Pro-Ject

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

Firma Pro-ject ktorú každý z vás pozná, tu nemá svoj samostatný link a kedže si myslím že má veľa svojich spokojných užívateľov a že by tu mala mať zastúpenie, tak jej ho tu zakladám. http://www.project-audio.com/
Mal som v minulosti od tejto firmy gramofón 2xperience clasic, osadený prenoskou Ortofon 2m Bronze, a phono box SE hrali veľmi dobre ale kedže som dosť náročný užívateľ, tak som ich upgradol. Najskôr phono predzosík od P-J som nahradil Electrocompanietom ECP1 ale u gramca som ostal verný P-J. Iba som ho upgradol na model Xtenzion 9evo s prenoskou Ortofon Quintet Black -> https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 34asOP8mdE
Ten gramec je :thumbup: Preto P-J veľmi fandím.

Zaujala ma recenzia na niektoré P-J komponenty, tak ju tu prikladám -> http://audiodrom.cz/recenze/zesilovace/494.html
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Pro-Ject

Příspěvek od bohus »

Přečetl jsem si nějaké recenze na komponenty z řady RS a vypadá to, že se P-J povedla pěkná řada.
Navíc se mi ukrutně líbí desing a ty páčky přímo žeru. (až na tu pokličku :mrgreen: na CD Boxu RS).
Koneckonců Stream Box RS vlastním a poslech nepřeberného množství stanic z internetového rádia
mi dělá radost když potřebuji tu správnou kulisu. I poslec Flaců přes USB port mi dělá radost.
Naví si již kupuji CD jen po té, co si jej poslechnu z "flešky".
V neposlední řadě používám Stream Box RS jako předzes optikou ztaženého signálu z TV.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Pro-Ject

Příspěvek od dkc69 »

Ano ,moc se tu o ní nemluví,ale mělo by.Jsem nadmíru spokojeným majitelem RS phonoboxu,který provozuji s gramem PJ Experience (jak by ne) a přenoskou DV 20/x2 LO.Úžasná souhra tohoto mého výběru mi dělá opravdu velkou radost z poslechu vinylů.Není to můj první preamp,měl jsem jich doma již několik (project,Actidamp,Korona),ale to jak dokáže hrát RS je bomba.Samozřejmě jsou i lepší (polský RCM prelude),ale při mém porovnání rozdíly byly jen v celkovém rozdělení (separaci) nástrojů.Otázka co by udělal RS phono při napájení z jejich bateriového komponentu RS????
Vzhledem k mé spokojenosti jsem si pořídil i DAC RS a k němu RS transport.Za prvé je to pěkný design,ničím neurážející až na jednu drobnost a to je nemožnost úplného vypnutí displeje u RS transportu (snad to firma opraví nějakým soft.upgradem).Hraju přes Preamp NuForce P9 a konce NuForce 9 V2 SE (no jistě digitály) a zvuk mě hodně překvapuje.Celkově nenásilný a hlavně neagresivní projev lahodící mému uchu.Asi bych to vyjádřil,tak,že PJ má svůj vlastní zvuk odvozený právě ze zkušeností s jejich gramofony.Jo a ještě chybí bedny v řetězci SF Liuto sloupy,ty asi taky dávají celému mému léta budovanému systému tu třešničku na dortu :thumbup:
Tu recenzi v audiodromu jsem četl a nemohu nic jen s ní souhlasit.
mám to co mám...a jsem za to rád
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

dkc69 píše:...Jsem nadmíru spokojeným majitelem RS phonoboxu,který provozuji s gramem PJ Experience (jak by ne) a přenoskou DV 20/x2 LO.Úžasná souhra tohoto mého výběru mi dělá opravdu velkou radost z poslechu vinylů.
Poškuľoval som po istý čas po phono box RS a uvažoval že si ho kúpim, ale kedže mám Electrocompaniet ECP1, torý si výborne rozumie s prenoskou Ortofon Quintet Black, a hudbu už radšej počúvam ako jej načúvam, tak som od toho upustil.
Bond 007 alias Monte

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jsem spokojený, nevyměním ...

Obrázek
berka
Příspěvky: 36
Registrován: 22 úno 2011 22:58
Bydliště: Ostrava

Re: Pro-Ject

Příspěvek od berka »

Obrázek
Velice vydařena řada komponentu PRO-JECT RS.
Vřele doporučuji.U mne teda velice :thumbup: :thumbup: :thumbup:Obrázek
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

Recenziatroch gramcov od P-j --> http://audiodrom.cz/recenze/cd-prehravace/517.html
..."V případě Xtension 9 SP máme už co do činění s dospělým gramofonem, který se může měřit s libovolnými highendovými konkurenty. Floydi ukázali s přehledem sílu analogu – v této sestavě nám začal Pro-Ject v ceně stále do „sta českých“ (a to včetně předzesilovače a vložky) odstřelovat digitální přehrávače za dvojnásobek."
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro-Ject

Příspěvek od aretax »

Na základe mojich skúseností s týmto tvrdením nesúhlasím. Mne skúsenosti hovoria, že taká gramofónová zostava, ktorá zvukovo prekoná kvalitný CD prehrávač je obyčajne násobne drahšia. Je pravda, že gramofón nám dáva nekonečné možnosti upgradovania, ale za akú cenu? A nesmieme zabúdať na hlavnú podmienku - kvalitu nahrávky. Ja som veľký zástanca analógu a myslím si, že mám naozaj dobrú zostavu, ale mám viac CD-čiek, ktoré mi hrajú lepšie, ako originálne vydania LP. Pritom CD prehrávač mám priemerný. Konkrétne medzi CD nahrávkami a LP od firmy ECM prakticky nepočujem rozdiel, Rainbow je oveľa lepší z CD, ako z LP, podobne 3. a 1. Mahlerova symfónia je lepšia z CD atď. Preto si myslím, že nie je možné jednoznačne tvrdiť, že LP hrá lepšie, alebo že pôvodné LP hrajú lepšie, ako nové výlisky a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Patmann »

Mi dnes dosel od Pro-Ject Phono Box RS, zatim bohuzel bez baterioveho zdroje, ale i tak, posloucham pate LP a nemuzu se nabazit, skvely zvuk v celem pasmu a ten prostor na jednicku, moc se jim to povedlo, opravdu doporucuji poslechnout, k Ortofon Quintet Black si sednul fakt skvele, tak pevne a hluboke basy jsem doposud na LP neslysel.
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Pro-Ject

Příspěvek od MB »

Vyborny predzosilovač, bateriovy zdroj su nuancie ale poteši aj to. Pre mna sú k nezaplateniu hlavne dva vstupy.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Obrázek

Na foto nevěřícně zírám, Pro-Ject má kovové ramínko eskového tvaru s headschellem na nějakém modelu Xperience Classic Acryl !
Osobně věřím, že eskové zahnutí má na zvuk přenosky určitý kladný vliv a tvorba tónu je možná líbivější?

Když pominu nejdražší model Signature 9, 10 a 12" s unipivotem a vyvedením kabelů nad jednobodovým zavěšením je tohle doufám klasika kardanové řešení s kvalitními ložisky.

Posunout tohle řešení do dostupných modelů je snem mnoha milovníků přenosek na seřízených headschelem. Takoví museli dosud sahat po starších ramínkách SME, nebo výrobků japonské firmy Jelco ať už přímo, nebo OM výrobky pro jiné značky jako Ortofon Transrotor Audioquest a pod...
Vždyť sám Heinz Lichtenegger někde uvádí, že je majitelem určitého počtu přenosek.

Víceramínkové řešení gramofonu je náročné kdežto snadno měnitelné headschelly na dostupném gramci jsou přátelské k lovení těch správných chvění zvuku.
Já sám mám starý levný japonský automat s měnitelnou hlavičkou, je rozkošné si přenosku kdykoli sundat pro kontrolu hrotu, nebo při očistě milovaného společníka dlouhých zimních večerů.

Ronův degustační talíř

Obrázek

http://s1056.photobucket.com/user/nuso/ ... f.jpg.html
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pro-Ject

Příspěvek od lidumil »

Tak to je nádhera. Že bych se konečně rozhoupal a vyměnil stařičký Technics 2000? :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Pro-Ject

Příspěvek od DinosaurJr »

Měnit Headshell je fajn, už jsem párkrát uvažoval, že si pořídím další přenosku a gramofon...
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Cítím potřebu mít zajištěná záda nějakým znalcem vintage a opravářem v jednom.
Proto se raduji vidíce vývoj a pokroky v konstrukci nových modelů gramců a ramínek.

Můj automat Akai 103c s řemínkovým pohonem dostal od výroby HiFi přenosku Ortofon FF15, to je mírně nadprůměrná Moving Iron.
Takové nasládlé Grado od Ortofonu. Na první poslech nádherná barva a sladkost výšek. Na střední proud ideál.

A teď co je lepší, pustit si o víkendu gramo jako relax a být nadšený,
že zvuk je pořád stejně sladký u všech zvukových konzerv ?

Já si vymyslel použití přenosky Pro-Ject Pick it MC-1 Lo.
Je laděná pro středně "masité" ramínka domácí firmy. Těžký hedschellem zatížený aparát není nejvhodnější, ale cena je neodolatelná.
Sám nevím, zda by o něco dražší Ortofon 2M Blue byla lepší volbou. Nutím gramofon do vysokého rozlišení.
Pick it Lo je pro poslech klasiky. Všechno zpívané, opera, muzikály, mše...
Důraz na detail, pěkně přirozené vokály.
Zvuk dobrý - všechno dobré
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Pro-Ject

Příspěvek od bohus »

Efi, co to máš za matroš, už to nehul. :mrgreen:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Ale ale, to mi vzkazujou z vedlejšího fora, nebo jsi mě normálně nepochopil.
Jestli něčemu nerozumíš, zeptej se mě přímo, telefon na mě máš! Ta fotka ramínka je přímo z FB ProJectu a je na ní vidět jakým modelem je ramínko osazeno. Všechno sedí pane...

Dále na rozdíl od Tebe nekouřím vůbec nic, dokonce i alko je minimální. Co tam máš dál ?
Ty sice slyšíš velmi dobře, líp než já ale jestli budeš osobní tak se naseru a pustím se do tebe pane.
Kdo ti teď seřizuje přenosky, když už mě nevyhledáváš?

Dej mi fakta k diskuzi, tohle co píšeš je nefér a podpásovka.
[-x
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

Efi, nevšímaj si ho a píš. Rád čítam Tvoje príspevky. :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

Zaujalo ma :arrow: https://translate.google.sk/translate?h ... rev=search
V P.J nespia na vavrínoch. :smile:
Ale tá cena? 10 000€ :?:
Pro-Ject Signature 12 Turntable.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

Pekné video, ale už z nižššej ligy :smile: -> https://youtu.be/kjDyZzvcXOE
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Vlado222 píše:Zaujalo ma :arrow: https://translate.google.sk/translate?h ... rev=search
V P.J nespia na vavrínoch. :smile:
Ale tá cena? 10 000€ :?:
Pro-Ject Signature 12 Turntable.jpg
Díky za odkaz článku Vlado.
Autor mi přijde jako vynikající odborník na strojařinu, doplněnou o tu schopnost slyšet hudbu. Talent na techniku se schopností vnímat reprodukci jako vícevrstevnatý děj je vzácný. Prokousat se strojovým překladem tak odborného článku bylo pro mne těžší a pasážím o ložiskách stejně nerozumím. Vyznění textu jak jsem ho pochopil není úplně příjemné, alespoň závěr o zvuku je dobrý až vynikající.

Pro mne je problémové spojení dotykového barevného displaye a analogového přístroje s datem vzniku principu někam k Edisonovi. Gramec je už pár let na trhu a myslím, že časem se vymyslí něco lepšího v té cenové hladině.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Líbezný gramofon z Projectu, na který čekám léta, Pro-Ject 2 Xperience SB S-Schape.

https://www.henleydesigns.co.uk/2Xperience-SB-S-p1463

Přivítejme první cenově dostupné eskové kovové ramínko se sundávací hlavičkou na přenosku.
Vezměme sbírku přenosek, seřiďme je na zásobních hlavičkách a střídejme dle potřeby.
Výrobce slibuje, že ramínko bude dokoupitelné samostatně. Provedení je překrásné, na té lesklé černé ploše 2 Xperience gramofonu se vyjímá.
Pro Rockery budiž 2M Black, klasická a Jazz obludí a uhrane Quintetem Blue a stylové SPU otevře svět přenosek s integrovaným headschellem.
Osobně se domnívám, že dobré rameno umí udělat velkou muziku i s Audiotechnica AT-95 neb nač se honit za rozlišením, když aparát či akustika nepřejí.

Popis konstrukce je v odkazu nahoře. Velmi hezký je detail antiskatingu převzatý z ramínka Signature.
Podobný model ramínka Ortofon 110 vyjde na 40t. Za ty peníze je celý 2 Xperience. Nerozumím technickému provedení, možná je japonské rameno OM výrobce pro Ortofon kvalitnější.

Obrázek


https://dynakoyama.files.wordpress.com/ ... =300&h=300

http://www.audio-enthusiast.com/wp-cont ... 24x680.jpg
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

...Vyznění textu jak jsem ho pochopil není úplně příjemné, alespoň závěr o zvuku je dobrý až vynikající.
Tiež som mal z toho článku rozpačité pocity, no ale v hifi ide hlavne o zvuk a a v tom P-J podľa autora
nesklamal. Ten dotykový dysplay ani mne nesedí. :smile:

Každopádne v tej cene sa dá už vyberať. Konkurencia je veľká.
Nie je to už to staré Pro-jektovské - za málo peněz veľa muziky. Asi už aj v P-J naskakujú na dnešný trend, čím drahšie naleštenejšie tým lepšie.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

...Velmi hezký je detail antiskatingu převzatý z ramínka Signature.
Podobný model ramínka Ortofon 110 vyjde na 40t. Za ty peníze je celý 2 Xperience. Nerozumím technickému provedení, možná je japonské rameno OM výrobce pro Ortofon kvalitnější.
Možno áno a možno nie :angel: No 40t za Ortofon 110 naozaj nie je málo. :sad:
Hm To rameno vyzerá super aspoň na pohľad. :smile: Esíčkové ramená v štýle vintage :thumbup: na to mám v poslednej dobe slabosť. :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

P-J robí aj práčky LP. -> http://www.audiofriend.cz/analog/pracky ... eaner.html
showThumbnail.php.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Nový hezký gramofon klasického vzhledu Pro-Ject Classic, osloví všechny ty vintagisty a milovníky klasických modelů Linn, Thorens a pod...
Za příznivou cenu 950 Euro bez přenosky, získají model s odpruženým šasi pomocí elastických kuliček jestli správně chápu překlad z : http://www.sempre-audio.at/Pro-Ject_The ... d.5077.htm


Poctivá konstrukce ze dřeva, hliníku a jen trochy uhlíkového materiálu na zajímavém nově konstruovaném ramínku.
Opravdu kvalitní japonské ložiska v ramínku mi přijdou jako nejsilnější argument pro volbu nového gramce, protože vintage mohou a bývají napadeny oxidací.

Dřevěný rám jako pořádný výrobek ladící například se starožitným nábytkem, váha 10 kg a výběr ze tří povrchů oblaží milce toho poctivého a prověřeného.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro-Ject

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:
...Vyznění textu jak jsem ho pochopil není úplně příjemné, alespoň závěr o zvuku je dobrý až vynikající.
Tiež som mal z toho článku rozpačité pocity, no ale v hifi ide hlavne o zvuk a a v tom P-J podľa autora
nesklamal. Ten dotykový dysplay ani mne nesedí. :smile:

Každopádne v tej cene sa dá už vyberať. Konkurencia je veľká.
Nie je to už to staré Pro-jektovské - za málo peněz veľa muziky. Asi už aj v P-J naskakujú na dnešný trend, čím drahšie naleštenejšie tým lepšie.
Opis technickej stránky gramofónu je v článku dosť "pritiahnutý za vlasy". Podľa mňa to, čo píše o magnetickom nadľahčovaní sú bludu. Na jednej strane píše, že tým, že magnet sa snaží tanier vzpriečiť, čím narastá trenie puzdra ložiska o os taniera a vzniká hluk, na druhej strane píše, že gramofón je dobre odhlučnený. Ja mám EAT Forte na tom istom systéme a môžem zodpovedne povedať, že žiaden hluk tam nevzniká. Tiež mám 4 magneticky odpružené nožičky, ktoré absolútne nemajú tendenciu sa vychyľovať vplyvom ich nerovnomerného zaťaženia. Buď je v strojníctve slabý, alebo hodnotenie je silne tendenčné. To, čo píše o konštrukcii sú bludy. Podľa mňa sa jedná o gramofón v tej najvyššej lige a porovnaní s výrobkami ostatných firiem v tej istej kategórii je cena viac, než dobrá (nemám tým na mysli jej absolútnu hodnotu). Zoberte si cenu špičkového modelu Linn, Thorens, Clearaudio, Oracle a pod. ProJect im je viac, ako vyrovnaným partnerom. A navyše je naozaj nádherný!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro-Ject

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:
...Velmi hezký je detail antiskatingu převzatý z ramínka Signature.
Podobný model ramínka Ortofon 110 vyjde na 40t. Za ty peníze je celý 2 Xperience. Nerozumím technickému provedení, možná je japonské rameno OM výrobce pro Ortofon kvalitnější.
Možno áno a možno nie :angel: No 40t za Ortofon 110 naozaj nie je málo. :sad:
Hm To rameno vyzerá super aspoň na pohľad. :smile: Esíčkové ramená v štýle vintage :thumbup: na to mám v poslednej dobe slabosť. :smile:
Málo to nie je, ale ProJect EVO 12" stojí cca 1000 €, oproti nemu Ortofon 309S cca 1500 €. Mal som možnosť obidve ramená porovnávať u mňa doma, na mojom gramofóne, s prenoskou Ortofon Cadenza Blck a potom aj s Ortofon Xpression a rozdiel vo zvuku bol priepastný v prospech Ortofonu 309S. To ani nehovorím o ďalšom porovnávaní medzi ramenami Ortofon 309S a 309D. Aj tam bol výrazný rozdiel v prospech 309D, aj keď nie až taký veľký, ako v prvom prípade. Môj záver: z hľadiska zvuku je cenový rozdiel oprávnený (ani EVO 12" nie je lacné rameno). Na vysvetlenie - majiteľ firmy Ketos mi maximálne vyšiel v ústrety pri výbere ramena. Obidve ramená priniesol so sebou, strávil pri tom so mnou skoro celý deň, ale odišiel domov iba s jedným ramenom. To najlepšie ostalo aj s prenoskou u mňa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Vypadá pěkně https://youtu.be/T4s9yoGf-Jc z čeho bude ramínko vyrobeno, dnes člověk nikdy neví. Moc se leskne, jako levný kohoutek ...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Pro-Ject

Příspěvek od whisp »

Tusite niekto kedy budu k dispozicii nove modely s s ramenom?
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Pro-Ject

Příspěvek od DinosaurJr »

PJ již před vánocemi vypustil do světa Tube Box DS2 opět s 2x ECC83 s volitelnými dřevěnými bočnicemi (700 EUR). Krabice je tentokráte širší a lze připojit dva gramofony. :thumbup:
Jen ty elektronky se v tom asi nebudou dát snadno vyměňovat (v porovnání s úplně prvním typem).
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Jako celek se mi hodne libi, vynikne strojarina. Jako u starych kousku Saec, Micro Seiki a me Sony ps x-60 .
Jsme hracickove a firma nam vysla vstric. Nekteri lide se vraci k automatickym hodinkam, a podobne pocitove hodnotne kvalite.
Kdo budete mit moznost poslechu, piste prosim. PJ Classic je podobny jen jemne odpruzeny temi pruznymi kulickami v šasicku.
Vse dobre.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Janik »

Včera mi došiel xtension 9 s-shape v drevenej krabici. Po rozbalení som mal nejake výhrad k logike a kvalite konštrukcie ale všetko pominulo keď som začal počúvať. Určite sú lepšie gramofony ale toto som fakt nečakal. Cele ako si to sadlo prenoska eat yosegi sut mg beran a upravene phono RS s lineárny zdrojom od Rixa. Som veľmi spokojný. Ten kľud a celé ako to znie suverénne. Wow! Tlieskam aj Petrovi Rixovi.

Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Janíku, díky za sdílení. :thumbup:

Eskove kovové rameno je krásné, kryt pohonu připomíná Micro Seiki.
:ymdevil: když máš trafo, moh bys zkusit Ortofon SPU? Snad by rameno umělo kompaktibilitu.

Přeji co největši spokojenost. Ten Pioneer je prodany' ?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Janik »

efičák píše: 21 črc 2021 09:33 Janíku, díky za sdílení. :thumbup:

Eskove kovové rameno je krásné, kryt pohonu připomíná Micro Seiki.
:ymdevil: když máš trafo, moh bys zkusit Ortofon SPU? Snad by rameno umělo kompaktibilitu.

Přeji co největši spokojenost. Ten Pioneer je prodany' ?
Ahoj v buducnosti by som chcel urcite vyskusat Ortofon SPU.

Pioneer ostava doma. Chcel by som ho dat do poriadku a odlozit. Mozno raz budem mat potomka, ktory prepadne hudbe z gramofonu tiez.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pro-Ject

Příspěvek od valderon »

... A nebo budeš hrát z obou gramofonů... :thumbup:
Xtension 9 jsem nějaký čas měl s ramenem ortofon RS212D. Ta kombinace byla skvělá a gramofon hrál výborně, uvezl i drahé přenosky. Spu hrály fantasticky. Přeji hodně radosti :clap:
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject

Příspěvek od Janik »

Niečo sa objavilo zaujímavé na výstave v Mníchove.
Screenshot_20220519-113448_Instagram.jpg
Screenshot_20220519-113453_Instagram.jpg
Screenshot_20220519-113427_Instagram.jpg
Screenshot_20220519-113441_Instagram.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject

Příspěvek od efičák »

Jsem potěšen, vystavit Micro Seiki jako poctu a vzor analogu se mi moc líbí. (*) (*) (*)
Je to DDX-1000 ? Paráda.
3 kardanové ramena 12", mám je raději než unipivot. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-Ject

Příspěvek od terahera »

Já bych řekl,že to není Mikro Seiki :-? Podle mě je to nový počin PJ
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět