ron

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

ron

Příspěvek od rOn »

Zdravím vespolek,

Po krašej odmlke som sa rozhodol vrátiť k svojmu koníčku a začnem svojou zostavou.

Aktuálne mi robí radosť áčkových 18 wattov od Alamrra A318B, s elektrónkami z produkcie Sophia Electric. Strieborné placky prehráva už tretím rokom CD2VR od Canoru.

Hlavným zdrojom hudby je u mňa ale gramofón. Základom je dnes už tridsaťtriročné Micro Seiki DD40, o predzosílenie sa stará vynikajuce phono Camtech (dnes vyrábané pod značkou Audiolab PPA).

Prenosiek mám viacero, mením/skúšam podľa nálady. Analóg ma baví a spolu s ním i objavovanie rôznych prenosiek, takzvaná prenosková archeológia. V zbierke mám Philips EPC-205EX, Ortofon VMS 30, MC10 Supreme, MC15 Super MK2; Audio Technica AT95e/PRO, AT DS5, ATN3100XE; Azden YMP20e, Acutex 312STR a 415STR, Stanton 500, SUPEX SD901e, Denon DL303, a k tomu mám i peknú zbierku vymeniteľných headshellov.

Najčastejšie hrám s Denonkou DL303 "the phono killer" alebo Ortofonkou MC15 MK2. A ešte občas Acutex 312STR na poloautomate od Dualu.

Mám ešte malý sekundárny systém, MHI Evidence a Sophia Electric Baby, živené z lacného dacanu, ale tiež mi robia radosť.

Obrázek
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: ron

Příspěvek od Yngwie »

Moc pěkné ... ten zesilovač se mi hodně líbí. Asi to pohodový a ničím neseroucí zvuk, což? :mrgreen:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ron

Příspěvek od efičák »

Rone vítám Tě tu !
Těším se na Tvé příspěvky , krása že píšeš.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: ron

Příspěvek od pajuna »

Dekuji za predstaveni :smile:
Laska k muzice vyjadrena pres lampy a analog :thumbup: . At ti to dobre hraje
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ron

Příspěvek od Mark Levinson »

RON :thumbup:,
Almarro A318B dobře znám a je to vynikající zesilovač a musím říct, že ve skutečnosti vypadá mnohem lépe než na fotkách. Zpracování je perfektní, prostě japonec. Tu sbírku přenosek ocení asi jen znalec. Jinak pěkný přehled, jen jsem nepostřehnul jaké krmíš bedny?
Mark Levinson
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Hej, almarro je pohodový zvuk. Prežilo niekoľko obmien zostavy a po tom čo začal štrajkovať delenec od Audionetu, som ho opäť vytiahol z krabice. Lampy sa k analogu hodia, od absolútnej vernosti majú asi ďaleko ale to ma netrápi.
Krmím tým talianske regálovky Aliante On.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

V predchádzajúcom príspevku som sa preklepol, jedná sa o Aliante One.
Stojanové repro osadené výškáčom Scanspeak D2905 a stredobasom od Seasu, výhybka so strmosťou 6 dB na oktávu. Rigidná ozvučnica je tvorená z MDF dosiek o hrúbke 35 až 60 mm, masívne bočnice sú z orechového dreva a hmotnosť jedného kusu dosahuje trinásť a pol kila.

Obrázek

Výrobcom je talianska firma Aliante a odtiaľ pochádza i môj pár. V našich končinách neznámy výrobca, ktorého poznal jediný človek s ktorým som sa bavil, i to bol talián. Ani na webe toho o nich veľa nie je, našiel som recenziu na enjoythemusic a tnt.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: ron

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Za aparátem máš něco jako absorbcni matraci? Z čeho to je? Jináč moc pěkné! :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ron

Příspěvek od efičák »

Skenspík je parádní, údajně má velejemný hladký zvuk. Já ho mám vyosený pro jednodušší vyhybku.
Seas polypropylén mám podobný s otočeným závěsem, jen asi nižší model.
Bedny jsou moc pěkné. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

martinowsky píše:Ahoj. Za aparátem máš něco jako absorbcni matraci? Z čeho to je? Jináč moc pěkné!
To v pozadí je matrac s výplňou z kokosového vlákna. Provizórne ale funkčné riešenie, v miestnosti s holými stenami jednoznačne prínos.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ron

Příspěvek od Mark Levinson »

Aliante je opravdu "u nás" méně známá značka, ale bedny vpadají opravdu dobře. Ostatně jako všechny Italské výrobky, prostě skvělý design. Jaký průměr má ten středobas od Seasu?
Mark Levinson
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Nový prírastok do zbierky

Obrázek
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

A ešte jedna staršia "skupinová"

Obrázek

Každá prenoska je upevnená v headshelli a nastavená, takže stačí prehodiť headshell v ramienku, vvyvážiť, nastaviť na stupnici prítlak a hrajeme.

@Mark, má 170 mm a hraje od 38 hertzov.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ron

Příspěvek od ivanb_cko »

Paráda taková sbírka - přesně tohoto chci časem taky dosahnout, ale zatím kolabuji na tom, že se mi pod ruce dostávají raménka bez možnosti výměny headshell-u - v současnosti Rega RB300, za pár dní přemontuji na Nottingham Analogue Ace Space Arm a po renovaci Kuzma Stogi S...tak snad časem. Každopádně tvůj systém se mi moc líbí ;)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Dík, ono to nie je žiadna veľká zbierka, z väčšej časti staršie prenosky ktoré sa mi až na pár výnimiek podarilo zohnať nepoužívané v netknutých obaloch. Ortofon MC10 a MC15 sú dokonca z novej produkcie, vyrobilo sa len pár kúskov zo starých zásob. Inak v zbierke nemám žiadne drahé kúsky, ale každý je niečím zaujímavý. Denon má jeden z najmenších diamantov a najľahších armatúr, Acutexka má sice plastový vzhľad ale technicky je to unikát. ATN3100 je MC s vymeniteľným hrotom.

Pevné ramienko nemôže byť prekážkou ;-) Aj keď meniť často prenosky na kuzme by bolo asi utrpenie. S ramienkom MA-505, keď už je prenoska v headshelli nastavená, je výmena otázkou chvíľky. Keď nie je treba dolaďovať VTA, tak to zvládnem do jednej minúty. Ale aj tak poškuľujem po gramofóne ktorý umožňuje pripevnenie viacerých ramienok a namontovať i nejaké low-mass ramienko. taká Acutexka na stredne ťažkom proste nehraje.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Trocha sa hrám s prenoskami a zisťujem, že mám nedostatok voľných headshellov na skúšanie, každý už má svoju prenosku. Aby som otestoval nehranú Ortofonku MC-10 Supreme pred odoslaním do kamarátových rúk, muselo zopár prenosiek dole.

Denonka DL-303 teraz putuje späť na headshell Sony Wega. Môj obľúbený, dobre sa nastavuje.

Obrázek
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Takto to vyzeralo po nastavení "od oka"

Obrázek
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

A po chvíľke nastavovania. Docela piplačka.

Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: ron

Příspěvek od Zdeny »

Zajímavé. Poznal jsi po této korekci nějaký rozdíl ve zvuku?
Díky za odpověď.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

U Denon Dl-303 sa oplatí pohrať s nastavením, inak je dosť náchylná na skreslenie u stredu dosky. U nastavenia na fotkách hore by som asi na väčšine mojich dosiek rozdiel nepoznal. V minulosti ma ale Denonka vedela poriadne potrápiť a pomohla až šablóna z vinylengine s upraveným presahom ramienka. Rád by som ju niekedy vyskúšal s nejakým ľahším, papierovo to s MA-505 nie je úplne ideálna kombinácia..
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ron

Příspěvek od efičák »

Rado pujčil Ortofon MC 10 Supreme. Je jako nová nehraná, kvalita zvuku je velká, charakter je jemně dynamický, bez zabarvení.
Raduji se snadné změně přenosek pomocí headschellu a díky kvalitnímu phonu s nastavením pro Ortofony doporučené, 10 Ohmů je každý detail zřetelný.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

K regálovkám MHI Evidence som pridal sub B&W PV1. Vzhľadom k ich malinkému objemu (končia niekde u 65 Hz) ich výborne doplnil.

Obrázek
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Pustil som sa do obmeny analógovej vetvy. Rád by som ostal verný vintage, a cieľom je zostava ktorá by mi dovolila experimentovať s mojou rozrastajúcou sa zbierkou prenosiek.

Prvý kúsok do skladačky už mi dorazil..
Obrázek
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ron

Příspěvek od efičák »

Bude Tvůj gramofon MS k prodeji, nebo se mění jen ramínko?

SME se mění celé ramínko jak ho vidíme, tedy budeš mít více takových ramínek na na nich nainstalovené a seřízené přenosky ?
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Ahoj efi, ramienko na dd40 zameniť nejde no ide doplniť druhým ramienkom typu SME s prídavnou základňou. To bol pôvodný plán, problém je ale tú základňu zohnať. Zatiaľ to nevzdávam, ale pravdepodobne dd40 pôjde do sveta..
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

DD-40 s vymazleným ramienkom MA-505 je v inzercii.

Obrázek
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Zostavu som doplnil o dd poloautomat Kenwood KP-07, made by Micro Seiki. Gramec zatiaľ prechádza kompletnou renováciou.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Obrázek
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ron

Příspěvek od efičák »

:thumbup: Rado už je nastavený? A furt je Acutex nespokojený?
Kenwood je masivní fešák. Má standard SME heaschell ? Právě sjíždím Simon & Garfunkel jen od Suprafonu, ale je to milé.
Poloautomat ti schvaluju.
Vinyl je parádní.
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Acutexka je malá mrcha a hraje nervózne i na Kenwoode. Myslím že potrebuje ramienko s ešte nižšou efektívnou hmotnosťou. So svojou poddajnosťou 36cu bude spokojná až na ultraľahkom SME S3.
Acutexlpm415-STRplaying.jpg
Ken je zatiaľ v procese, už ho mám nastavený a hraje, ale ešte sa na zopár vecí chystám. Príde kvalitnejší RCA kábel aj s konektormi, bo ten pôvodný je napevno a je to taká obyč tkanička. Horizontálne ložiská v ramienku sú tiež zrelé na výmenu, k tomu už mám nachystané keramiky Spec 9. Uvažujem i o výmene trafka aby som to nemusel hnať cez step down (je to Japonec 110V)

Headshell nie je SME typ, ale mu veľmi podobný s menším priemerom. Takže kým nezoženiem kompatibilný, asi sa budem musieť spokojiť s jednou prenoskou :)
KENWOOD_KP-07M_16.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: ron

Příspěvek od adrian »

Ahoj rOn,
gratulujem k peknemu kusku. Ako by si popisal zvuk Kenwood oproti Micro Seiki ? :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

K Micro Seiki DD40 som sa dostal pred piatimi rokmi keď som s analógom ešte len začínal. Kenwooda som si zohnal len nedávno, pretože ma lákala automatika.

Ken je poloautomat, po dohratí platne sa ramienko zdvihne a vypne sa pohon ale ramienko sa už nevracia do východzej polohy. Automatika je riešená optickým členom, takže ramienku nekladie odpor žiaden mechanizmus. Takže komfort obsluhy je jednoznačné plus.

V pohone má navrch tiež Kenwood. Má ťažší tanier, silnejší pohon (na stabilných 33.3 mu stačí menej ako sekunda),otáčky si kontroluje sám (quartz lock) takže žiadne hranie sa s potenciometrami a má i magnetickú brzdu. Pohon je neskutočne tichý, DD40 bolo z malej vzdialenosti trocha počuť, u Kena ani ťuk.

Micro má ale neprekonateľné ramienko. VTA on the fly, dynamický prítlak a antiskating, je oveľa rigidnejšie a headshell má istejšie uchytenie (a štandardný SME mount). Aj zasadenie ramienka do šasi je u DD40 vyriešené oveľa lepšie. Okrem toho je jeho S-kové rameno i o necelý palec dlhšie, takmer 9 a pol palca oproti 8.6" u Kenwoodu. Ken má antiskating riešený pomocou malého závažíčka, VTA ide nastaviť zmenou jeho montážnej výšky (nie je to moc user friendly, ale stále to beriem u automatu ako plus).

Zvukovo má navrch Micro Seiki. Na Kenwoode som vyskúšal 4 prenosky, ale mám pocit že ťažké MC uňho nemajú zmysel. Najlepšie sa to porovnávalo s Ortofonkou VMS30 a MC15 Super, jedna MM a druhá MC, obe s hrotom Fine Line. DD40 osadená VMS30kou prehrala MC15tku na Kenwoode a naopak to bolo len výraznejšie. Jednoznačne lepší priestor, atmosféra, plnšie basy.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: ron

Příspěvek od adrian »

rOn,
dakujem za obsirny popis Kenwoodu .A nepomohlo by tomu ine ramienko? Predpokladam,ze si ho nechavas a DD40 ide do sveta.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Kenwoodu by lepšie ramienko prospelo, ale prišiel by som tým o automatiku. Výber trocha limituje jeho dĺžka, efektívna je 222mm s montážnou vzdialenosťou 207mm. Keby som ale narazil na krátku verziu MA505 od Micro Seiki, tak by som neváhal.

DD40 už šiel do sveta. Mám v pláne adekvátnu náhradu, inak by som ho asi nepredal. Hlavne po tom, čo som ho pár týždňov prevádzkoval vedľa Kenwooda.. Tým nevravím že Kenwood hraje zle, skôr naopak, ale pri priamom porovnávaní bolo patrné že MS má navrch.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Pokračujem v prenoskovej archeológii s novým prírastkom do rodinky Acutex, 410e LPM.

Obrázek

Oproti shibate na 312 a 415 má táto len eliptický hrot ale zato stále špičkový odstup kanálov, 28 dB pri 1kHz. Pri bližšom pohľade vyzerá stylus ako ulomená špička z pentelky oproti krásnemu nude shibata diamantu u 415tky, odhadol by som to na "bonded elliptical". Ešte si ju musím popočúvať, ale prvý pokus dopadol výborne.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ron

Příspěvek od efičák »

Hezký, rOne.
Jak si vysvětluješ, že tahle přenoska není ostrá? Je to jen tvarem hrotu?

Nebo použili jinou pryž na chvějku, která vydržela celá ta léta neztvrdnout ? Na Vinylengine k Acutex zkušenosti nejsou.

Stejně je pro mně nejlepší objev Ortofon MC 10 Supreme.Obrázek

Barvičky jako z Valencia, bas více a tmosféra nahrávek jako na dlani. Pěkná kazeta.
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Oprášil som Dual CS-435 a nahodil 410tku na jeho ľahké rameno. Vyzerá to že si táto kombinácia náramne sadla, bez náznaku ostrosti, žiaden mistracking a pocitovo dobrá dynamika. Asi tam už ostane.
Obrázek
efičák píše:Hezký, rOne.
Jak si vysvětluješ, že tahle přenoska není ostrá? Je to jen tvarem hrotu?

Nebo použili jinou pryž na chvějku, která vydržela celá ta léta neztvrdnout ? Na Vinylengine k Acutex zkušenosti nejsou.
Ja by som to tipol na kvalitu použitého damperu, Acutexka 415 bola ostrá na všetkom čo som vyskúšal. Rád by som skúsil ultralight ramienko (SME Series 3) ale veľmi tomu neverím ked to neoblo dobré ani na 9gramovom P-J ani na tvojej Tesle.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ron

Příspěvek od rOn »

Pred nejakým časom som do zostavy pridal krásny vintage Micro Seiki DDX-1000 s ramienkom SAEC WE-308SX.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ron

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkné :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: ron

Příspěvek od Davidus »

Krásný gramec! Že bych se zajel podívat osobně :?:
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Odpovědět