Sietovy filter Noble Audio

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Zakládám tohle vlákno,i když vím,že tu už nějaké je,jen aby bylo jasno,že jde o výrobce z české republiky,i když je název značky i produktů stejný,jak jiný renomovaný výrobce sluchátek :cool: Jsem spokojený vlastník filtrace NA,jen s pachutí,kterou mi k tomuto produktu vnesl sám výrobce!!!Koupil jsem jednotku před pár lety od kamaráda ve zbrani s tím,že se jedná o jednotku Sunrise.Kamarád ji tak kupoval s tím,že ho výrobce ujistil ve své době,že se již jedná o nový produkt jeho dílny s názvem Sunrise a i cena(rozumějte navýšení) tomu odpovídala.Po mé SMS zprávě,kdy jsem výrobci napsal,že já,jako odpírač filtrací,jsem se z druhé ruky stal spokojeným majitelem jeho jednotky Sunrise,mi výrobce volal,že je sice rád s mou spokojeností,ale že se bohužel ještě nejedná o model Sunrise,který je zas někde jinde :cool: Samozřejmě jsem hned volal kamarádovi,co mi to vlastně prodal,kamarád volal výrobci,výrobce pak zas mě a vlastně jsme se nikdo nedověděli,jak to vlastně je.Co si ale dodnes pamatuji velice dobře,tak výslovný argument výrobce,že kdyby to byla jednotka Sunrise,je to zezadu u zásuvek jasně napsáno(předcházelo tomu spousta keců o mezikusech atd,když jsme se ptali,proč ta navýšená cena,když to tedy není Sunrise,ale původní jednotka).No abych to zkrátil,je tu v republice spousta jednotek,nikdo vlastně neví,kdo co má(myšleno u starších kusů),i v inzerátech se to kolikrát objeví a taky stejná situace,takže by bylo super Pavle,kdybys jasně a srozumitelně popsal,jak která jednotka vlastně lze rozlišit,jak se která technicky liší a v čem,ať kua víme,co kdo má.A mimochodem,to je i důvod,na který jses mě několikrát ptal,proč nemám tvou jednotku v podpisu,protože vážně nevím kterou vlastně mám :oops: Jinak ještě přidávám foto čela své Nesunrise jednotky,jak mně(a né jenom mně) bylo vysvětleno


Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od Overgrounder »

Takže můj filtr Sunrise, který jsem od Pavla napřímo kupoval ve verzi 2 není vlastně Sunrise ale jen nějaký "mezikus", číslo v testovací řadě? Jako mně je to celkem šumák, důležité je jak to "hraje", ne? Ale chápu že ti jde o princip, když Sunrise vlastně není Sunrise a Noble Audio vlastně není tak úplně Noble Audio. No, ještě že máme co poslouchat :silent:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od blesk666 »

Skor ako predna strana by pomohla fotka zadneho panelu. Ono rozdiely v konstrukciach na pohlad rovnako vyzerajuceho a nazvaneho vyrobku su aj vo svete pomerne bezne. Sam som ich par doma mal. Napriklad preamp Audia Flight Pre mala v priebehu svojho zivota minimaone 3 vacsie modifikacie a niekolko mensich uprav este aj v ramci kazdej vacsej modifikacie elektroniky, pritom zvonku to vyzeralo uplne rovnako. Preamp Ayre KX 5 mal 3 modifikacie a stalo sa mi aj u autorizovaneho predajcu, ze nevedel ktoru verziu sam predava. (oznacovali sa KX5 a KX5 MP ale aj sam vyrobca predaval dodatocnu modifikaciu na vwrziu MP ale to uz sa bez dokladu neda vobec nijak zistit a ide “len” o vymenu 4ks tranzistorov ale zvuk sa pomerne zasadne zmeni). Aj Slovensky Acon mal viac modifikacii v priebehu zivota svojich produktov
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

No ono mi jde hlavně oto,že byly ještě verze před Sunrise,potom byla jako novinka verze Sunrise,teď je už myslím i verze 3.Bylo mi tehdy výrobcem krkolomně vysvětleno,že tahle ještě není Sunrise.Proto nechápu,jak to vlastně vše je a už vůbec ne nápis ve předu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od Fidji99 »

@terahera - mas taky unikat - proste Modry Mauricius medzi filtrami ;-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od Jiri »

Terahera
Není na zadním panelu sériové číslo jednotky? To přeci musí být jasný identifikátor. Všichni seriózní výrobci to tak mají.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Zde ještě foto ze zadu,líp to nešlo,nechce se mi rozhazovat sestavu :cool:
Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Fidji99 píše: 23 led 2022 12:30 @terahera - mas taky unikat - proste Modry Mauricius medzi filtrami ;-)
:lol: :lol: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Je dost možné,že každý kus je unikát a takový modrý mauricius :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Bylo by super,kdyby Pavel zde,nebo ideálně na svých stránkách srozumitelně popsal všechny své typy jednotek :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od lubin »

Máro, sorry chlape, ale já vidím 2x napsáno Sunrise. Jestli je to V1, V2 nebo V3 je úplně jedno, říkal jsi, že to filtruje parádně...myslím, že Pavel v tom má pořádek..., ale nevím, co po něm přesně chceš...máš Sunrise a hotovo.... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

A to je právě to,co řeším,protože mi výrobce řekl před asi dvěma lety,že to ještě Sunrise není :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od lubin »

Dva roky jsou dlouhá doba, nemusíš si to pamatovat dobře. Protože když je tam nápis Sunrise, tak co by to bylo. Možná jste se bavili jen o různých verzích...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od PavelDosko »

predchozi typ pred Sunrise (mel jsem) vypadal jinak, bud v klidu, Maro
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Lubin
Jenže já si to právě pamatuju velice dobře,protože po téhle informaci jsem to pak řešil i s bývalým majitelem a hlavně je to důvod,proč jsem si ji nedal do podpisu :cool: To,že jsem spokojen ví každý,kdo mě zná a ví to i výrobce,jen nechápu,proč mu děláš mluvčího :-? Vždyť o nic nejde,jen jsem chtěl,ať třeba zde do vlákna napíše typy svých jednotek a v čem se liší.Bylo by to určitě přínosné jak pro nás,tak i pro něj a budoucí potencionální zákazníky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od lubin »

Prdlajs mluvčího... ^:)^ Já sám vím, že si nepamatuji nic za týden :lol:, tak třeba to sem napíše....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Těší mě upřímě, že je terahera s mým produktem tak dlouho spokojen, a že mu není zatěžko se o svou zkušenost podělit ve dvě hodiny ráno a založit na to vlákno, když odpovídající tu už jsou, a jsou v nich i informace, které by mu daly nejednu odpověď.
Poprvé tady uvedl cože to doma má a pro můj obrovský údiv jsem se dočetl, že já jako výrobce nevím co jsem prodal původnímu majiteli od kterého jednotku následně on koupil a že jsem mu tvrdil, že má něco jiného než co je na výrobku uvedeno.
A zároveň píše:
Co si ale dodnes pamatuji velice dobře, tak výslovný argument výrobce,že kdyby to byla jednotka Sunrise,je to zezadu u zásuvek jasně napsáno“.
A přes to vlak nejede, a že to je původní Sunrise dokládají fotky které sem sám vložil.

Takže teď mi dovolte pár faktů a mou verzi příběhu.
Každá jednotka Noble Audio má své unikátní výrobní číslo a záruční list. U každé jednotky mam udělanou výrobní fotodokumentaci a podle výrobního čísla vím, komu byla prodána. Každý kdo jednotku pořizuje ode mě novou tak ví co kupuje, protože mé stránky vždy zobrazují a popisují aktuální produkty.
Nejsou prodané žádné prototypové jednotky. Existuje pouze několik na přání zákazníka lehce modifikovaných kusů, jako třeba tato konkrétní jednotka kterou vlastní terahera. Původní kupující mě tenkrát přemluvil na osazení schuko zásuvkami, standardně jsem totiž používal zásuvky modré barvy se zemnícíma kolíkama. Schuko jsem následně sériově začal osazovat až u Sunrise v3.

je tu v republice spousta jednotek,nikdo vlastně neví,kdo co má(myšleno u starších kusů),i v inzerátech se to kolikrát objeví a taky stejná situace,takže by bylo super Pavle,kdybys jasně a srozumitelně popsal,jak která jednotka vlastně lze rozlišit,jak se která technicky liší a v čem,ať kua víme,co kdo má
OK tedy Máro, o historii jednotek Sunrise:
Nejprve vzniklo několik kusů předprodukčních jednotek, které nebyly nijak označené názvem. Pokud se tyto objeví někde v inzerci, tak jsou prodejci jmenovány jako „ filtrační jednotka Noble Audio“ bez modelového označení. Nenesou na předním ani zadním panelu žádná označení.
Na jejich základě jsem postavil následně jednotku už nazvanou Sunrise. Zde je popis a specifikované rozdíly od původních provedení:
viewtopic.php?p=47940#p47940
Sunrise časem nahradila Sunrise v2, která měla naprosto shodné vzezření s původní verzí a liší se označením „v2“ na zadním panelu. Jednotka ale doznala výraznější změny na vnitřním provedení.
Aktuální je nyní Sunrise v3, která má naopak vnitřek shodný se svou předchůdkyní v2, ale liší se zase na pohled. Vzezření čelních panelů je jiné, má robusní AL nohy z Galaxysu, vypínač se přesunul z čela na dno hned za čelní panel a výstupní zásuvky jsou typu schuko.
Takže Sunrise v2 a v3 jsou svým příspěvkem do zvuku sestavy shodné. Původní Sunrise je v tomto ohledu zase blíže původní předprodukční jednotce.
Když se mi terahera tenkrát pochlubil, že si z ruky pořídil mou jednotku nebylo zprvu jasné jakou má. Mohla to být ta původní, nebo Sunrise a nebo už i nějakou dobu prodávaná Sunrise v2. Takže zprvu nebylo jasno co to tedy pořídil. A pro mě bylo jako základní ukazatel to, co je na zadním panelu, protože podle toho se dalo rychle a bezpečně i po telefonu rozlišit jestli jde o Sunrise, Sunrise v2 nebo původní jednotku. A když řekl, že tam je Sunrise, a jak je mile překvapen zvukem který to přineslo, tak jsem mu na to reagoval, že mě to těší a, že aktuálně už se prodává verze Sunrise v2. A že ta je obvodově vylepšená. Ohledně toho vyzvídal detaily načež jsem ho informoval, že jeho Sunrise je "zvukově" blízká původní ještě bezejmenné jednotce, takže vlastně ani ještě nemá a neslyšel to nejlepší co aktuálně dělám.
S určitou dávkou fantazie si dovedu představit, že z tohoto se mu v mysli utvořila trochu jiná představa, a tu zde svým způsobem odprezentoval. Jde tedy zdá se jen o obyčejné nedorozumění.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od terahera »

Díky za vysvětlení a tvou reakci.S tou mou fantazií bych byl ale trochu opatrný,protože se to tehdy řešilo ve více lidech,tedy i s původním majitelem,který má tím pádem fantazii stejného ražení,jako já :lol: Už několik majitelů jednotek mě při prodeji kontaktovalo kvůli snaze zjistit,vo co go,protože sami měli velmi málo informací,o kterou jednotku se vlastně jedná a jak ji tedy nabízet,takže fantazie se nám tedy trochu rozrůstá a na vině jsme určitě my,svou nevědomostí a bujnou ..... :cool: Nechal bych to asi být,jen mě od začátku vlastnění této jednotky vadí ta dezorientace,takže slunce v duši :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový filtr Noble Audio,výrobce z česka

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Overgrounder píše: 23 led 2022 07:25 Takže můj filtr Sunrise, který jsem od Pavla napřímo kupoval ve verzi 2 není vlastně Sunrise ale jen nějaký "mezikus", číslo v testovací řadě? Jako mně je to celkem šumák, důležité je jak to "hraje", ne? Ale chápu že ti jde o princip, když Sunrise vlastně není Sunrise a Noble Audio vlastně není tak úplně Noble Audio. No, ještě že máme co poslouchat :silent:
Můžeš být úplně v klidu, vše je nejen s Tvou jednotkou v pořádku.

Sunrise je Sunrise a Noble Audio je zcela úplně Noble Audio.
Tento název používám pro audio vybavení od roku 1998, a v roce 2008 se dostal do širšího povědomí, když jsem vystavoval na High-end audio Praha bedny Lucid.

https://avmania.zive.cz/hep-2008-high-e ... teho-patra

Sluchátková firma z USA přišla na trh a začala používat značku NOBLE audio až v roce 2013
https://blog.son-video.com/en/2017/08/r ... er-encore/
a následně dokonce jedny sluchadla pojmenovala mnou již používaným označením Zephyr.
No, zřejmě jsou ty hoši z Texasu nějací recesisti. :cool:
Ale ty jejich akrylové kreace bezesporu na pohled naplňují význam slova noble. :thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Rozhodl jsem se trochu něco napsat ohledně oddělovacích transformátorů, proč vznikly, k čemu se používají, a proč jsou někdy používané i při řešení napájení audio sestav, protože je tu stále dost nepřesných představ.

Oddělovací trafo není rozhodně něco, co by spolehlivě vše co je v síti krom napájecího střídavého napětí 230V na frekvenci 50Hz oddělilo ve smyslu nepustilo jak si z názvu mnoho lidí pravděpodobně představuje. To oddělení je ve smyslu galvanického oddělení a to přináší zásadní zvýšení bezpečnosti u elektrických a elektronických vybavení nemocnic nebo u radioamaterských činností, v dílnách elektromontérů a pod. Principem je oddělení síťového napětí (230V), které je proti zemi životu nebezpečné, neboť zemí prochází např. poruchový proud zpět ke zdroji. Při předřazení oddělovacího transformátoru je napětí galvanicky odděleno a zemnící a ochranný vodič je přerušen zcela, tedy laicky řečeno, pokud se náhodou dotknete vodiče-kontaktu na zásuvce z výstupu oddělovacího transformátoru nic se vám nestane, neboť proudový okruh není uzavřen a proud nemá kudy téct.
Takže oddělováky plní funkci bezpečnostní tam, kde je po tom zvýšený zájem.
Na výstupu oddělovacího transformátoru tovární výroby, není ochranný kontakt (kolík) spojen s ochranným kolíkem v zásuvce. Jak jsem již zmínil výše, zelenožlutý vodič je přerušen a není tedy na výstupní zásuvce z oddělovacího transformátoru zapojen, končí na kostře krabice. Tedy výstup je proveden pouze jako dvouvodičový.
A zde se dostáváme k prvnímu přínosu oddělováku pro hifi. Do audio sestavy nepronikne nic co je naindukované na ochranném zelenožlutém vodiči v zásuvce. Druhý přínos je, že trefo dokonale oddělí stejnosměrnou složku, tedy několik málo stejnosměrných voltů které se mohou objevovat místně v rozvodech střídavého napájecího napětí elektrické sítě. Ty ale nezpůsobují degradaci zvuku v podobě tvrdosti a nápadnosti výšek, rozmazání, zhoršení prostorového zobrazení, změny podání nízkých kmitočtů, zkrátka snížení přirozenosti zvuku, ale zapříčiní mechanický hluk-brum velkých toroidních transformátorů v zesilovačích.
Oddělovací transformátor pro napájení audiosestavy je potřeba proudově dimenzovat bohatě nad rámec nominálních maximálních odběrů sestavy. Ta většinou činí do 1000W, až u hodně silných zesilovačů to bývá i 2 či více kilowatů. V praxi se ve filtračních jednotkách pro audio obsahujících i oddělovací transformátor používají toroidní trafa nejčastěji dimenzované na 3.000W. Tedy v jednotkách které mají skutečné ambice nebrzdit zesilovače.

Je dobré zmínit, že oddělovací transformátor oddělením stejnosměrné složky zamezí bručení traf u zesilovače, ale sám bručet v případě přítomnosti DC složky bude. Takže i on sám přináší problém s mechanickým hlukem pokud mu není předřazen DC filtr, a to nemluvím o častých problémech bručení z důvodu nekvalitní výroby, kdy hluk vydává nedokonale dotažené či nezalité vynutí trafa.
Oddělovací transformátor nezamezí průchodu EMI/RFI rušení ze sítě, vysoká kapacita mezi primárním a sekundárním vynutím toroidního trafa není bariérou pro přenos vysokých frekvencí. Takže správně koncipovaná jednotka s trafem by měla obsahovat na výstupech vysokofrekvenční filtry. A na vstupu DC filtr, který zabrání bručení samotného oddělovacího trafa.

Filtrační jednotka pro audio může obsahovat kromě obvodů pro EMI/RFI filtraci i prvky, které plní ty dvě výše zmíněné funkce oddělovacích transformátorů které nás jako audiophili zajímají, tedy potlačení rušení po zelenožlutém vodiči a stejnosměrná složka. Jedná se o filtrační tlumivky v okruhu ochranného zelenožlutého vodiče a DC filtr. A takto jsou koncipované i jednotky Noble Audio.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od PavelDosko »

... a naopak i oddelovaci trafo muze mit jednotlive zasuvky filtrovane nebo i DC filtr na vstupu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

A naopak od čeho? promiň, nějak nenacházím smysl toho příspěvku.

Na konci předposledního odstavce srozumitelně píšu:
"Takže správně koncipovaná jednotka s trafem by měla obsahovat na výstupech vysokofrekvenční filtry. A na vstupu DC filtr, který zabrání bručení samotného oddělovacího trafa."
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od PavelDosko »

na posledni vetu
hezky den
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od ivanb_cko »

...před časem jsem řešil měnič napětí / oddělovací trafo k řešení napájení přístrojů z US a JAP, tedy 120, resp. 100V a bylo mi doporučeno:

- EI trafo s oddělený vinutím: primár 230V, I. sekundár 120V, II. sekundár 100V. EI provedení je lepší (ale i dražší) , protože má nízkou kapacitu mezi primárem a sekundárem - toroid je několikrát horší. Přes EI a oddělená vinutí o dost hůře prolézá síťové vf rušení, ss složka samozřejmě neprojde vůbec.

- rozšířit počet odboček na 100, 105, 110, 115, 120 & 125V - výstupní zásuvky si připojit na odbočky dle potřeby X měření výstupního reálného napětí v místě použití přístroje.

Použití DC filtru před a vysokofrekvenčních filtrů za už by bylo na výrobci...

Každopádně co tím chci říct, přesněji se zeptat: proč se tak moc používají toroidní trafa??? Levnější a lehčí řešení?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Transformátor navinutý na EI plechách má opravdu nižší kapacitu vstup/výstup, takže nepřenese vysoké frekvence (rušení) tak dobře jako toroidní trafo, ale zase je to měkčí zdroj, takže budou horší basy a je potřeba zvolit nominálně ještě větší výkonovou schopnost.
Takže použití jako oddělovací trafo pro celou sestavu nebude vhodné dimenzovaní 3.000W jako jsem zmínil v příspěvku výše, ale tak 5.000W
Toroidy se používají obecně více, protože jsou tvrdší zdroj, jsou při shodném výkonové schopnosti výrazně lehčí a trochu levnější.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od ivanb_cko »

takže když to hodně zjednoduším - je to volba mezi "problematickými" basy (EI trafo) vs "problematické" středy a výšky (toroid). Zajímavé.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Odpovědět