouzivam sluchatkac (smile) – krabice 25 x 50 x 75 mm mi na cestach nepritizi a zvukove je to obrovsky prinos.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od Bína »

Všechny sluchátka nad úroveň Kossů budou tažená dolů nekvalitou vestavěný zvukovky, doporučil bych vzít třeba aspoň tuhle pidi krabičku, poslouchat se s ní bude o dost příjemnějc než s vestavěnou zvukovkou a vecpeš jí kamkoliv do brašny notebooku. http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... io-e10.htm

Sluchátka záleží dle ceny. Třeba za cenu okolo 5K se dají pořídit parádní Audio Technicy EWS9, které vyhovují tomu tvému požadavku na zvuk.
Zaměstnanec firmy Shanling
bertram

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od bertram »

[i][quote="pasul"]Hmm. Zajímavý názor Bertrame. Ale opravdu osobní a nikomu do toho nic není. Jen bych podotknul, že určitě nekončím jen u sluchátek a aparatura bude změněna na pohodový a příjemný systém. Mnohem víc, než to bylo do teď.

Pasule ,nechcel som sa ťa dotknúť a už vôbec nie starať sa do toho čo robíš a ako to robíš.Len mi to tak prišlo ,nakolko tvoja
predstavená aparatúra patrila medzi špičku .Som zvedavý čo bude nasledovať , ak to budeš chcieť zverejniť . Nič viac a nič menéj :|
Jibu
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011 15:39

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od Jibu »

Měl jsem stejný "cestovní" problém, nakonec zvítězila kombinace ipod classic a Grado SR 60i. Je to malé, lehké, skladné a na hodinu poslechu v hotelu před spánkem to stačí.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Hifi Voice - Názor

Příspěvek od Naprach »

Sice jsem také měl Koss PortaPro ale nemyslím si, že jsou to dobrá sluchátka. Tedy pokud člověk nechce poslouchat techno a nechce, aby mu basy utrhly hlavu. I když musím uznat, že je to megalegenda. :smile: Cestovní a sportovní poslech jsem já osobně vyřešil iPodem classic popř. nano a sluchátky Shure SE115, které mi v uších drží jako přibité a super odizolují okolí.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Odpovědět